1MORE מציגים את האוזניות ComfoBuds

עם עיצוב דומה ל- Apple AirPods, שמע ברמת איכות דומה ובמחיר תקציבי, ה-1MORE הצליחו להפתיע אותי.

10:15
  /  
06.03.2021
  

אם אי פעם חיפשתם אוזניות במחיר סביר, כנראה שאתם מכירים את חברת 1More. ואם עדיין לא? אז מדובר במותג אודיו עם נוכחות עולמית לא קטנה אשר נמצא תקופה ארוכה בראש מצעד האוזניות של אמאזון. המותג 1More גרף פרסים לאורך השנים עם אוזניות פופולריות במחיר תקציבי תחרותי למידי. כעת משיקה החברה את ComfoBuds, אוזניות "חליפיות" ל- AirPods אשר שולטות באופן מוחלט בשוק.

כפי שהשם מרמז, ה- ComfoBuds הם אוזניות אלחוטיות אשר שמות דגש על נוחות. ובאמת שהן נוחות, ואם הם משלבות צליל נקי, Bluetooth 5.0 ומחיר זול משמעותי ביחס למתחריו אז יש פה משהו מעניין . למרבה הצער, הן לא מושלמות. הן גם מביאות איתן כמה חסרונות כגון חיי סוללה נמוכים במעט, סאונד בינוני בתדרי הקצה ובעיות השראה בקרבה למתכות.

 

ה- 1More ComfoBuds זמינים ישירות מ- 1More עבור 49.99 דולר (ללא שילוח לישראל). האוזניות האלחוטיות הללו נמכרות בשני צבעים: שחור ולבן. אנחנו קיבלנו לבדיקה את הצבע הלבן שלדעתי יפה מעט יותר מאחיו השחור. יחד עם האוזניות נקבל גם מארז טעינה אלפסי, מדריך למשתמש וכבל מסוג USB-C.

עיצוב – לא מקורי עם כמה תוספות מעניינות

האוזניות ככל הנראה לא יזכו בפרס על עיצוב מקורי , אך ה- ComfoBuds הם אופציה טובה כתחליף עיצובי של ה-AirPods. הגבעול מעט ארוך יותר, אך צר יותר ובתחתיתו נורית LED המציינת את חיי הסוללה וסטטוס ההתאמה. פרטים קטנים כמו סורג הרמקול האדום, חרירי האוורור השחור והלוגו בחזית מוסיפים להבחנה בינם לבין המתחרים. האוזניות הם בעלי גימור מבריק ומגיעים בצבעים לבן או שחור.

ה- ComfoBuds עמידים למידי. הם מגיעים עם IPX5, תקן לעמידות בגשם וזיעה.  למעשה שילוב התקן הזה באוזניות גבוה יותר מה- AirPods Pro (IPX4). אומנם הן עמידות בפני זיעה אך אציין כי הן רחוקות מלהיות אוזניות למטרות ספורטיביות. מעטפת הפלסטיק מרגישה איכותית מספיק אך הייתי נזהר מלהפיל אותם לרצפה בגובה רב.

עיצוב הדרייברים מרגיש נוח ויציב, הן יושבות על האוזן באופן המאפשר שימוש לאורך זמן והן נראות כמעט זהות למתחרה.

היתרון המורגש של ComfoBuds הוא העיצוב הקל משקל, ברגע שאתה שם את האוזניות באוזניים, זה כמעט ולא מורגש מבחינת משקל, מה שמאפשר ללבוש אותם שעות על גבי שעות ללא תחושת אי נוחות ניכרת.

מארז הטעינה של ה-ComfoBuds מעוצב בצורת כמוסה, והאמת שהוא די נוח. הכמוסה הזו קטנה באופן חריג, יש לזה אומנם מחיר המתבטא בגודל הסוללה אך המארז נוח וקטן עד כדי נשיאה בכיס מכנס ללא כל בעיה. לחצן ההתאמה ממוקם בחלקו הפנימי של המארז ולחיצה עליו 3 פעמים ברצף מכניס את האוזנייה למצב התאמה. והכי חשוב הוא כולל חיבור USB-C להטענה. החיסרון שמצאתי במארז ובעיצוב האוזניות הוא הקושי הקל להוציא אותן ממנו, הן מעט מחליקות ואין מקום לאצבעות גדולות לאחוז בהן בכדי לשלוף אותן החוצה.

