Amazfit GTS2e: שעון חכם עם מסך וסוללה מעולים

GTS2e יעלה לכם 650 שקלים יתן לכם מסך בהיר וחיי סוללה ארוכים

7:00
  /  
11.04.2021
  

Amazfit ממשיכה להוציא מוצרים חכמים לבישים ורק לאחרונה הציגה כאן בישראל סדרה מכובדת של שעונים חכמים. השעונים של אמייזפיט מצטרפים לשורה ארוכה של שעונים חכמים כשבגדול, קשה לזהות מהפיכה או הבדלים גדולים ומשמעותיים ביניהם כשההבדלים העיקריים הם הוספת או הורדת מאפיין מסויים משעון לשעון.

כך גם בגרסת ה GTS2e שהיא גרסה משונמכת מעט מגרסת ה GTS2 הרגילה וכך גם מחירה בהתאם. בגרסת ה 2e, בניגוד לגרסת 2 של החברה, לא תמצאו אפשרות למענה לסלולרי שלכם דרך השעון וגם אין NFC. העובדה שאין NFC יכולה מעט לאכזב שכן דווקא בתקופה האחרונה אנחנו עדים לשינוי מהותי שעוברת ישראל בכל הקשור לתשלומים דרך הסלולר או השעון והמחסור ברכיב NFC פשוט לא יאפשר לכם להצטרף למהפיכת התשלום בנייד דרך השעון.

עיצוב ובנייה

עיצוב השעונים החכמים מתחלק לשניים – אלה שיש להם מסך עגול ואלה שיש להם מסך מרובע (סטייל אפל ווטש). ה GTS2e הוא בעל מסך מרובע שכזה ואת העיצוב שלו אהבתי – הוא עדין על היד ויתאים לטעמי בעיקר לנשים וזאת מבלי לוותר על גודל מסך לא קטן ואיכות ונראות מעולה.

הרצועה שלו היא רצועה סיליקונית רגילה שנוחה למדי. בצידו הימני ישנו כפתור אחד ויחיד שיסייע לכם לתפעל אותו. לחיצה על הכפתור תדליק את השעון. לחיצה במצב דלוק תביא אתכם לתפריט האפליקציות המותקנות בשעון ולחיצה נוספת תחזיר אתכם למסך הראשי. שאר הפעולות בשעון מתבצעות על ידי מגע במסך. תוכלו להחליק את המסך לצדדים כדי להגיע לווידג'טים שבחרתם שיופיעו לכם שם או החלקה מלמעלהלמטה כדי להגיע לאפשרויות והגדרות והחלקה מלמטה למעלה תפתח את מסך הנוטיפיקציות ותציג לכם את ההודעות האחרונות שהתקבלו בסמארטפון.

שימוש ואפליקציה

לא ניתן להגיב דרך מסך הנוטיפקציות או בכלל, להודעות שקיבלתם ולפעמים זה חבל, אפילו אם היתה אפשרות להגיב במשפטים מסוגננים מראש של "כן", לא" וכו'…

המסך בהיר מאוד ונראה היטב גם באור שמש מחוץ לבית. זה מאפיין חשוב וה 2e צולח אותו בקלות. גודל המסך הוא 1.65 אינטש מסוג AMOLED ברזולוצית HD שכאמור נראה טוב. הצבעים חיים וחדים ואפשרויות עיצוב הממשק מגוונות כשתוכלו לבחור מבין מגוון רחב של "פנים" לשעון שלכם, כולל כאלה במצב של AOD.

בתקופה בה השתמשתי בשעון, עשיתי שימוש במצב בו השעון כבוי ונדלק רק לאחר תנועת "מה השעה?". ההתעוררות שלו

עבדה טוב למדי למרות שלעתים הייתי צריך לבצע את התנועה הזו עוד פעם אחת כי הראשונה היתה עדינה מידי והשעון לא הבין שצריך להתעורר. במצב הזה אנחנו מסוגלים לשמור על הסוללה לאורך זמן רב יותר ובאמת השעון צלח כל כך הרבה זמן שאני אפילו לא זוכר מתי הטענתי אותו לאחרונה. אבל כן, בפועל הטענתי אותו כאחת לחודש בשימוש סביר.

