אוזניות Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro

עם ביטול רעשים אקטיבי וחווית האזנה מותאמת אישית, הינה אלטרנטיבה תקציבית ל- AirPods Pro

16:30
  /  
23.04.2021
  

הקדמה

עם ה- Soundcore Liberty Air 2 Pro, מציעה Anker הצעה שאי אפשר לכאורה לעמוד בפניה: אוזניות TWS אלחוטיות עם ANC, איכות שמע ושיחה טובה, חיי סוללה ארוכים, אפליקציה מושקעת, אסמכתת IPX4 וכל זה תמורת $130 בלבד. 

לשם השוואה, ה- Apple AirPods Pro עולות $250, ה- Samsung Galaxy Buds Pro הם $200 וה-Jabra Elite 85t נעות סביב $230. בזמן שה- Soundcore Liberty Air 2 Pro מוצעות בכמעט חצי מחיר.

האם יש קאץ'? זה מה שהסקירה הזאת שואפת לברר.

UNBOXING & DESIGN

הקופסא מושקעת למדי, בפנים תמצאו תשעה זוגות Ear Tips (זוג אחד כבר על האוזניות) בגדלים שונים כדי להבטיח את התאמה נוחה, מדריך למשתמש וכבל USB-C עבור הטענה, יפה לראות שחיבור ה- USB-C הפך לסטנדרט לטעינה עבור Anker.

ה- Liberty Air 2 Pro מוצעות בארבעה צבעים: שחור, לבן, כחול וורוד. לבדיקה זו בדקתי את הצבע הלבן של האוזניות, העיצוב הלבן של האוזניות מזכיר מאוד את עיצוב משפחת ה- AirPods, אך נראה שהן גם בולטות יותר.

האוזניות כוללות ברובן צבע לבן מט וצבע כסף בולט לצד הצבע הכתום הנסתר – אני די אוהב את האפקט הזה לצד הגימור הכסוף מכיוון שזה מוסיף קצת "Flair" למה שהיה יכול להיות עיצוב שטחי לגמרי.

קצוות הגומי, שנמצאים בזווית, הופכים את האוזניות לנוחות למדי ללבישה יחד עם משקלן הקל של 5.2g לאוזניה. מבנה הפלסטיק מרגיש חזק ועשוי היטב. והאלמנטים כמו מיתוג ה- Soundcore בעלי גימור מבריק שמוסיף מגע יוקרתי.

קצוות הגומי, שנמצאים בזווית, הופכים את האוזניות לנוחות למדי ללבישה יחד עם משקלן הקל של 5.2g לאוזניה. מבנה הפלסטיק מרגיש חזק ועשוי היטב. והאלמנטים כמו מיתוג ה- Soundcore בעלי גימור מבריק שמוסיף מגע יוקרתי.

האוזניות די נוחות ללבישה, ה- Ear Tips בגודל הבינוני המותאמים כברירת מחדל על האוזניות התאימו בצורה טובה עבורי, אך ישנם גם עוד שמונה זוגות אחרים כלולים בקופסא. סה"כ יש תשעה זוגות של Ear Tips, יפה לראות ש- Soundcore מתאימים את עצמם לכל כך הרבה אנשים עם גדלי אוזניים שונים. כמובן שצריך בהתחלה "לחזק" ולסובב את האוזניות אל תוך האוזן כדי לקבל התאמה טובה עבור איכות הבאסים וה- ANC. אחרי שמוצאים את ה- Ear Tips בגודל המושלם ועושים את ה- "Fit Test" באפליקציה שלהם, החיים נהיים הרבה יותר קלים, הנוחות שלהם מצויינת עבור פעילויות היום יום, אפילו בעת פעילויות ספורטיביות כמו הרמת משקולות, הליכה ודומיהם. שמתם לב שלא ציימנתי ריצה? מהסיבה הפשוטה שאני לא חושב שהן מתאימות לריצה, ניסיתי לרוץ איתם, אך בעת הריצה נאלצתי "לחזק" אותם חזרה אל האוזניים מספר פעמים מה שלא היה כל כך נוח, לכן לא הייתי רץ איתם. אולם הם מעולות לשימושים אחרים.

הקייס

קייס הטעינה בעל גימור מט רך למגע בצבע לבן אפור מט עם נקודות שחורות קטנטנות עליו שמעניקות לו מראה מיוחד, אך אם מתרחקים כמה מטרים – הקייס נראה לבן לגמרי. הקייס די קומפקטי, אם כי מעט גדול יותר ממארז הטעינה של ה- Jabra Elite 85t וה- AirPods Pro. בנוסף, פעם ראשונה שאני רואה קייס שנפתח ככה, הוא כולל מנגנון "סליידר" מגנטי שבקלות ניתן לפתוח אותו עם יד אחת.Source image

כאשר מחליקים את המכסה קדימה, יש גימור לבן מבריק בפנים. המגנטים בקייס שמחזיקים את האוזניות חזקים ומאפשרים התאמה בטוחה, אך עדיין מאפשרים להסיר את האוזניות בקלות בעזרת מגרעות מרווחות שמאפשרות להכניס את האצבעות פנימה.

