בדקנו – מטען 3 ב-1 של Belkin עם Magsafe 15W

חובבי אפל קיבלו סוף סוף את המטען האולטימטיבי

7:00
  /  
19.04.2021
  
  • כל שנה לאחר רכישת אייפון חדש – זו סיבה למסיבה, כיסויים ומטענים ומחברים וכבלים – כל מה שנדרש בשביל לטעון ולעטוף את הבייבי החדש.

עם האייפון 12 פרו, הייתי בבעיה – אחד החידושים הגדולים הוא MagSafe אותו מחבר מגנטי שנצמד לגב המכשיר. לא היה מאוד ברור מדוע צריך כיסויים מגנטיים, ולא היה מאוד ברור היתרון של החיבור הזה לעומת הגרסא הקודמת שכבר מאז האייפון X מאפשר טעינה אלחוטית דרך גבו.

את היתרון התחלתי להבין כששמתי מטען דמוי Magsafe ברכב. דמוי ולא מקורי, כי באותה התקופה עדיין לא היו מטענים רשמיים MFi (או בעברית צחה – Made For iPhone).

האסימון נפל כשלקחתי את מטען ה-Magsafe האולטימטיבי של Belkin – מערכת Boost charge pro

זה כבר הדור השני של המערכת הזו, כשאת מערכת הטעינה הקודמת של בלקין בדקנו לפני כחצי שנה. בעוד שאז לא היה ניתן לייצר טעינה מעל 5W (זה כבר דורש אישור של אפל) ולא היה התאמה מגנטית. הדור הנוכחי מקבל את האישור של אפל, מיגנוט של האייפון דרך Magsafe ומטען 15W.

מכיוון שלא סתם מניחים את האייפון על המטען אלא שהוא מתמגנט אליו ו "מרחף" באוויר, נדרש בסיס יציב יותר. הבסיס החדש כבד ומרגיש סולידי. הוא כבר לא זז על השולחן כמו הדור הקודם, אלא נשאר יציב כשאני מניח ומוריד את האייפון ממנו.

המכשיר טוען במקביל את האייפון (ב-15W עם האנימציה שמציגה שמדובר במטען Magsafe מקורי), וגם את אזניות Airpods מהסוגים שכוללים כיסוי שנטען אלחוטית (איירפודס פרו למשל) ואת שעון Apple Watch. זה האחרון הוא החריג מכיוון שהוא נטען בטכנולוגיה טיפה שונה מ-Wireless Qi. כלומר, יש לנו בעצם שלושה סוגי טעינה שונים – Qi לאזניות, Magsafe 15W לאייפון ו-Apple watch charging. שני האחרונים מבוססים על Qi אבל דורשים התאמה. 

יש לציין שאפשר לטעון את האייפון גם במצב אופקי, לא רק אנכי. במצב זה אפשר ממש לצפות בו כמו טלויזיה לפני השינה או לקרוא תכנים. נוח ביותר.

הטעינה של השעון שונה מאוד מהטעינה מהדור הקודם. השעון גם מתמגנט למעמד, בדיוק כמו הטלפון, אך באופן ניצב, ולא נח ב-90 מעלות.

משמעות הדבר שהשעון לא נכנס למצב Nightstand mode באופן שאנחנו רגילים כשהוא שוכב לצד המיטה.

מקור: אפל

 

המטען חוסך לא מעט. שלושה מטעני אפל מקוריים ומינימום של 2 כבלים (שעון + lightning או טעינה אלחוטית) וכל זה ללא ויתור כלשהו עיצובי או מבחינת מהירות שכן הטעינה היא הטעינה המהירה עבור האייפון.

