RealMe 7 5G: גרסת הדור החמישי בזול

רילמי הציגה את האופציה הזולה שלה למכשיר בדור החמישי. בדקנו

16:11
  /  
21.01.2021
  

באג השיקה בישראל את הרילמי 7 5G. מכשיר חדש יחסית של החברה הסינית שמנסה, ובינתיים מצליחה, לפחות בישראל, למלא את החור שהותירה אחריה וואווי ולנגוס נתחים יפים בשיאומי. וככה, אנחנו מקבלים מכשיר חדש בתדירות בה אתם מחליפים את רקע המסך שלכם בטלפון.

ה-7 5G גרם לנו להרים גבה. מה כבר ההבדלים בינו ובין ה 7i, ה 6 פרו, ה 7 פרו או ה-7 "קבלו עוד מכשיר דומה" פלוס? רילמי למעשה מייצרת מכשיר חדש בכל פעם שהיא רוצה לשנות מאפיין חומרתי, להוסיף או לשנות. סמסונג קראה לזה גלקסי S20 FE (גרסת המעריצים), רילמי קוראת לזה "הגיע יום שלישי".

וה RealMe 7 5G הוא באמת כזה. לא הוא לא זהה למכשירים אחרים שלה והוא כן מעניק למשתמש מפרט שונה, מדוייק יותר אולי עבור מה שהוא צריך. לא תמצאו כאן שינוי מפרטי מהפכני, אבל כן תמצאו כאן מאפיינים שאולי חיפשתם במכשיר אחר ולא מצאתם על חשבון מפאיין אחר שפחות חשוב לכם. וזה העניין כאן שתקראו לאורך כל הסקירה- סמארטפון זול עם מאפיינים רוחביים – מאפיין אחד על חשבון מאפיין אחר. וכן, השם שלו כבר מגלה שהמכשיר הזה תומך ב 5G.

הבנייה והמסך

כיאה למכשיר זול יחסית, אתם מקבלים את הרילמי 7 פרו בעיצוב גב פלסטיק. בניגוד למכשירים אחרים של החברה, כאן לא מצאתי משחק של אור וצל בגב שלו מה שהיה עוזר אולי לשוות לו תחושה יוקרתית למרות השימוש בפלסטיק.

פלסטיק
מערך צילום לא מאוד עבה

בתחתית המכשיר נמצא שוב את שקע האוזניות ולמי שזה חשוב לו (ויש הרבה כאלה), זה מאפיין שהוא חובה. הכפתורים במכשיר מחולקים לצד ימין וצד שמאל כשבשמאל נקבל את כפתורי הווליום ובימין את כפתור ההדלקה והכיבוי. אם אתם קוראים הדוקים של הביקורות שלי לסמארטפונים אתם יודעים כבר שזה המערך המועדף עלי ולדעתי הנוח ביותר. כפתור ההדלקה והכיבוי משמש גם כחיישן טביעות האצבע לכניסה מאובטחת למכשיר. עובד טוב.

כפתורי הווליום בצד שמאל של המכשיר
חיישן טביעות האצבע בכפתור ההדלקה
בתחתית – הרמקול היחיד במכשיר, שקע טעינה וחריץ אוזניות

בכל הקשור למסך אנחנו מקבלים מעין שינוי מה-7 פרו ובעצם אפקט נדנדה – אם ב 7 פרו דיברנו ושיבחנו את מסך ה- Super AMOLED שהגיע עם קצב רענון מסך של 60HZ בלבד, כאן אנחנו מקבלים את ההיפך – מסך IPS LCD עם קצב רענון של 120HZ. המסך בגודל 6.5" ברזולוציה של 1080X2400 ואמנם הוא לא סופר אמולד, מה שהייתי מעדיף על פני קצב רענון גבוה, אבל הוא נראה טוב יחסית ולפחות קיבלתם קצב רענון גבוה שישתנה בהתאם לפעולה שנעשה במכשיר שיעזור בסרטים ובגיימינג.

בראש המכשיר יבצבץ לו חריץ המצלמה שכבר התרגלנו אליו במכשירים אחרים ושלא באמת מפריע לשימוש במסך. בתחתית המסך נקבל סנטר גדול למדי שפחות אהבתי. היום מכשירים מגיעים עם יחס מסך לגוף גבוה יחסית וב- 7 5G הוא קטן יותר, בצדדים ובמיוחד בתחתית.

מצלמות

ואם כבר דיברנו על צילום, אז ל-7 פרו יש מערך צילום מרובע באחורי המכשיר:

  • עדשה ראשית 48 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.8
  • עדשה אולטרה רחבה של 8 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.3
  • 2 עדשות 2 מגה פיקסלים לצילומי מאקרו וצילומי עומק (בוקה) במפתח צמצם של 2.4

מצלמת הסלפי נמצאת בחריץ הקדמי שדיברנו עליו והיא באיכות של 16 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.1

למרות הצעד אחורה שהלכנו כאן ביחס ל-7 פרו, למשל כשאנחנו מקבלים עדשת 48 מגה במקום 64 בפרו ו-16 לסלפי במקום 32 בפרו, המצלמות נותנות תוצאות משביעות רצון וכרגיל באור יום הצילומים יהיו חדים וטובים יותר אך לטעמי יצאו מעט אנמיים וחסרי חיים. בשעות החושך נקבל כבר תמונות מגורענות או מטושטשות ונצטרך להתאמץ קצת כדי להוציא תוצאה טובה יותר. גם במצב צילום לילה.

