Scott Pilgrim vs. The World: The Game הצליח להחזיר אותי 30 שנה אחורה

לא מדובר במשחק הכי ממכר ששיחקתי בו אבל בהחלט משהו בו גרם לי להמשיך.

7:00
  /  
21.01.2021
  

יותר מעשור לאחר צאתו לראשונה, Scott Pilgrim vs. The World: The Game מגיע למגוון פלטפורמות חדשות:  Nintendo PS4, Xbox One, PC,xbox series x . הגרסה החדשה מקבצת את כל התוכן המקורי עם חידוש אחד מרכזי והוא שיתוף פעולה מקוון.

סקירת הוידאו שלנו למשחק סקוט פילגרים נגד העולם:

Scott Pilgrim vs. The World: The Game הוא מסוג המשחקים שבהתחלה לא ממש מצליחים להבין מה הבאז שיש סביבם ואחרי 3 דקות של משחק אתם קולטים שעברה שעה. סוג המשחק הזה מחזיר אותי לתקופה בה שחקתי בנינטנדו שלי  לפני 30 שנה. אני מוצא את עצמי נלחם בחבורת ילדים רעים ומרגיש דה ז'ה וו רק שהפעם, יושב לידי ילד שמצליח לאכול אותי בלי מלח (מזל שהוא הבן שלי אחרת זה לא היה נגמר טוב).

קשה לחשוב על משחק שתואם באופן מושלם לחומר המקור עליו הוא מתבסס, Scott Pilgrim vs. The World: The Game, שיצא לראשונה בשנת 2010, הרגיש בדיוק כמו גרסה אינטראקטיבית לספר קומיקס הקאלט של בריאן לי אומלי. אווירת המשחק הייתה זהה, הודות לעבודה  מדהימים של פול רוברטסון (פיקסל ארט) ופסקול של אנאמנגוצ'י. הבעיה הייתה, לאוהבי הז'אנר) שכמה שנים לאחר שהופץ לראשונה ב- PS3 וב- Xbox 360, המשחק נמחק מחנויות דיגיטליות. הסיבה לכך לא ידועה עד היום.

השבוע זה סוף סוף קרה. יותר מעשור לאחר צאתו לראשונה, Scott Pilgrim vs. The World: The Game מגיע. אז מה העניין הגדול? בתור התחלה, עיבוד עכשוי למשחקי וידאו פשוטים מסוג ביט אפ, סוג המשחקים בו אתם מתהלכים ימינה ושמאלה על גבי המסך ופשוט מכסחים את כל דבר שזז).

המשחק בנוי כמו משחק מחשב קלאסי מימים עברו, עם שבעה "בוסים" ראשיים – במקרה זה, האקסים המרושעים של רמונה – שאותם נדרש השחקן להביס לאורך דֶרֶך. הכל מתאים מאוד למשחק בסגנון 16 ביט. המשחק דומה בסגנונו ל-  Streets of Rage או Double Dragon.

אתם, כאחד מהשחקנים, משוטטים ברחובות העיר ובסטים של סרטים, ונלחמים בחבורות רחוב "הבחורים הרעים", החל מנהגי אוטובוס ועד פפראצי. אתם יכולים לקפוץ, לאגרף ולבעוט, להרים חפצים רבים שישמשו כנשק, בין אם זה כדור שלג, מחבט בייסבול או את אחד מהבחורים הרעים שעילפתם. הדרך הטובה ביותר לדעתי לשחק במשחק הזה הוא במוד ריבוי המשתתפים, אתם יכולים לשחק כצוות שחקנים, וכל אחד ממכם ילמד לאורך הדרך יכולות חדשות.

סיפור המעשה

לאלו מכם שלא ראו את הסרט או קראו את הקומיקס, הסיפור עוקב אחר סקוט פילגרים, עצלן המתגורר בטורונטו שמתחיל לצאת עם בחורה מסתורית בשם פרחי רמונה. לרוע מזלו של סקוט, שבעת האקסים "הרעים" שולטת בחיי האהבה של רמונה, ולכן עליו לנצח את כולם כדי לזכות בזכות להמשיך לצאת איתה.

סקוט נדרש להילחם בכוכבי קולנוע חצופים, נינג'ות לסביות, נהגי אוטובוס ועוד. במהלך המשחק העלילה כמעט ואינה רלוונטית וקשה לעקוב אחריה לנוכח קצב המשחק, החבטות והפיצוצים. אלה מכם שמחפשים סיפור מעשה מרתק יתאכזבו ממה שהמשחק מציע. מדובר במשחק דמוי ארקייד שמיועד לאותם זמנים שבהם בא לכם לנתק את המוח ולהילחם בעולם כולו.

