Google Photos כבר לא בחינם? כך תוכלו לעבור ל- Synology NAS Photo ללא עלות

אם יש לכם Synology NAS אז יש לכם תחליף חינמי ל- Google Photos

14:00
  /  
31.03.2021
  

נתחיל עם כמה עובדות

עובדה ראשונה – החל מיוני 2021 גוגל תגבה תשלום עבור שירות Google Photos.
עובדה שנייה – Synology Photo Station הוא כלי חינמי שניתן להוריד ל- Synology Nas שלכם בקלות וללא צורך בידע טכני.
עובדה שלישית – לשמור את היקר לכם מכל קרוב אליכם תמיד יותר בטוח.

כל אלו הביאו אותי להעביר את כל התמונות הפרטיות שלי לשרת ה- NAS הביתי. אציין כי קיימות מספר דרכים שונות להעביר את הנתונים שלכם מ- Google תמונות ל- Synology NAS אך נתמקד במדריך זה בדרך שלדעתי היא היעילה, הקלה והמהירה ביותר והיא שימוש ב- Google Takeout, מנגנון הורדת הקבצים השמורים ב- Google.

קצת רקע לפני שנתחיל.

Synology Photos

בואו נעשה סדר באפליקציות התמונות של Synology. כיום, ב- DSM 6.2 ישנן 2 אפליקציות שונות לניהול התמונות ב- NAS , האחת היא Synology Photo Station והשנייה Synology Moments, ב- DSM 7 הדבר מעט שונה ובוצע איחוד מתבקש בין האפליקציות ונהנה מ-Synology Photo אחוד המכיל את היכולות של השניים. כמובן שאותם אלו שהתקינו כבר את ה-DSM 7 אותו סקרנו כאן באתר מודעים לעובדה כי מדובר בגרסת ביטא אך לאחר שימוש של כמה שבועות אציין שהיא בשלה ויציבה מאוד.

(DSM 6.2) Synology Photo Station

אפליקציית Synology Photo Station המשמשת משתמשים ביתיים ועסקיים שמערכת ההפעלה שלהם היא DSM 6.2 נהנים מאפליקציה מקצועית למדי עם טונה של אפשרויות תצורה לשיתוף, סטרימינג, יצירת אלבומים ובניית תיק עבודות אישי. האפליקציה לא כוללת יכולות AI לזיהוי פרצופים ותיוג אוטומטי אך עדיין מדובר ביישום מוצלח ומומלץ לאלו שלוקחים את הצילום שלהם ברצינות ומעונינים במעבר חלק בין  Google Photo ל-  Synology Nas.

Synology Moments (DSM 6.2)

היישום Synology Moments יהיה מוכר יותר לאותם אלו המשתמשים ב Google Photos, העיצוב ותצוגת אלבומי התמונות דומה מאוד וכוללת יכולות AI כגון זיהוי פנים, זיהוי עצם או כל תוכן אחר שבתמונות, זיהוי תיוג גיאוגרפי ועוד. Synology Moments הוא הכלי למשתמשים המעוניינים בשימוש אישי.

 

אם תרצו להשוות בין האפליקציות באופן מעמיק יותר, ניתן להיכנס ללינק הזה בכדי להתאים את האפליקציה הנכונה לצרכיכם.

Synology Photos – (DSM 7.0)

Synology Photos היא האפליקציה החדשה והמעודכנת ביותר (והמועדפת עלי). היא מעיין איחוד של שתי הקודמות ונמצאת בשלבי בטא תחת Synology DSM 7.0. כפי שצוין האפליקציה משלבת את היישום Photo Station ו- Synology Moments לכלי יחיד – Synology Photos. היא כוללת יכולות שיתוף והרשאות לטובת שימושים עסקיים, כמו כן היא כוללת מנגנוני AI חדשים ומעודכנים שנכונים למשתמש הביתי (תיוגי AI בשילוב יצירת אלבומים חכמה). ולכן למי שמתכנת מעבר מלא, בין עם לצרכים עסקיים ובין אם לצרכים ביתיים ומתקשה עם שינוי ממשק המשתמש זו האפליקציה אליה הייתי ממליץ לעבור. היא דומה מאוד ל- Google Photo ולתצוגת האלבומים שבו, זאת לצד כמה אפשרויות עסקיות נוספות לשיתוף צילומים ותיקים מקצועיים.

synology-img

 

בחרו את האפליקציה המתאימה ביותר עבורכם ב-Synology Nas  והתחילו בהעברת התמונות

העברת  התמונות ל- NAS באמצעות Google Takeout

Google Takeout הוא כלי שבאמצעותו ניתן להוריד את כלל הנתונים שאתם משתפים עם google (באמצעות סנכרון אפליקציות, גיבויים, שיתופי ענן, מיילים, הכל!) ניתן כמובן להוריד את הכול אבל במקרה שלנו נבחר להוריד את התמונות בלבד. כל שעליכם לעשות זה להיכנס אל Google Takeout ומשם תוכלו להוריד את כל הנתונים אותם שיתפתם. כך תוכלו להעביר בקלות יחסית את הנתונים ל- NAS שלכם.

הנה סדר הפעולות שיש לבצע ב- Google Takeout כדי להעביר את תמונות Google ו- Google Drive ל- NAS. בוא נתחיל!

1.כנסו ל Google Takeout לטובת בחירת הנתונים אותם תרצו לייצא: 

חלקכם יופתעו מכמות המידע שגוגל אוגר עלינו, באופן אישי אני לא מופתע אבל הרשימה מעלה תמיד מזכירה לי שכנראה הזיכרון שלו טוב משלי בנוגע לעצמי. באופן כללי וכלו לבחור לייצא כל פרט שתבחרו ברשימה, כרגע נתמקד בתמונות. לכן, חפשו  תמונות Google ע"י גלילה מטה וסמנו את התיבה 'תמונות Google ':

אם יש בראשותכם תמונות גם ב -Google Drive סמנו ב- V גם את השורה הזו .