החיבור המגנטי מרגיש חזק ואמין כאשר האייפון מונח עליו. האייפון לא יחליק ויפול בטעות, למרות שבפעמים הראשונות שהשתמשתי בזה – זה טיפה מפחיד ומרגיש כאילו האייפון מרחף באוויר… השאלה הגדולה היא מה לגבי כיסויים. יש לציין שיש כמה סוגים של כיסויים לאייפון 12. כיסוים מהסוג הרגיל, כלומר כאלה שאינם מותאמים במיוחד ל-Magsafe לא מומלצים כאן בכלל, שכן הם מרחיקים את המגנטים זה מזה ומחלישים מאוד את האחיזה של הטלפון במטען. הם גם אינם לוקחים בחשבון את החיכוך שנדרש בשביל שהטלפון לא ישמט מאחיזת Magsafe. לכן, עליכם לרכוש כיסויים Magsafe אמיתיים. זה לא אומר שהם חייבים להגיע מאפל, יש כמות גדולה של כיסויים תואמי Magsafe שיש להם סימון שכזה או ממש ניתן לראות את צורת המגנט על הכיסוי (עיגול ופס).

במקרה שלי אין לי כיסוי מקורי של Magsafe, פשוט כי המחיר של כיסוי הכי בסיסי כזה נראה לי שערורייתי. יש אין ספור יצרנים שמייצרים כיסויים כאלה, כולל עם המגנטים המובנים בצורה הנדרשת. פשוט יש לוודא שיש לכם כזה, בכדי להבטיח שהטלפון ישאר במקומו. עבורי זה היה קריטי מכיוון שאני משתמש בטעינת Magsafe גם ברכב ועכשיו ליד המיטה. האחיזה עם כיסוי כזה, היא קלה, אמינה וחזקה – מניחים בערך במקום והטלפון נצמד ויש צליל טעינה חדש ואנימציה שמאפשרת גם למישהו אפוף לפני השינה להבין שהכל בסדר.

לפי בלקין, מומלץ על כיסויים של עד 3 מ"מ עובי אם הם אינם תומכים ב-Magsafe. כאמור, הייתי נמנע מכך לחלוטין ופשוט לוקח כיסוי שיש לו תמיכה ב-Magsafe (חלק מהכיסויים כבר מגיעים עם מדבקת Magsafe אך היא מן הסתם לא תשב בדיוק במקום הנכון, אז מומלץ שהכיסוי כבר יכלול את זה).

לגבי ה-Airpods, לי יש כיסוי עבורם, מכיוון שאני שולף אותם כל הזמן מהכיס ולכן הם יכולים להתרסק די בקלות על המדרכה. הכיסוי אמנם יורד בקלות אבל האפקטיביות שלו יורדת אם צריך להסיר אותו ולכן חשוב לי הטעינה איתו. ה-Charge pro של בלקין טוען את האזניות אך צריך למקם אותן בקפדנות. ללא כיסוי זה קל בהרבה ואין בעיה פשוט להניח את הכיסוי בתוך העיגול. כאשר האזניות נטנות יש אור על המעמד שמסמן את מצב הטעינה. טיפ נחמד – אם תתנו מכה קלה לכיסוי של האזניות (TAP) הנורה שלו תדלק ולפי הצבע אפשר לדעת אם הוא נטען (כתום) או סיים להטען (ירוק) או לא מונח טוב (הטריק עובד רק כשהכיסוי בטעינה אלחוטית בלבד).

יש כמובן לציין שהמטען מותאם אך ורק לאייפון 12 ומעלה. בשביל מודלים אחרים (11 ומטה) נדרש המטען מהסוג הקודם, שבו האייפון עומד על המטען והשעון מונח אופקית עליו.

המכשיר מגיע עם מטען 15W גדול יותר טיפה. הגיוני לאור העובדה שחוץ מהאייפון שדורש 15W טעינה, הוא גם טוען אזניות ואת השעון. נחמד לי מאוד שבמקום מטען ומיליון חוטים יש לי כעת מערכת אחת לטעינה בצמוד למיטה.

עלות מערכת הטעינה היא 699 ש"ח, בעיקר הודות לצורך בתאימות לכל פורמטי הטעינה האלחוטיים הללו ורשיונות מאפל.

ניתן להשיג את המכשיר בכל משווקי Bconnect או ברכישה ישירה

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:00
  /  
19.04.2021