בגב הקייס תמצאו את מחבר ה- USB-C המשמש לטעינה מהירה וכפתור בקרה קטן שברגע שתלחצו עליו, שלוש נורות חיווי בחזית של הקייס ידלקו ויתנו חיווי על מצב הסוללה. גם נחמד לראות ש- Anker כללו את זה שהקייס יתמוך בטעינה אלחוטית.

איכות שמע עוצמתית ו- ANC

יחסית למחיר, ה- ANC מעולה, לא ברמה של Bose QuietComfort TWS לדוגמא אבל מספיק טוב כדי לחסום רעשים ספציפיים, בעיקר מונוטונים כמו מוזיקה ודיבורים בחדר כושר או רעש של מכוניות כאשר הולכים ברחוב. קודם כל ב-$130 יפה שיש ANC ואני יכול להגיד בביטחון שהוא בין הכי יעילים ששמעתי במחיר הזה. לצורך הדוגמא, הוא חוסם לגמרי את הרעש של המאווררים במחשב שלי ומפחית משמעותית את רעשי הרקע במכון הכושר, כמו דיבורים, מזגן רועש, מוזיקה ועוד.

מצד שני, מצב ה-ANC  מציג סוג של "שריקה" מאוד חלשה, שמים לב אליה רק בסביבה שקטה מאוד כשלא מתנגנת מוזיקה. זה לא לא נעים, אבל זה סימן אופייני ל- ANC בעלות נמוכה. מצד שני, בכלל לא שמים לב כאשר האוזניות בשימוש.

באופן פנימי, הן מצויידות בדרייברים בגודל 11mm שמספקים תגובת תדרים של 20Hz ל- 20kHz. בנוסף, האוזניות מצויידות בטכנולוגיית דרייברים PureNote™: הדרייברים מגבירים את צלילי הבאס ב-45% ומספקים טווח תדרים רחב יותר ב-30% בהשוואה לדרייברים רגילים. הדרייברים מצופים ב-10 שכבות-ננו מוקשחות ומציעים קשיחות מעולה ליצירת רמה גבוהה של דיוק ובהירות. יתר על כך, האוזניות תואמות ל- Bluetooth 5.0 ותומכות ב- AAC ו- SBC אוניברסליים, אך לא ב- AptX. אגב, האוזניות גם לא תומכות ב- multipoint, כלומר הם לא יכולות להתחבר למספר מכשירים בו זמנית, מה שהיה יכול נוח.

זאת ועוד, איכות השמע מעולה, באמת, הבס מרגיש חזק, עמוק, עם רבדים וזה לא בא על חשבון תדרי המיד, אפשר גם להגביר/להנמיך אותו ואת כל התדרים האחרים הקיימים דרך האפליקציה וכתוצאה מכך חווית ההאזנה נהדרת בכל הז'אנרים. רק חשוב שהאוזניות ישבו טוב באוזן על מנת שתוכלו להוציא את המיטב מהבאס ומ- ANC. באופן כללי, חווית ההאזנה מעולה וכזאת שמצופה מאוזניות בעלות של $130.

בדקתי את האוזניות באמצעות פרופיל האזנה "Soundcore Signature" המוגדר כברירת מחדל בתוך אפליקצית Soundcore, אך ניתן להתאים את ה- EQ בהתאם לטעמנו וכתוצאה מכך חווית ההאזנה מותאמת יותר, דרך אפליקצית Soundcore נכנסים לאופציית ה- HearID והיא יוצרת פרופיל EQ מותאם אישית לאחר ביצוע בדיקת שמיעה קצרה.

רואי לציין כי יש הבדל קטן באיכות השמע עם ANC מופעל או כבוי, זה לא דרסטי ובמחיר הזה זה נסלח, אבל עם ANC מופעל, התדרים הגבוהים פחות מורגשים.

הבאס מופק במיטבו רק כאשר האוזניות יושבות באוזן בצורה טובה, אותו הצהרה נכונה גם לגבי ה-ANC. אז אם מרגישים שחסר עומק בבס, כנראה שפשוט צריך לסובב ולהתאים את האוזניות בתוך האוזניים.

איכות שיחה

האוזניות כוללות שישה מיקרופונים שונים הפועלים יחד כדי להציע הפחתת רעשי רקע בשיחת טלפון. החבר שהתקשרתי אליו דיווח על בהירות כוללת מעט נמוכה יותר מאשר אם אני מדבר ישירות לטלפון שלי, אך עדיין עברתי בצורה חזקה ומספיק ברורה. שומעים די חד וברור, מבחינת איכות השיחה, אפשרים להיות מרוצים.

