גלקסי S21 אולטרה: השפיץ של הפרימיום

בדקתי את הגלקסי S21 אולטרה ולמעט פשרה אחת פה ושם, מדובר במכשיר פרימיום אמיתי שעושה מעל ומעבר

21:37
  /  
06.03.2021
  

הגלקסי S21 אולטרה, Galaxy S21 Ultra, הוא מכשיר הדגל של סמסונג אבל לא רק הדגל אלא השפיץ של השפיץ שלה שמוביל את כל המכשירים האחרים. לא סתם סמסונג נותנת דגש יותר על סקירות כאלה, כמו זו שאתם קוראים עכשיו, למכשיר האולטרה ופחות למכשירים האחרים בסדרה. לא כי הם לא טובים, אלא כי האולטרה באמת נמצא כמה רמות מעל ואם לימדו אותי בשיווק משהו זה שהתדמית של כל הסדרה תיבחן לפי המכשיר הכי טוב שלה.

סקירת הוידאו לגלקסי S21 אולטרה:

השחור מט שעושה את המכשיר

ואני אתחיל בעיצוב ובבנייה שלדעתי חשובים לא פחות, ואולי אפילו יותר ממפרט טכני של מכשיר. והגלקסי S21 אולטרה מנצח בקטיגוריה הזו. אני אגיד את זה עוד כמה פעמים במהלך הביקורת הזאת אבל נראה שסמסונג הבינה מה צריך לשפר מהדגם הקודם ופשוט עושה את זה. אפילו בדברים הקטנים ואני כבר לא יודע אם נשאר להם לשפר משהו בדגם 21FE שלהם (בהנחה שייצא כזה)

למרות שמדובר בדגם הגדול והעוצמתי בסדרה, ה 21 אולטרה מרגיש נהדר ביד, הוא דקיק מספיק, לא כבד והכפתורים נמצאים במיקומים נוחים, למרות שהם נמצאים ממש באותו הצד שאת זה אני פחות מעדיף.

מיקומי כפתורים בצד אחד

העיצוב של ה 21 אולטרה, גם בצבע השחור שאמור להיות כאילו משעמם, פשוט נפלא, הצבע השחור מט שמאוד חששתי שישאיר טביעות אצבע מאחור והתברר שלא ממש, נראה נפלא והמיקום והעיצוב של העדשות האחוריות מעולה ונראה פחות בומבסטי ומסורבל מאחיו הקודם ה S20 אולטרה.

מערך מצלמות מעוצב וצבע שחור מט יפה
נוח ביד

בגדול, התחושה של האולטרה ביד מעולה וזה עוד לפני שהדלקתם אותו.

המסך – לקבל את כל העולמות

אבל חכו, כי אחרי שהדלקתי את ה S21 אולטרה, גיליתי מסך שנראה פשוט טוב. בשורה התחתונה המסך של האולטרה לא שונה בהרבה מהמסך של ה S20 אולטרה שיצא בשנה שעברה. יש לנו כאן מסך דינאמיק אמולד בגודל 6.8 אינצים וברזולוציה של 1440X3200 עם יחס פיקסלים לאינץ של 515.

ההבדל העיקרי כאן הוא שהפעם נקבל קצב רענון מסך של 120 הרץ גם ברזולוציה הגבוהה של QHD ולא רק ב FULLHD. מה שאומר שלא צריך עוד להתלבט האם אנחנו מעדיפים רזולוציה טובה יותר או גלילה חלקה יותר. תוכלו לקבל את שניהם במכה. קצב הרענון הוא קצב משתנה כך שלא ישאר תמיד על הרמה הגבוהה ביותר אלא ישנה את עצמו בהתאם לסיטואציה וזה כדי לחסוך בזמן סוללה חשוב.

WQHD עם קצב רענון 120HZ

ובאמת המסך נראה ומרגיש טוב. צבעים חדים וחזקים וגלילה חדה שמתאימה לגלישה מרובה בדפדפנים או משחקים שיוצגו חד יותר.

