Tronsmart מציגה: אוזניות קשת תקציביות עם ANC ו-100 שעות האזנה

עם ANC וחיי סוללה מטורפים, ה- Tronsmart Apollo Q10 הם בין הבחירות התקציביות עם הערך הכי גבוה לכסף כיום.

9:00
  /  
02.02.2021
  

 הקדמה

כנראה שיצא לכם להיתקל בחברת Tronsmart, אולי היה לכם גם מוצר שלהם. לאורך השנים הציגה החברה מגוון מוצרים ובניהם: מקלדות, עכברים, גאדג'טים, כבלים, סוללות ניידות, מטענים ועוד. החברה מפורסמת לחיוב ברמקולים והאוזניות שלהם, שהם פופולריים להפליא וזכורים כתקציביים במיוחד, כמו ה- Onyx Ace או ה- T6 Mini. החברה גם נכנסה לשוק של מוצרים קצת יותר יקרים עם אוזניות ה- Apollo Bold ורמקול ה- Mega Pro שיצא לנו לסקר.

החברה לא מפסיקה משיקה את ה- Tronsmart Apollo Q10 – אוזניות קשת תקציביות, עם ביטול רעשים אקטיבי (ANC) וסוללה שתספיק לעד 100 שעות.

נתחיל מהשורה האחרונה, מחיר האוזניות עומד על $60, דבר שהופך אותן לשוק התקציבי יותר ולכן הציפיות שלי היו בהתאם. בימים האחרונים השתמשתי בהן לא מעט ועכשיו אני כאן כדי לתת את דעתי הרשמית עליהם – האם הם טובות כמצופה, או שהם משאירים אותנו לרצות יותר? היום נגלה.

Unboxing

ה- Apollo Q10 הגיעו ארוזות בקופסא עם מספר אביזרים. בפנים תקבלו תיק נשיאה, כבל טעינה מסוג USB-C, מדריך למשתמש, כרטיס אחריות וכמובן האוזניות עצמן. ברגע שמרימים אותם מבחינים בזה שרובן עשויות מפלסטיק בצבע שחור מט. מרגיש כאילו הן ריקות מכל רכיב מתכתי. הפד בחלק הפנימי ובחלק העליון של האוזניות מרגיש איכותי, רך ומצופה בעור מלאכותי. צידי האוזניות מכוסות פלסטיק שמרגיש דק יחסית עם לוגו החברה.

ב- Earcup הימני יש כניסת טעינה "נסתרת" מסוג USB-C. וליד כניסת הטעינה תמצאו את כפתור ההפעלה, שהוא גם נסתר.

 

כפתור ה- MFB מפעיל את העוזרת הקולית בטלפון שלכם ושולט על ה-Bluetooth

 

בצד השמאלי אין פונקציונליות, למעט המיקרופון החיצוני שנראה מהבחוץ של שני ה-Earcups

 

האוזניות מתקפלות בצורה די נוחה, ה-Earcups יכולים להתקפל פנימה, מה שיתפוס לכם פחות מקום אם תשימו אותם בתיק. וכאשר הן לא מקופלות, ניתן לסובב אותן הצידה על מנת שישבו בצורה נוחה על הצוואר שלכם בזמן שבין שיחות הזום בעבודה, הלימודים או אם אתם רוצים הפסקה קצרה מהאזנה אינטנסיבית למוזיקה.

תהליך ה- Pairing

גרסת ה- Bluetooth היא 5.0 כמובן. וההתחברות קלה למדי, לחיצה ממושכת על לחצן ההפעלה במשך שתי שניות תדליק את האוזניות בנוסף לנורת חיווי קטנה שתתחיל להבהב בכחול ואדום, פירוש הדבר הוא שהאוזניות כעת במצב "Pairing". לאחר מכן, נכנסים להגדרות ה-Bluetooth במכשיר שלכם ובוחרים ב-Apollo Q10 שיופיע, עכשיו אתם מחוברים. בפעמים הבאות, ברגע שתדליקו את האוזניות הם יתחברו באופן אוטומטי ובמהירות לאותו מכשיר.

לגבי מרחק השידור (Distance) בין האוזניות לטלפון, אני אעז ואגיד בביטחון שהם מביכות אוזניות אחרות ההרבה יותר יקרות שיש לי, ברגעים בהם ה- AIAIAI TMA-2 Comfort Wireless התחילו להיקטע, ה-Apollo Q10 החזיקו כמו שצריך כאילו בכלל לא התרחקתי מהטלפון, אותו דבר קרה עם ה- SteelSeries Arctis Pro Wireless, שמתי את הטלפון בחדר השינה ויצאתי למרפסת, ה– SteelSeries Arctis Pro Wireless לא עמדו במרחק והסאונד גמגם לגמרי, לעומת זאת ה-Apollo Q10 עבדו כרגיל. על זה מגיע להם ח"ח גדול, במיוחד כאשר שני הדגמים המושווים הרבה יותר יקרים.

