סוף עידן – Logitech מכריזה על הפסקת הייצור של שלטי Harmony

סוף עידן השלטים האוניברסליים

19:08
  /  
10.04.2021
  

מיד אחרי שרכשתי את הרסיבר הראשון שלי, המכשיר הבא שלי היה שלט חכם. התלבטתי קשות בין השלט החדשני של מיקרוסופט. בחרתי בסופו של דבר בשלט של מיקרוסופט שהיתה לו גלגלת חדשנית ושפותח בשיתוף עם חברת Madrigal…

אחרי מספר שנים הבנתי את הטעות שלי והחלפתי ל-Philips Pronto, המתחרה הגדול של Logitech Harmony. שני אלה שלטו ביד רמה בעולם של מכשירים מרובים שבהם היה האדם הפשוט אמור לשלוט עם אין ספור שלטי IR לא ברורים. שתי התפיסות היו שונות בתכלית – pronto דרש הרבה ידע ועיצוב אך עם התאמה מושלמת לעיצוב שלכם.

לעומת זאת Harmony היה השלט לאנשים הפשוטים – אפשר פשוט לרשום את כל המוצרים שיש לכם בבית והמכשיר יבנה לכם תפריטים ומייצר שלט חכם חדש. אחרי שפיליפס חיסלה את קו מוצרי Pronto, נותרו Logitech Harmony היצרנים המובילים היחידים שמוכרים שלט אוניברסלי שמיועדים לכל אחד.

ב-2013 הכריזה Logitech על סיום עידן שלטי Harmony אך בסופו של דבר זה לא יצא לפועל ו-Harmony שרד. בשנים האחרונות כבר כמעט ולא ראינו שיפורים או שינויים – החברה המשיכה לייצר את המוצרים אך הפסיקה לפתח והפסיקה לשדרג את השלטים הללו. כעת זה סופי, לוגיטק הודיעה שהפסיקה בפועל את הייצור בפועל של כל סוגי השלטים ושלא תחזור בה.

הסיבה לכך היא שאנשים צריכים להתעסק בכך פחות – מרבית האנשים מחזיקים מסך עם יכולות שליטה, רסיבר שכבר יש לו שלט אוניברסלי וגם מספר המכשירים שמתחברים למסך ירדו דרמטית בשנים האחרונות. מרבית האנשים החלו להשתמש באפליקציות על המסך או על מכשירי AndroidTV ,AppleTV, Roku או דומיהם. אם המסכים תומכים בשליטה מרחוק, ואם יש פחות מכשירים, יש פחות צורך בשליטה.

כמו כן, מגמה נוספת היא להשתמש במערכות מבוססות IP עם אוסף אפליקציות, כאשר במידה רבה מערכות כמו Google Home ו-Amazon Alexa משמשים בתור "שלט קולי" עבור כל המכשירים הללו.

לכן המערכות שנותרו בשטח מיועדות בעיקר לבתים חכמים של ממש ופחות בשלטים אוניברסליים. מערכות כמו Control4, RTI, Crestron ו-Savant. כל אלה מערכות שעדיין קיימות אך המחיר שלהן גבוה למדי, הודות לצורך בבקר יעודי, שלט חדש או אייפד שמשמש כשלט וכמובן אינטגרטור שמתכנת את המערכת ומתאים אותה לצרכי הבית הספציפי.

חבל מאוד, יהי זכרו ברוך.

לשרשור תגובות לחץ כאן


19:08
  /  
10.04.2021