DJI מכריזה על רחפן ה-FPV הראשון שלה

DJI מכריזה על All-in-One, הכלאה בין חוויית טיסה של רחפן מירוץ עם התחכום של רחפני DJI.

21:24
  /  
03.03.2021
  

נתחיל בזה שחייבים לראות את הווידאו הזה לפני שקוראים אפילו מילה אחת מהכתבה. מי שחלם על רחפן רייסר ולא העז להיכנס לתחום כנראה שהפעם הוא יעז הרבה יותר. 

DJI השיקה סוג חדש של רחפן , הפעם בגזרת ה-FPV, רחפני רייסר בגוף ראשון (מבט ראשון). מדובר ברחפן All-in-One, סוג של הכלאה בין חוויית טיסה סוחפת ומהירה ממבט ראשון לבין היתרונות המוכרים של רחפני DJI כגון: מצלמה איכותית ברמה קולנועית, GPS, חיישני הימנעות ממכשולים, יכולת לרחף במקום, בלימה בשעת חירום וחזרה אוטומטית הביתה . יכולות שבדרך כלל לא קיימות ברחפני מירוץ FPV. בנוסף הרחפן כולל מערכת  ADS-B כדי להתריע על מטוסים מאוישים בקרבת מקום. בשורה התחתונה מדובר ברחפן המשלב את כל עולמות התעופה הקלה במוצר אחד, מהלך די יצירתי וחדשני ש-DJI בוחרים לעשות בהתחשב בעובדה שמשנת 2006 בה הוקמה החברה לא היו שינויים מרעישים בתחום זה.

רחפני מירוץ, שונים מהרחפנים המסורתיים, כוללים יכולת תמרון במרחבים צרים ובקרבה לאובייקטים, כל זאת תוך כדי ביצוע אווירובטיקה כגון סיבובים ולופים ומי שהטיס אותם נדרש לכישורים מיוחדים בכדי לשלוט ברחפן בזמן ההטסה.

 

עם ה- FPV שהושק DJI מגדירה מחדש מה יכול רחפן לבצע באויר, זאת ללא ידע מעמיק בהטסה במהירויות גבוהות. DJI FPV יכול לעוף במהירות גבוהות (140 קמ"ש) , לרחף כמו מזל"ט מסורתי, להאיץ כמו רחפן רייסר שעד היום היה נחלתם של בונים בייתיים. DJI FPV מאפשר לחוות את הריגוש שברחפן מהיר מבלי לאבד שליטה ומבלי להשקיע שעות בבנייה של אחד כזה.

הרחפן מצוייד במצלמה עם חיישן 12MP בגודל 1/2.3 אינץ 'עם שדה ראייה של 150º (FOV) מותקנת על גימבל בעל ציר אחד. היא מסוגלת לצלם עד 4K / 60p או 1080p / 120p. בכדי לקבל תצלומים בהילוך איטי, ישנה אפשרות לצילומים ב 120 מגה לשניה, מה שמייצר וידאו במהירות של X4 איטית מהמקור. ניתן כמובן לצלם  תמונות סטילס באיכות של 4K. הרחפן החדש הזה  משתמש ב- RockSteady לטובת ייצוב תמונה אלקטרוני, זאת כדי למנוע אפקט מתגלגל של תריס כאשר הרחפן עף במהירות גבוהה. דבר שנפוץ ברחפני הבנייה הביתית.

כל הטוב הזה מגיעה עם שלט רחוק, משקפי FPV V2 ובקר תנועה המאפשר לרחפן לחקות את תנועת היד בזמן ההטסה. עם המשקפיים הטייס רואה בזמן אמת וממבט ראשון את נתיב הטיסה של הרחפן. המערכת מצוידת בטכנולוגיית OcuSync 3.0 של DJI מה שמאפשר טווח שידור של 10 ק"מ, תדרים כפולים וקצב העברת נתונים  של 50Mbps .

מפרט טכני

משקל כולל של 795 גרם
255 × 312 × 127 מ"מ (כולל קוטר הלהבים)
חיישן תמונה CMOS ”1/2.3 12MP
עדשה מקבילה של 35 מ"מ (150 ° FOV)
יכולת לצלם תמונות ווידאו באותה הטיסה
4k / 60p ו- 1080 / 240p
רכיבי Codec H.264 ו- H.265
בלם חירום
חיישני הימנעות ממכשולים בחזית ותחתית הרחפן
מערכת שידור OcuSync 3.0 (O3) לטווח של 10 ק"מ, תדרים כפולים, קצב סיביות של  50Mbps
זמן טיסה מקסימלי של 20 דקות
מהירות מרבית של 140 קמ"ש

3 מצבי טיסה – התאמה לרמות שונות

ה- DJI FPV נבנה תוך מחשבה על טייסים מנוסים ומתחילים. ישנם שלושה מצבי טיסה שונים, תלוי ברמת המיומנות :

מצב רגיל (N): מצב N מאפשר לטייסים לפעול כאשר כל חיישני גילוי המכשולים יופעלו. זה יאט או יעצור את הרחפן באופן אוטומטי כאשר אחד החיישנים יזהה קרבה של אובייקט. במצב זה המהירות המרבית תהיה 50 קמ"ש.

מצב ספורט (S): מצב S מציע כמה מיכולות התנועה הדינמיות השמורות לרחפני מרוץ לצד כמה מתכונות הבטיחות המרכזיות של מצב N. במצב זה יכול הרחפן לעמוד במקום ולהמתין לפקודה אך חיישני הימנעות ממכשולים לא יופעלו. המהירות המרבית  תהיה עד 97 קמ"ש ומהירות האצה מ-0 ל-100 תהיה 2 שניות.

מצב ידני (M): זהו המצב המתקדם ביותר ומומלץ רק לאותם הטייסים שיש בידם את המיומנות להטיס רחפני מירוץ מסוג זה. היכולת של הרחפן לטוס במקום ויכולת הימנעות ממכשולים מושבתים אם כי יכולת בלם החירום תמשיך לפעול , במקרה זה המהירות המרבית תהיה 140 קמ"ש.

מחיר – מפתיע

החבילה הסטנדרטית של הרחפן תעלה לכם  1,299 דולר ותכלול את הרחפן, שלט רחוק, משקפי FPV V2 וסוללת טיסה חכמה אחת. ערכת Fly More כוללת שתי סוללות טיסה חכמות נוספות ומכשיר טעינה חיצוני במחיר של 1598 דולר. בקר התנועה החדש, ה-Motion Controller, המזהה תנועות יד נמכר בנפרד ויעלה 199 דולר.  כמובן שכלל המחירים הם לפני תשלומי מס ושילוח.

אז כמה הוא יעלה לנו בישראל ומתי יגיע לחנויות בארץ? לצערנו עוד אין פרטים רשמיים אבל לתחושתי לא רחוק היום.

לשרשור תגובות לחץ כאן


21:24
  /  
3.3.2021
  

1