אפשרות הטעינה כאן היא טעינה במגע של השעון על גבי משטח הטעינה. כמובן שיש להסיר אותו ולהניח אותו על המטען. המשטח הזה קטן למדי ולא מאוד נוח אבל בהתחשב בעובדה שגם ככה תדירות ההטענות לא קטנה, זה היה נסבל.

ההגדרה הראשונית שלו לא מסובכת מידי ונעשית על ידי אפליקציית ZEPP של אמייזפיט. יש להוריד את האפליקציה שמתאימה גם לסמארטפונים מבוססי אנדרויד וגם כאלה של אפל ולבצע את ההגדרה דרכה. דרך האפליקציה תוכלו גם לשנות את הגדרות השעון כמו שינוי ממשק ועיצוב השעון, פרמטרים לגבי הרגלי הספורט שלכם, נתונים לגבי קצב הלב והסטורציה ועוד.

שימו לב שכחלק מההגדרה הראשונית, תצטרכו גם לאפשר לשעון להציג התראות מאפליקציות שונות. השעו לא יגיד לכם שאתם צריכים לעשות את זה וגיליתי את זה אחרי שהבנתי שלא קיבלתי התראות מוואטסאפ, פייסבוק וכו'. צריך באופן יזום להיכנס להגדרות של השעון מתוך אפליקציית ZEPP ולאפשר באופן ידני לכל אפליקציה לאפשר לשלוח אליכם התראות.

ההתראות עובדות בסדר. זאת אומרת אתם תקבלו התראות כמו שצריך אבל שמתי לב שהתראות הוואטסאפ קצת לא יעילות עבורי. לא הצלחתי לשים את האצבע באמת על הבעיה אבל לא תמיד ההתראות הציגו לי ממש את ההודעה אלא הודעה שיש לי X הודעות ממתינות לקריאה. אני משער שיש לזה חוקיות מסויימת (למשל אם לא קראתי מהפעם האחרונה או אם ההודעה נוספה להודעות של אותו איש הקשר), אבל עדיין לא עליתי עליה.

בריאות

בכל הקשור לשליטה על אורח חיים בריא באמצעות השעון החכם, תמצאו כאן כמה אפשרויות מעולות לעשות זאת. ראשית, השעון ינטר עבורכם מדדים כמו לחץ הדם וסטורציה (כמות החמצן בדם) שיכולה להצביע על חשש לקורונה למשל (כמובן שיש להיבדק באופן רשמי והשעון יכול אולי רק לסייע בהחלטה האם ללכת להיבדק או לא).

בנוסף, תמצאו כאן פעילויות ספורט שונות שהשעון ינטר עבורכם כמו הליכה, ריצה, אופניים, שחייה ובמקביל גם פעילויות פנים כמו ריצה על הליכון, דיווש באופני כושר ועוד… השעון יזהה לבד שהתחלתם בפעילות ספורט וינטר ברקע את הפעילות שלכם (הוא עושה זאת על ידי חישה שהדופק שלכם עולה) אבל תוכלו להתחילת בפעילות ספורט באופן ידני על ידי בחירה בפעילות הספורט הרצוייה במסך פעילויות הספורט אליו ניתן להגיע על ידי לחיצות במסך או הקשה כפולה על הכפתור בצד ימין.

בסוף הפעילות תוכלו לצפות בסיכום הפעילות שלכם במסך האפליקציה. באפליקציה תוכלו לראות מה נתוני הריצה שלכם, הקצב, הזמנים, פעילות הלב שלכם בזמן הריצה ואפילו את המסלול ששורטט באמצעות רכיב ה GPS בשעון שמצאתי אותו די מדוייק שעקב אחרי הפעילות שביצעתי.

השורה התחתונה

השעון נראה טוב, עם מסך מרובע שיזכיר את השעון של אפל ועם תצוגה בהירה מאוד שעוזרת לצפות בו במשל היום. נושא ההתראות קצת הציק לי כי הוא אילץ אותי לעשות עוד פעולה או שתיים כדי לצפות בהודעת הוואטסאפ. לא משהו קבוע אבל הספיק לי פעם או פעמיים כדי להציק. אורך הזמן של הסוללה פשוט מעולה ועושה את ההבדל בין שעון שצריך לעבוד עבורו לבין שעון שעובד עבורך, הוא תומך בעברית באופן מלא ובשורה התחתונה סיפק את העבודה בצורה טובה.

מחיר: כ-650 ש"ח

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:00
  /  
11.04.2021