מכה לשיאומי: נכנסה לרשימה השחורה בארה"ב. שווי המניה ירד

רגע לפני שיוצא - טראמפ הכניס את שיאומי לרשימה השחורה. מה זה אומר?

9:11
  /  
15.01.2021
  

לפני שמכבה את האור בחדר הסגלגל, טראמפ הכניס את חברת הענק הסינית – שיאומי, xiaomi, לרשימה השחורה של חברות הקשורות לצבא הסיני. המהלך הזה לווה בהכרזות שהוציא הממשל עוד קודם לכן ומכניס את שיאומי לחברות סיניות שנמצאות על כוונת הממשל זו תקופה ארוכה כמו וואווי שחווה את החרם הקשה הזה במשך תקופה ארוכה של מעל שנה וחצי ולאחרונה גם DJI שנראית שבדרך להיות מוחרמת.

מה זה אומר?

הכנסתה של שיאומי לרשימה השחורה של הממשל האמריקני אומרת שמעתה ועד לחודש נובמבר 2021, על כל חברה אמריקנית, להיפטר מנכסיה, מניותיה והתקשרויותיה עם החברה הסינית. בפועל, מיד לאחר ההכרזה, ירדו שווי מניותיה של החברה ביותר מ-10%.

האם שיאומי היא הוואווי הבאה?

אבל מה זה אומר לגבי התמיכה של מכשירי הסלולר? כזכור, החרם על וואווי היכה בה קשות כשהיא הוכנסה גם לרשימת הישויות (Entity list) שחוסם אמריקנים מלמכור לחברה ציוד וידע וכך החברה הסינית נותרה ללא חברות כמו גוגל. לעת עתה, שיאומי עדיין לא נמצאת ברשימת הישויות הזו אך לא ניתן להגיד בבטחה שזה לא יקרה בשלב הבא.

שיאומי מצידה דוחה את ההאשמות וטוענת שאין לה שום קשר לצבא הסיני ושזה אינו שולט בה. “The Company reiterates that it provides products and services for civilian and commercial use. The Company confirms that it is not owned, controlled or affiliated with the Chinese military, and is not a ‘Communist Chinese Military Company’ defined under the NDAA,”

לשרשור תגובות לחץ כאן


9:11
  /  
15.01.2021