העיצוב של האוזנייה כולל גומייה הממוקמת סביב הדרייבר, עיצוב הגומייה מספיק גנרי בכדי להתאים לחור האוזן במגוון גדלים, לצד זאת הרגשתי שהאוזנייה מספקת מעט מאוד אחיזה סביב תעלת האוזן, מה שמוביל לבידוד רעשי סביבה לקוי במעט.

פקדי המגע – רבים ומגוונים אך לא תמיד יציבים

ה- ComfoBuds מגיעים עם מספר לא מבוטל של בקרי מגע שניתן להקצות למחוות כפולות ומשולשות באמצעות האפליקציה הנלווית. אלה כוללים הפעלה / השהיה, רצועה קודמת / הבאה, שליטה קולית ואפילו שליטה בעוצמת קול. גם זיהוי הכנסה והוצאה מהאוזן כלול, כך שתוכלו להשהות או להפעיל מדיה באופן אוטומטי בעת הסרת / לבישת האוזניות . בפועל, אל תצפו לשלמות, לאחר שימוש רציף של כשבועיים נראה כי הפקדים לא עובדים באופן רציף. עם זאת וביחס למחירם ומתחרם הן בהחלט עושות את העבודה.

היה נכון לשלב אפשרות הפרדה בין פקדי ימין ומשאל, בפועל, כאשר מקצים לדוגמא לחיצה בודדת לטובת העברת שיר, פקד ימין מעביר שיר קדימה ובאופן אוטומטי פקד שמאל מוגדר להעברת שיר אחורה. היה נכון לאפשר הפרדת הגדרות בין ימין לשמאל.

אם יש לכם אנדרואיד, העוזרת הקולית תעבוד מצוין. מערך המיקרופון של 1More מאפשר זיהוי דיבור מצוין ומאפשר לכם להפעיל פקודות קוליות של Google Assistant או זיהוי דיבור במקלדת Google די בקלות. למרבה הצער, משום מה במכשירי iOS הדבר לא כך. בניסיון חיבור לאיפון 7 של בתי, המיקרופונים הושתקו וסירי חזרה ואמרה שלא יכולה לשמוע אותי. הדבר חזר על עצמו גם באיפון 10 של חבר.

באג מאוד משמעותי שמצאנו בזמן בדיקת האוזניות נוגע לאותם אלו שעונדים/ות עגילים. העגיל, ככל הנראה בגלל השראה מתכתית, מנתק את השיחות. בשורה התחונה, לא ניתן להשתמש באוזניות במקביל לענידת עגילים. לא ארד לרמת פירוט של סוג העגיל, גודלו או החומר ממנו הוא עשוי אבל בהחלט יש כאן באג רציני.

איכות שמע וביצוע שיחות – טובה בהתחשב בנתונים

בשורה התחתונה איכות השמע היא מספיק טובה. לא נכון יהיה להשוות את האוזניות האלו לאוזניות Jabra Elite  או AirPods Pro, זה לא אותה הליגה אך בהחלט יוכלו לעמוד יפה בהשוואה אל מול ה- AirPods הרגילות.

איכות הצליל, הדרייבר ומנהל ההתקן הדינמי בגודל 13.4 מ"מ מייצרים חווית שמיעה "שטוחה" למדי אך בהשוואה לאוזניות תקציביות באותו הקטגוריה הן מוקמו אצלי גבוה מאוד . מצד אחד, האלמנטים הקוליים, השירה והדיבור (בפודקאסטים ובשיחות) נשמעים מעולה, צלולים, ברורים וחזקים. דבר שהצליח להרשים אותי ביחס למתחרים שעולים לפעמים פי 3. ומצד שני כאשר מצטרפים צלילים מורכבים יותר כגון בס שאמור להיות עמוק וכלי נגינה נוספים מתגלה פער ביכולת האוזניות להפיק את הצליל האידיאלי. זה כמובן רחוק מלהיות חווית האזנה גרועה, ואם לא עסוקים כל היום בהשוואה לאוזניות אחרות אני בספק אם משתמש שלא מחפש את הבס הכי עמוק בשוק ירגיש חוסר צלילים כלשהו לאחר שבוע של שימוש.

