מיני מחשב Beelink GTI Core

מחפשים מיני PC לחדר העבודה, לסלון וללימודים בזום? אולי זה מה שאתם צריכים.

16:10
  /  
21.03.2021
  
דורון נמרוד

הקדמה

קיבלנו לסקירה מיני PC של Beelink, אחת החברות המצטיינות בתחום של מחשבים קטנים המריצים Windows ואנדרואיד. החברה הוקמה בשנת 2010 ונמצאת בשנצן אשר בסין. המחשב שקיבלנו נקרא GTI Core, מיתוג המשלב בין GTI, שאם תרצו מזכיר שם של מכונית מהירה יחד עם שימוש במותג ה-Core של חברת אינטל.

המחשב מיועד לשימושים מגוונים בבית ובמשרד שהם בעלי דרישות עיבוד נמוכות עד בינוניות במארז קטן וקומפקטי תוך כדי שמירה על צריכת אנרגיה נמוכה, כפי שנראה בהמשך.

נתונים טכניים

  • מעבד: אינטל Core i5-8259U מסדרת Coffee Lake (דור שמיני), המיוצר בטכנולוגיית 14nm, בעל 4 ליבות ורץ בתדר שעון בסיסי של 2.3GHz ועד 3.8GHz במאמץ מקסימלי.
  • גרפיקה: מובנה מעבד מסוג Intel Iris Plus Graphics 655, תדר שעון בסיסי 300MHz ועד 1.05GHz במאמץ. תומך ברזולוצייה של עד [email protected]
  • זכרון: 16GB DDR4 המגיעים בשני SODIMM של 8GB במהירות 2400MHz.
  • אחסון: 512GB M.2 NVMe
  • חיבוריות אלחוטית: WiFi 6 + BT 5.1
  • רשת קווית: 2 שקעי Ethernet במהירות 1Gbps
  • חיישן טביעת אצבע מובנה
  • מידות: 16.8x12x4 ס"מ
  • משקל: 590 גרם

מה בקופסא?

Beelink כמו תמיד לא מאכזבים בעיצוב הקופסא היפה, שהצבע השולט בה הוא כחול.

באחורי הקופסא נמצא את הנתונים הטכניים של המחשב.

פתיחת המכסה המלא של הקופסא מגלה את הקופסא הפנימית שמעליה כיסוי מגן שחור.

מתחת לכיסוי השחור נמצא את המחשב, עם סרט כחול מאחוריו העוזר לנו לשלוף אותו מהקופסא.

מתחת למחשב נמצא את חוברות ההוראות המהירות.

משיכה נוספת בסרט הכחול מרימה מכסה פנימי נוסף.

שמתחתיו נמצא את האביזרים הנלווים למחשב.

האביזרים כוללים את ספק הכוח בהספק 51W, כבל HDMI באורך של כמטר, כבל HDMI נוסף קצרצר (נוח לבוחרים בהתקנה מאחורי המסך), לוחית פח להצמדת המחשב למסך, אביזרים להתקנת כוננים פנימיים נוספים ושקית ברגים.

אביזרי העזר מיועדים להתקנת כונני M.2 ואף כונן 2.5" SATA3.

ה-Beelink GTI Core

כך נראה המחשב לפני הסרת הכיסויים המגינים.

לאחר הסרתם מתגלה המחשב עם מראה פלסטי מקדימה וגימור דמוי אלומיניום מוברש בפאה העליונה.

בפינה הימנית קדמית של הפאה העליונה נמצא את חיישן טביעת האצבע המובנה.

ב-2 הפאות הצדדיות נמצאים פתחי אוורור והכיתוב GI5, שזה G של GTI ו-i5 של אינטל.

בחזית המחשב נוכל למצוא שקע USB 3.0 Type-C התומך גם בהוצאת תמונה ברזולוצייה של עד [email protected], שקע אודיו אנלוגי, 2 שקעי USB 3.0, כפתור למחיקת CMOS המחזיר את לוח האם להגדרות היצרן, וכפתור POWER. בשני צידי הפאנל נמצאים חורים קטנים עבור מיקרופונים המובנים במחשב.

באחורי המחשב נמצא פתחי אוורור נוספים, שני שקעי USB 2.0, שני שקעי USB 3.0, שקע HDMI 1.4 התומך ברזולוצייה של עד [email protected], שקע DisplayPort 1.2 התומך ברזולוצייה של עד [email protected], שני שקעי Ethernet במהירות 1Gbps ושקע כניסת מתח הפעלה.

בפאה התחתונה של המחשב נמצאים עוד פתחי אוורור בצורת האותיות GTI. בתחתיתה נמצאים 2 חורים להברגת לוחית ההצמדה למסך שראינו קודם בין האביזרים, וב-4 הפינות נמצאים ברגים איתם ניתן לפתוח את המחשב, כאשר ליד אחד הפינות (למטה משמאל בתמונה) נמצאת ידית גומי קטנה לעזרה במשיכת המכסה כלפי חוץ.

כך נראה המחשב לאחר שליפת המכסה. בלוחית מתכת גדולה הנמצאת מעל לוח האם נמצאים החיבורים לכונן פנימי נוסף של 2.5".

