Tronsmart Force 2: רמקול תקציבי אידיאלי

עם הספק של 30W ואסמכתת IPX7, זהו אחד הרמקולים התקציבים הטובים בסביבה.

7:50
  /  
24.02.2021
  

הקדמה

כנראה שיצא לכם להיתקל בחברת Tronsmart, אולי היה לכם גם מוצר שלהם. לאורך השנים הציגה החברה מגוון מוצרים ובניהם: מקלדות, עכברים, גאדג'טים טכנולוגים, כבלים, סוללות ניידות, מטענים ועוד. לעומת זאת, החברה מפורסמת לחיוב ברמקולים והאוזניות שלהם, שהם פופולריים להפליא וזכורים כתקציביים ומוצלחים, כמו ה- Q10 או ה- T6 Mini. החברה גם נכנסה לשוק של מוצרים קצת יותר יקרים עם אוזניות ה- Apollo Bold ורמקול ה- Mega Pro שיצא לנו לסקר.

כעת, מציגה Tronsmart את ה- Force 2 שהוא גרסה משודרגת של הדגם הקודם – Tronsmart Force.

UNBOXING & DESIGN

ה-Force 2 מגיע ארוז בקופסה יחד עם כבל 3.5mm AUX, כרטיס מידע על טכנולוגית SoundPulse, כרטיס אחריות, מדריך למשתמש וכבל USB-C עבור הטענה, שמחנו לראות כי חיבור ה- USB-C הפך לסטנדרט לטעינה עבור Tronsmart.

ה- Force 2 די קומפקטי ואיכות הבנייה מעולה כפי שניתן לצפות מ- Tronsmart. צורתו גלילית, ברוחב של 163 מ"מ, עומק של 72 מ"מ וגובה של 64 מ"מ. הוא מצופה בצבע שחור מט מה שמעניק לחלק האחורי שלו את תחושת הגומי הנעימה והמראה היפה. וגריל הרמקולים מכוסה בבד שמרגיש די איכותי ועמיד.

ניתן להעמיד אותו בצורה אנכית, אך לא כדאי כי זה פוגע בעוצמת הבסים, לכן האופציה הכי טובה תהיה להניח אותו בצורה אופקית. במשקל של 627 גרם הוא די קליל וכתוצאה מכך יהיה די קל ונוח להביא איתו איתכם לכל מקום שאתם הולכים אליו.

השרוך המובנה זה בונוס נחמד, מאוד נוח לקשור את הרמקול לתיק בעת טיול או לקשור אותו למתקן של הבקבוקי מים באופניים כדי לוודא שלא יפול כאשר מניחים אותו שם.

בגב הרמקול תמצאו את כפתורי השליטה, אלו לא כפתורי טאץ' כמו ב-Mega pro אלא לחצנים, מה שאני יותר מעדיף בגלל שכפתורי טאץ' לא יעבדו כל כך טוב כאשר בדיוק יצאתם מהבריכה או התאמנתם והיד רטובה, לכן שמחתי לראות את שהכפתורים פה הם לא כפתורי טאץ', אלא לחצנים.

 

איזה כפתורי שליטה יש?

ישנם ארבעה כפתורים בסך הכל, הראשון הוא כפתור ההפעלה, שאמור להסביר את עצמו. השניים הבאים מכוונים את עוצמת הקול אם לוחצים עליהם, או מדלגים על שירים קדימה\אחורה אם הם מוחזקים במשך שתי שניות. האחרון הוא כפתור Bluetooth להכנסת הרמקול למצב Pairing כאשר תלחצו עליו רצוף במשך שלוש שניות.

בנוסף, יש עוד כמה פונקציונליות, תוכלו לדחות\לענות לשיחה אם תלחצו על כפתור ה- BT פעם אחת, אם אתם באמצע שיחה ורוצים לנתק אז לוחצים על כפתור המינוס פעם אחת. אם הרמקול נפל בטעות וכתוצאה מכך משהו לא בסדר, אפשר לאתחל אותו על ידי לחיצה על כפתור ההפעלה וכפתור המינוס ביחד במשך שנייה.

