אוזניות גיימינג HyperX Cloud II Wireless

אומנם לא מצטיינות באף קטגוריה, אבל הן כן טובות בהכל. אלו האוזניות החדשות לבית HyperX

11:35
  /  
11.05.2021
  

הקדמה

לקח לחברת HyperX פרק זמן של 5 שנים בין שחרור ה- Cloud II לבין ה- HyperX Cloud II Wireless. כפי שהשם מרמז, יכולות האלחוט כאן הן הנקודה החזקה של האוזניות. החברה נקטה כאן בגישה שמרנית של "אם זה לא שבור, אז אל תתקן את זה" והיא שומרת על תכונות די דומות של ה- Cloud II.

בקופסה תקבלו ניירת, מיקרופון, ספוג למיקרופון וכבל USB-C לטעינה באורך 50 ס"מ

 

מיקרופון נתיק עם ביטול רעשים. הספוג למיקרופון מצויין ויושב מהודק למיקרופון, לכן אין חשש שיפול.

 

דונגל ה- 2.4GHZ עבור תקשורת אלחוטית מהירה ויציבה יותר מ- Bluetooth.

כבל ממותג של HyperX בעל חיבוריות USB-C באורך 50 ס"מ.

 

קשת האוזניות עטופה בעור סינתטי, בצד הפנימי ריפוד קל אך מספק ובצד העליון של הקשת יש תבליט קל של HyperX עם סימני תפירה בצדדים, זה בהחלט נראה טוב.

 

אך תוך קשת האוזניות, נכנסת שילדת האוזניות שעשויה מאלומיניום על מנת להקנות חוזק ולא להוסיף יותר מידי למשקל. לשילדה יש 9 שנתות של גודל.

 

ה- Earcups מפלסטיק כמובן שאומנם מרגיש מעט דק, אבל לא משדר איכות בנייה נמוכה. בכל צד של ה- Earcup יש הדפס של לוגו המותג HyperX. לא היתה לי בעיה אם החברה היתה עושה קצת יותר Show off עם המותג ומשתמשת בתבליט של הלוגו או אפילו הדבקה של תבליט מתכתית. RGB אין כאן.

 

ה- Earcups מחוברים עם כבל דק בינהן. לא אהבתי במיוחד את המראה של זה והייתי מעדיף חיבור נסתר יותר.

 

כל Earcup נע 30 מעלות על מנת לשבת טוב יותר על הראש. לצערי ה- Earcups לא מסתובבים ב- 90 מעלות על מנת שנוכל לשים את האוזניות על הצוואר וזה חבל.

 

ב- Earcup הימני נמצא גלגלת שמע דיגיטלית עם שנתות ותגובה מהירה.

כיום אפשר לראות יותר ויותר אוזניות עם 2 גלגלות שמע, אחת עבור השמע והשנייה עבור Voice, אך הן לרוב קיימות באוזניות בתג מחיר גבוה הרבה יותר. אוזניות בולטות עם התכונה הזאת הן ה- SteelSeries Arctis 9.

 

ה- Earcups גדולים שמכסים את כל האוזן ומצופים עם עור סינתטי שעלול להיות בעייתי בקיץ, אך כיום בחודשי החורף, זה מרגיש טוב מאוד, במיוחד עם ספוג הזכרון. זה היה יכול להיות מצויין אם HyperX היתה משכילה להכליל עוד זוג Earcups מספוג עבור אקלים חם, זה בהחלט היה מבדל אותה לטובה לעומת שלל היצרנים האחרים כיום בקטגוריה.

ב- Earcup השמאלי נמצא 2 כפתורים, כפתור ההפעלה והכיבוי (לחיצה רצופה של 3 שניות) כאשר לחיצה מהירה עליו תדליק ותכבה את ה- 7.1 הוירטואלי. חבל שאין חיווי כלשהו לאם ה- 7.1 עובד או מכובה.

קיים כפתור נוסף עבור שליטה במיקרופון והוא בולט יותר על מנת שלא תתבלבלו עם כפתור ההפעלה. לחיצה מהירה על הכפתור תבצע Mute למיקרופון. מה שמעט מוזר הוא שבזמן Mute, יש נורית LED אדומה על המיקרופון. הייתי מעדיף שהנורית תדלק בכל פעם שהמיקרופון עובד, לא כאשר הוא ב- Mute.

