Super Mario 3D World + Bowser's Fury הושק. שיחקנו נגד באוזר הזועם

מריו הופך לחתול והילד של באוזר הוא סתם שטינקר. שיחקנו במשחק שהוסב לנינטנדו סוויץ. כולל במשחק הצד הנוסף

19:43
  /  
13.02.2021
  


Super Mario 3D World + Bowser's Fury – שם ארוך למשחק סופר חמוד שמושק רשמית היום לקונסולת הסוויץ המצליחה של נינטדנו. המשחק החדש-ישן של נינטנדו הוא מסוג המשחקים שרבים ציפו לו שיעבור אל הסוויץ. לא כי יש בו גרפיקה מטורפת וריאליסטית או כי יש בו משחקיות מהפכנית, אלא כי מדובר באווז הזהב של נינטנדו והדמות האלמותית שלה – מריו.

Super Mario 3D World מגיע לקונסולת הסוויצ' של נינטנדו ועושה את המעבר מקונסולת ה Wii U ולמעשה אין טובה מהסוויץ כדי להריץ את המשחק הזה כשאתם אוחזים בשני הבקרים משני צידי המסך של הסוויץ בדומה לקונסולות העבר למרות שאין ממש צורך בכל הכפתורים של הסוויץ בכדי לשחק במריו 3D משום שהכפתורים החשובים יותר כאן הם תזוזה, קפיצה ופעולה (ריצה, שבירה, יריית כדור אש…).

Super Mario 3D World

Super Mario 3D World הוא משחק שהכרנו כבר בעבר אבל נתייחס אליו שוב בגלל המעבר שלו לסוויץ. למרות כמה שינויים מאוד קטנים שנינטנדו עשתה במעבר הזה (ואני לא מדבר כרגע על "הזעם של באוזר" עליו נדבר עוד רגע), לא תמצאו כאן שינויים או תוספות מיוחדות ומי שכבר שיחק בו, יזהה את אותו המשחק.

Super Mario 3D World לכשעצמו הוא משחק מאוד כיפי ומתחיל כמו כל משחק מוכר עם נבל אותו אנחנו צריכים לנצח ובמקרה של מריו, זהו באוזר שחוטף את הפיה וכדי להציל אותה, נצטרך לעבור בכמה עולמות ושלבים והכל בתלת מימד.

באוזר הזה…שוב הוא חטף פיה

למרות תלת מימדיותו, המשחק שומר על על האופי של משחקי מריו הקלאסיים – תמצאו כאן את אותן גומבות שצריך לדרוך עליהן על הראש, הלבנים שצריך לשבור עם הראש, כדורי האש והסיום עם הקפיצה על מוט הדגל.

תוכלו לבחור אחד מבין ארבעה שחקנים – מריו, הנסיכה, לואיגי והפטריה כשלכל אחד יש יכולות משלו שלא מאוד משנות אבל יכולות להוות יתרון כלשהו על פני האחרים. כך למשל לואיגי שיודע לקפוץ גבוה יותר והנסיכה שיודעת לתת מכה של 360.

קלאסי – בחירה בין עולמות אליהן תצללו. כל עולם הוא שלב בפני עצמו
ההתחלה – תחושה של מגרש מיני גולף

מלבד האופי הקלאסי של המשחק, מריו יוכל ללבוש תחפושת חתול ולטפס על קירות או לשרוט אויבים בקפיצת חתול ולהפוך למריו ענקי תוך דריסת כל דבר שעומד בדרכו. מצד אחד תלת המימדיות של המשחק מקשה לפעמים קפיצה מדוייקת על ראשו של הצב שהשריון שלו יזנק לעברכם מכיוונים שונים עד שתתגעגעו למסך הדו מימד בו ידעתם בדיוק מאיזה כיוון יעוף אליכם השריון. אבל מהצד השני נינטנדו הקלה מאוד על השחקנים – מריו הענק פשוט שובר הכל, מריו החתול מטפס על כל דבר כך שתוכלו לעקוף מכשולים מבלי באמת להתמודד איתם ותוכלו לקפוץ עם החתול על אויבים ולחסל אותם כמעט מיידית.

אני *כן* חתול

אפילו העובדה שאתם משחקים על קונסולה עם מסך מגע תעשה לכם חיים נוחים יותר כשתוכלו פשוט לגעת, בלי שמריו שלכם יהיה אפילו קרוב, בקוביה כדי לשבור אותה או לקבל מטבעות זהב.

ואם כבר דיברנו על חתוליות, תשימו לב שכל המשחק הוא חתולי, מלבד התחפושת של מריו, הכל מעוצב בסגנון החתול – הבניינים, השיחים, העצים, האויבים, לכולם אוזני חתול.

גם הצל משחק
שלב בוס. חזרתיות של התחמקות מכדורי אש ופגיעה ריקושטית בבאוזר. חוזר על עצמו

את המשחק תוכלו לשחק עם עד 4 שחקנים שונים שנמצאים לוקאלית איתכם או לחפש שחקנים אונליין ולשם כך תצטרכו לרכוש גם את מנוי האונליין של החברה. כאן למעשה המשחק הופך לשווה ומבדר יותר. העובדה שאתם חולקים את ההצלחות שלכם עם חברים, נלחמים איתם על אותו הבונוס או מטבע הזהב כדי לנצח ביחד את השלב, פשוט עושה את כל הכיף.

