אינטל מכריזה על מעבדים חדשים ונותנת הצצה לרוקט לייק ואלדר לייק

קו מעבדים חדש לגיימרים, לשוק הארגוני ולשוק הנמוך. ההכרזות של אינטל ב CES 2021

23:30
  /  
11.01.2021
  

 

קו חדש של מעבדי אינטל דור 11 למחשבי גיימינג ניידים

אינטל מרחיבה את משפחת מעבדי דור 11 למחשבים ניידים ומשיקה קו חדש של מעבדים, Intel Core H-Series עבור מחשבי גיימינג ניידים שעוביים אינו עולה על 16 מילימטר.

את משפחת המעבדים החדשה מוביל מעבד Intel Core i7 Special Edition עם 4 ליבות במהירות של 5 GHz טורבו. מעבדי H-Series  החדשים פונים במיוחד לקהל השחקנים האולטרה-נייד. הם מצוידים בארכיטקטורת Gen 4 PCIE המחברת את הכרטיסים הגרפיים העצמאיים החדשים ביותר ומספקים שיהוי קצר.

מעבדי דור 11 בסדרה H35 ישולבו במחשבים ניידים שכבר הכריזו עליהם במסגרת תערוכת CES חברות כמו Acer, ASUS, MSI ו-Vaio.

אינטל הכריזה על מעבד 8 ליבות מקו המוצרים החדש, שאספקתו תחל בשלב מאוחר יותר הרבעון. זוהי פלטפורמה עם מאפיינים שלטענת אינטל שאפשר למצוא בדרך כלל רק במערכות דסקטופ יקרות ביותר, לרבות מהירות של עד 5GHz, ארכיטקטורת Gen 4 PCIE X 20 לאחסון מהיר וגרפיקה עם מאיצים נפרדים וקישוריות Intel Killer Wi-Fi 6E (Gig+).

סלרון ופנטיום מבוססי 10 ננומטר לשוק נמוך יותר

אינטל משיקה את מעבדי N-Series Intel Pentium Silver ו-Celeron החדשים. המעבדים תוכננו בארכיטקטורת 10 ננומטר של אינטל והם מספקים ביצועי יישומים טובים ב- 35% וביצועים גרפיים טובים יותר ב-78% בהשוואה לדור הקודם. לטענת אינטל, התוצאה היא ביצועי יישומים וגלישה חלקים גם בשימוש מרובה משימות, בנוסף למצלמה מתקדמת ומאפייני קישוריות המספקים חוויה עשירה יותר בצפייה וקיום שיחות וידיאו.

לשוק הארגוני

עבור ארגונים הזקוקים לפתרון אבטחה גבוה יותר, אינטל משיקה את מעבדי 11th Gen Intel Core vPro  שלטענתה כוללים את אבטחה מקיפה ברמת חומרה. מעבדים אלה מספקים:

  • Intel® Hardware Shield המאפשר זיהוי איומים מבוסס בינה מלאכותית ובולם מתקפות כופר וכריית מטבעות דיגיטליים. Hardware Shield מצוידת גם ב-Intel Control Flow Enforcement Technology או בקצרה CET,  טכנולוגיית אבטחה חומרתית חדשה אשר ייעודה להגן על מערכת ההפעלה בפני מתקפות המכוונות לזיכרון המחשב. היא פותחה על ידי צוותים מאינטל ישראל .
  • טכנולוגיית Intel SuperFin 10 ננומטר, עיבוד גרפי עם Intel Iris Xe שלדברי החברה מדובר בשיפור הגדול בעולם בקישוריות ה-Wi-Fi מזה 20 שנה, הודות ל Intel® Wi-Fi 6/6E (Gig+) המאפשרת העלאת והורדת קבצים מהירה בעד פי שישה במשרד ועד פי שלושה בבית בהשוואה ל-Wi-Fi 5 הסטנדרטית. טכנולוגיית ה-Wi-Fi מפותחת באינטל פתח תקווה.
  • לדברי אינטל – ביצועי AI מהירים בעד פי 8, ויצירת ועריכת וידיאו מהירות בעד פי 2.3 בהשוואה לדור הקודם. ומהירות גבוהה בעד 23% בפרודוקטיביות בהשוואה למתחרים בשימוש ביישומים כגון Office 365

בנוסף אינטל מביא את מותג Intel® Evo –  מותג חדש עבור מחשבים ניידים – שכולל בין היתר מחשבים ניידים עם תגובתיות מהירה, התעוררות משינה בתוך פחות משניה וחיי סוללה מעל ל-9 שעות FHD, למחשבים מהשוק הארגוני.בנוסף, הכריזה אינטל על Evo Chromebooks, רמה חדשה ומשופרת של מחשבי Chromebook.

"אינטל היא היחידה עם מגוון המוצרים המשתרע על פני ארכיטקטורות רבות, אקוסיסטם גדול ופתוח, היקף ייצור עצום ומומחיות טכנית המעמיקה הדרושה ללקוחותינו כדי למצות זדמנויות בעידן של בינה העוברת ממקום למקום," אמר גרגורי בריאנט, סגן נשיא בכיר באינטל. "אנו מתמקדים בביצוע בלתי מתפשר של קו מוצרים רחב מתמיד ובמהלך השנה החדשה נכריז על מוצרים מובילים נוספים."

"רוקט לייק" יושק ברבעון ה-1, ו"אלדר לייק" יושק במחצית השניה של 2021

אינטל הדגימה גם את טכנולוגיית הדור הבא לגיימרים ושוחרי מחשוב שתצא לשוק במעבדי 11th Gen Intel Core S-Series ("רוקט לייק-S"). עם שיפור של 19% במספר ההוראות למחזור (IPC) בהשוואה לדור הקודם שנועד ליצור את הליבות בעלות המהירויות הגבוהות ביותר.

השקה ברבעון הראשון של 2021.

אינטל הדגימה גם את "אלדר לייק", מעבד הדור הבא המייצג לדבריה פריצת דרך משמעותית בארכיטקטורת x86 ואת המערכת-על-שבב בעלת הסקלביליות הרחבה ביותר מבחינת עוצמה. מעבד אלדר לייק, שיושק במחצית השנייה של 2021, ישלב ליבות עתירות ביצועים ויעילות במוצר אחד. בנוסף, אלדר לייק הוא המעבד הראשון של אינטל שנבנה בגרסה חדשה ומשופרת של 10nm SuperFin.

אלדרלייק ורוקטלייק הם פיתוחים ישראליים שפותחו בהובלת חטיבת המעבדים של אינטל ישראל.


23:30
  /  
11.1.2021
  

1