סוללה

כאשר משתמשים בביטול הרעשים ANC, חיי הסוללה של האוזניות עצמן עומדים על 6 שעות האזנה, שמוארכות באמצעות קייס הטעינה לעד 21 שעות. כאשר מכבים את ה- ANC. חיי הסוללה של האוזניות מוארכים ל-7 שעות וביחד עם הקייס זמן ההאזנה עומד על 26 שעות ללא ANC לעומת 21 שעות עם ANC.

זה זמן טוב של האזנה, מכיוון שגם בשימוש כבד של עד 5 שעות ביום, האוזניות יחזיקו למספר מכובד של ימים. לצורך השוואה, ה- Jabra Elite 85t יעניקו לכם 25 שעות האזנה עם ANC דולק והמספר דומה גם אצל ה- AirPods Pro – דגמים שעולים כמעט פי 2…

אם אתם ממהרים, טעינה של 15 דקות באמצעות חיבור ה- USB-C המהיר תעניק לכם זמן האזנה של שלוש שעות. כאשר טעינה מלאה של האוזניות לא תיקח לכם יותר משעתיים.

כאמור, הקייס תומך גם בטעינה אלחוטית, כמובן שטעינה אלחוטית איטית יותר מטעינה באמצעות כבל, זה בא לידי ביטוי כאשר טעינה מלאה באופן אלחוטי תיקח לכם 3 שעות לעומת 2 שעות דרך כבל. אך זאת נוחות נוספת שמתקבלת בברכה.

שליטה בטאץ'

בחלק העליון של האוזניות תמצאו את משטח המגע, ממש איפה שמסומנת האות d, משם שולטים על האוזניות דרך נגיעות קלות. ניתן לשנות מה כל נגיעה תעשה דרך אפליקצית Soundcore. אך בניגוד למצופה, המגוון פה כלל לא רחב, יש אפשרות ללחיצה כפולה וללחיצה ממושכת של שתי שניות, זהו.

אגב, הלחיצה ממושכת של שתי שניות, היא יותר כמו שלוש שניות. עם זאת, ניתן להשהות/להמשיך את המוזיקה, להגביר/להנמיך את עוצמת הווליום, הפעלת העוזרת הקולית בטלפון, העברת שיר קדימה\אחורה, קבלת שיחה נכנסת, ניתוק שיחה והחלפה בין מצבי השמע (ANC, Normal, Transpaency). אבל עם שני וריאציות בלבד, הפונקציונליות די מוגבלת בהשוואה למתחרים עם שלוש אפשרויות. דוגמא לכך היא שכאשר מגדירים באפליקציה את האופציות הכי בסיסיות כמו לחיצה ממושכת של שתי שניות על האוזניה הימנית\השמאלית להעלאת הווליום\הנמכת הווליום, לחיצה כפולה על האוזניה הימנית כדי להשהות\להמשיך את המוזיקה ולחיצה כפולה על האוזניה הימנית כדי להעביר שיר קדימה. זהו, נגמרו לכם האופציות, אז במקום להעביר בין מצבי השמע דרך האוניות, אפשר דרך האפליקציה, במקום להפעיל את העוזרת הקולית דרך האוזניות צריך להרים את הטלפון, רוצים להעביר שיר אחורה, גם כן צריך להתעסק עם הטלפון. אם כבר עושים שליטה בטאץ' דרך האוניות, אז למה לא לנצל את זה עד הסוף? נראה ש- Anker טיפה"התקמצנו" בכל מה שנוגע לשליטה בטאץ', כמובן שהפעולות הבסיסיות ביותר נכללות כאן כמו הגברת\הנמכת הווליום, עצירה\השהייה. ואולי במחיר הזה זה נסלח, אך היה מאוד נחמד אם היו עוד אופציות.

 

אסמכתת IPX4

האוזניות עמידות במים בתקן IPX4, במילים אחרות, האוזניות יכולות להתמודד עם התזות קלות, במקרה שלכם, תוכלו להשתמש בהם בנוחות במהלך האימון ללא צורך לדאוג אם יש עליהם קצת זיעה. ואחרי האימוון, ניתן לנגב אותם במטלית לחה. מה שגורם להם להפוך לאוזניות ספורט הגונות. מצד שני, אסור "להטביע" אותם לגמרי במים ולא כדאי לשטוף אותם מתחת לברז.

