שואב אבק Dyson V11 Absolute Extra Gold

זהו שואב האבק הכי טוב ש- Dyson הציגה אי פעם.

17:56
  /  
23.01.2021
  
דורון נמרוד

הקדמה

חברת Dyson נחשבת היום למותג המוביל בכל מה שקשור לשאיבת אבק לאחר כמה עשורים שבהם Hoover שלטה בשוק ביד רמה. ג'יימס דייסון הקים את החברה בשנת 1991, לאחר שפיתח בעצמו במהלך שנות השבעים והשמונים דגמים ממוזערים של שואב אבק המשתמש במנוע ציקלון וללא שקיות לאגירת האבק, הוציא על כך פטנטים, אך הצעותיו לאמץ את פיתוחיו נדחו ע"י היצרנים המובילים של שואבי אבק באותה תקופה, Hoover ביניהם, כי מסתבר ששוק שקיות האבק החד פעמיות גילגל באותה תקופה כחצי מיליארד דולר בשנה. במהלך שנות השמונים, גילתה חברה ביפן עניין בפטנטים שלו והחלה לייצר אותם, אך עדיין בעלות גבוהה מדי לשוק הביתי. בעזרת התמלוגים שקיבל מהחברה בזכות השימוש בפטנטים שלו, הקים כאמור ג'יימס דייסון את החברה הנושאת את שמו בתחילת שנות התשעים והמשיך בפיתוח שואב האבק לייצור המוני מוזל עבור השוק הביתי, והתרחב עם השנים למוצרים רבים נוספים.

שמחנו לקבל מהיבואן בארץ את הדגם הכי חדש ומתקדם שלהם של שואב אבק אלחוטי, ה-V11 Aboslute Extra Gold, שהגיע עם אביזרים רבים ומגוונים, כפי שנראה בהמשך.

נתונים טכניים

  • טכנולוגיה – 14 ציקלונים הפועלים במקביל בעזרת מנוע ה-Hyperdymium של Dyson המבצע 125 אלף סיבובים בדקה
  • עוצמת שאיבה – 185AW
  • נפח המיכל – 0.76 ליטר
  • משקל יחידת השאיבה – כ-3 ק"ג
  • זמן טעינה – 4.5 שעות לטעינה מלאה של הסוללה
  • זמן עבודה – כשעה במצב חסכוני, כ-10 דקות במצב גבוה (Boost)
  • מידות יחידת השאיבה – 26 ס"מ גובה (כולל הסוללה), 39 ס"מ אורך (ללא צינור ההארכה או אביזרים), 13 ס"מ רוחב (קוטר יחידת הציקלונים בצבע זהב).

פתיחת הקופסאות (ויש הרבה קופסאות)

כך קיבלתי את החבילה, שבנוסף לערכת ה-Absolute Extra Gold הכוללת את המגוון הרחב ביותר של אביזרים, הגיעה בנוסף גם חבילה קטנה יותר עם מטען וסוללה נוספים.

בתוך קופסת הקרטון החומה נמצאת קופסה יפה ומהודרת שמשקלה כ-7.5 ק"ג.

פתיחה ראשונית של הקופסא מגלה לנו אריזה יפה ומוקפדת במיוחד של האביזרים המונעת מהם לנוע, להישבר או להישרט בהובלה.

אפשר בהחלט לציין שזו הייתה חוויית ה-Unboxing הכי אינטנסיבית שהייתה לי אי פעם בפתיחת מוצר, עם קופסאות נוספות בתוך קופסאות, חלקן בנויות ממש כמו פאזל. מצד אחד זה נתן הרגשה נהדרת כמו בפתיחת מתנות רבות בחגיגת יום הולדת מוצלחת במיוחד, ומצד שני בשלב מסויים קצת הותשתי מכמות הקופסאות והאביזרים שהתפזרו להם על כל הרצפה בסלון.

ואלו הם כל האביזרים המגיעים בחבילת ה-Absolute Extra Gold. בפינה השמאלית העליונה נוכל לראות את המברשת הגדולה הקשוחה והממונעת (Torque) המיועדת לרצפות גרניט פורצלן, שטיחים וכו, שגם יודעת לתקשר עם יחידת השאיבה ולעבוד במצב אוטומטי המחליט לבד על מצב העבודה – חסכוני, רגיל או גבוה (Boost). מתחתיה מברשת גדולה עדינה ממונעת (Fluffy) המיוחדת למשטחים עדינים יותר כמו רצפות פרקט. ליד המברשת הקשוחה נוכל למצוא מברשת דומה ממונעת קטנה יותר המיועדת למשטחים קטנים יותר כמו חלונות, למשל.

בצד שמאל של התמונה נמצא 4 מברשות שאיבה קטנות המיועדות לעבודה עם מקומות אחרים ספציפיים ומגוונים כמו פינות רצפה, שאיבת פינות שונות ברכב, מסילות של ויטרינות ותריסים, המקלדת של המחשב ועוד.

