פינת הסטארט-אפ הישראלי – BOBO – כשטכנולוגיה ושרירי ליבה נפגשים על המסך.

עד היום BOBO היה נחלתם של רופאים ופיזיותרפיסטים. לאחרונה הוא נכנס גם הביתה עם BOBO Home.

13:00
  /  
02.03.2021
  


פינת הסטארט-אפ הישראלי
היא טור טכנולוגי בו נסקור סטארט-אפים ישראלים בהתפתחות. בכל פעם, נבחר חברת סטארט-אפ מתחום שונה, נסקור את החברה ונביא סקירה מלאה של מוצריה.

בפינת הסטארט-אם הישראלי נסקור חברות אשר מציגות מוצר (B2C) חדשני ופורץ דרך שיש בו מרכיב טכנולוגי, זאת במגוון תחומים רחבים. הרצון הוא להגדיל את חשיפת החברה לקהל הישראלי ובמקביל להציג כאן חידושים טכנולוגים מכל עולמות התוכן. 

המטרה העיקרית היא לתמוך בקהילת הסטראט-אפים הישראלית ולכן הכתבות וביקורת המוצר שנציג בפינה אינן ממומנות והדעות שנציג יהיו דעות נקיות וממוקדות כפי שנהגנו עד היום.

 

והפעם בפינה: חברת BOBO הישראלית

bobo-balance

Bo & Bo Ltd הוקמה על ידי פיזיותרפיסטים מנוסים שעבדו קשה כדי למצוא דרכים לשמור על מוטיבציית המטופלים בזמן טיפול, שיקום או סתם אימון כושר מזדמן. החברה מכניסה אלמנטים של "כיף" בתחום טיפול הנחשב סיזיפי ומתיש. שני הפיזיותרפיסטים איתן מרחבי וגדי ניר שהקימו את החברה ב- 2015, החליטו להכניס קצת היי-טק לעולם הפיזיותרפיה המסורתי ולשלב מכשירי איזון אינטראקטיביים וחכמים כדי להכניס עניין ומשחקיות בתהליכי שיקום ארוכים ומפרחים.

השניים שעבדו כפיזיותרפיסטים המשקמים חיילים לאחר פציעה הגו את הרעיון אחרי שצפו בחייל שמשחק בפלאפון בזמן תרגילי איזון על חצי כדור מנופח (בוסו). משם הדרך להפוך מוצרי אימון מסורתיים לפלטפורמות אימון אלחוטיות, אינטגרטיביות וחכמות הייתה מהירה.  מוצרי BoBo PRO יצאו לשוק והפכו את האימונים להרבה יותר מאתגרים, מרתקים ומהנים. אותו רעיון שמומש באופן די מרשים, יצירתי ומעורר השראה מניע כיום מטופלים לעמוד בתוכניות אימון ושיקום מורכבות וארוכות.

המוצרים הפשוטים והנגישים של BoBo מספקים אימונים לכל רמות הביצוע והגילאים, הם מהווים מהפכה בתחום הכושר, האימון והשיקום! כיום, Bobo Pro נמצא בקליניקות פיזיותרפיה, קופות חולים, מכוני כושר מקצועיים, בתי חולים מובילים, קליניקות שיקום, מאמנים אישיים ועוד

לאחרונה הרחיבו בחברה את היצע המכשירים ולאחר ההצלחה של Bobo Pro החליטו לשלב בשוק מוצר בייתי (מגניב וכיפי)  בשם bobo Home balance  אשר מבוסס גם הוא על שיווי משקל תוך הפיכת אימוני ליבה למשחק אינטראקטיבי. והפעם, לא רק למטרות שיקום וריפוי אלא גם למשתמשים הביתיים המעוניינים להכניס קצת תזוזה וחיזוק שרירי ליבה באופן כיפי ונגיש. וכן גם הילדים ייהנו ממנו ויקומו מהספה כדי ליהנות מעוד קצת זמן מסך בריא.

 

 Bobo Home Balance – יגרום לנו לזוז ולנוע גם בבית.

