בדקנו: LG WING – מה כבר יש לעשות עם מסך מסתובב?

ה LG WING הוא סמארטפון מיוחד. בדקנו את כל מה שתוכלו לעשות עם הסמארטפון המסתובב. צפו בסקירה המלאה

7:10
  /  
10.01.2021
  

לבדיקה שלי את ה LG WING ניגשתי קצת בחשש. מצד אחד מדובר באחד המכשירים החדשניים והשונים שראינו כאן בתקופה האחרונה אבל מהצד השני תהיתי אם לכל הדבר הזה יש באמת שימוש. בדקנו את כל השימושים ש LG אומרת שאפשר לעשות עם ה WING.

סקירת הוידאו המלאה – מה כבר תוכלו לעשות עם ה LG WING?

ה LG ווינג הוא עוף מוזר בנוף מכשירי הסלולר המשעממים שלנו. יש לו שני מסכים אבל הוא לא מתקפל והם לא נמצאים אחד לצד השני כמו שראינו ב LG 8X או ב VELVET למשל. הרעיון כאן הוא שונה. החלקה של המסך שמאלה והופ, קיבלנו מסך ראשי שוכב ומסך משני ריבועי שנמצא מתחתיו, בצורת צלב רחמנא ליצלן או אם תרצו – בצורת T.

אבל עוד רגע נדבר על הצורה המוזרה הזאת ומה היא נותנת לנו. כי בסופו של דבר ה LG WING מתפקד, אם לא תפרשו לו את הכנף, כמכשיר סלולרי רגיל לכל דבר ובתצורה הרגילה שלו, זה בדיוק מה שהוא אמור לעשות.

מתחת למכסה המנוע אנחנו מקבלים את מעבד הסנאפדרגון 756G עם זיכרון עבודה של 8 גיגה בייט וזיכרון אחסון של 128GB שבסך הכל עושים עבודה טובה למדי ומלבד איטיות במקומות מסויימים כמו בהיפוך המסך בין מצב אנכי לאופקי, לא זיהיתי בעיות או שיהוקים בממשק ובעבודה היומיומית.

המסך של LG נראה טוב וזה לא היה חריג עבורי משום שהמסכים של החברה הזאת, גם בסמארטפונים, נראים פשוט טוב. הממשק של LG טוב ונוח, אנחנו מקבלים חיישן טביעות אצבע מתחת למסך ואת כל זה תפעיל סוללת 4000 מילי אמפר שלא הבריקה אבל כן הצליחה לשמור לנו סוללה עד לסוף היום. הווינג לא מוגן מפני מים מאבק (IP54) וזה די מובן בגלל כל המנגנונים הפיזים שלו אבל גם קצת מבאס.

מבחינת בנייה, קחו בחשבון שמדובר במכשיר לא קל של 260 גרם, אחרי הכלל אנחנו מקבלים כאן שני מסכים וגם הגודל הפיזי שלו יתאים יותר לבעלי ידיים גדולות, במיוחד כשיש בו מנגנון פתיחת מסך שיאלץ אתכם לוירטואוזיות מסויימת.

260 גרם

כפתורים לא נוחים. במיוחד במצב פתוח

כפתורי המערכת לא נוחים והבחירה בהם מוזרה לי קצת וזה אפילו עוד לפני שפתחנו את המסך השני. שלושת הכפתורים נמצאים בצד אחד, ימין, של המכשיר ומרגישים באצבע אותו הדבר כך שקל מאוד להתבלבל וללחוץ על כפתור הכיבוי במקום להנמיך את המוסיקה למשל. מה שיותר מתסכל הוא המיקום של הכפתורים שבמצב שהמכשיר פרוס ופתוח יקשה מאוד ללחוץ עליהם. תבינו, במצב פתוח הכפתורים יתחבאו מאחורי המסך הגדול ויהיה לכם מאוד קשה לשלוט בווליום ביד אחת במצב הזה כי אין ממש בשר לתפוס בו בעבר השני של המכשיר.

הכפתורים זהים מידי למגע
קשה ללחוץ על הכפתורים במצב פרוש

ואם תציבו את המכשיר במצב פתוח במעמד שלכם ברכב, בכלל תגלו שלא תוכלו לגעת בכפתורים של ה WING. אגב בעיה נוספת ברכב, היא שתצטרכו להחליט באיזה מצב להכניס אותו למעמד, וזה במעמדים שבכלל אפשר להכניס אותו פרוש, כי לא תוכלו לשנות מצב אחרי שהכנסתם אותו.

עד כאן הקטע המשעמם במכשיר הזה שהיה דומה כמעט לכל מכשיר אחר. אבל אתם לא תקנו את המכשיר רק כי יש לו זיכרון 8 גיגה, טביעת אצבע מתחת למסך ומסך גדול. אתם תרצו לקנות אותו בגלל מנגנון ההיפוך שלו וכאן עולה השאלה, עד כמה הדבר הזה בכלל ישים ועוזר בשימושי היומיום שלנו? האם LG עלתה על משהו חדשני שלא הכרנו?