2. לאחר שבחרתם את הנתונים אותם תרצו לייצא, גללו לתחתית ולחץ על "הבא" :

לאחר לחיצה השלב הבא, תתבקשו לבחור יצוא חד פעמי או יצוא מתמשך אחת לחודשיים למשך שנה, הקובץ או קישור אליו ישלח לכם במייל לכשיהיה מוכן. בנוסף, ישאל גוגל אם תרצו לפצל את ההורדה לקבצים קטנים (2GB כברירת מחדל ועד 50GB
במקסימום) זאת מכיוון שמערכות קבצים מסוימות מתקשות לפענח קבצים גדולים (כמו שקורה המערכות קבצים FAT32).

לאחר שתלחץ על "יצירת ייצוא", גוגל יכנס לשלב הכנת ההורדה. זמן ההתנה יהיה כתלות בנפח החומר שאגרתם בשירותי גוגל, זה יכול לקחת דקות, שעות ובמקרים קיצוניים גם מעל 24 שעות. אציין כי התהליך מתבצע ברקע, בשרתי גוגל, ואינו קשור לפעולת המחשב. לכן, תוכלו בשלב זה לסגור את החלון וברגע שקובצי ההורדה יהיו מוכנים, ישלח אליכם מייל עם קישור להורדה ישירה. תוכלו כמובן לראות את קצב התקדמות הכנת הקובץ בלינק שיופיע לאחר לחיצה על "יצירת יצוא".

לאחר ש- Google יסיים להכין את ההורדה, תינתן לכם האפשרות להוריד קובץ  zip המכל את כלל הנתונים שביקשתם לייצא. לחצו על לחצן ההורדה והקובץ יורד באופן אוטומטי.

בשלב זה תתבקשו ע"י המערכת לאמת את זהותכם זאת לפני שיתאפשר לכם להוריד את הקובצים (מזכיר שמדובר בנתונים אישיים המכילים הרבה מידע פרטי)  – מעט מעיק אבל הכרחי.

את הקובץ שהורד ניתן לפתוח באמצעות Win Zip או באמצעות Win RAR ע"י לחיצה כפולה על הקובץ שהורד או ע"י לחצן ימיני ולחציה על "Extract Files".

בתוך התיקייה אותה חילצתם תמצאו תיקייה בשם "Takeout"  שבתוכה ימתינו לכם התמונות אותן הורדתם. התמונות יהיו בתקיה הנושאת את השם תמונות Google ( אם בקשתם להוריד נתונים נוספים מלבד תמונות הן יופיעו תחת תיקיה הנושאת את שמם)

בתוך התיקייה וכתלות בדרך בה קטלגתם את התמונות ב- תמונות Google, תמצאו תיקיות לכל שנה ולכל אלבום שיצרתם. את כל תוכן התיקיות נרצה להעביר ל- Synology NAS ולקשר אותן לאחר מכן לאחת מאפליקציות ניהול התמונות שבחרנו.

ספציפית ב- DSM 7 באפליקציית Synology Photos המיקום הדיפולטי אליו צריכים להעביר את התמונות הוא תחת תיקיית Home-Photos , באפליקציות האחרות המיקום הדיפולטי משתנה על פי האפליקציה.

הדבר הבא שעליכם לעשות הוא להעביר אותם ל- NAS. ניתן לעשות זאת על ידי גרירה ושחרור של תיקיות תמונות Google ליישום Synology File Station (הן ב- DSM 6.2 והן ב- DSM 7.0)

הקפידו להעביר את כל תוכן התיקייה , כולל את קבצי ה- json., קבצים אלה הם המטא דאטא של התמונות (זמן, מיקום גיאוגרפי, סוג מצלמה וכו'), גוגל בחרה להפריד את הנתונים הללו מהתמונות עצמן, אם אתם מעוניינים בנתוני המטא דאטא העבירו גם את קבצי ה- json, לאחר העברה תוכלו לאחד חזרה את הנתונים לתמונות עצמן באמצעות כלי אינטרנטיים כגון זה .

מי שיבחר למזג את הקבצים לאחר העברתם יוכל לעשות זאת ע"י התוכנה  שבלינק הכולל הסבר מפורט איך לעשות זאת.

זהו, סיימתם להעביר את נתוני תמונות Google ו / או Google Drive ל- Synology NAS. על מנת שאפליקציות Synology "יראו" ויצרפו את אוסף התמונות שזה עתה העברתם יהיה עליכם לוודא שאתם מכניסים את האלבומים לתיקיות הנכונות (כברירת מחדל). מאותו הרגע האפליקציות של Synology תבצע סריקה באופן אוטומטי כדי למקם את התמונות בתוך האלבומים לאנדקס ולבנות את מסד הנתונים. זה יכול לקחת מעט זמן, סבלנות.

בברכת "תאגרו ללא סוף, זה חינם"

 

כתבות Synology נוספות:

Active Backup Suite – הגיבוי האוטומטי בשרת NAS של Synology -סקירה

+Synology Nas DS420 – חוות דעת לאחר חצי שנה של זוגיות

אזרתי אומץ ושדרגתי את ה- Synology Nas ל- DSM7 בגרסת הבטא

10 הדברים שאתם חייבים לשנות ב-Synology Nas שלכם על מנת לשפר את אבטחתו

לשרשור תגובות לחץ כאן


14:00
  /  
31.3.2021
  

1