ואם אני אחזור רגע לעיצוב אז גם כאן אנחנו מקבלים מסך שמגיע ממש עד לשוליים אבל סמסונג כבר למדה מהעבר ולא ממש מקפלת את המסך לצד השני, החלטה נבונה שמציגה מסך מעוצב בנוחות מקסימלית.

צילום – שילוב מעולה של חומרה ותוכנה

את עדשות הצילום של הגלקסי S21 אולטרה, סמסונג שיפרה במובן של תפוקה ותוצאות טובות יותר ממה שראינו במכשירים הקודמים שלה. המפרט היבש אולי יטעה ותחשבו שאתם מקבלים את אותו המערך או אולי אפילו מערך צילום פחות טוב מה 20 אולטרה אבל זיהיתי שהתוצאות כאן טובות קצת יותר.

כך למשל הפוקוס במכשיר השתפר מאוד ולא זיהיתי את הבעיה שהיתה במכשיר הקודם וכך גם לגבי צילומי המאקרו שמצליחים להוציא פרטים מדוייקים וחדים יותר.

אנחנו מקבלים כאן שוב את תוכנת הספייס זום שמאפשרת לנו לבצע זום גדול יותר של 30 ואפילו 100. אם עקבתם אחרי הבדיקה שערכתי לזום הזה בגלקסי S20 אולטרה, אז אתם יודעים כבר שמדובר בזום דיגיטלי שאתם יכולים פחות או יותר לקבל את אותן התוצאות אם תגדילו את התמונה פשוט במחשב. בגלקסי S21 אולטרה סמסונג אומרת שהיא שיפרה את מנגנון האיכות של הזום הזה ובאמת זיהיתי איזשהו שיפור גם הודות למנגנון הנעילה שיאפשר לתמונה פחות לזוז במצב זום מקסימלי אבל האם זה יהפוך את התמונות שתצלמו בזום פי 100 לכאלה שבאמת תשתמשו בהן? לא ממש

המערך המרובע בגב המכשיר כולל עדשת 108 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.8,שתי עדשות טלפוטו 10 מגה פיקסלים כשהאחת פריסקופ עם זום X10 והשנייה בזום אופטי X3 ועדשה סופר רחבה 12 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.2

בתאורה מאתגרת יותר, איפה שכל הסמארטפונים מתקשים, התמונות יוצאות טובות למדי, מוארות ועם רעש מינימלי.

מבחינת תוכנה סמסונג הוסיפה כאן כמה אפשרויות מעניינות כמו מצב סינגל טייק שראינו כבר במכשיר קודם שלה שבו בלחיצת צילום אחת המכשיר יקח כמה תמונות ווידאו מאותו הסצנה ומצב חדש שנקרא מצב במאי שבו נראה בחלון בצד הצצה לעדשות האחרות במכשיר ואיך הן יראו. כך שתוכלו פשוט ללחוץ על התמונה שנראית לכם בזמן הצילום ולעבור אליה. מדובר בגדול בשינוי זום שנעשה בצורה נוחה יותר עם הצצה לאיך שזה ייראה.

מצב במאי
SINGLE TAKE

בנוסף, אפשר לצלם בשתי העדשות במקביל, תכונה שראינו בעבר, גם אצל סמסונג ונעשית כאן בצורה טובה ותתאים אולי לוולוגרים. כל המצבים האלה נמצאים בחלון ה"עוד" במצלמה אבל אם אהבתם מצב מסויים אתם יכולים פשוט לגרור אותו מהתפריט ולשים אותו במקום נוח יותר לשליפה מהירה.