משטח מגע

Tronsmart כללו משטח מגע שדרכו אפשר לשלוט על האוזניות. בגב ה-Earcup הימני יש מעין שקע בצורת עיגול עם לוגו החברה עליו. לחיצה של 3 שניות תעבור בין שלושת מצבי השמע, לחיצה כפולה מהירה תשהה\תמשיך את המוזיקה, החלקה למעלה תגביר את עוצמת השמע והחלקה למטה תנמיך, החלקה ימינה ושמאלה מעבירים שירים קדימה או אחורה ועוד. זה מעט מבלבל בהתחלה לזכור את כל הפונקציונליות השונות, אבל אני יכול להגיד בביטחון שאחרי שבוע של שימוש אני כבר מומחה.

משטח המגע עובד נהדר, הוא לא מפספס תנועות ובגדול עובד מצויין, החיסרון היחידי שראיתי זה שהוא על הגבול בין "קטן מדי" לנורמלי, היה יותר נוח אם משטח המגע היה טיפה גדול יותר או אפילו משתרע על כל גב ה- Earcup. זה לא שהוא ממש קטן ואי אפשר לעבוד איתו, הוא נוח ועובד מצויין, אך הוא היה יכול להיות יותר נוח.

חיווי קולי ומצבי מוזיקה

חלק מפעולות השליטה באוזניות מלוות בחיווי קולי, בעת הכיבוי תשמעו "Power Off", ברגע ההדלקה תשמעו "Power On" ואז "Audio Connected" בעת החיבור. אפשר גם להעביר בין מצבים שונים (Ambient mode, ANC on/off). העברת מצבים גם מלווה בחיווי קולי, לחיצה רצופה של שלוש שניות על משטח המגע ב-Earcup הימני יעביר אתכם בין שלושת מצבי מוזיקה ((Ambient mode, ANC on/off) ותוכלו גם לשמוע את המצב שאליו העברתם.

מצב Ambient זה מצב מיוחד המאפשר לכם לשמוע את הסביבה החיצונית בזמן לבישת האוזניות. זה בדיוק ההפך ממצב ה-ANC. אם אתם בדיוק מתכוונים לדבר עם מישהו בזמן שהאוזניות בשימוש, מפעילים את מצב Ambient וזה יפעיל את המיקרופונים החיצונים על מנת שתוכלו לשמוע את הסביבה בצורה טובה יותר. זה גם חשוב לבטיחות אם אתם רצים ורוצים להיות ערניים יותר לגבי מה שקורה סביבכם מבלי להסיר פיזית את האוזניות מהראש, כמובן שזה לא טוב כמו ללא אוזניות בכלל אבל זאת אופציה שצריכה להיות היום בכל אוזניות. באופן אישי, לא יצא לי להשתמש בזה לעתים קרובות מדי, אך כאשר השתמשתי בהחלט היה זה היה רצוי.

ביטול רעשים אקטיבי

תחילה, מה זה בכלל ביטול רעשים אקטיבי, מה זה עושה?

ביטול רעש אקטיבי, או ANC בקיצור, מפחית רעשי רקע לא רצויים מהסביבה החיצונית. מערכת ביטול הרעשים מבוססת על מיקרופונים ה"מאזינים" לצלילים מחוץ לאוזניה ובתוכה, לאחר מכן, ערכת שבבים מיוחדת הופכת את גלי הקול ואז מנטרלת את הצלילים החיצוניים על ידי גלי הצליל המנטרלים, כל התהליך נעשה כמובן באופן אוטומטי באוזניות. במילים אחרות, זה קצת כמו לקחת +5 החוצה ולהוסיף -5 פנימה כדי להפוך לאפס.

באותו נושא, ביטול רעשים מאפשר להאזין לתוכן מבלי להגביר את עוצמת הווליום. זה גם יכול לסייע לאנשים המעוניינים בשקט כמו נוסע שרוצה לישון במטוס. לעניינו, לפי Tronsmart, ה-Q10 מפחיתות עד 35dB מרעשי הרקע החיצוניים, בזמן שאני לא באמת יכול לבדוק את זה, אני יכול להגיד שהופתעתי לטובה מכמות הרעש שאותם הן חוסמות ואני די מרוצה.