משפט הפתיחה של החברה למוצריה מתרכז באמונה שאיזון ושיווי משקל הוא חלק מהותי בבריאותנו וברווחתנו. Bobo Balance מתאים לכל גיל ובכל רמה. כל אחד יכול ליהנות מההשפעות הפיזיות והנפשיות של אימון שיווי משקל.
לכן יצרו בחברה מוצר נוח לשימוש המאפשר תרגילים מבוססי שיווי משקל באמצעות משחקים מהנים, מאתגרים ומניעים, המספקים במקביל למשחק סטטיסטיקה ותוצאה מדידה המאפשר לייצר התקדמות ושיפור תמידי.

תוך שימוש בביופידבק בזמן אמת, מדידת ביצועים ומעקב אחר התקדמות, BoBo Balance נותן תמונה מעמיקה של התוצאות שהשגתם. תרגילי שיווי משקל בעזרת הבובו מובילים לליבה חזקה יותר, יציבה טובה יותר, שיפור הקורדינציה וזמן התגובה, מניעת פציעות והתאוששות מהירה יותר לאחר טראומה.
האפליקציה המתחברת למשטח כוללת משחקי לוח שיווי משקל מהנים ומאתגרים אשר תוכננו במיוחד כדי להפיק את המיטב בכל ספורטאי, ולהעלות את הביצועים ולהביא למיצוי הפוטנציאל.

קצת על הטכנולוגיה העומדת מאחורי BOBO

הטכנולוגיה העומדת מאחורי Bobo היא יחסית פשוטה אך הגאונות ומה שמשך את תשומת ליבי הוא היכולת להטמיע את הכול במשטח דק יחסית וללא חלקים נעים בחלקו החיצוני.

למשטח Bobo חיבור אלחוטי באמצעות מודולי Bluetooth נמוכי אנרגיה (BLE), אציין כי החיבור פשוט להפליא וללא צורך ב-BT pairing, המכשיר מתחבר לכל טלפון סלולארי, טאבלט ואף ל-  Android TV Box. למכשיר נורית LED קטנטנה המעידה על מצב הסוללה, שנטענת באמצעות כבל ייעודי עם חיבור מגנטי, אציין כי לדעתי מדובר בחיסרון, מצד אחד מדובר בפטנט המאפשר חיבור נוח ומהיר של כבל ההטענה ומשטח האיזון. אבל, מה קורה אם הכבל אבד? לדעתי האישית חיבור USB-A או USB-C סטנדרטי היה עושה את העבודה באותה מידה ומאפשר שימוש בכל כבל שקיים אצל כל אחד ואחד בבית. הסוללה המשולבת במשטח האיזון היא מסוג פולימר ליתיום נטענת ובנפח של 100mAh המספקת עבודה של כ- 12 שעות בשימוש מתמשך.

החיישנים ב- Bobo כוללים מדי תאוצה בעלי 3 צירים כל אחד, מה שמאפשר דיוק די טוב לתנועות אשר מבוצעות ע"י המשתמש.

 

האפליקציה

כשיש טכנולוגיה המשלבת חומרה גאונית היא צריכה לידה בדרך כלל אפליקציה שתסחט ממנה את מלוא הפוטנציאל. אני עדיין לא יכול להגיד זאת על אפליקציית Bobo Home, לדעתי יש עוד הרבה מימושים ותוספות שניתן לצרף לאותה חומרה גאונית. לדעתי מדובר בשלב ההתבגרות של המוצר. ביחס ל- Bobo PRO שעושה תחושה של בשל ל-Bobo Home  יש עוד לאן להתפתח באזור האפליקטיבי.

כמו בכל סטארט אפ שבוחר את נקודת היציאה הנכונה לשוק, אני חושב שהנקודה בה נמצא Bobo Home, ואיתו האפליקציה המלווה אותו, היא הנקודה המדויקת ליציאה לאוויר העולם. האפליקציה בשלה, יציבה, מעוצבת באופן מדויק ומציגה את כל הנתונים הדרושים. מכאן אפשר רק להתקדם מעלה.

