מצלמת אבטחה Foscam HT2

תקציבית ויעילה עבור הקירות החיצונים של הבית או לכיסוי אתר עבודה

10:47
  /  
30.01.2021
  

הקדמה

חברת Foscam קיימת משנת 2007 ובסיסה בעיר שנג'ן שבסין. החברה שונה מהרבה חברות אחרות למצלמות אבטחה שיש היום בזה שהיא מפעילה מרכז פיתוח עצמאי משלה עם קרוב ל- 100 מהנדסי פיתוח, דבר שמאפשר להם גמישות רבה ביותר בקידום פיצ'רים שהם רוצים לקדם ותחזוק מתמשך מבחינת עדכוני אבטחה למוצרים שלהם. בשל כך, מראש התמחור של המוצרים שלהם גבוה יותר מאינספור המצלמות האלו שאנחנו רואים היום במחירים של $30-40

בשל יכולת הייצור ואיכות המוצרים של Foscam, היא גם מהווה יצרנית OEM.

המצלמה בה הכתבה תתרכז היום היא ה- HT2, מצלמת קיר עם יכולות PTZ. עיקרי המפרט:

 • רזולוציה מקסימלית של 1920×1080 ב- 25fps עם קצב נתונים של 4MP.
 • תמיכה ב- Dual Band עם Wi-Fi 5.
 • תצורת כיפה עם PTZ של סיבוב 350° בציר האופקי, 90° בציר האנכי וזום אופטי של 4x
 • אודיו דו-כיווני.
 • אפשרות לשמירת מידע על כרטיס זכרון מקומי עד לנפח של 128GB.
 • אפליקציה לשליטה מרחוק.

מבנה המצלמה ויכולות ה- PTZ שלה הופכות אותה לאידיאלית לשימוש חוץ, למשל על הקירות החיצוניים של בית פרטי או משקיפה על חצר גדולה. 

 

מה בקופסה?

חברת Foscam לא חסכה בספוג להגנת המצלמה באריזה

 

 

ספק כח במתח של 12V, זרם של 2A והספק של 24W

 

4 דיבלים ו- 4 ברגים עבור התלייה של המצלמה

 

אנטנה אחת עבור Wi-Fi 5 בתדר 2.4GHz & 5GHz

 

כבל רשת קצר לשימוש פנימי מסוג CAT5E UDP

 

ניירת כולל מדבקת הרתעה

 

מדבקה עבור ביצוע החורים להתקנה בצורה מדוייקת

 

מתאם שמשמש עבור ההתקנה והחזקת המצלמה צמודה לקיר

 

 

 

הפתחים עבור הרמקול עבור העברת שמע למצלמה. דרך האפליקציה אפשר לדבר ממש עם הצד השני, למקרה שהמצלמה מותקנת ליד דלת. אם מחברים את המצלמה למערכת DVR כמו Surveillance Station של Synology או QNAP, אפשר גם להשמיע בצורה אוטומטית אזעקה או התרעה אחרת במקרה שיש אירוע

 

הפתח להכנסת כרטיס הזכרון, סגור עם 2 ברגי פיליפס

 

 

שימו לב למסגרת הגומי שעוזרת במניעת כניסת מים לתושבת כרטיס הזכרון

 

 

 

כניסה לחשמל ולאתרנט קוי 10/100

 

נועל אטום למים עבור מחבר הרשת. לצידו גומיה שתעזור באטימה

 

 

התקנה

המצלמה חסרה אסמכתת IP להגנה מפני אבק ומים או אסמכתת Vandel-proof, אך המארז שלה מתכתי וכזה שיעמוד בפני גשם ובהחלט נגד מכות קלות.

המארז בפירוש מרגיש איכותי והוא סגור היטב מכל צדדיו, כולל אטימה בנקודת הכניסה והכל על מנת שהוא יוכל לעמוד בתנאי חוץ שכוללים גשם חזק.

 

 

הצעד הראשון בהתקנה – הדבקת המדבקה עבור קידוחים מדוייקים

 

קודם כל יש להתקין את התושבת התחתונה עליה מונחת המצלמה

 

מדבקה קטנה בחלק העליון תציין את הדגם, כתובת ה- MAC ומספר סידורי. מומלץ לצלם לפני ההתקנה

 

6 עיניות IR גדולות עבור ראיה טובה בתנאי תאורה נמוכים

 

מחבר האנטנה לא מוגן מפני מים. בשאיפה שהוא לא יחליד לאורך זמן. לא היו בעיות כאשר גשם הרטיב של המצלמה

 

החור הקטן מעל העדשה הוא פתח למיקרופון

 

מחבר הרשת והחשמל. מומלץ להגן על מחבר הרשת עם המכסה האטום הכלול עם המצלמה

 

הרשמים שלי מההתקנה הם חיובים. ההתקנה מסתיימת כאשר המצלמה מאוד מאובטחת למרות תהליך ההתקנה הפשוט ורצוי מאוד שההתקנה תהיה פשוטה, במיוחד מכיוון שרוב ההתקנות של המצלמה יהיו כאשר המתקין מעל סולם עם כלי עבודה.

