אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis Pro Wireless – עדיין הטובות ביותר?

למעלה משנתיים לאחר שהוצגו, האם ה- Arctis Pro Wireless עדיין מאוזניות הגיימינג הטובות ביותר?


הקדמה

חברת SteelSeries נוסדה בשנת 2001 בדנמרק ומתמחה בציוד היקפי למחשב, אם זה עכברים, מקלדות או אוזניות למחשב. החברה תמיד היתה ידועה כיוקרתית יותר מהמתחרות המובילות והיא הצדיקה את זה על ידי שימוש בחומרים טובים יותר לטענתה וטכנולוגיות מתקדמות יותר בהשוואה. כיום לפנינו בין אוזניות הגיימינג היקרות ביותר בנמצא ואנחנו ניגע כבר עכשיו במחיר, ₪1,455, יותר מפי 2 מהמחיר של ה- HyperX Cloud Flight, או ה- Corsair VOID PRO RGB, Asus ROG STRIX, ASTRO Gaming A50 או ה- Razer ManO’War – כולן אוזניות מיצרניות מובילות, עם ביקורות מהללות ומתומחרות בפחות. אז מה עושה את ה- Arctis Pro Wireless לכאלו מיוחדות? קדימה ונבדוק.

 

חיבוריות קלה

מכיוון שהאוזניות אלחוטיות, כל המחברים נעשים אל יחידת הבסיס הנפרדת ותשמחו לגלות כי אתם מקבלים די והותר כבלים עבור חיבוריות למחשב או קונסולת PS4. אבל לא רק, כניסת 3.5mm תאפשר לכם לחבר כל מקור אנלוגי אחר וחיבוריות אופטית דיגיטלית תאפשר גם לחבר ציוד כמו סטרימרים, מסכים וכדומה. זוהי אופציה פחות שימושית, אבל טוב שיהיה עבור גמישות מרבית.

חיבוריות לקונסולת ה- PS4 הינה די פשוטה, בסך הכל מחברים את מחבר ה- USB ומשנים את הגדרות האודיו המתאימות בקונסולה. למשתמשים מתקדמים, הייתי ממליץ לחבר גם את הכבל האופטי, זה יאפשר לכם להשתמש באופצית ה- ChatMix שפיתחה SteelSeries עבור האוזניות שלה, אשר מעניקה למשתמש את הגמישות לבצע Balance בין אודיו מהמשחק לבין צ'ט אודיו. אפשרות שינוי ה- ChatMix נעשית בקלות ובזמן אמת ובהחלט מצאתי אותה שימושית למשל במצב Competitive Play ב- Overwatch עבור תיאום טוב מול הצוות.

החיבוריות מול PC גם כן קלה, בסך הכל יש לחבר את כבל ה- USB וללא שום צורך בהתקנת דרייברים נוספים.

 

 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis Pro Wireless

 

 

יחידת הבסיס – לא רק חיבורים, גם הגדרות והטענת הסוללה לאוזניות

בסעיף קודם כבר הבנו כי כל המחברים נעשים לתחנת הבסיס (חברת SteelSeries קוראת ליחידה Wireless Transmitter), אבל לא רק, בצד היחידה אנחנו נמצא סלוט להטענת סוללה לאוזניות, כך שברגע שנקבל חיווי על סוללה נמוכה, אנחנו יכולים לשלוף את הסוללה מהאוזניה הימנית ולהחליף אותה באחת חדשה. זה אומנם לא ממש Hot Swap, אבל מאוד קרוב לזה ופטנט שרצוי שעוד יצרניות יאמצו אותו. כל סוללה מחזיקה קרוב ל- 10 שעות ולמעשה, אתם יכולים להחליף בין הסוללות בכל פעם שהסוללה הפעילה נגמרת, בכך אתם לעולם לא נשארים ללא סוללה באוזניות. אגב, האוזניות עושות שימוש בחיבור Micro-USB עבור הטענה, די מגוחך ולא מצופה מאוזיות במחיר הזה, אבל אני יכול להגיד בביטחון שמעולם לא השתמשתי בו כדי להטעין את האוניות, אם נגמרת הסוללה באוזניות, פשוט מחליפים לסוללה השנייה בזמן שהראשונה כבר נטענת ככה שאתם אף פעם לא נשארים ללא סוללה באוזניות וגם חיבור ההטענה בכלל לא אמור לעניין אותכם כאשר משחקים במחשב. באותו נושא, אם אתם מחוץ לבית ומשתמשים באוזניות אז תיהיו חייבים להשתמש ב- Bluetooth כלומר אם כבר השתמשתם באוזניות מעל 20 שעות בחוץ (2 הסוללות ביחד) אז כן, תיהיו חייבים להטעין את האוזניות וכאן היה נחמד אם חיבור ההטענה היה USB-C. באופן אישי, מעולם לא יצא לי לקחת את האוזניות האלה מחוץ לבית, אני משתמש בהם בתור אוזניות גיימינג למחשב.