אפליקציה, מצבי שמע ותכונות

אפליקציית Soundcore היא יתרון מרכזי של האוזניות, לא רק שהיא מאוד ידידותית למשתמש, היא גם מאוד מעשית ויעילה וזה דבר שלא מוצע באוזניות רבות אחרות שבדקתי בטווח מחירים הזה, כך שזה יתרון גדול של ה-Liberty Air 2 Pro. דרך האפליקציה אפשר לשנות בהתאם להעדפותיכם האישיות את פונקציונליות השליטה בטאץ', כלומר מה כל לחיצה תעשה, אפשר לעבור Fit Test קצרצר שיתן לכם משוב על איך האוזניות יושבות באוזניות שלכם, שזה די חשוב בגלל שניתן להפיק את המירב מאיכות הבאסים וה- ANC רק כאשר האטימה של האוזניות אל האוזניים טובה. האוזניות מקבלות עדכוני קושחה, אפשר גם לעבור מבחן HearID קצר, אתה עושים מבחן שלוקח שתי דקות שבו מנוגנים צלילים שונים ואתם צריכים להשיב באפליקציה אם אתם שומעים אותם או לא, כתוצאה מכך נוצר לכם פרופיל סאונד מותאם אישית על סמך השמיעה שלכם. ברירת המחדל לפרופיל השמיעה היא "Soundcore Signature", אפשר כמובן גם להחליף בין המצב האישי שלכם לברירת המחדל, ההבדל מורגש, אך לא קריטי, זאת אופציה נחמדה שנותנת תחושה של התאמה אישית. אם אתם מרגישים נועזים, יש אופציית "Custom" שנותנת לכם ליצור איזה מצב שבא לכם, אפשר להגביר מאוד את הבס,תדרי המיד, להחליש את התדרים הגבוהים, מה שבא לכם.


 

 

לאוזניות יש גם Transparency mode, זה מצב מיוחד שמאפשר לכם להיות עירניים לסביבה, מבלי להוציא את האוזניות. זה נחמד כאשר מנהלים שיחה לדוגמא, אך לטעמי הוא לא כל כך יעיל שכן הוא גם מרגיש מאוד עמום. תחת המצב הזה יש שני הגדרות, הראשון נקרא "Fully Transparent" ומאפשר לשמוע את כל רעשי הסביבה והשני נקרא "Vocal mode שמדגיש דיבורים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כאשר עוברים למצב ה-ANC תוכלו לראות ארבעה הגדרות, Custom, Indoor, Outdoor ו- Transport. מצב ה- Custom די מסקרן, כאשר בוחרים אותו ניתן להזיז חוגה ממש כמו בטלפונים הישנים ותנועת החוגה תתמקד בביטול רעשים מסויימים בטווח תדרים שונה. זה לא יעיל מאוד, אך נחמד שיש מגוון. משלושת המצבים האחרונה נמצא כי מצב ה- Transport, המתמקד ברעש עמוק ונמוך כמו שאולי תשמעו במטוס, אוטובוס או רכבת, הוא הכי יעיל.

 

מלבד תכונות אלו, המוזיקה נעצרת באופן אוטומטי ברגע שמסירים אוזניה אחת מהאוזן והמוזיקה מתחילה לנגן ברגע שהאוזניה מוחדרת מחדש לאוזן. אם אתם רוצים להשתמש רק באוזניה אחת באופן יחידני, אפשר, רק צריך לשנות באפליקציה.

תהליך ה- Pairing היה כל כך פשוט שאין צורך להקדיש לו פסקה משלו – פותחים את הקייס, ברגע שאתם מוציאים את האוזניות הם יחלו להיות במצב Pairing, כל מה שנשאר עליכם לעשות זה לבחור את ה- Liberty Air 2 Pro בהגדרות ה- Bluetooth. בפעמים הבאות, הם יתחברו במהרה ובאופן אוטומטי לאותו מכשיר ברגע שתוציאו אותם מהקייס.

בשורה התחתונה

בגדול, מדובר כאן באחד מדגמי אוזניות ה- TWS עם התמורה הכי גבוהה לכסף-. ה- Soundcore Liberty Air 2 Pro נוחות, בעלי חיי סוללה טובים לצד הקישוריות הנהדרת,  הם גם נשמעות מעולה לצד התאמת השמע האישית, יש להם ביטול רעשים יעיל להפליא לצד האפליקציה הנהדרת. אך למטבע יש שני צדדים, לטעמי, מעט מאכזב ש- Anker לא יכלו להתאים את עיצוב האוניות לסטנדרטים של איכות השמע וה- ANC. בנוסף, בקרי שליטת השמע לא נותנים לנו חופש בחירה מירבי כפי שהייתי מצפה. עם זאת, קשה להתווכח שביטול הרעשים, חיי הסוללה ואיכות השמע דומים לדגמים הרבה יותר יקרים. אם אתם יכולים לחיות עם כמה קצוות מחוספסים, ה- Soundcore Liberty Air 2 Pro שוות לחלוטין.

מחיר: 649 ש"ח

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


16:30
  /  
23.04.2021