אם אתם משתמשים באוזניות במקומות רועשים (מקומות ציבוריים, בתי קפה וכדומה) ה-ANC יהיה לעזר. הן יעשו את העבודה בצורה די טובה בסביבות רועשות עם רעש מונוטוני, כמו בטיסה, רכבת, מקום עם מזגן רועש או באוטובוס. ואם אתם במקום שקט ואין צורך ב-ANC אז מכבים אותו, זה גם חוסך בסוללה. 

לצורך השוואת רמת ה-ANC נעזרתי ב-JLAB STUDIO ANC שהוא באותה קבוצת מחירים כמו ה-Q10. וגם ב-  MEE audio Matrix Cinema ANC שהן פי כמה וכמה במחיר. כמו שאמרתי, אני די מרוצה מכמות הרעש שה- Apollo Q10 חוסמות, אפילו אגיד שהן דומות ביכולת ה-ANC ל-MEE audio Matrix Cinema ANC. וגם טובות יותר מה-JLAB STUDIO ANC. ובאופן כללי, ה-ANC ראוי לשבח, במיוחד כאשר הוא מוצע לנו במחיר הזה.

מבנה

ברגע שלובשים את האוזניות מבחינים מיד באפקט ביטול הרעשים שיש להם, לא רק מבחינת ה-ANC, אלא גם מבחינת ה- Passive Noise Cancellation, כלומר, האוזניות מעוצבות היטב כדי "לאטום" את האוזניים על מנת לחסום רעשים מהסביבה. וביחד עם הריפוד הרך והמבנה הקליל הם נוחות ללבישה. כמו שנאמר מוקדם יותר, אולי לא במפורש, הם מרגישות מעט "זולות" בגלל שהם עשויות ברובם מפלסטיק, אבל אולי אני סתם מגזים בגלל שעל הראש לא באמת מרגישים אם זה פלסטיק או כל חומר מקובל אחר.

איכות השמע

באופן כללי, איכות השמע די טובה, האוזניות מצויידות בדרייברים של 40mm והמוזיקה מרגישה חדה ועשירה, הם הגיעו לציפיות שלי כאשר מדובר באוזניות ב-$60, אך כמו שנאמר, אלו אוזניות תקציביות, אז מה אתם באמת מפספסים כאשר אתם לא קונים אוזניות פרימיום?

לצורך ההשוואה השתמשתי ב- AIAIAI TMA-2 Comfort Wireless, אוזניות שמחירן נושק ל- 1,000 ש"ח. וגם ב-MEE audio Matrix Cinema ANC, אוזניות שעולות פי כמה וכמה. אז מה אנחנו מפספסים? מה יש באוזניות יקרות יותר שאין בזולות יותר? לאחר השוואת האזנה של כמה שירים, התוצאות היו די ברורות עבורי: הבס!

בשני האוזניות היקרות יותר הבס הרבה יותר מורגש. במיוחד ב- AIAIAI TMA-2 Comfort Wireless מרגישים שהבס עשיר ומלא עם הרבה רבדים, וגם הסאונד עצמו מרגיש יותר "זורם". לעומת זאת, ב-Q10 הבס מרגיש "קטן" יותר כאילו אין לו שכבות מסביבו שעוטפות אותו, ההבדל מורגש במיוחד בשירים כמו Roses Imanbek Remix או Goosebumps Remix HVME וגם אם אתם לא שומעים שירי "Bass Drop" כל היום, ההבדל עדיין מורגש. 

לעומת זאת, אם לא היינו משווים בין השניים, אז כנראה שלא הייתה לכם "בעיה" עם ה-Q10 כי לא היה לכם למה להשוות אותו. עם זאת, חשוב מאוד שלא תטעו (!!!), הבס ב-Apollo Q10 הוא מעולה ודי חזק יחסית למחיר, גם הסאונד עצמו, אמנם הבס לא מלא ועשיר כמו ב- AIAIAI TMA-2 Comfort Wireless שהשוונו, אבל ביחס למחיר שלו הוא מצויין, אולם הוא היה יכול להיות יותר טוב. אבל האם זה אפשרי במחיר הזה? 

האפליקציה

תכונה נוספת שאהבתי לראות זה את האפליקציה התואמת, מורידים את אפליקצית "Tronsmart" מ-Apple Store או Play Store ובוחרים את דגם האוזניות שיש לכם. ברגע שבחרנו את Apollo Q10 יפתח לנו מגוון רחב של הגדרות שנוכל להגדיר בהתאם להעדפותינו האישיות.