במרכז המשחק לולאה פשוטה של ​​פינוי הרעים מהמסך. לאורך הדרך תדרשו להילחם בשלל דמיות אנושיות וחיות כגון כלבים, חזירים ועוד. משם תדרשו להמשיך במחזוריות עד שתגיעו "לבוס" הרע של אותו השלב. לכל דמות איתה תבחרו לשחק יש אפשרות למתקפה קלה (בדמות אגרופים ובעיטות) וכבדה (כוח מיוחד או רצף אגרופים מהיר). תוכלו להשתמש בכול הכבד כדי לשרשר מכות שונות בכדי לתקוף אויבים רבים יחדיו. אם תמצאו את עצמך במקום עמוס "רעים" תוכלו להפעיל התקפה על אזור שעולה כמה נקודות אומץ שאותן אוספים במהלך המשחק, בנוסף ניתן לחבור לאחד מהשחקים האחרים בכדי לבצע מתקפה אחודה וחזקה יותר.

משחקיות

סקוט פילגרים נגד העולם הוא לא המשחק הכי קשה ששיחקתי. הוא מאפשר למידה מהירה ויהיו שחקנים שיוכלו להתקדם בשלבים ללא כל בעיה. כבר לאחר כמה דקות של משחק נבין שזה משחק שנוצר כדי שנטחן אותו. הוא מאפשר לשחקן  לנסות ולהצליח שוב ושוב, כך הוא מציע המשחק חוויה ארוכת ימים. עבור שחקנים המצפים לסיים את המשחק מהר, קחו אויר, זה הולך לקחת זמן. במיוחד בשלבים הראושנים ועד שצוברים ניסיון וידע.

המשחק הוא סולידי, הוא לא עמוק כמו כמה מבני דורו או כותרים עדכניים יותר כמו Streets of Rage 4. אבל, כמו גרסת הסרט של סקוט פילגרים, הוא מסוגנן הייטב. מבחינתי להילחם באויבים זה באמת רק תירוץ לראות את אמנות הפיקסלים המדהימה ולהאזין לפסקול מדויק. לפעמים, לאחר שניצחתי את כל "הרעים" שעל הפריים , אני פשוט ממתין שנייה לשמוע את הפסקול.

החוויה הייתה טובה על קונסולות משחק כמו XBOX X החדש או הפלייסטיישן 5 שלא ממש מתאמצות עם הגרפיקה הלא ממש מסובכת כאן. אני מעריך, למשחק יש הזדמנות שנייה וטובה להפוך, כמו הסרט, לעבור מפצצה קופתית לקלאסיקה פולחנית (כמובן לאוהבי הז'אנר בלבד). 

יש במשחק הזה צורך מסוים של אסטרטגיה שהיא חלק ממה שהופך אותו למעט שונה. שלא כמו משחקים רבים אחרים בסגנון  ארקייד – שלעתים קרובות יכולים להרגיש כמו "תוכנית לריסוק השלט" – במקרה זה תצטרכו להיות קצת יותר מתוחכמים בדרך שאתם ניגשים ללחימה. האויבים כאן לא פראיירים, הם מכים בחוזקה ואם הם יפילו אותך, הם לא יהססו להמשיך ולתת לכם בראש, ובכך להמשיך להוריד לכם את הכוח.

לאחר שתצברו קצת ניסיון משחקי תוכלי להשתמש ביכולות הכבדות בכמות ובתזמון הנכון, וכן מתי להשתמש בחסימה מתוזמנת היטב. לאורך המשחק יש עליות ומורדות ביכולת השחקן "לשרוד" לאורך זמן .ולפעמים הוא קצת מתיש. אם אתם לא חובבי הז'אנר יהיה להם קשה למצוא עניין לאורך זמן . יש מקרים  שקל להתגלגל ולהמשיך בשלבי המשחק ויש מקרים שה כעמט בלתי אפשרי, צריך הרבה סבלנות. לאורך המשחק נפתחים "מהלכים" ויכולות חדשות הפותחות אפשרויות לחימה חדשות. באמצעות תהליך למידה זה, תצברו אט אט עוד ועוד יכולות, מה שיאפשר לכם לעבור את השלבים המורכבים יותר בייתר קלות. בנוסף, ומלבד היכולת להתקדם במשחק, אותם תוספות מכניסות עוד ועוד אלמנטים ויזואליים למשחק

ואם ממש קשה לכם? אתם יכולים להיכנס לחנות בה תוכלו לקנות שלל חומרים מתכלים או מגבירי כוח קבועים. אין כאן מגוון רב של אפשרויות אך זו אחת הדרכים הבודדות לבזבז את הכסף שתצברו במהלך המשחק.

ההתקדמות במשחק וצבירת הניסיון אינן משנות באופן משמעותי את היכולת להתקדם במשחק והמשחק מתבסס פחות או יותר על אותה הלולאה הבסיסית, עם זאת, כפי שציינתי, השוני מתבטא בעיקר בפאן הויזואלי וביכולות אותן צוברים עם ההתקדמות במשחק.