העדשה הקדמית תצלם באיכות זהה לאולטרא S20 – עדשת 40 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.2 שיכולה לצלם גם בזוית רחבה לצילומי סלפי משפחתיים

צילום סלפי עם מצב בוקה

מבחינת וידאו תוכלו לצלם באיכות של עד 4K ב 60 פריימים לשנייה, גם במצלמת הסלפי, וב-8K ב 24 פריימים לשנייה שלא בטוח שיש לכם עדיין מסך שיצליח להציג 8K אבל יאללה מה זה משנה? יכולות העיבוד של המכשיר יאפשרו לכם אפילו לצלם וידאו במצב בוקה שנעשה בצורה מרשימה למדי

התמונות שיוצאות כאן נראות פשוט מעולה. החדות בצילומים באור יום היא כמעט בלתי מנוצחת וההפרדה בתמונות הבוקה בין הרקע המטושטש לאובייקט החד נעשית כמעט ללא טעויות. תמונות המאקרו שהוצאתי כאן נראות הרבה יותר טוב מבעבר ואמנם אין כאן שימוש בעדשת מאקרו ייעודית אבל אין בכך צורך כי סמסונג עשתה כאן שיפור משמעותי כך שאם מאקרו זה הקטע שלכם, אל תהססו. למעשה, יחסית למצלמת סלולר שברור מראש שאינה מושלמת, כל התמונות שהוצאתי מה S21 אולטרה היו נהדרות וזה כנראה הסמארטפון עם מצלמות הסלולר הטובות ביותר שתוכלו למצוא היום.

דוגמאות צילום:

תאורה מאתגרת:

תמונות מאקרו:

דוגמאות "בוקה":

דוגמאות צילום שונות:

רגע אל תתחילו להשוות עכשיו פיקסל לפיקסל ותגידו לי אבל רגע, לפיקסל של גוגל יוצאות תמונות מעולות או אין על הבוקה של האייפון 12 או הטווח הדינאמי של וואווי גבוה יותר (הוא לא). מדובר בחוויה כוללת של צילום שתתן לכם תמונות מעולות בשילךובים רבים, עם טווח דינאמי מעולה, תמונות מאקרו חדות, פוקוס מהיר, וידאו מיוצב ותוכנה שתעזור לכם לעשות שימוש בכל אלה

מעבד אקסינוס וזיכרון מוגבל

ואם כבר דיברנו על יכולות עיבוד אז אתם בוודאי כבר יודעים שהגלקסי S21 אולטרה, כמו כל הסדרה של סמסונג, ובכלל, מגיעה אלינו עם מעבד האקסינוס ולא עם הסנאפדרגון שנמכר בכמה מדינות בעולם. המעבד כאן הוא האקסינוס 2100 שעושה עבודה באמת מעולה אבל ישנם כאלה שמעדיפים את הסנאפדרגון של קואלקום. לא זיהיתי שום בעיה, שיהוק, התחממות כלשהי או כל מאפיין אחר שיגרמו לי להעדיף מעבד אחר. מה שיש לי להוסיף בעניין הזה הוא גם שמבדיקות מעמיקות יותר של שני המעבדים שנעשו, ההבדל, אם היה כזה בכלל, לא היה משמעותי. אז הנה…

זיכרון העבודה כאן הוא 12 גיגה בייט (ויש גם 16) עם זיכרון אחסון שישתנה בהתאם לדגם שתרכשו -128, 256 או 512 גיגה בייט. ופה חשוב לדעת בכמה באמת תשתמשו כי לצערי, הגלקסי S21 אולטרה לא מגיע עם חריץ הרחבה בכלל ולא תוכלו להגדיל לו את הזיכרון. מבאס אבל כשאני מנסה להיזכר מתי באמת הכנסתי כרטיס זיכרון למכשיר שלי אני חושב שזה היה אי שם לפני 7 שנים. מי שמצלם ממש אבל ממש הרבה ולא מגבה בענן, אולי ירגיש את החוסר הזה.

אין אפשרות הרחבת זיכרון

הדגם הזה מגיע כבר עם תמיכה ב 5G שנכון להיום לא מאופשרת עדיין במכשירים של סמסונג. זה קצת חבל לכל מי שנמצא ממש קרוב לאנטנת 5G כי לכל השאר זה לא באמת משנה ועד שלא תהיה כאן פריסת אנטנות נורמאלית, הנתון הזה לא באמת רלוונטי.

האולטרה מגיע עם סוללת 5000 מילי אמפר שנשמעת ממש הרבה אבל בפועל נתנה לי תפוקה כמו במכשירים אחרים ומשכה לי עד לסוף היום עם עבודה מואמצת. זה בסדר גמור בהתחשב בעובדה שהיא מחזיקה בחיים מכשיר מפלצתי עם מפרט מסך גבוה.