 

 

האפליקציה

האפליקציה נוחה להגדרה ראשונית, ללא בפתיחת פורטים, אלא רק סריקת QR.

 

כך נראה העמוד הראשי לאחר הפעלת האפליקציה. כאן יופיעו כל המצלמות שמקושרות לחשבון שלכם

 

 

 

 

 

ניתן לכוון את הרגישות לזיהוי אירוע אודיו או תנועה

 

 

קביעת הרגישות לתנועה עבור הקלטת אירוע

 

קביעת הרגישות לאודיו עבור הקלטת אירוע

 

הפעלת ה- PTZ. ניתן גם להפעיל הקלטה ידנית של וידאו או צילום מסך מתוך האפליקציה, כולל האזנה מרחוק.
ניתן לשמור נקודות קבועות מראש של PTZ על ידי לחיצה על כפתור הכוכבית בצד ימין

 

 

בחירת תאריך וצפייה בהתראות לפי זיהוי תנועה או קול. ניתן גם לשמוע את האודיו המלווה את האירוע שזוהה. האירועים יכולים להשמר על הענן בתוספת תשלום

 

 

 

 

ניתן לשתף את המצלמה עם חשבונות Foscam אחרים, יעיל עבור מצלמה על הקירות החיצונים של הבית, מצלמה של ועד הבית או כזאת שממוקמת בחנות או מפעל

 

 

 

צפייה במצלמה בצורה אופטית יחד עם שליטה ב- PTZ. האיכות נמוכה כי נקבע פרופיל עם איכות נמוכה של וידאו לצפייה מרחוק עבור שיפור מהירות התגובה

 

גישה דרך הדפדפן להגדרות מתקדמות

הגדרות מתקדמות יותר של המצלמה ניתן לקבל על ידי גישה אליו דרך הדפדפן עם כתובת ה- IP של המצלמה ופורט 88.

 • מעבר להגדרת שם המצלמה והגדרת חשבונות כניסה למצלמה (תחשבו על מספר אנשים בועד בית או מצלמה של חנות אליה יגשו בעלי החנות), ניתן להגדיר למשתמשים הרשאות, אם אלו חברי ועד הבית – הם יהיו Administrator. אם אלו הדיירים בבניין, הם יקבלו הרשאות של Visitor.
 • ניתן לכבות את נורית ה- Status של המצלמה על מנת שהיא לא תסגיר את מיקומה בחושך.
 • ניתן לכוון Custom Port עבור גישה מרחוק.
 • הגדרות דואל עבור קבלת התראות.
 • הגדרת פרטי כניסה לשרת FTP עבור שמירת ההקלטות בצורה מרוחקת, למשל ב- NAS שלכם.
 • הגדרות ONVIF, שימושי אם אתם משתמשים בתוכנה נפרדת לניהול ההקלטות ממצלמות האבטחה שלכם, כמו ה-
  Surveillance Station של Synology למשל.
 • במסך הוידאו ניתן לבחור את הרזולוציה, קצב הנתונים ומספר ה- fps עבור שידור הוידאו הראשי והמשני, זה שימושי למשל עבור ייעול במצבים בהם ה- Wi-Fi חלש ורוצים להוריד את איכות ההקלטה או עבור איכות שונה של צפייה בזמן אמת לעומת הקלטה, כאשר באחרון נרצה הגדרות מקסימליות.
 • קביעת זמנים קבועים להדלקת ה- IR LED.
 • קביעת לוח זמנים להקלטות לפי זיהוי תנועה או שמע, כולל שליחת דואל עם תמונות מסך ברגע שיש זיהוי אירוע, כולל שמירת וידאו של האירוע.
 • שמירת מיקום ההקלטה, אם זה מקומי על כרטיס זכרון או שרת FTP.

את כל ההגדרות של המצלמה ניתן לראות בוידאו למטה. מומלץ לצפות בוידאו בכל המסך.

 

 

מכיוון שהמצלמה מכוונת כלפי אתר הבנייה וחשוב לתעד כל אירוע, הגדרתי כי המצלמה תקליט בצורה רציפה מיום א-ו, לא כולל שבת שם אין עבודה באתר.

אופציה נוספת שאפשר להגדיר למי שמשתמש במצלמה עבור שימוש ביתי, זה הקלטת כל אירוע של תנועה בכל ימות ושעות השבוע, כאשר כל אירוע כזה מתועד.

אם יש לכם מספר מצלמות ואתם רוצים לנהל את ההקלטות בצורה נוחה יותר, Foscam מציעה את ה- FoscamVMS, זהו קליינט Desktop אליו אתם מוסיפים את המצלמות שלכם ואז יכולים לצפות בכל הפידים של הוידאו בבת אחת וגם בהקלטות שכל מצלמה ביצעה.