ריבוי משתתפים

המשחק כמובן תומך בשחקן יחיד, אך החוויה הטובה ביותר היא במשחק משותף. ניתן לשלב (אם יש לכם כמות שלטים מתאימה)  עד ארבעה שחקנים יחד על אותו המסך,בשונה ממשחקים בהם המסך מתפצל.  כך יש לכם כוח רב יותר אל מול אותם "רעים", הדבר מתבטא בעיקר אל מול שלבי "הבוס", דבר שיכול לחסוך הרבה תסכול ויאוש.

במקרה בו אחד השחקים "מת", יכול אחד המשתתפים האחרים להחיות אותו מחדש על לחיצה מהירה על אחד מלחצי השלט לאורך זמן מוגדר. בנוסף, תוכלו לבצע כמה התקפות קבוצתיות המשפיעות על כל הפריים כולו. לצד זה, אם אחד מהשחקנים האחרים מעצבן אתכם אתם יכולים לבחור להוציא עליו את התסכול וניתן להרביץ גם להם, אפשרות שיכולה להכניס עיניין נוסף למשחק.

Scott Pilgrim vs. The World: The Game נגד העולם הוא משחק מהסוג שאתם צרכים לשחק עם חברים או עם הילדים  כדי באמת ליהנות ממנו. ניתן לשחק גם לבד וזה עדיין יהיה כיף, אבל לאורך זה יכול לשעמם אתכם ופחות לאתגר.

מהדורה מלאה

בתור 'המהדורה המלאה', זו מגיעה גם עם כמה דברים טובים  כדי לשפר את הרכישה. כל ה- DLC של המהדורה המקורית כלול כאן, מה שאומר שאתה יכול לשחק בתור כמה מהדמויות המקוריות לצד כמה מהחדשות, כמו כן נוספו כמה מצבי צד נוספים, כגון משחק Dodgeball. בנוסף לכך, נוסף משחק מקוון לאלו מכם שרוצים לשחק עם חברים באמצעות האינטרנט, יש אפילו תמיכה בשידוכים אקראיים. נציין כי האופציה המקוונת תפקדה באופן בינוני, יכול להיות שמדובר בקרטועי התחלה אך לפעמים המשחק נטען באופן מהיר  אתה נטען והכל בסדר, ואז התרסקות פתאומית מגבירה אותך בחזרה. וגם כשיצאנו למשחק יציב, נתקלנו בכמה תקלות שנעות בין משעשעות לעצירה מוחלטת של התקדמות ברמה. די לומר, שהקילומטראז 'שלך עשוי להשתנות עם המקוון. שיתוף פעולה מקומי הוא בהחלט הדרך לפה

פינת הילד הביקורתי

לדעתי חברות המשחק הגדולות צריכות להעסיק ילדים כמבקרי משחקים. הילדים תמיד יהיו ישירים ותוך דקות יקליטו מה שלי באופן אישי לוקח שעות. ביקשתי מבני בן ה-10 לחוות דיעה על המשחק. כמובן לאחר ששיחקתי איתו ביחד וזו דעתו:

משחק פיקסלים כיפי שההתחלה שלו עשתה לי כאב ראש , מצד אחד אמא אמרה שהוא אלים מידי בשבילי אבל אין ממש הבדל באלימות שלו בהשוואה לפורטנייט. כיף לעבור שלבים והכי כיף זה להילחם בנהג אוטובוס. המלך בסוף השלב הראשון היה קשה. נהניתי לשחק במשחק יחד עם אבא. לא ממש הבנתי את הסיפור מאחורי המשחק, המוזיקה הייתה מגניבה והעיצוב פיקסלים יפה.

השורה התחתונה

אלה מכם שמחפשים את Castle Crashers הבא או את Streets of Rage לא צריכים לחפש יותר (בהנחה שאתם מכירים את המשחקים האלו). Scott Pilgrim vs. The World: The Game – המהדורה המלאה הוא משחק מכות שימלא את הצורך.

המשחק מיועד למי מאתנו שמתחבר לז'אנר ולדעתי רק לו. זה מסוג המשחקים ששחקתי בעבר, כילד, וזו כנראה הסיבה היחידה שהמשכתי לשחק בו. המשחק לאורך דרכו היה מעט מתיש', מחזורי ולעיתים קשה ברמה מרגיזה, ברגע שעברנו למשחק  מרובה משתתפים הסיפור שונה. הקצב, המוזיקה, והאתגר מכניס את כולם לאווירה וההנאה מתחילה להצטבר. 

היתרונות המשמעותיים של המשחק הם האפקטים החזותיים המפוקסלים (שוב, למי שמתחבר לז'אנר) ופסקול שמכניס לאווירה. החיסרון המשמעותי של המשחק הוא רמת הקושי שמשתנה מקצה לקצה ולא תמיד תואמת לשלב בו אנחנו נמצאים.

סקוט נגד העולם יעלה לכם 59 שקלים בחנות של פלייסטיישן או 64 שקלים בחנות של XBOX.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:00
  /  
21.1.2021
  

1