סוללה טובה יחסית

ממשק ONE UI נוח

מבחינת מערכת ההפעלה והממשק, נקבל את ה ONE UI של סמסונג. עכשיו תראו, יש הרבה שפחות אוהבים את הממשק של סמסונג וחושבים שהוא עמוס ואולי כבד מידי והיו מעדיפים יותר ממשקים ערומים ובסיסיים. אני לא מאלה. הממשק של סמסונג מתאים לי בדיוק כשמצד אחד הוא לא עמוס באפליקציות מיותרות שאני לא צריך ומהצד השני הוא כן תומך בדברים שאני צריך, עם ממשק מעוצב וחלק. והוא עובד טוב, אז מה אכפת לי?

ה ONE UI נוח למדי, מציג כפתורים ותפריטים גדולים ונוחים שאפשר להגיע אליהם עם האצבע בצורה נוחה וזה לא דבר של מה בכך במכשיר כזה גדול. בהחלקת העמוד הראשי שמאלה (או ימינה בהתאם לשפה שתבחרו), תגלו שסמסונג הכניסה הפעם את העמוד של גוגל ולא את זה של ביקסבי. סופסוף.

לא הכל מושלם ואם אתם נמצאים בממשק בעברית תגלו שלא כל התרגומים עברו טוב. לקח לי הרבה זמן כדי לגלות שמצב פורטרייט שאני מחפש במצלמה (בוקה) נקרא "צילום לאורך". כאילו ברור שפורטרייט (בניגוד ללנדסקייפ) הוא מילולית לאורך, אבל זה לא מובן.

יש גם עט

ונזכיר גם את התמיכה בעט שאנחנו מקבלים כאן מה שאולי אולי מרמז על תחילת סופה של סדרת הנוט של סמסונג ואיחודה עם סדרת ה S אבל אני עדיין לא יודע. ימים יגידו. בכל מקרה אם יש לכם עט של מכשיר נוט קודם, אתם תוכלו להשתמש בו גם כאן אבל אם באמת תרצו להשתמש בעט כדאי שתקנו את הכיסוי המתאים שיש לו תושבת לעט. אחרת…ממ…איפה נשים את העט כאן בדיוק?

העט עובד טוב למדי אבל אין לו את כל האפשרויות שתנמצאו היום בסדרת הנוט ואם העט חשוב לכם אז פשוט תקנו את הנוט.

תמיכה בעט

השורה התחתונה

בשורה התחתונה הגלקסי S21 אולטרה הוא כנראה המכשיר הכי טוב שתוכלו לרכוש לעצמכם היום. הוא מתחיל מההרגשה הכיפית והאיכותית שלו ביד והמראה המיוחד והמעוצב כשכל אלה משאירים טעם של מכשיר פרימיום בפה. אבל לא סתם פרימיום אלא השפיץ של הפרימיום כשניכר שלקחו את הגלקסי S20 אולטרה, לקחות את ההערות של המשתמשים עליו, ופשוט עשו גרסה משופרת שלו. סמסונג עשתה כאן פשוט מדוייקת ולא רק מבחינת נוחות ועיצוב – המסך נראה טוב והמצלמות עושות עבודה נהדרת.

הגלקסי S21 אולטרה לא שונה בהרבה מקודמו הגלקסי S20 אולטרה אבל זה קורה כמעט בכל שנה וההמלצה הקבועה עדיין נותרת ללא שינוי – אם יש לכם כבר את הגלקסי S20 אולטרה, אין ממש מה למהר ולשדרג. אם לא, ויש לכם את הכסף לשלם על מכשיר פרימיום, אז הגלקסי S21 הוא כנראה המכשיר הכי טוב שתוכלו לרכוש לעצמכם היום

אם יש לכם שאלות נוספות, תשאירו אותן כאן בתגובות

לשרשור תגובות לחץ כאן


21:37
  /  
6.3.2021
  

1