מקלדת גיימינג אלחוטית Asus ROG Falchion

מקלדת הגיימינג האלחוטית והמכנית של Asus קומפקטית, חמודה וססגונית.

7:00
  /  
16.03.2021
  
דורון נמרוד

הקדמה

קו מוצרי ה-ROG של Asus עבור גיימרים ממשיך להתרחב, והפעם קיבלנו לסקירה את ה-Asus ROG Falchion Keyboard, מקלדת גיימינג אלחוטית ומכנית בגודל 65%. זוהי מקלדת קטנה המיועדת להיות ניידת, נכנסת בקלות לכל מגירה ותיק, או אפשר פשוט להניח אותה על השולחן בסלון כך שתהיה מוכנה לפעולה עבור הגיימרים שמעדיפים לשחק מול מסך גדול.

תכונות עיקריות

  • גודל 65% הכולל כפתורי חיצים, Page Up/Down וכו (ללא סט כפתורים נומרי).
  • משטח מגע אנכי לשליטה על מגוון פריטים במחשב.
  • חיבוריות כפולה – קווית או אלחוטית (תדר 2.4GHz RF) המאפשרת עד 450 שעות פעולה על הסוללה המובנית כאשר מכבים את תאורת ה-RGB של המקלדת.
  • כפתורים העשויים מהחומר הפלסטי PBT (לעומת מקלדות זולות יותר המשתמשות בחומר הפלסטי ABS).
  • כיסוי מגן קשיח להגנה על המקלדת בעת תנועה.
  • תאורת RGB הניתנת לשליטה עד לרמת הכפתור.
  • מתגי כפתורים מכניים מסוג Cherry MX RGB, תוצרת גרמניה.
  • משקל: 520 גרם
  • מידות: 30.5x10x3.9 ס"מ

מה בקופסא?

המקלדת מגיעה בקופסה נאה ומהודרת.

גם תחתיתה מושקעת ומעוצבת ובה נוכל למצוא את תכונותיה השונות.

מהקופסא יוצאת קופסא נוספת שחורה עם הלוגו של ROG באמצע.

ובה נמצא את המקלדת עטופה בבד הגנה.

מלבד הוראות מהירות נמצא גם למעלה משמאל גם תא עם כבל USB.

המקלדת מגיעה עם כבל USB ל-USB Type C, מתאם USB ל-USB Type C, ומכסה הגנה קשיח.

ה-Asus ROG Falchion Keyboard

המכסה הקשיח הינו דו שימושי, ואפשר להשתמש בו גם כתחתית תומכת למקלדת.

הסרת מגן הבד חושפת בפנינו את המקלדת. ב-4 פינות המכסה של המקלדת יש גומי המונע החלקה כאשר נהפוך אותו ונשים אותו מתחת למקלדת.

כדי לשמור על גודל קומפקטי, ישנם שימושים כפולים ואף משולשים לחלק מהכפתורים, בהם נעשה שימוש בהדפסת תפקיד נוסף בפרופיל הקדמי שלהן. על גבי מקש הרווח מודפסים ראשי התיבות של Republic Of Gamers – ROG.  ישנו גם כפתור מאקרו המאפשר לבצע תכנות של רצפי כפתורים מתוכנתים מראש. זה שימושי למדי עבור גיימרים הרוצים יתרון בתרחישים מסויימים במשחקים הדורשים רצף מהיר של לחיצות על כפתורים מסויימים, אבל זה מצויין גם עבור משתמשים כמו מתכנתים ועורכי תוכן שצריכים פעולה מסויימת במקלדת שחוזרת על עצמה הרבה פעמים במהלך העבודה שלהם במחשב.

ומעוד זווית.

באחורי המקלדת נמצא שקע איחסון לדונגל המקלט האלחוטי של המקלדת, הנצמד לחלקו הפנימי ע"י מגנט כדי למנוע את איבודו אם נחזיק את המקלדת כאשר פנל החיבורים מופנה כלפי מטה. לצידו נמצא שקע USB Type C המיועד לטעינה ולחיבור חוטי אופציונלי של המקלדת אל המחשב ומתג הפעלה.

