איך לבחור את ה- NAS הנכון?

כיצד בוחרים NAS? זה יותר קל מלבחור ראש ממשלה בארץ...

7:30
  /  
01.03.2021
  

השאלה הזאת נשאלת בצדק כמעט כל יומיים בפורום. יש שלל דגמי NAS, עם מעבדים חזקים וחזקים יותר, כאלו עם רק 2 מפרצים ואחרים עם 12 מפרצים ויותר. כמובן שאנחנו תמיד רוצים את ה- NAS עם המעבד הכי חזק ועם הנפח הכי גדול, אבל זה יגיע כמובן עם נזק לא מבוטל לכיס מבחינת עלות הפתרון, אז כיצד בוחרים?

כמה נפח אחסון אתם צריכים?

קחו את כל הנפח הנחוץ לכם היום וב- 3-5 שנים הקרובות. לאחר שיהיה לכם את המספר הזה בראש, תתקדמו לצעד הבא.

הגדירו את רמת השרידות שאתם צריכים

זוהי נקודה מעט יותר מסובכת, אבל אני יודע שתסתדרו. נהוג להגדיר את מערכי האחסון של התקני ה- NAS בצורת RAID, זהו מערך מסויים של שרידות אשר שומר על תקינות המידע שלכם גם אם אחד הכוננים התקלקל. 

נסביר בצורת דוגמה, אם יש לכם NAS עם 4 מפרצים והגדרתם שרידות של כונן 1, זה אומר שהמידע שלכם נמצא בכל 4 הכוננים, אך אם אחד הכוננים יתקלקל, עדיין המידע שלכם יהיה שלם למרות שיש כרגע רק 3 כוננים פעילים. במצב הזה בו יש כונן אחד מקולקל, אתם אמורים לשים בהקדם כונן נוסף על מנת לשמור על השרידות של המערך למקרה שכונן נוסף יפול. אם לא תשימו כונן במקום הרביעי שנפל ועוד כונן פתאום יתקלקל, הלך כל המידע במערך ה- RAID.

שימו לב שהשרידות מגיעה על חשבון נפח אחסון, כלומר אם הגדרתם שרידות של כונן אחד ויש לכם מערך של 4 כוננים בנפח של 12TB כל אחד, נפח האחסון הפנוי עבורכם הוא 36TB בלבד ולא 48TB.

 

התקדמו לבחירה

2 הנקודות למעלה הן די מרכזיות בבחירת ה- NAS שלכם. לאחר שיהיה לכם את התשובות ל- 2 השאלות האלו, יהיה לכם הרבה יותר קל לבחור את ה- NAS המתאים עבורכם. אולי אתם צריכים וירטואליזציה? שרת דואלים? שירותי גיבוי מתקדמים? עבור כל השאלות האלו, Synology מפעילה שאלון קצר אינטרקטיבי קצר בו אתם עונים על השאלות האלו ואז יוצגו בפניכם הדגמים המתאימים לכם.

אם עניתם על השאלון ועדיין לא הסתדרתם או שאתם רוצים שנעזור לכם לאמת את הבחירה שלכם, פתחו שרשור חדש בפורום ונעזור.

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:30
  /  
1.3.2021
  

1