אינטל הציגה את מעבדי הרוקט לייק – שיפורים בביצועים, בגרפיקה ובמהירות גבוהה

אינטל הציגה את מעבדי רוקט לייק עבור מחשבי דסקטופ. מעבד הדגל מגיע למהירות 5.3 גיגה הרץ

18:00
  /  
16.03.2021
  

אינטל הכריזה היום על על סדרת מעבדי רוקט לייק שלה – 11th Gen Intel Core  (שם קוד Rocket Lake-S), מעבדים חדשים המיועדים למחשבי דסקטופ.

בראשה של הסדרה עומד מעבד הדגל החדש, ה- Core i9-11900K, שלדברי אינטל הוא החזק ביותר שאינטל ייצרה עבור גיימרים ואף מגיע למהירות של 5.3 גיגה-הרץ. "מעבד הדגל של סדרת הרוקט לייק הוא מעבד הגיימינג החזק ביותר שאינטל השיקה אי פעם, כך גם לעומת המתחרים, ומציג ביצועיים מצויינים הממצבים אותו כמוביל בשוק הגיימינג העולמי". אומר שרון אלמוזנינו, שהוביל את פיתוח מעבדי רוקט לייק. "בהשוואה למעבד הדגל של אינטל מהדור הקודם, ה- Core i9-10900K, משיג שיפור דו ספרתי בביצועים שמספק בהרצת משחקי מחשב כגון: Microsoft Flight Simulator ו- Total War Three Kingdoms."


המעבדים החדשים של אינטל, פותחו בהובלת קבוצות פיתוח מאינטל ישראל ובשיתוף פעולה עם צוותים אחרים מהעולם, כוללים לראשונה ארכיטקטורה חדשה בשם Cypress Cove, ו- שבב גרפי חדש (UHD Graphics), שאמור לשפר ב-50% את יכולות הגרפיקה לעומת הדור הקודם. כמו כן מעבדי Rocket Lake-S מהדור ה-11 יתמכו לראשונה בהתקני PCI 4.0 מעודכנים, והם כוללים 20 ערוצי PCIe 4.0.

המעבדים החדשים תומכים מובנית ב HDMI2 ו- HBR3 עד להצגה ב-3 מסכי 4K HDR בו זמנית ב 60HZ

השוואת תכונות מעבדים:

למעשה, לדברי אינטל המעבדים החדשים מציגים שיפור גבוה של 19% בביצועים לעומת הדור הקודם של מעבדי Intel Core ו-50% יותר בגרפיקה.
השיפורים משפיעים גם ביצירת תוכן ופרודוקטיביות. כך למשל יכולות הבינה המלאכותיות שבמעבדים מאפשרות לבצע עריכת וידאו ברמה הגבוהה בעשרות אחוזים מזו שסיפקו מעבדי הדור הקודם ומעבדים מתחרים. בנוסף אינטל תציע מעבדי Core לא נעולים (אוברקלוקינג) ותאפשר לראשונה האצה של הזיכרון (Memory Overclocking), כך שהצרכנים יוכלו לשנות את הגדרות הכוח, המתח, הליבה והזיכרון, וערכי מפתח אחרים במעבד כדי להוציא יותר ביצועים.

כמה יעלה?

המלצת אינטל למחירי המעבדים נעה בין 157 ל-539 דולרים, כתלות בסוג המעבד.

הרחבה לפרטי המעבדים החדשים:

 

·

לשרשור תגובות לחץ כאן


18:00
  /  
16.3.2021
  

1