לצד כפתורי השליטה תמצאו תקע גומי נשלף, הוא מכסה את חיבור ההטענה מסוג USB-C ואת חיבור ה- 3.5mm AUX. גם כבל ה- USB-C וגם כבל ה- 3.55mm AUX כלולים בחבילה, ככה שיש לכם את כל מה שצריך כדי להתחיל להשתמש ברמקול.

הרמקול גם קיבל אסמכתת IPX7 לעמידות במים, זה חורג הרבה יותר מהדירוג הרגיל של הרבה רמקולים אחרים. תקן IPX7 אומר שהרמקול יכול לשקוע במים עד מטר במשך 30 דקות, במקרה שלכם – מעולה לבריכה או לים.

סוללה וחיבוריות

ה- Force 2 מתחבר באמצעות פרוטוקול Bluetooth 5.0. זהו תקן ה- Bluetooth האחרון בו משתמשים כמעט כל הסמארטפונים בשוק. זה עדיף על פרוטוקול Bluetooth 4.2 הישן מכמה סיבות. ראשית, הוא מאפשר קצבי שמע גבוהים יותר, כך שתוכלו ליהנות משמע HD. שנית, יש לו זמן אחזור נמוך יותר מגרסאות Bluetooth ישנות יותר. זה הופך את הרמקול למתאים יותר עבור משחקים או צפייה בסרטים, כי השמע והוידאו נשארים מסונכרנים. לבסוף, ל- Bluetooth 5.0 יש אות יציב יותר. כתוצאה מכך, לא צריך לדאוג שהרמקול יתנתק באופן אקראי.

אורך השידור מגיע בקלות לעשרה מטרים ובזמן השימוש לא חוויתי התנתקויות פתאומיות או קטיעות בשמע, כמו שנאמר, הוידאו והשמע היו די מסונכרנים, ככה שהרמקול נהדר גם לצפייה בסרטונים ביוטיוב, סדרות טלוויזיה ומשחקים. החיבוריות כאן היא די מוצלחת, כמו הרבה מוצרי Tronsmart אחרים.

ההתחברות קלה למדי, לחיצה ממושכת על לחצן ההפעלה במשך שלוש שניות תדליק את הרמקול בנוסף לנורת חיווי קטנה שתידלק בצבע כחול, לאחר מכן לחיצה ממושכת של שלוש שניות על כפתור ה-BT תכניס אתכם למצב ה- Pairing, כעת הנורה תהבהב בצבע כחול. עכשיו, נכנסים להגדרות ה-Bluetooth במכשיר שלכם ובוחרים ב- Tronsmart Force 2 שיופיע, עכשיו אתם מחוברים. בפעמים הבאות, ברגע שתדליקו את הרמקול הוא יתחבר באופן אוטומטי ובמהירות לאותו מכשיר.

ה- Tronsmart Force 2 מדורג עם זמן האזנה של 15 שעות בטעינה מלאה, עם זאת, דירוג זה נכון רק כאשר עוצמת השמע עומדת על 50%. הביצועים בפועל עשויים להיות ארוכים או קצרים יותר. זה יכול להשתנות בהתאם לטמפרטורה, סוג המוזיקה וגורמים אחרים. למרות זאת, בגלל שהרמקול די קטן, כנראה שלא שעוצמת השמע תעלה מעבר ל-50%, לכן בפועל, אפילו בעוצמה מלאה, זמן ההאזנה יעמוד על עשר שעות, עבור  רוב האנשים, זה יותר ממספיק זמן.

כאשר הסוללה נגמרת, טעינה מלאה תיקח שלוש עד ארבע שעות באמצעות כבל USB-C. אם הרמקול יהיה בשימוש קבוע, כמו בעסק לדוגמא, ניתן להשאיר אותו מחובר כל הזמן. זה יהרוס את הסוללה לאורך זמן, אבל זה עובד מספיק טוב להתקנה קבועה.