כאשר נסיר לוחית זו, נגלה את כונן ה-M.2 NVMe המגיע מותקן במחשב וחריץ לכונן M.2 NVMe נוסף. בצד ימין נמצאים שני ה-SODIMM-ים של זכרון ה-RAM של המחשב.

הפעלה ובדיקות

ה-Beelink GTI Core מגיע עם Windows 10 Pro מותקן, ואחרי אשף הגדרות קצר הוא עובד ופעיל. עמוד העדכונים נראה מייגע ומאיים במיוחד.

אך באופן מפתיע העדכונים הסתיימו לאחר זמן קצר יחסית, פחות מחצי שעה.
לאחר סיום העדכונים, הופעלו מבדקי הביצועים של PassMark.

המעבד, כאמור, הינו מדור 8 הישן יחסית של אינטל וזה ניכר בתוצאות, אם כי כוח העיבוד שלו ייתן בסה"כ ביצועים טובים למדי לרוב השימושים כולל עבודה בפיתוח תוכנה בטכנולוגיות מודרניות יותר מ-++C הדורש משאבים כבדים יותר ולכן יותר זמן יקר מהמשתמש. המעבד הגרפי מובנה המעבד שלו נותן תוצאות סבירות שיאפשרו לנו לשחק במשחקים הדורשים עיבוד תלת מימד קל עד בינוני בקצב פריימים לשנייה טוב שניתן לשחק איתו ב-Full HD. עבור ניגון תכני וידאו ב-4K כולל HDR 10 bits, הוא בהחלט מספק את הסחורה.

מהירויות הקריאה והכתיבה לכונן ה-NVMe המסופק עם המחשב בהחלט טובות והן ברמה של מה שמקבלים היום במחשבים ניידים בתחום האמצע מבחינת מחיר.

המחשב כולל שני מאווררים קטנים הנמצאים מתחת ללוח האם. פירוק לוח האם קצת מורכב, ולכן אני מביא כאן הדמייה שלהם הלקוחה מתמונה שיווקית באתר של Beelink.

במצב עבודה רגיל המאווררים בהחלט שקטים ונותנים סביבת עבודה נעימה. אך כאשר ניתן למחשב להתאמץ, כמו בעת משחק עתיר עיבוד תלת מימד או בעבודה בעיבוד וידאו או תמונה כבדים, המאווררים פועלים במהירות גבוהה יותר ומתחילים לשמוע את הרחש שלהם. למשתמש הממוצע זה יהיה רחוק מלהטריד או להפריע, וזה בטח לא מורגש כאשר משחקים במשחק עם סאונד בווליום כלשהו, אולם לאלה שממש רגישים לרחשים יחסית קטנים מהמאוורר הייתי ממליץ ללכת על פתרון אחר המתבסס על קירור פסיבי ללא מאווררים.

צריכת החשמל של המחשב חסכונית למדי, וניתן לומר שבהחלט מדובר במוצר אקולוגי. כאשר הוא כבוי אך ספק הכוח שלו מחובר אליו ולחשמל, הצריכה הייתה באזור ה-0-1W. במצב שינה המחשב צורך כ-3W, ובמצב של שימוש פעיל באזור ה-30W עם פיקים לכיוון ה-50W במאמץ גבוה שלו, למשל בעת משחקים.

סיכום

מדובר במחשב קטן וחמוד שיכול להיות טוב מאוד למגוון שימושים, בין אם זה מחשב לעבודה עבור אלה שלא דורשים כוח עיבוד גבוה כמו מתכנתי ++C או מפתחי אלגוריתמים מתימטיים, תלמידים וסטודנטים העובדים רוב הזמן בשימושים בסיסיים כמו גלישה, כתיבת מאמרים, צפייה בוידאו וקצת משחקים לא כבדים כמו Fortnite, GTA וכו בקצב פריימים סביר שבהחלט ניתן ליהנות ממנו. אמנם מדובר במעבד לא הכי חדש מדור 8 של אינטל, כאשר נכון לזמן כתיבת שורות אלה יש כבר מעבדים בדור 11, אבל הוא עדיין נותן תוצאות טובות למדי, אפשר לחבר אליו עד 3 מסכים במקביל, והוא יכול להיות מעולה גם עבור שרת איחסון והזרמה לבית שהוא חסכוני באנרגיה, ניתן לחבר אליו עד 4 כוננים חיצוניים בחיבור USB 3.0 מהיר ועד 2 חיבורי רשת במהירות 1Gbps.

עבור אלה שהפרטיות ואבטחת המידע חשובה להם, קורא טביעת האצבע יכול לתת פתרון חזק של הגנה נגד שימוש לא מורשה במחשב, מה שמרחיב את ייעוד המחשב לשוק הארגוני, שיכול להשתמש בו עבור עובדים במגוון מחלקות שאינן דורשות מחשב מאוד חזק. כמו כן, העובדה שאפשר להצמיד אותו לאחורי המסך או לכל מקום אחר נותנת לנו הרבה מקום לעבוד בו וכמעט ללא חוטים המכערים את סביבת העבודה שלנו.

מחיר: $569

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


16:10
  /  
21.3.2021
  
דורון נמרוד

1