מעבר לזה, לחיצה רצופה של 3 שניות תאפשר לכם לבצע Monitoring ל- Voice שלכם.

מעל 2 הכפתורים יש נורית LED עבור ציון המצבים השונים של האוזניות:

  • הבהוב ירוק-אדום – מצב Pairing לדונגל ה- USB.
  • ירוק קבוע – סוללה בין 90-100%
  • ירוק מהבהב – סוללה בין 15-90%
  • אדום מהבהב – סוללה פחות מ- 15%

 

ניתן לקבל שליטה מסויימת עם תוכנת ה- NGENUITY של HyperX. הייתי שמח אם היתה אופציה ל- EQ עם כמה Presets, זה היה מוסיף קצת יותר שימושיות לאפליקציה.

 

האוזניות כמובן מזוהות במערכת ההפעלה ללא צורך בדרייברים.

 

נוחות

אחד הדברים ש- HyperX טובים בו זה הנוחות. כמעט כל האוזניות שלהם מרגישות אותו דבר על הראש, לא צמודות ולוחצות מידי, ההרגשה הרכה מסביב לאוזניות של ה- Earcups, הקשת שיושבת בול, המשקל הקל יחסית שעומד על 309 גרם, הכל מתחבר בהרמוניה לאוזניות שקל לשים על הראש לשעות ארוכות של גיימינג, אפילו שיחות זום של העבודה שלא נגמרות.

העובדה שאפשר לשים את האוזניות לכל כך הרבה זמן מבליטה גם את החסרון שלהם, כאשר רוצים להניח אותן לשנייה על מנת לענות לשיחת טלפון או לשמוע טוב יותר את הילדים רבים בחדר השני, אי אפשר להניח את האוזניות בנוחות מסביב לצוואר, כי הן חסרון ציר של 90 מעלות ל- Earcups. הכללת ציר כזה אומנם היתה מייקרת מעט את האוזניות, אבל לדעתי היום זוהי תכונה שצריכה להיות חובה בכל אוזניות גיימינג.

גיימינג

בחנתי לאורך חודש את האוזניות מספר משחקים שאני משחק בהם כרגע. ב- DOOM Eternal האוזניות הפגינו כהוגן את הבאסים העמוקים בעזרת הדרייברים הגדולים שלהם (53mm). הפיצוצים של ה- BFG 9000 מדהימים, הבס עשיר וממלא את כל מה שהאוזניות יודעות להוציא. שימוש ב- Super Shotgun עוזר להציג את יכולות המיד וההיי של האוזניות. מבחינת עוצמת שמע, האוזניות יגיעו לעוצמה הרבה יותר גבוהה ממה שתצטרכו, אך בקצה העליון אפשר להרגיש שהן מעט מתאמצות מעבר למה שהן מסוגלות להעביר, במיוחד בהשוואה ל- SteelSeries Arctis Pro שמהוות אוזניות הגיימינג היומיומיות שלי.

Image result for cyberpunk 2077עם ה- Cyberpunk 2077 יכולתי לקבל רושם טוב יותר על תחושת המרחב שהאוזניות יכולות להעביר. ב- Lizzie's Bar זו היתה חוויה לשמוע את המוזיקה ברחבה, כל הרעשים הקטנים האלו בבר כאשר ביקשתי משקה והשיחה עם Evelyn, אם זה רעש הבליעה של האלכוהול, הנגיעות של הכוס מעל הדלפק והשאיפות של הסיגריה. במשימה של MIA, כאשר נהגתי ברכב השטח על מנת למצוא את Ben בבית החווה הנטוש, שאגות המנוע נשמעו ריאליסטיות במיוחד, הירידה מהכביש לשטח, ההתנגשות בין השיחים למרכב הרכב, גרגרי החול שנלכדים על ידי הצמיגים ושומעים אותם נתקלים בשילדה, הכל אמיתי עם המון רבדים של עומק, ממש חוויה.