ניתן לראות את הפתח להכנסת הסוללה באוזניה הימנית. אם היה אולי פתח להחלפת הסוללה ללא הסרת הכיסוי החיצוני של האוזניה, זה היה מעט טוב יותר ומהיר יותר.

חזית יחידת הבסיס כוללת מסך OLED אינטואיטיבי פשוט לשימוש, עם חוגת עוצמת שמע גדולה וכפתור בחירה. התצוגה תאפשר לראות מידע רב כמו תצוגה גרפית על עוצמת השמע, הכניסה הפעילה, חיווי על מצב הסוללה באוזניות, שינוי מצבי EQ מוגדרים מראש וגם יצירה של חדש, כיוון ה- ChatMix (בחירת עדיפות גרפית בין אודיו מהמשחק לאודיו מצ'ט בזמן אמת) ועוד.

מעט מוזר שאין לאוזניות RGB, בטח בעלות כזאת, אבל לפחות הייתי מצפה לראות קצת תאורה מאחורי הכפתורים בחזית היחידה כאשר הם בפעולה וחבל שאין. התאורה כאן נשמרת לתצוגת ה- OLED בלבד, כנראה על מנת להעניק מראה "בוגר" יותר.

יש לי גם טענה קלה לגבי הסלוט להכנסת הסוללה, הייתי מצפה כי היא תקבל את הסוללה רק במצב הנכון, אבל מסתבר כי אפשר להכניס אותה הפוך. זה כמובן לא יטעין אותה, אבל זה מהווה פגם מסויים בתכנון שלא הייתי מצפה רוצה לראות כאן.

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis Pro Wireless

 

חיבוריות אלחוטית כפולה – Bluetooth וגם 2.4GHz Lossless

האוזניות מקבלות את סיגנל האודיו שלהן מה- DAC דרך תדר 2.4GHz ב- Lossless, כלומר ללא שום כיווץ וזאת על מנת שלא תתקיים שום פשרה בשל שימוש בפורמט אלחוטי להעברת האודיו. האוזניות לא מאפשרות חיבוריות חוטית (ובצדק) להשוואה, אבל מאינספור השעות שאני ביליתי איתן, לא הצלחתי להבחין בבעיות כיווץ בסאונד בקטעים תובענים בהם יש מספר רב של דמויות והתרחשויות מעל המסך – ואלו הקטעים שדורשים את מלוא רוחב הפס על מנת להעביר נאמנה את המתרחש מעל זירת הקרב.

חברת SteelSeries מציינת כי בשל השימוש ב- DAC נפרד, מתאפשר לה להכליל משדר 2.4GHz חזק דיו מאלו שקיימים מעל דונגלים כפי שיש אצל חלק מהיצרנים האחרים, כך היא מצליחה להעביר את האודיו בפורמט Lossless ולמרחק של עד 10 מטרים בצורה אמינה ללא קיטועים. 

אבל מה שיתפוס את תשומת ליבכם תהיה התכונה הבאה, אם אתם משחקים ופתאום יש טלפון, לרוב לא תשמעו אותו ואם כן תבחינו בשיחה, סביר להניח שלא תענו כי אתם באמצע משחק. אם כן תעיזו להזיז את הידיים שלכם מהמקלדתעכבר בשביל לענות, כנראה שזה יעלה לכם ביוקר במשחק. עם ה- Arctis Pro Wireless הבעיה הזאת מגיעה לקיצה. האוזניות מכילות חיבוריות Bluetooth אשר תאפשר לכם לענות לשיחה תוך כדי המשחק והאודיו של המשחק עדיין רץ ברקע, אבל עם הנמכה אוטומטית של 12dB! תכונה מעולה שאחרי שהתנסתי איתה, אני יכול להגדיר אותה כמעט כחובה בכל אוזניות גיימינג.

מבחינת פרופילי Bluetooth, קיימת כאן תמיכה ב- A2DP, HFP, HSP, אבל רק הראשון אמור לעניין אתכם.

