רשמית! LG יוצאת מתחום הסלולר

ההודעה שכולנו ציפינו לה ושקיווינו שלא תבוא, הגיעה. LG וסלולר לא עוד

6:41
  /  
05.04.2021
  

לאחר הרבה שמועות ודיווחים, הדבר הבלתי נמנע קרה וחברת LG הודיעה באופן רשמי סופי שהיא מפסיקה את פעילות הסלולר שלה ברחבי העולם.

כבר לפני כשנה וחצי, בעת ביקורי בקוריאה כאורח של החברה, סיפר לנו אחד הבכירים שם ש LG לוקחת צעד אחורה בכל הקשור לתחום הניידים. לדבריו החברה כבר יודעת שלא תוכל להתמודד בשוק הרווי הזה וכי היא מעדיפה להתמקד בתחומים אחרים. מתוך הראיון עם מנהל התקשורת של החברה שפורסם אצלנו , 02.12.19: "החברה מודה בפנינו בכנות מפתיעה שהיא לא תחזור להיות גדולה בתחום הסמארטפונים כפי שהיתה בעבר וגם לא מתכוונת להיות כזו. אם תשאלו אותה, אז LG תגיד שהיא מחזיקה את תחום המובייל פשוט כי חייבים להיות שם."

ובאמת, מאז, אנחנו רואים ש LG מתמקדת יותר בתחום הרכבים החשמליים, בתים חכמים מחוברים ופתרונות b2b עד שהיום החליטה חברת LG באופן רשמי וסופי שהיא סוגרת את היחידה העסקית שלה העוסקת בסלולר ובעמוד שנפתח לצורך כך רושמת:

"לצערנו אנו נאצלים לחלוק את החדשות המצערות הללו עם לקוחותינו שהראו אמון ותמיכה לאורך השנים. אנא הבינו כי זו הייתה החלטה קשה אך בלתי נמנעת לקבל, על מנת לעמוד בקצב המהיר של השינויים בתעשייה ועל מנת להתמקד באספקת טכנולוגיות עתידיות."

כזכור, חברת LG הביאה לנו מכשירים טובים וחדשניים במהלך השנים כשלאורך כל הזמן היא לא חששה מלחדש ולהציג מכשירים מיוחדים ומשונים לעתים, סטייל ה G5 המודולרי שלא צלח הצלחה רבה אבל הראה את סגנון החשיבה של החברה. ה G2 היה באותה התקופה המכשיר הכי טוב שיצא אז והרים את החברה למעלה בתחום הסלולר.

לאחר מכן, ה G4, עם הבעיות הטכניות שחווה והשירות הלקוי שקיבלו הצרכנים אז, יצר בעיית תדמית לא פשוטה לחברה. מאז המשיכה החברה לחדש ולהביא לנו מכשירים בעלי מסך כפול כדוגמת ה G8X, מכשירים מעוצבים כדוגמת ה LG Velvet ולאחרונה את ה LG WING עם המסך המסתובב. LG היתה אותו האור בתוך מנהרת סלולרים רגילים ומשעממים. זהו בהחלט סופו של עידן שקיווינו שלא יגיע.

ואולי ההבנה היותר מצערת כאן היא שכפי הנראה גם החדשנות בתחום המסכים הנגללים בסלולר והסמארטפון הבא שאמור היה לצאת תחת ידי החברה שהמסך שלו נגלל, לא יקרו עוד. חבל.

אז מה עם המכשירים שיש לכם היום?

המלאי הנוכחי של הטלפונים של LG ימשיך להיות זמין לרכישה. LG תספק שירותי תמיכה ועדכוני תוכנה ללקוחות קיימים בעלי טלפונים סלולריים של החברה למשך התקופה הקרובה.

הסגירה של עסקי הסלולר של החברה צפויה להסתיים ב-31.7, למרות שמלאי של חלק מהדגמים הקיימים ימשיך להיות זמין לאחר מכן. LG תמשיך לבחון מכירה אפשרית של נכסים מסוימים בעקבות סגירת פעילות הסלולר של החברה.

לכל בעלי מכשירי LG יש בוודאי שאלות ותהיות. מה יהיה עם המכשיר שלהם והאם הלקוחות יוכלו לקבל תמיכה. לצורך כך הוקם עמוד ובו שאלות ותשובות נפוצות אותו ניתן למצוא כאן:

https://www.lg.com/il/mobile-devices/mc-announcement

כך למשל מבהירה החברה המכשירים יימכרו וישווקו בהתאם למלאי הקיים של הספקים וכך גם האביזרים הנלווים. המלאי הזה לא יתחדש בהמשך.

בכל הקשור לשירות תיקונים תמשיך החברה לספק שירות זה לפי החוק אך סביר שלאחר תום התקופה, לא תיתן עוד שירות זה כך שהפתרון יהיה מעבדות פרטיות.

בכל הקשור לשדרוגי מערכת הפעלה רושמת החברה כי שדרוגי מערכת הפעלה יוצעו עבור דגמים נבחרים. שדרוג מערכת ההפעלה עבור אנדרואיד 11 מתבצע כעת עבור דגמים נבחרים, ושדרוג מערכת ההפעלה עבור אנדרואיד 12 יופעל על בסיס אותם קריטריונים.

לשרשור תגובות לחץ כאן


6:41
  /  
5.4.2021
  

1