לטעמי, בהשוואה לאוזניות יקרות יותר כמו ה- SteelSeries Arctis Pro, האחרונות יודעות לספק הרבה יותר עוצמה, גם בעוצמה נמוכה, כלומר לא צריך להגביה יותר מידי את עוצמת השמע על מנת שהשמע "יפתח". עם ה- Cloud II Wireless מרגישים שצריך להגביה את עוצמת השמע מעט יותר גבוה מהרגיל על מנת לקבל את מלוא החוויה.

הפעלת ה- 7.1 הוירטואלי אומנם נעשית בצורה קלה על ידי לחיצה מהירה על כפתור ההפעלה, אבל לא הצלחתי לשמוע יותר מידי הבדל, זה נשמע כמעט זהה ולא משהו ששווה טרחה. בהרבה מקרים אחרי משחק לאורך זמן, ביטלתי או הפעלתי שוב את ה- 7. וההבדלים היו מינוריים והתבטאו במעין רכות יותר של הבאס וקצת יותר הד, לא משהו ששווה התייחסות וזה חבל.

זמן הסוללה לאוזניות עומד על 30 שעות שזה די מספק. החיבוריות נעשית עם דונגל שמתממשק ב- 2.4GHz ולכן אין בעיות של השהייה איטית יותר כמו עם אוזניות Bluetooth. מבחינת יציבות האוזניות, מעולם לא נתקלתי בניתוקים כשישבתי מול המחשב, גם לא כשהלכתי לבדוק למה הילדים רבים (שוב) בחדר ליד). מהבחינה הזאת, האוזניות מצויינות ואין מה לצפות לפחות מזה בקטגוריה הזאת של יציבות.

איכות האודיו של המיקרופון מצויינת. הצד השני לא היה יכול להבחין אם אני עם ה- SteelSeries Arctis Pro הרגילות שלי שמתומחרות כמעט פי 3 או עם ה- Cloud II Wireless – וזה אומר הרבה על איכות המיקרופון. 

העובדה שיש תאורת LED קטנה מסביב למיקרופון על מנת לציין כאשר המיקרופון ב- Mute חביבה למדי ונחמד לראות שאפשר לנתק את המיקרופון לגמרי, למרות שהייתי מעדיף להזיז את המיקרופון למעלה כמו עם ה- HyperX Cloud Stinger. המיקרופון מבוסס Electret ולכן נשען על קבל חשמלי עבור אספקת הזרם. למיקרופון יכולת ביטול רעשים, כך שאם יש לכם מקלדת מכאנית מרעישה, הצד השני מאוד יעריך את המיקרופון באוזניות.

 

סיכום

חברת HyperX לא המציאה את הגלגל מחדש עם ה- Cloud II Wireless, אין כאן פיצ'רים שלא ראינו בעבר או תכונות מיוחדות. החברה הלכה על בטוח ובסך הכל הציגה גרסה מעודכנת לדגם ה- Cloud II המוצלח והותיק שלה.

אם נהיה ביקורתים קצת יותר, תכונות מתקדמות יותר כמו שיש באוזניות אחרות אין כאן והתוכנה עדיין מתהדרת עם הכיתוב Beta למרות שהיא בשוק כבר מספר שנים, התוכנה גם לא מוסיפה יותר מידי פונקציונליות לאוזניות לעומת חברות אחרות. גם העובדה שאין כאן מחבר 3.5mm מעט מוריד מהגמישות בחיבוריות של האוזניות, במיוחד כאשר הסוללה גמורה.

מצד שני, איכות השמע כאן, ביחד עם נוחות השימוש לאורך זמן והיכולות האלחוטיות, מהוות לרוב האנשים בדיוק מה שהם צריכים מאוזניות הגיימינג הבאות שלהם.

המחיר מעבר לים עומד על $150 ללא מיסים והובלה והאוזניות האלו נחטפות בכל פעם שמלאי חדש מגיע לאמזון. בארץ אפשר למצוא את האוזניות במחיר של 799 ש"ח ואת הגרסה החוטית שלהן במחיר של 399 ש"ח.

בהצלחה להשיג זוג.

לשרשור תגובות לחץ כאן


11:35
  /  
11.5.2021
  

1