 

חשש ל- Latency בשל שימוש אלחוטי? תסירו אותו

גיימרים נוטים להימנע מציוד אלחוטי, לא רק בגלל הדאגה כי הסוללה תיגמר באמצע המשחק, אלא יותר בגלל החשש ל- Latency שעלול לתת יתרון ליריב במשחקי FPS אינטנסיבים. הבעיה שקופה לרוב בציוד היקפי מסוג מקלדות ועכברים, אך לאחרונה אנחנו רואים יציאה של דגמים אלחוטים ייעודים לגיימינג עם הבטחה ל- Latency זהה לציוד חוטי. עם אוזניות, חברת SteelSeries מבטיחה כי השימוש בתדר 2.4GHz והקרבה של יחידת ה- DAC לאוזניות, תבטיח Latency אפסי ומהתרשמות ארוכה שלי עם Overwatch, נראה שהחברה צודקת. אני לפחות לא הצלחתי להבחין בשום הבדל בין השימוש האלחוטי ב- Arctis Pro Wireless לעומת אוזניות חוטיות. אם תעיזו להאשים את חוסר הרגישות של האוזניות שלי בשל מרום גילי, שני הבנים שלי, בני 15 ו- 13 ששוהים מספר שעות בלתי מבוטל בגיימינג אינטנסיבי, גם כן לא הצליחו לשים לב להבדלים ופורטפוליו המשחקים שלהם כולל לא רק את Overwatch, אלא גם את 2077 ו- Red Dead Redemption 2.

 

האוזניות מרגישות פרימיום

איכות הבנייה של האוזניות הינה כפי שמצופה מאוזניות במחיר כזה. הקשת עצמה חצי גמישה חצי קשיחה ועשוייה מסגסוגת אלומינויום קלה ופלדה, עם איזון טוב בינהם שמרגיש יציב על הראש, אבל לא צמוד מידי ומעייף לאורך זמן והקשת גם לא נוגעת בראש. בין צידי הקשתות תמצאו "Ski Goggles" ופס בד שמחלק את המשקל של האוזניות בצורה אחידה מעל הראש וכך האוזניות נוחות יותר לשימוש ממושך מאשר אוזניות אשר נשענות על צידי הראש בלבד. הצירים עשויים ממתכת וכך עוזרים לשמור על עמידות האוזניות. העיצוב כולו חסר פינות חדות, RGB או מגמות אופנתיות אחרות, עם גימור מט לבן, עיצוב סולידי ומרשים. המיקרופון נשלף בצורה מאוד נוחה מתוך האוזניה השמאלית ומכיל נורית LED בקצה שלו שנדלקת כאשר הוא לא פעיל. קיים כפתור פיזי לחיץ להשתקת המיקרופון בגב האוזניות לצד גלגלת הווליום.

 

אני די בטוח שלכולנו יש את החבר המעצבן הזה עם הנשימות הרועשות לתוך המיקרופון, למקרה שהחבר הזה זה אנחנו, SteelSeries דאגו להביא WindScreen Foam עבור המיקרופון, זה ספוג קטן שמתלבש על המיקרופון בקצה ומגן עליו מפני רוח או נשימות חזקות כדי שלא יהיו קפיצות חזקות בשמע, הוא מיועד בעיקר לשימוש באוויר הפתוח. אך שוב, גם באוזניות גיימינג זה נחמד. לעומת זאת, עם הזמן הגומי בספוג נחלש ומתחיל ליפול מהמיקרופון, אחרי קצת יותר משנה וחצי של שימוש עם הספוג על המיקרופון, כבר הייתי חייב להוריד אותו בגלל שהוא נפל לעיתים קרובות מאוד.

האוזניות לא מוגדרות כי Hi-Res מכיוון שתדר 2.4GHz שמומש באוזניות לא מסוגל להעביר מעל לקצב דגימה של 48KHz. זה לא משנה את העובדה כי האוזניות עדיין מעבירות את סיגנל האודיו כ- Lossless. הגרסה החוטית של האוזניות, עושה שימוש באותם דרייברים (40mm הפופולארי עם מגנט מניאודימיום), אבל מכיוון שהן חוטיות, קיימת תמיכה בקצב דגימה של עד ל- 96KHz עם 24bit. 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis Pro Wireless

 

גיימינג

אם השתמשתם פעם באוזניות מסדרת Arctis, לא תופתעו לשמוע כי החוויה עם ה- Arctis Pro Wireless הינה חיובית ולא סתם חיובית, אלו אוזניות הגיימינג שנשמעו הכי טוב By Far מכל אוזניות גיימינג אחרות שניסיתי. פרופיל ברירת המחדל שלהם יספק חוויה מאוזנת לאורך כל הספקטרום, עם בסים עשירים, מיד מאוזן וגבוהים שלא נשמעו כמו ציוצים לא קשורים למיד. האוזניות הינן מהנוחות שהשתמשתי אי פעם לגיימינג, ה- Sky Goggles מחלק היטב את המשקל וכריות האוזניות מכסות את כל האוזן ורכות למדי, עם הרגשה טובה של הבד שעוטף את הכריות ומאפשר להשתמש באוזניות לאורך זמן מבלי באמת להתעייף וכשאני אומר לאורך זמן, אני מדבר על 4 שעות שעפו להן בכיף בלי אוזנייים עייפות. אגב, גם המיקרופון מצויין, כזה שכיף להשתמש בו ולקחת חלק ב- Voice Chat במשחקים השונים.