לחלופין, ניתן לחבר את ה- Force 2 עם כבל ה- 3.5mm AUX. באמצעות כבל ה- AUX, הרמקול לא יצטרך להסתמך על הסוללה, כך שתוכלו להאזין ללא הגבלת זמן. לא רק זאת, אלא לא תצטרכו להתעסק עם זיווג Bluetooth (לא שזה תהליך כזה מסובך). מצד שני, חיבור קווי מבטל את כל היתרונות של רמקול אלחוטי. ועם הסרת תקע כיסוי היציאה לשם שימוש בחיבור ה- 3.5mm AUX, הרמקול לא יהיה עמיד במים.

יחד עם יכולת הסנכרון עם עוד מעל ל- 100 רמקולים, אפשר להשתמש במספר יחידות של ה- Force 2 בקנה מידה רחב יותר, כמו בעסק לדוגמא, כלומר אפשר לסנכרן את הרמקולים במידה ויש לכם מספר יחידות משמע שאפשר לכסות שטח די גדול שילווה באותו אות שמע. במצב כזה של סנכרון, רמקול אחד יהיה הראשי, בזמן שהאחרים יצטרכו להתחבר אליו אחד אחרי השני. עושים זאת על ידי לחיצה רציפה של שתי שניות כפתור ה-BT ברמקול אחד ובמקביל לוחצים ברמקול השני על כפתור המינוס וה-BT ביחד במשך שלוש שניות.

איכות שמע

ב- Force 2 אין אחד אלא שני דרייברים עוצמתיים בהספק של 30W, אין להם בעיה להגיע לווליום די חזק. בנוסף, יש גם רדיאטורים פאסיביים בצדדים, יש להם קרומים מיוחדים שנועדו לרטוט יחד עם שאר הרמקול, התוצאה היא קצת תוספת נפח ווליום משני הצדדים. עיצובו של הרמקול יכול להטעות טיפה מכיוון שאולי תחשבו שפלט השמע הוא 180°, אך הוא לא וחבל.

בפרטים, השיאים ברורים ונקיים, התדרים הגבוהים טובים ומורגשים, תדרי הביניים עשירים ונוכחים לחלוטין, אידיאליים לכל ז'אנר שכבד על השירה. איכות השמע מרגישה זורמת ונקייה. לעומת זאת, הבס לא מרגיש עוצמתי ובעל שכבות כאשר השוונו לדגם ה- Mega Pro של החברה (הוא גם פי 2 במחיר). אלא שהבס פה מרגיש יותר "קופצני" ופחות עמוק עם פחות רבדים, ציפיתי לבס חזק יותר. 

 

פסק הדין

האם ה- Tronsmart Force 2 הוא בחירה טובה?

זה תלוי בכם, אם אתם צריכים רמקול זול שיהיה זרוק בבית, זו כנראה לא הבחירה הטובה ביותר. באופן דומה, אם אתם רוצים רמקול עוצמתי עם המון בסים, תצטרכו לחפש משהו אחר. עם ה- Force 2 מקבלים עיצוב חסון ועמיד למים. הוא מספיק קל כדי לשאת אותו לכל מקום. והוא בדיוק בצורה הנכונה להתאים למחזיקי בקבוקי מים באופניים. מקבלים מהדרייברים של ה- 30W ביצועים די טובים שיספקו את רוב האנשים. הם מספקים אודיו סטריאו די עשיר ובאיכות טובה יחסית למחיר על כל ספקטרום הצליל. לבסוף, מקבלים גם חיי סוללה די טובים, כמו כן גם את היכולת לחבר בנוסף מעל ל- 100 רמקולים. זה הופך את ה- Force 2 למתאים גם למקומות גדולים מאוד וגם קטנים מאוד.

אם אתם מחפשים רמקול תקציבי וצנוע, בין אם לשימוש ביתי או בחיק הטבע, שווה שתשקלו את ה- Tronsmart Force 2. 

עכשיו ב- $59.99 ~ 195 ש"ח בלבד אם תשתמשו בקופון GKBTSCN4 והמשלוח חינם

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:50
  /  
24.2.2021
  

1