באמצע נמצא את צינור ההארכה המיועד בעיקר לעבודה בהעמדה עם רצפות ושטיחים או למקומות גבוהים, ובפינה הימנית התחתונה נמצא את מתקן התלייה לקיר עבור המטען והסוללה שכולל גם שני מקומות לאיחסון אביזרים קטנים, ולידם עוד אביזר עזר הנצמד לצינור ההארכה ומאפשר לאחסן עוד 2 אביזרים קטנים.

כאן ניתן לראות את תפקידיהם הייעודיים של כל האביזרים.

כאמור, קיבלתי חבילה נוספת עם ערכת מטען וסוללה נוספים לאלה שמגיעים בחבילת ה-Absolute Extra Gold. עם הסוללה הנוספת, ניתן להגיע במצב חסכוני להפעלה רצופה של שעה נוספת, כלומר – סה"כ עד שעתיים עם 2 סוללות.

בפתיחת החבילה הנוספת רואים את הסוללה וחוברת הוראות מהירות, כאשר המטען נמצא למעלה בקופסא פנימית.

כאן ניתן לראות את פריטי הקופסא, שכאמור מדובר בסוללה ומטען נוספים לכאלה זהים שמגיעים בחבילה הגדולה, ויתנו לכם בממוצע עוד כשעה של הפעלה רציפה של השואב.

הסוללה, עם החיבור שלה אל השואב, מזכירה קצת בצורתה צוללת או טנק.

הכפתור האדום בתחתיתה מיועד לשחרור שלה מאחיזת השואב, ומעליה נוכל למצוא את שקע הטעינה.

המטען עצמו קצת מגושם ובולט בקצהו יתר על המידה, ואם תחברו אותו לשקע גוויס כפול סטנדרטי, לא תוכלו לחבר לידו מטען זהה או מטען ממוצע של טלפון סלולרי, אם כי תקע פשוט ללא מטען יוכל להיכנס לידו.

האביזר לתליית המטען על הקיר מתוכנן באופן שבו תקע היציאה מהמטען יושב כך שהסוללה נכנסת בדיוק מעליו ואליו.

וכך זה נראה כשהסוללה בפנים ומחוברת למטען. בנוסף, ישנם 2 חורים המאפשרים לאחסן המתקן התלייה 2 אביזרי שאיבה קטנים.

 

ה-Dyson V11

השואב עצמו נראה במבט ראשון כמו רובה פוטונים עתידני וצבעוני. בקצהו הימני נמצא הפילטר (סגול), ובקצהו השמאלי נמצא מיכל אגירת האבק והלכלוך. באמצע נמצא בצבע זהב את מנוע היניקה המורכב מ-14 ציקלונים קטנים עם ניצרת ההפעלה הצמודה אליו מלמטה, ובתחתית השואב נמצא את ידית האחיזה ואת הסוללה שמתחת לה.

ואם נסתכל על השואב מהזווית הזו – הוא לא מזכיר לכם משהו?

רמז – אולי את זה? 🙂

ומעוד זווית.

כאן ניתן לראות את השואב על חלקיו המתפרקים. הפילטר (בצבע סגול) ניתן לפירוק ושטיפה, רק שימו לב – חובה לייבש אותו לפחות 24 שעות לפני שמכניסים בחזרה לשואב. האזהרה החמורה הזאת מופיעה במדבקה גדולה שעל הארגז, ואפילו השליח ציין את זה כשהביא אלי את החבילה!

בצד שמאל ניתן לראות שע"י משיכת הידית האדומה הרחבה ניתן לפתוח בקלות את מיכל הפסולת ולרוקן אותו, רצוי כמובן כשהוא מוכנס עמוק בתוך פח האשפה שלכם, ובתחתית השואב – הסוללה הנשלפת.

החיבור והניתוק של הסוללה מאוד נוחים, ומזכירים מאוד שליפה וטעינה של מחסנית נשק.

וכאן יחד עם המטען. עם החבילה הגדולה, כאמור, מגיעים מטען אחד וסוללה אחת, כאשר ניתנת לכם האופציה לרכוש ערכה נוספת של מטען וסוללה שכבר הוצגה קודם לכן.

כך נראה השואב כשמחברים אותו לצינור ההארכה.

כאן ניתן לראות את השואב יחד עם צינור ההארכה ומברשת השאיבה הגדולה למשטחים עדינים.

וכאן השואב מחובר למברשת השאיבה הקטנה יותר ללא צינור הארכה, לפעולה נקודתית במקומות שונים בבית וברכב.

עם החבילה מגיע גם תופסן שקוף שניתן להצמיד לצינור ההארכה, ואיתו ניתן לקחת איתכם בנוחות עוד 2 אביזרי שאיבה קטנים.