הסראונד כאן הינו וירטואלי, אבל לא ראיתי בזה חסרון גדול מידי מכיוון שהפוקוס של הסאונד היה מדוייק וכזה שתרם ליצירת במה קידמית משכנעת עם Immersion כפי שצריך. צעדים מרוחקים של האויב, נשימות, שריקות של היריות או Reinhardt שמגיע פתאום מעבר לגבעה ב- Overwatch במטרה לדרוס אתכם, הכל מועבר בצורה אמינה וכיפית. 

מומלץ להתקין את תוכנת ה- SteelSeries Engine 3, משם תוכלו לבצע מגון שינויים, שינוי מצבי EQ ובניהם מצב מוזיקה, מצב מאוזן, מצב שמדגיש את תדרי הדיבור ואפילו מצב Custom משלכם, ניתן גם לשנות את פרופיל ה- Surround, מצב Live Mic Review שמאפשר לכם לשמוע את עצמכם בעת שיחה, מצב מאוד נוח שקשה למצוא באוזניות אחרות, באופן אישי, ה- Live Mic Review תמיד דולק אצלי. מעבר לזה, התוכנה חובה עבור עדכוני קושחה לאוזניות ול- Gamedac – ואחד כזה גם היה בזמן בדיקת האוזניות.

משמאל לימין:
SteelSeries Arctis Pro Wireless – נושא כתבה זאת
אוזניות גיימינג HyperX Cloud MIX
HyperX Cloud Flight – אוזניות הגימיינג האלחוטיות הראשונות לבית HyperX
1MORE Spearhead – אוזניות גיימינג עם טכנולוגית ה- Waves הישראלית

טיפ: האוזניות מגיעות עם הגבלת עוצמת שמע על מנת להתאים לרגולציה של מספר מדינות לגבי עוצמת השמע המקסימלית. ניתן לבטל את ההגבלה הזאת דרך אופצית ה- Volume Limiter אשר זמינה ביחידת הבסיס.

בהשוואה ל- HyperX Cloud flight ול– HyperX Cloud MIX, ה- Arctis Pro Wireless מרגישות איכותיות יותר, נוחות יותר ואף שומעים בהם מעט יותר טוב. אך הן גם קצת יותר כבדות, במשקל של 357 גרם הם מעט קלות יותר מה- Logitech PRO X WIRELESS, כפי שנאמר מקודם הם מאוד נוחות על הראש אך לטעמי היה נוח יותר אם הם היו קלות יותר – זה גם משהו שאני רוצה לראות ב- Arctis Pro Wireless 2… במבט חטוף ל- Logitech PRO X WIRELESS, נראה כי המיקרופון בהם פחות טוב מה- Arctis Pro Wireless – משהו שמאוד חשוב לגיימרים.

השורה התחתונה

ה- Arctis Pro Wireless בסופו של דבר סיפקו כל מה שרציתי מאוזניות גיימינג אידיאליות, הן כנראה אוזניות הגיימינג היקרות ביותר בנמצא כיום, אבל נראה שהתמורה לכסף גבוהה, אלו אוזניות שבאמת תהנו מהם, עם איכות אודיו מעולה בשל חיבוריות Wireless והתוצאה הסונית הינה ברמה שלא ידעתי שאני יכול לקבל מה- PS4 Pro או מהמחשב.

מה הייתי רוצה לראות בדגם הבא:

  • WindScreen Foam מובנה
  • מחבר USB-C
  • תאורת RGB
  • קלות משקל

יכולות הגדרת התצורה של האוזניות נעשות בצורה קלה ביותר דרך תחנת הבסיס, האפשרות לחיבוריות כפולה גם עם הטלפון מראה על חדשנות וחשיבה עכשווית מקורית. האוזניות מרגישות פרימיום בכמעט כל אספקט והמחיר בהתאם, לכן הן לא ממש יתאימו לכל אחד, אבל אם רצה לכם בראש מחשבה על אוזניות גיימינג במקום רמקולים או אוזניות גיימינג ברמה שלא תחשבו בכלל על שדרוג בשנים הקרובות, בהחלט כדי לשקול את ה- SteelSeries Arctis Pro Wireless

מחיר: 1,260 ש"ח.

קישור לרכישה : SteelSeries Arctis Pro Wireless

 

 

כתבות נוספות בנושא:

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

8:05
  /  
28.04.2021
  
גיל

1