עד ארבעה שחקנים. אפשר סוויץ אחד לכל שני שחקנים
משחק אונליין. צריך מנוי בתשלום נוסף

משחק עם עוד שחקנים יכול גם להפוך למתסכל לעתים, מסך השלב הוא קטן והרבה קורה בו – שחקן אחד מושך את השחקן השני לתוך בור, מריבות על בונוסים ועוד. ארבעה שחקנים זה קצת הרבה מידי לטעמי. שניים או אולי אולי שלושה זה מושלם.

היתרון המשמעותי כאן הוא שאתם בכלל לא חייבים עוד סוויץ כדי לשחק בשני שחקנים שונים. לסוויץ יש יכולת לפרק את שני הבקרים שלו מהצדדים כשכל אחד הופך לבקר בפני עצמו על ידי סיבובו ב 90 מעלות בכף היד שלכם. כך תוכלו לשחק שני שחקנים על מסך אחד. ואם אתם רוצים להפוך את החוויה לטובה יותר, תוכלו לחבר את המסך למסך טלויזיה גדול וככה ליהנות ממסך ענק וחדות ואיכות משחק הרבה יותר טובה.

סט-אפ אידיאלי לשני שחקנים ויותר: פיצול הבקרים של הסוויץ וחיבור הסוויץ למסך גדול
הבקר המפוצל קצת קטן ביד אבל מתרגלים

Bowser's Fury

נינטנדו לא רק העבירה את המריו 3D אל הנינטנדו בלי לתת לכם צ'ופר קטן. היא לא סתם הוסיפה עוד משימה או עוד דמות שתשנה לכם קצת את המעבר הזה, אלא הוסיפה משחק שלם לצד המריו 3D שנקרא Bowser's Fury, משחק שבהתחלה היה לי קצת קשה להבין כיצד להפעיל אותו עד שהבנתי שהוא נמצא ממש במסך הפתיחה בו אתם יכולים לבחור בין שני המשחקים.

מסך הפתיחה לבחירה בין שני המשחקים

הזעם של באוזר הוא משחק שונה והוא כביכול משוחק ב"עולם פתוח" בו אתם יכולים להסתובב ולבצע משימות שונות. אני רושם עולם פתוח במרכאות כי אמנם ככה מגדירה אותו נינטנדו אבל מבחינתי עולם פתוח הוא העולם של זלדה וכאן העולם קצת מוגבל וקטן יותר שמשוחק בתוך מסגרת מסויימת אז אין אפילו מה להשוות.

הכל חתולי כאן

כך או כך, אתם מתחילים את הסיפור שלכם כשבאוזר משתגע וזועם ואתם מוצאים את הבן שלו שמשטנקר על האבא שלו ומסכים לעשות איתכם יד אחת כדי לנצח את אביו (ילד קקה). באוזר ג'וניור ילווה אתכם לאורך המשחק ואתם יכולים לבחור כמה הוא יכול לעזור לכם, הרבה או מעט. אם תבחרו בהרבה, הוא פשוט ילך ויחסל לפניכם אויבים, מה שאולי יעזור אבל יוריד במעט את הכיף. תבחרו במעט.

הבן של באוזר הוא גם השחקן השני שלכם. אם תרצו לשחק בשני שחקנים אז באוזר ג'וניור ישוחק על ידי החבר שלכם.

באוזר ג'וניור השטינקר הקטן

במהלך המשחק, אותו תוכלו לסיים בכשעתיים שלוש אם אתם זריזים וקופצים על בונוסים, או יותר אם תרצו לסיים את המשחק באופן מושלם, תצטרכו להפעיל Shines שמרגיעים את באוזר. באוזר הזה, מידי פעם עולה מהמים וזורק עליכם את זעמו בדמות של בלוקים או כדורי אש. לא ממש קשה לעבור את שלבי הזעם של באוזר ואלה חוזרים על עצמם בכל פעם.

שששש….תירגע
על מה אתה כועס באוזר?

בשורה התחתונה מדובר במשחק צד מעולה וכיפי, למרות שהוא לא משהו שלא ראינו לפני, לא משחק קשה מידי ואחד כזה שלפעמים יחזור על עצמו. היתרון שתוכלו למצוא משימות צד בתוך המשחק שהן קצת שונות ויסיטו אתכם מהקו הסטנדרטי של סוג המשחקים האלה.

Super Mario 3D World + Bowser's Fury עולה באתר נינטנדו 230 ש"ח. אם לא שיחקתם בו בקונסולת ה Wii U עוד לפני כן ואתם חובבי המותג מריו, המשחק שווה ויתן לכם שעות של הנאה שאפילו יתרחבו עוד עם משחקי האונליין ומשחק הצד של באוזר אפילו יתן לכם הרגשה כיפית שעקצתם את המערכת וקיבלתם עוד משחק.

לשרשור תגובות לחץ כאן


19:43
  /  
13.2.2021
  

1