כך נראה השואב כשתולים אותו על מתקן התלייה – אפשר כמובן שהמתקן יהיה גבוה יותר, בתוך ארון, וכו. רק צריך לדאוג שהמטען יהיה מחובר לחשמל.

וכאן ניתן לראות אותו מול שואב האבק הנוכחי שלי בבית – ה-EIO exklusiv 1600 הגרמני שקניתי אי שם בשנות ה-90. זהו שואב אבק המתחבר לחשמל ואינו אלחוטי, בעל שקית לאבק שצריך להחליף כל פעם וכבד למדי, ונע ממקום למקום עם גלגלים גדולים. כאשר מבצעים שאיבה, ניתן למשוך את השואב של EIO איתכם בקלות רבה על גבי הרצפה.

הפעלה

באחורי השואב ישנו צג צבעוני עגול, העוזר לכם בהפעלת השואב, מציג את סטטוס הסוללה ועוזר לכם בפתרון תקלות. מתחתיו ניתן למצוא כפתור בודד לניווט בין התפריטים. השואב מגיע גם עם ממשק בעברית.

לאחר בחירת השפה נקבל המלצה חמה לטעון את הסוללה במלואה לפני ההפעלה הראשונית.

השואב מופעל ע"י לחיצה על הניצרה האדומה, ומציג במשך ההפעלה שלו את הזמן המשוער לריקון הסוללה, ובין לבין ניתן לבחור את עוצמת השאיבה, כאשר המצב החסכוני (ישנה שגיאת כתיב קלה עם י' מיותרת. קצת חבל אבל בקטנה) ייתן לנו את זמן העבודה הארוך ביותר של כשעה, ועוצמת שאיבה המקסימלית תיתן לנו זמן עבודה קצר משמעותית של כעשר דקות.

  

וכאשר משהו לא תקין, למשל, אם נשלוף את הפילטר מקדימה, תופיע הודעת שגיאה ולאחר מכן אנימציה הממחישה כיצד להחזיר אותו למקומו.

 

כאשר מפעילים את השואב, מתחילים לשמוע את רעש המנוע, שהוא משמעותית נמוך יותר משואבי אבק אחרים שנתקלתי בהם, גם במצב גבוה (Boost). התרשמתי לטובה מיכולת השאיבה שלו בנקיון של משטחים שונים ברחבי הבית, וכמובן שעבור הרכב זה פשוט פנטסטי לקבל כזאת עוצמת שאיבה גם בחוץ כאשר שקעי חשמל לא זמינים. מה שפחות אהבתי לעומת שואב לא אלחוטי הוא שבגלל שהיחידה ניידת למדי והמנוע והסוללה נמצאים אצלכם ביד, לאחר זמן עבודה של מעל חמש דקות, המשקל שלה, כ-3 ק"ג, מתחיל קצת להעיק ולעייף, כאשר בשואב חשמלי קונבנציונלי, יחידת המנוע אמנם כבדה הרבה יותר, אך היא נמצאת על הרצפה ונגררת איתכם על גלגלים, שזהו מאמץ שכמעט ולא מורגש. אבל אני מניח שאפשר להתרגל לכך.

סיכום

מדובר במוצר הדגל של Dyson, והעיצוב שלו מבחינת נוחות, חדשנות וגמישות, כמו גם האריזה המוקפדת שמקבלים הביתה מרשימים למדי. אהבתי את התצוגה הנוחה הנמצאת לראשונה ב-V11 של Dyson, שמציגה את זמן הפעולה שנשאר לעבודה עם הסוללה. ניכרת כאן מחשבה רבה על כל הפרטים הקטנים, בין אם זה חיבור ושליפה נוחים מאוד של האביזרים, פתרונות איחסון יפים לאביזרים השונים בעזרת התופסן ומתקן התלייה, ממשק חכם וברור באחורי המכשיר ועוד. הסוללה של השואב נותנת זמן עבודה מרשים ביותר לעוצמה שלו, אולם יש לקחת בחשבון שטעינה מלאה של הסוללה הינה ארוכה למדי, מעל 4 שעות. כאמור, בתור אחד שרגיל לשואב אבק חשמלי, הייתי צריך להתרגל למשקל היחידה שעלי לשאת בעת העבודה לעומת גרירה קלילה של יחידת שאיבה חשמלית ולא אלחוטית, אולם יש כאן כמובן השוואה של תפוזים לתפוחים.

המוצר מגיע בכמה תצורות ואיבזורים שונים, וכל אחד יכול לבחור את מה שיותר מתאים לו מבחינת סט האביזרים.

מחיר: עבור ה-V11 Absolut Extra Gold הכולל סוללה אחת ומטען, תשלמו 3,190 ש"ח.

לשרשור תגובות, לחצו כאן.

 


17:56
  /  
23.01.2021
  
דורון נמרוד