האפליקציה כוללת 3 כרטיסיות מרכזיות (אימון, בדיקה עצמית, ומשחקים) . עם האפליקציה ניתן לקבל משוב בזמן אמת ומדידות ביצועים! האפליקציה מציעה תכוניות אימון מותאמות אישית העוקבות אחר ביצועי המשתמשים והתקדמותם. כל זאת לצד משחקים מהנים ומאתגרים, שדורשים, לדעתי, השקעה מעט גדולה יותר בעיצוב (זה ב- ROAD MAP של החברה).

יש לא מעט משחקים, חלקם תואמים לגילאי הילדים וחלקם לנו המבוגרים. כפי שצינתי, המשחקים עושים את העבודה, הם מכניסים עניין לאימון, הם מהנים ומשלבים אווירה של משחק תוך כדי האימון. ולגבי השרירים? מרגישים שהם עובדים. זה מסוג האימונים שמפעילים שרירים שלא ידענו שקיימים והשיפור הפיזי מורגש אחרי שבועות בודדים.

ויש גם פוקוס על הילדים

לדעתי האישית, הילדים זה הסיפור הגדול כאן. זה לא סוד שהם מזמן כבר לא "ילדי מפתח" שרוב היום רצים ברחובות. המלחמה היום יומית בין תנועה למסך רק הולכת ומחמירה. יש שיגידו שזו מלחמה אבודה, יש שילחמו בה בכל הכוח ויש שידעו לשלב בין השניים. במקרה של Bobo השילוב הוא מנצח, מצד אחד מדובר במשחק המשלב מסך ומצד שני זה לא החלק המרכזי שלו. אין כאן משחקים עתירי גרפיקה, המשחקים ממוקדים במטרה, והיא האימון והתזוזה עצמה. נכון, יש מקום לגיוון ושיפור הגרפיקה אך האפליקציה בהחלט עושה את העבודה הנכונה.

 

לסיכום – כמה נקודות ששווה לציין 

אני אוהב סטארט-אפים שמביאים ערך מוסף חדש לשולחן. Bobo  הוא אחד כזה. הוא משלב בין הצורך שלנו לזוז, להתאמן, לחזק קצת שרירים לבין טכנולוגיה ויצירת עניין לשיפור ביצועים. אבל לא רק, הוא אפשר לי להפסיק להתווכח עם הילדים על זמן מסך, הגדרנו שחלק מזמן המסך שהוגדר להם ליום כולל בתוכו משחקי Bobo, וזה תענוג, בעיקר לראות ולשמוע אותם מצחקקים, נהנים ותוך כדי מזיזים קצת את עצמם.

מצד שני, אני חושב שיש למימוש הביתי עוד לאן להתפתח, מלאי המשחקים והפעילויות מעט מוגבל. האימונים הרגילים הם די מחזוריים אבל יש לי תחושה שה- Bobo הביתי יעשה בהמשך בדיוק את אותה הדרך שה- Bobo PRO ועשה, וימשיך להתפתח.

לגבי המחיר – את דעתי לגבי מחירי מוצרים של חברות סטארט-אפ שמעתם לא פעם, לאחרונה זו הייתה דעתי לגבי חברת SONOVIA, גם כאן אני חושב שבנקודת זמן הנוכחית המחיר הוא מעט יקר למוצר אותו מקבלים. אבל… ויש פה אבל גדול. כשאנחנו קונים מוצר מחברת סטארפ-אפ אנחנו משלמים לא רק על המוצר עצמו, אנחנו בעצם תומכים בחברה ובעוד סטארט-אפ ישראלי. אנחנו משלמים על הפיתוח, אנחנו משלמים על אינספור אבי-טיפוס שנדרשו בכדי להגיע למוצר שעושה תחושה שיודע את העבודה. אני בטוח שעם הזמן, התפתחות החברה והגדלת נתח השוק, גם המחירים ירדו במעט.

קישור לאתר החברה ולרכישת המוצר : https://www.bobo-balance.co.il

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


13:00
  /  
2.3.2021
  

1