המקלדת כוללת כפתורים מכניים מסוג Cherry MX RGB המיוצרים בגרמניה, הנחשבת מעצמה בכל מה שקשור למקלדות מכניות איכותיות. כמו כן, כיסויי הכפתורים השחורים עשויים מ-PBT, חומר פלסטי שהינו יקר, איכותי ועמיד יותר מ-ABS, החומר הפלסטי הנמצא בשימוש במקלדות פשוטות וזולות, והינו בעל מרקם טיפה מחוספס יותר מ-ABS.

בצד המקלדת נמצא משטח מגע אופקי, שהגדרת ברירת המחדל שלו משמש לכיוון הווליום במחשב המשולב עם תצוגת LED המראה לנו את מצב הווליום והטעינה. כפי שנראה בהמשך, ניתן לרתום את משטח המגע הזה לעוד מטרות.

בשתי הפינות העליונות נמצאות רגליים מתקפלות להגבהה ארגונומית קלה של צידה האחורי של המקלדת.

וזהו גודלה של המקלדת בהשוואה למקלדת גיימינג בגודל מלא, ה-Roccat Vulcan Aimo 121.

הפעלה

בהפעלת המקלדת נדלקת תאורת ה-RGB הססגונית.

וע"י לחיצה על כפתור Fn יחד עם כפתורי החיצים נוכל לשלוט על סגנון התאורה ועוצמתה.

נורת ה-A מראה לנו את מצב ה-Caps Lock של המקלדת.

וניתן לראות שמשטח המגע בעל יכולת לדלוק בעוד צבעים, כמו אדום.

וגם לבן. תאורת ה-RGB מובנית בתוך כפתורי ה-Cherry MX RGB של היצרן הגרמני הידוע והמוערך בתחום הזה.

למקלדת פותחה תוכנה המאפשרת עוד הגדרות מעניינות. הליך ההתקנה שלה היה קצת מייגע וארוך, כרבע שעה, שדרש גם הפעלה מחדש של המחשב.

התוכנה Aura Creator מאפשרת לתכנן בעצמכם רצפים של תאורה במקלדת, ואף לבצע סינכרון תאורה בין התקנים שונים של Asus התומכים בתאורת RGB.

אך תוכנה יותר מעניינת ושימושית הינה זו העונה לשם הקצת מיליטנטי Armoury Crate, שמביאה לנו עוד הגדרות והתאמות אישיות מגוונות עבור המקלדת. התוכנה מבלבלת קצת לניווט ולא מאוד נוחה, אך בסה"כ מאפשרת פעולות רבות כמו קביעת תפקודי מאקרו נוספים, וכן הגדרת פעולות מעניינות יותר מהגברה והחלשה של הווליום עבור משטח המגע האופקי, ובנוסף לא רק להעברת האצבע ימינה ושמאלה לאורך המשטח, אלא גם Tap קצר עליו באזורים שונים שלו, כפי שניתן לראות בחלון הבא.

סיכום

לאחר כשבועיים עבודה עליה ניתן לומר שמדובר במקלדת מאוד מהנה לשימוש הבנוייה באופן סולידי ואיכותי באופן זהה למקלדת גיימינג אחרת אשר ברשותי, ה-Roccat Volcano Aimo 121. וכמו במקלדת של Roccat, גם ה-Asus ROG Falchion Keyboard בנוייה מכפתורים מכניים מתוצרת גרמנית ונותנים חוויית משתמש טובה למדי. כאמור, הכפתורים הינם מכניים ובגודל מלא, המקלדת מגיעה עם מכסה הגנה קשיח דו שימושי (משמש גם כתחתית), ומאפשרת התאמה אישית וכפתורי מאקרו רבים ומגוונים. אני מאלה שמעדיפים מקלדת בגודל מלא בחדר העבודה, אבל אלה מכם שמחפשים מקלדת קטנה, ניידת, מכנית ואלחוטית חסרת פשרות (גם במחיר) לנסיעות או סתם לא מעוניינים לתפוס הרבה מקום על השולחן בחדר המחשב או בסלון, ימצאו אותה כמוצר מתאים ומומלץ למשימה.

מחיר מומלץ לצרכן: 1,100 ש"ח.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:00
  /  
16.3.2021
  
דורון נמרוד

1