חווית השיחה שה- ComfoBuds מייצרות טובה. לא הייתי בחור אותן לשימוש מאסיבי בסביבה רועשת במיוחד אך בכל מקרה אחר הן עושות את העבודה טוב מאוד ביחס למחירן. בזמן ביצוע שיחות טלפון נאמר לי לפעמים כי אני נשמע עמום מעט אך לא באופן אשר לא מאפשר הבנה. גם בנושא נטרול רעשי סביבה האוזניות עושות עבודה טובה, כאשר הייתי בסביבה אורבנית רגילה הצד השני שמע והבין את כל שאמרתי, זאת מבלי להתלונן על רעשי רקע.

בצד המשתמש הדבר טוב פחות, אטימות האוזניות והדרך בה הן יושבות על האוזן לא מאפשרות אטימה טובה ולכן הייתי ער למתרחש סביבי בכל זמן השיחה / האזנה למוזיקה. יש מי שיראה בזה כיתרון .

שורה תחתונה, אם השימוש העיקרי אליהם האוזניות מיועדות הוא ביצוע שיחות, האזנה לפודקסטים, שיחות זום  ושמיעת מוזיקה רגועה ועדינה ה- 1More ComfoBuds יכולה להיות אופציה תקציבית מעולה עבורכם.

קישוריות וחיי הסוללה  – האחד מדהים והשני טעון שיפור

החיבור ל -1More ComfoBuds היה מהיר וקל, שידור ה-Bluetooth חזק ומפתיע, הוא מתפקד גם במרחק של מעל 15 מטרים ומאפשר שיחה בכל רחבי הבית, לפעמים אף יותר מאוזניות מתחרות עם תג מחיר גבוה יותר. פתיחת הקייס מכניסה את האוזניות באופן אוטומטי למצב התאמה /חיבור והיא מתבצעת באופן מהיר למדיי.

לצד היתרון המשמעותי הנוגע במשקל ובגודל המארז יש גם מחיר וברור, הפשרה הגדולה ביותר ש- 1More עשתה ב-ComfoBuds היא משך חיי הסוללה. על פי נתוני היצרן טעינה מלאה אמורה לייצר עד 4 שעות של השמעה רציפה. בפרקטיקה  לאחר כ- 3 שעות הפעלה רציפה האוזניות נתנו את אותותיהן והתריאו כי הסוללה חלשה. ובהמשך לסוללה גם באזור ההטענה אין כאן בשורות מרעישות. האוזניות אינן כוללות אפשרות להטענה מהירה ולוקח מעל שעה להטעין אותן ל-100 אחוז סוללה.

האופציה להטענה בקייס קיימת והוא ייתן לכם כ- 18 שעות נוספות של האזנה. למרות שמדובר בזמן לא מבוטל הוא עדיין מעט נמוך ביחס למתחרים אשר מספקים לרוב 24 שעות ומעלה.

לסיכום

ה -1More ComfoBuds הן אוזניות תקציביות במחיר תחרותי מאוד ועם יכולות שבחלקן לא מביישות אוזניות במחיר שיכול להגיע לעד פי 4. לצד זה יש להם לא מעט חסרונות שחשוב להכיר. כמו שאני תמיד אומר, הכול עניין של צורך.

לאחר כשבוע של שימוש ב- 1More ComfoBuds אגיד שהן מתאימות בעיקר לאותם משתמשים אשר מעוניינים באוזניות קלות, נוחות, בעיקר לשימושי שיחה והאזנה לפודקסטים ולמוזיקת רק עדינה ושטוחה. אילו לא מהאוזניות הבולטות ביותר בשוק אך כמובן שלצד מחיר אטרקטיבי מאוד נקבל מוצר ביחס עלות תועלת טוב.

אז אם חיפשתם אוזניות במחיר שלא עולה על 60$ הן יכולות להיות אופציה מעניינת עבורכם. ובשורה התחתונה: 

כדאי לקנות אם….

אתם מחפשים אוזניות קלות ונוחות לאורך זמן
אתה רוצה אוזניות עם קייס טעינה קטן
השימוש הוא לרוב לשיחות ולהאזנה לפודקסטים

לא כדאי לקנות אם…. 
אתם אוהבי שמע איכותי עשיר ומלא בצלילים
אתם אוהבי ספורט, רצים ומחפשים מוזיקה חזקה ורועשת שתכניס אתכם לאווירה
אתם רחוקים ממטען ליותר מיום שלם
אין לכם גישה לטלפון ובקרות המגע זה עניין קריטי עבורכם
אתם עונדים עגילים באופן קבוע

 

האוזניות זמינות לרכישה בארץ תמורת 249 ש"ח.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


10:15
  /  
6.3.2021
  

1