עדשת ה 48 מגה פיקסלים מבורכת  במכשיר הזה ומוציאה תמונות טובות וכך גם עדשת הזוית הרחבה. בשורה התחתונה, ברמת המחיר הזה, התוצאות סיפקו אותי אבל לא יותר מה-7 פרו למשל שבדקתי ושנמכר באותו המחיר.

מה שכן, בניגוד למכשירים אחרים של החברה שבדקנו, לא תמצאו כאן אפשרות צילום בוקה במצב וידאו ואותי זה קצת מצער.

מבחינת וידאו תוכלו לצלם ב 4K ב-30 פריימים לשנייה או 1080P ב 30/60 פריימים לשניה ואפילו 120 או 240 פריימים לשנייה לצילומים איטיים יותר באיכות 720P.

דוגמאות צילום:

צילום אור יום בזוית רחבה
צילום אור יום ללא זום
צילום בזום X2
צילום בזום X5
צילום בוקה באור יום

 

צילום בוקה באור יום
סלפי
צילום במצב מאקרו
צילום ערב בתאורת חדר
צילום ערב בתאורת חדר
צילום בערב. תאורת לד

 

ביצועים וסוללה

מתחת למכסה המנוע הרילמי 7 פרו מגיע עם מעבד MediaTek Dimensity 800U 5G, מעבד גראפי Mali-G57 MC3 וזיכרון עבודה גדול של 8GB עם זיכרון אחסון 128GB. הנתונים האלה מספקים בהחלט ובטח לשימושים היומיומיים שלנו. לא הבחנתי בבעיות, תקיעות, לאגים או שיהוקים כלשהם. קחו בחשבון שמשימות כבדות יותר (כמו למשל משחקים שדורשים משאבים גבוהים יותר), כן ייתקלו בשיהוקים למרות שגם שם לא זיהיתי בעיות.

מה שכן, ואת זה גיליתם כבר לבד לפי השם, ה-7 פרו תומך בתקשורת 5G שהיא כמובן מבורכת מאוד לטעמנו אבל עדיין לא תוכלו לנצל את מלוא הפוטנציאל שלה. עד לפריסת אנטנות מתאימה לפחות.

מצער, אבל לא מפתיע, שלא תמצאו כאן רמקולים סטראופונים אלא רמקול בודד בתחתית המכשיר. אבל עזבו שטויות, יש לכם שקע אוזניות.

הסוללה כאן היא סוללת 5000 מילי אמפר, נתון חשוב כשאנחנו משתמשים במכשיר שיש בו קצב רענון מסך של 120HZ ששואב סוללה. קצב רענון המסך לא יהיה 120 לאורך כל זמן השימוש והוא ישתנה בהתאם לסוג השימוש שתעשו במכשיר מה שמאריך קצת את חיי הסוללה ומביא אותנו למצב של טעינת לילה.

נתון חשוב נוסף הוא השילוב של הטענה מהירה SUPER Dart שכבר בדקנו במכשיר ה-7 פרו והתגלתה כמהירה למדי.

השורה התחתונה

כפי שהתחלנו גם נסיים – מכשיר נוסף מבית רילמי שעושה עבודה נהדרת בתג מחיר נמוך יחסית. העובדה שאתם יכולים לבחור את המכשיר שמתאים לכם כמו כפפה ליד ולפי המפרט המדוייק שאותו אתם מחפשים, הוא נהדר. נכון שריבוי אפשרויות נושא בחובו גם חוסר החלטיות, אבל מבחינת רילמי היא מגלגלת את האחריות הזו אליכם – רק תבחרו.

ה-7 5G עובד היטב ומגיע עם מסך 120HZ שאמור להיות נהדר למשחקים וסרטים אבל המסך שלו הוא LCD שאינו רע בכלל אבל יכול היה להיות טוב יותר. המעבד בהחלט עושה את העבודה כך שתוכלו לחטוא במשחקים מידי פעם בלי להרגיש שזה מאוד כבד לו. ואם אתם מחפשים מכשיר זול עם תקשורת 5G, אז בכלל אין מה להתלבט.

אם תקשורת מהירה לא חשובה לכם (או שאין לכם כזו ליד הבית) ומשחקים כבדים פחות הקטע שלכם כשמסך ומצלמה חשובים לכם יותר, תישארו (או תרכשו) את ה 7 PRO.

 

 

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


16:11
  /  
21.1.2021
  

1