זה שימושי למשל לועדי בתים שיש להם מספר מצלמות בשטח, לחנות עם מספר מצלמות או בית פרטי, אתר עבודה עם מספר מצלמות והרבה יותר נוח מאשר גישה פרטנית לכל אחד מהמצלמות.

איכות ה- Wi-Fi של המצלמה מעולה עבור הקלטות לאירועים בודדים, אבל אם יש לכם מטרה להקליט בצורה רציפה ללא הפסקה, עדיף לחבר בצורה קוית ולשמור את ה- Footage מעל פתרון אחסון מקומי. אפשר NAS, כרטיס זכרון שמותקן במצלמה או שרת FTP.

 

איכות התמונה

הבעיות שאני ראיתי עם איכות התמונה היו "נשימות", לא רק לאחר תזוזה של המצלמה.

מכיוון שהאיזור המצולם הוא יחסית גדול, הזום האופצי של X4 לא היה מספק, אז קחו את זה בחשבון לפי סוג האיזור שאתם צריכים לכסות.

מומלץ להגדיר אם ניתן את מספר ה- fps ורוחב הפס למקסימלי עבור ההקלטות, זה יאפשר לכם להוציא את המקסימום מבחינת איכות מהמצלמה. רוחב הפס המקסימלי עומד על 4M, אך כנראה שהייתי מעדיף קצת יותר כי יש יותר מידי סצנות של Bit Starvation, במיוחד עם הרבה תזוזה. למרות החסרון שהקלטות כאלו יצרכו יותר נפח אחסון, זה מקובל כי עלות האחסון היום היא שולית.

איכות המיקרופון היא די טובה, כנ"ל הרמקול עבור שמע. זה שימושי יותר להתקנות לפני דלת כניסה ולא כאשר רוצים לכסות איזורים גדולים.

צילום הלילה יחסית טוב, תאורת הרחוב לא מסנוורת את המצלמה.

המצלמה נבחנה בתנאי גשם ללא כיסוי (תציצו בוידאו למטה) והיא תקינה, לכן אין מניעה מלהשתמש במצלמה בתנאי חוץ כפי שהיצרן ציין.

חייבים לציין לטובה את יציבות המצלמה, האפליקציה נוחה מאוד עבור מציאת אירועים, שינוי הגדרות נעשה במהירות ודף ה- Web עבור הגדרות מתקדמות, קל מאוד לניווט ושינוי.

 

 

סיכום

ה- HT2 של Foscam היא מצלמה שתוכל להתאים להרבה מאוד תצורות. המחיר שלה עומד על $140 מעבר לים לא כולל משלוח ומיסים, יחד עם איכות בניית גוף המצלמה שמהווה חלק נכבד מהעלות יחד עם הגמישות בתצורות הרבות אליהן היא יכולה להתאים והתוכנה העשירה, העלות נראית הגיונית ומקובלת, במיוחד לאור התועלת שהיא יכולה לספק במקרה של אירוע.

הבעיה שאני ראיתי עם מצלמות של זולות מחברות פחות מוכרות, זה שאורך החיים שלהן לרוב 2-3 שנים, הפלסטיקה נשברת, ספק הכח מפסיק לעבוד והכי נפוץ – הן לא יציבות, לפעמות הן דורשות איתחול על ידי הוצאה מהחשמל, לא מגיבות ולא מקבלות לעולם עדכוני קושחה. כל החסרונות האלו כמובן שלא מקובלים על משתמש ביתי, אבל עבור משתמש עיסקי הן יכולות להיות אסון.

אני אישית עובד עם מצלמות של Foscam כבר מעל ל- 10 שנים, כאשר אני יכול להעיד אישית על תמיכה מתמשכת בדמות עדכוני קושחה לאורך שנים ויציבות המצלמות בשימוש ממושך לאורך תקופה ארוכה של שימוש.

איכות הוידאו שמספקת המצלמה היא לא גבוהה כפי שהייתי מצפה ואם יש לכם אתר גדול, אז כנראה שתרצו מצלמת 4MP וזוג מעט גדול יותר.

מה חסר כאן? הייתי שמח לממשק מעט מתקדם וידידותי יותר, כי הממשק של Foscam  נראה מעט מיושן כיום (הוא לא השתנה שנים רבות ורק התווספו לו מסכים), מצב של Binding למכשירים אשר יאפשר לכבות התראות כאשר המכשיר מתקרב לאיזור, צפייה נוחה יותר בהקלטות (מוגזם לבקש Snapshot?), צפייה ב- Timeline כאשר יש מספר מצלמות שמצלמות אותו אירוע, כלי להוספת חותמות Integrity שנחוץ לשימוש כראיה, ניהול Archive, יכולת Multicast ועוד, אך אלו יכולות שמתאים יותר שיגיעו מהתוכנה, לא מהמצלמה ואם תחברו את ה- VZ4 שתומכת ONVIF למערכת DVR חיצונית, תוכלו לקבל בדיוק את היכולות האלו ועוד.

מחיר: $140 מעבר לים.

שרשור תגובות לכתבה: מצלמת אבטחה Foscam HT2


10:47
  /  
30.01.2021