כמעט טסלה: קוברה מציגה אפליקציה שתפתח לכם את הרכב מרחוק

קוברה הציגה את Mobile-key מפתח חכם שיפתח לכם את הרכב דרך אפליקציה בסמארטפון שלכם

15:54
  /  
20.04.2021
  

באירוע לעתונאים שערכה החברה, הציגה קוברה פיתרון חכם לפתיחת ונעילת דלת הרכב שלכם וזה ללא שימוש במפתח פיזי. בדומה לפתרונות לבית החכם בהם אתם מגיעים לדלת הבית והדלת נפתחת על ידי הסמארטפון שלכם, טביעת אצבע, קודן או אפילו מעצמה, ואחרי שהציגה את הפתרון שלה לבית (DOORE אותה בדקתי כאן), מנסה קוברה להביא את הנוחות "ללא מפתח" גם לעולם הרכב.

ברכבי טסלה למשל האפשרות לפתוח את הרכב מרחוק באפליקציה ואפילו להניע אותו מרחוק כבר קיים.

עוד לא בדקתי את ה Mobile-Key של קוברה (ונעשה את זה אולי בהמשך) אבל מהבנתי את המערכת נראה שמה שהיא עושה זה מעין מגע יבש לשלט הקיים שלכם – החברה תיקח את מפתח הספייר שלכם לרכב, תלביש עליו מעגל אלקטרוני משלהם ותכיר אותו לסמארטפון שלכם ולאפליקציה. מערך המפתח הופך בזה הרגע למעין גולם והוא נשאר בתוך הרכב שלכם. כשתתנו את הפקודה באפליקציה, הדלת של הרכב תיפתח או תיסגר.

אלא שלדברי החברה לא ממש מדובר במעגל מגע יבש אבל לא רחוק מכך ובכל מקרה המפתח שנשאר ברכב הופך למעין גולם ולא תוכלו לפתוח או להניע את הרכב מבלי שהאפליקציה תורה על כך.

בין היתרונות לשימוש במערכת אפליקציה שכזו היא האפשרות לשלוח "מפתח" לאדם אחר מרחוק (עד 5 מפתחות כאלה) ובאמצעות האפליקציה מבלי שיצטרך להחזיק במפתח פיזי בכיס. טוב כמובן לחברות השכרה או חברות בעלות צי רכבים או סתם אם אתם צריכים להשאיר מפתח בחניון (או ל valet). בנוסף, לא תצטרכו כנראה לשכפל עוד מפתחות לרכב שכידוע מדובר בעניין לא זול בכלל.

מהסקירה הקצרה שקיבלנו (וכאמור נעשה בדיקה מרחיבה יותר בהמשך), כרגע ניתן לפתוח ולסגור את דלתות הרכב ולא יותר מזה. לא תוכלו להניע את הרכב מרחוק או לסגור את חלונות הרכב. גם לא תוכלו להתקרב אל הרכב והוא יפתח מעצמו על ידי זיהוי הסמארטפון מה שיאלץ אתכם ממש להוציא את הסמארטפון מהכיס כדי לעשות שימוש במערכת ולפתוח את הרכב.

לדברי נציג החברה, בכל הקשור לפתיחת הנעילה עם הקרבה לדלת, הרי שמדובר בפיצ'ר שכן נתמך ושכרגע הסירו אותו אך יצטרף בהמשך לרשימת המאפיינים של המערכת. כנ"ל גם לגבי מאפיינים נוספים שיתווספו כנראה בהמשך. בכל מקרה הנעת רכב או הפעלת אורות תלויה ברכב עצמו ומה שהוא מאפשר לשלט לבצע.

Mobile-Key מבוססת על טכנולוגיית BLE (בלוטות באנרגיה נמוכה) מאפשר לאפליקציה לפעול במרחק קליטת בלוטות' בקרבת הרכב, עד רדיוס של 15 מ"ר בסביבה בנויה. לדברי קוברה, מערכת זו מאובטחת ברמה הגבוהה ביותר ופועלת באמצעות Bluetooth כשהתקשורת עם האפליקציה מוצפנת ומאובטחת בפרוטוקול בתקן של 256 ביט.

ומה לגבי חברות ביטוח? לשאלתנו האם חברות הביטוח מכירות במערכת הזאת, נאמר לנו שקוברה נמצאת כיום במגעים עם חברות הביטוח, מה שאומר שכדאי שתבדקו את הכיסוי והאחריות הביטוחית שלכם עם סוכן הביטוח לפני התקנת המערכת.

התקנת המערכת ברכב אורכת כ- 60 דקות, בכדי להבטיח את התחברות המתח להתקן ופעולת סנכרון באופן תקני וללא מפתחות. התקנה תתבצע על ידי טכנאי מוסמך בבית הלקוח. Mobile-key ניתן להתקנה ברכבים בהם קיים כפתור הנעה מובנה, לרוב משנת 2014. יחד עם זאת, בחלק מהיצרניות תתאפשר התקנה גם ברכבים בעלי שנתון ישן יותר, כך שמומלץ לבדוק באופן פרטני אל מול החברה.

מחיר מומלץ לצרכן: 1,392 ש"ח. עלות המערכת כוללת התקנה בבית הלקוח (לא כולל מיגון).

אפליקציית M-key זמינה להורדה במכשירי IOS ואנדרואיד השונים.

 

 

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


15:54
  /  
20.04.2021