האם סמסונג חשפה בטעות פרטים אישיים של רותם סלע?

האם בקמפיין החדש של הגלקסי S21 בו סלבס נותנים הצצה למכשיר שלהם נחשפו פרטים רגישים של רותם סלע?

16:07
  /  
15.02.2021
  

 

לכידת מסך מתוך האינסטגרם של רותם סלע

 


במסגרת קמפיין השקת מכשירי הגלקסי S21, לקחה סמסונג את נבחרת הסלבס שלה, נתנה להם מכשירי גלקסי S21 וביקשה, כביכול, לחטט להם בטלפון. מעין אתגר שמסתובב ברשת כבר כמה שנים.

כך למשל ביקשה סמסונג מהסלבס שלה להראות את הודעת הוואטסאפ החמישית בטלפון שלהם, או את התמונה הרביעית או במקרה של רותם סלע….את הפתק השלישי שלה. המצלמה מראה לנו רגעים קצרים בזמן שהסלבס גוללים בטלפון שלהם כשהם מחפשים את אותה תמונה או הודעת וואטסאפ וככה אנחנו נחשבים כביכול לא רק לאותה תמונה או הודעה שנתבקשה, אלא לכל מה שאותו סלב מציג באותו הרגע על המסך. אז מה קרה כשרותם סלע נתבקשה להציג פרטים מתוך המכשיר שלה?

כשהגיע תורה של רותם סלע, משפיענית על בפני עצמה שזו אינה הפעם הראשונה שלה עם סמסונג, ואז נדרשה להציג את הפתק השלישי שלה בטלפון,  קיבלנו הצצה חטופה למסך ואם תעצרו בנקודה מסויימת, תראו שכביכול יש לרותם סלע פתק עם פרטי שם המשתמש והססמא שלה בבנק הפועלים. שם המשתמש והססמא נראים באותה התבנית בה משתמש בנק הפועלים אבל זה מעמיד את העניין במספר תהיות.

פרטי הבנק שנחשפו. טושטשו למקרה ומדובר בפרטים אמיתיים
מתוך הקמפיין של סמסונג. האמנם אנחנו באמת מקבלים הצצה בלעדית?

 

שתי האפשרויות ההגיוניות והאפשריות כאן אינן טובות בכל מקרה:

תמונת מסך מתוך האינסטגרם של רותם סלע

האפשרות האחת, היא שסמסונג חשפה בטעות את פרטי חשבון הבנק של רותם סלע, כולל שם המשתמש והססמא שלה לחשבון בבנק הפועלים. מבדיקה שערכנו, שם המשתמש והססמא לא באמת עובדים. אפשר לשער שהפרטים כבר שונו למרות ששם המשתמש הוא באותה תבנית בה משתמש בנק הפועלים באמת. אבל סביר להניח שהאפשרות השנייה היא ההגיונית יותר:

והיא שהפרטים בכלל לא נכונים והושתלו שם לצורך הקמפיין בלבד. אופציה לא טובה לכשעצמה משום שאז זה אומר שכנראה רוב, או כל הקמפיין לא באמת מציג את הפרטים האישיים של הסלבס ושהפרטים שמוצגים שם הושתלו על ידי חברת ההפקה בין אם כרקע להודעה האמיתית שרצו להציג ומעמידה בספק את כל ההודעות ש"נחשפו" שם.
בבדיקה של לכידת המסך נראה כאילו כל המסך הודבק על ידי הטלפון במעין עבודת עריכה כדי שיראה גם טוב יותר בצילום, אבל אנחנו לא יודעים זאת בודאות.

אנחנו כמובן לוקחים כל קמפיין כזה בספק ויודעים שמדובר בסך הכל בפרסומת. האתגר לכשעצמו, גם אם הוא כבר נעשה ברשת בעבר, הוא אתגר חביב, אבל היינו מצפים (ואפילו מקווים) שהוא גם אמיתי, לפחות בחלקו. ואם סמסונג באמת חשפה את פרטי החשבון של רותם סלע, אז נו נו נו גדול לה.

לעמוד האינסטגרם של רותם סלע

פנינו לסמסונג לקבל תגובה למאמר. עד כה לא נתקבלה תגובה וכשזו תתקבל, נצרף אותה כאן

המידע הראשוני התקבל אצלנו מאת אסף רוזנפלד

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


16:07
  /  
15.2.2021
  

1