יוצג לנו מצב הסוללה, נוכל לשנות בדרך נוספת את מצבי המוזיקה (Ambient, ANC on/off). ניתן גם לשנות מצבי EQ, יש ארבעה מצבים, מצב Hi-Fi לאיכות גבוהה של רמת האזנה, מצב Deep Bass שכמו שמו, מדגיש את תדרי הבס, מצב Vocal שמדגיש את תדרי המיד, כלומר מדגיש את הדיבורים ומצב Default שהוא ברירת המחדל ובעצם מאזן הכל. האהוב עלי הוא מצב ה-Deep Bass שעושה עבודה נהדרת "בשאיבת" הטונים הנמוכים לצד השיר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יתר על כך, ניתן לשנות בצורה מפורטת ומדויקת את מה שכל לחיצה על משטח המגע תעשה, לא רוצים שלחיצה כפולה תשהה\תמשיך את המוזיקה? אתם יכולים להגדיר שלחיצה כפולה תגביר את עוצמת הווליום ועוד עשרות אופציות אחרות שאתם יכולים להתאים אישית בהתאם להעדפותיכם. לדעתי, הכי נוח להישאר עם מה שהם כבר עשו עבורכם, זה מעט מבלבל בהתחלה לזכור את כל הפונקציונליות השונות, אבל אני יכול להגיד בביטחון שאחרי שבוע של שימוש אני כבר מומחה.

 חיי סוללה

בתוך ה-Apollo Q10 תמצאו סוללה יעילה וחסכונית במיוחד, שלפי Tronsmart, תספק עד 100 שעות האזנה ב-50% ווליום. שזה די מרשים, במיוחד במחיר הזה. 

אני אוהב את העובדה ש- Tronsmart כללה את מחבר ה- USB-C כסטנדרט לטעינה, זה הרבה יותר יעיל ונוח לשימוש ממחבר ה- Micro-USB המיושן שאנחנו רואים לפעמים מיצרנים אחרים. גם ב-Apollo Q10 סוג המחבר הוא USB-C ויכולות ההטענה די מרשימות – הטענה של 10 דקות תספיק לעד שלוש שעות האזנה. תטעינו אותם במשך 3 שעות וקיבלתם 100 שעות האזנה. היכולות האלה באמת מרשימות, כאלו שיביכו גם את אוזניות הפרימיום היקרות ביותר. 

איכות שיחה

ה- Tronsmart Q10 מצויידות ב -5 מיקרופונים חיצוניים התורמים לתפקוד ה- ANC. עם זאת, הם משמשים גם לביצוע שיחות טלפון. בגלל זה, אפשר לדבר בטלפון דרך האוזניות מבלי להוריד אותן.

כאשר שמעתי מוזיקה ונכנסה שיחה, היא השהתה את המוסיקה באופן אוטומטי ואז האוזניות והטלפון התחילו לצלצל, על ידי הקשה פעמיים במשטח המגע השיחה מתקבלת, הקול של הצד השני נשמע ברור ומובן באותה מידה כמו המוזיקה – אין תלונות. לגבי קולנו, הצד השני אישר שהוא נשמע בקול רם וברור ואפילו שלא היה הבדל אם זה דרך האוזניות או הטלפון. כאשר הלכתי לקניות וביצענו את אותה שיחה רק במקום הרבה יותר רועש, רעשי הרקע לא נחסמו כמובן לחלוטין על ידי האוזניות, אך הם נחסמו מספיק על מנת שישמעו בבירור את שני הצדדים וכולם יהיו מרוצים.

מחשבה סופית

נגיע לתכלס, ה- Tronsmart Apollo Q10 מספקות ערך רב לכסף עבור מי שמחפש אוזניות ANC נחמדות, הם עשירות בתכונות, מצבי שמע, איכות שיחה טובה, מצויידות במשטח מגע לשליטה נוחה וחיי סוללה מטורפים שמבדילים לטובה את ה-Q10 מהרבה מאוד מתחרים אחרים. איכות השמע די טובה ומאוזנת וכזאת שכנראה תספק את רוב האנשים. גם האפליקציה זה בונוס נחמד.

בגדול, נראה ש- Tronsmart הוכיחו עוד פעם כי לא צריך להוציא הון כדי לקבל חווית שמע נחמדה עם כמה תכונות מתקדמות, אבל כמובן שתמיד יש מקום לשיפור.

מחיר: $60 כולל משלוח חינם.

לשרשור תגובות לחץ כאן


9:00
  /  
02.02.2021