כל הדברים שאפשר לעשות עם ה WING:

המסך הגדול יסתובב כשניתן לו הפלקה קטנה שמאלה. תאמינו או לא, זה עובד וזה די נוח. לא צריך שתי ידיים בשביל זה אבל כדי שתוכלו לקפל אותו חזרה, כאן כבר תצטרכו שתי ידיים. אוקיי, אז עכשיו ה WING פתוח. מה אני יכול לעשות איתו? LG אומרת שתוכלו להשתמש בו לכמה דברים כשבשורה התחתונה מדובר בריבוי משימות – לעשות משהו אחד במסך אחד ובאותו הזמן לעשות משהו אחר במסך השני. בואו נעבור על כמה מהם.

המצב שאני הכי אהבתי ושלדעתי היעיל מכולם הוא המצב בו אני רואה סרטון יוטיוב במסך הגדול וממשיך לנהל את המכשיר שלי במסך הקטן. בנוסף, ישנה כאן האפשרות לקבל את פקדי היוטיוב על המסך הקטן וזה ממש נוח שאני לא צריך להפעיל אותם על גבי המסך העיקרי שלי.

פקדי השליטה על הוידאו במסך המשני

מה שכן, וזה נכון לגבי כל פתרון אחר שנדבר עליו בתצורה הזו, לא כל דבר עובד בצורה טבעית במסך הקטן. למשל כשרציתי לצפות בסרטון יוטיוב ולשוחח בוואטספ תוך כדי, זה לא היה ניתן לעשות ושיחות הוואטסאפ שלי קפצו למסך הגדול וסגרו את הסרטון. כדי לאפשר לאפליקציה שלא מותאמת טבעית לעבוד במסך הקטן, תצטרכו להיכנס להגדרות המסך ולאפשר את אותה אפליקציה בכוח.

מצב מעולה נוסף שאהבתי הוא מצב מקלדת. אני לא רושם הרבה בטלפון אבל בהחלט יכול להבין ולראות כיצד מי שכן מקליד הרבה, יכול לעשות בזה שימוש טוב. אפשר לשים את המקלדת במסך הגדול וכך ליהנות ממקלדת מלאה בשתי ידיים או אפשר לשים אותה על המסך הקטן וכך למנוע מצבים בהם כשאני צריךלהקליד משהו על מסך אופקי, המקלדת תפסה לי עד עכשיו את כל המסך.

מה שכן, רק המקלדת של LG תתמוך במסך משני. עם מקלדות אחרות לא תוכלו להשתמש במצב פריסה של מקלדת במסך אחד ותוכן במסך אחר.

מקלדת מצב מלא. רק במקלדת של LG

עבור גיימרים, במצב שבו תשחקו במשחקים, תוכלו לראות את המשחק על המסך הגדול, בין אם בתצורה אופקית ובין אם באנכית ולהמשיך את ההתנהלות שלכם במסך הקטן. דיסקורד עובד כאן בצורה טבעית, וביננו, זה יותר חשוב לא? גם כן תוכלו לגלוש בדפדפן אם תרצו למשל רשימת קודים או צ'יטים בצד השני או אפילו להפעיל את מנהל המשחקים בממשק.

לשחק אמונג אס. האחיזה לא ממש נוחה

אבל…הצורה הזאת לא ממש נוחה למשחקים. כשאחזתי במכשיר במצב אופקי עם המסך הקטן פתוח, האחיזה לא היתה אידאלית בעיקר בגלל העובדה שהמסך הגדול שפרשתי זה הרגע כלכך דק שהאחיזה בו לא נוחה. במצב משחק אנכי נוספה לאי נוחות באחיזה בגלל העובי גם אי נוחות בגלל המסך הקטן שגדל לו מצד ימין.

גם במשחקים אנכיים לא ממש נוח להחזיק. אבל לפחות יש דיסקורד

אם תרצו לנווט לאן שהוא ובמקביל להמשיך לשחק עם המכשיר, את זה תוכלו לעשות כשתפעילו את הגוגל מפס במסך הקטן, שעכשיו ויהיה בצד של המכשיר שלכם והמסך הראשי ימשיך לתפקד כמסך ראשי לשיחות למשל. את וייז תצטרכו לאפשר ידנית במסך האפליקציות המותאמות למסך הקטן.

ניווט בצד שמאל או ימין. אפשר להציב את המכשיר ככה על מעמד ברכב

ומה לגבי צילום? כי LG אומרת שאחד הדברים העיקריים והשימושיים שתוכלו לנצל את המכשיר איתם הוא צילום. כשתסובבו את המסך ותפעילו מצלמה, נראה במסך הקטן פקדים של גימבל. גימבל למי שאינו יודע הוא מייצב תמונה. בדרך כלל היינו צריכים מכשיר חיצוני שאנחנו שמים עליו את הסמארטפון שלנו והוא זה שמייצב לנו את התמונה עבור סרטוני וידאו.

מצב גימבל בצילום
אופציה חביבה לשליטה על הצילום

בואו נדבר רגע על הייצוב הזה כי כאן, מה ש LG עושה הוא פשוט ייצוב אלקטרוני. העדשה לא נמצאת על מייצב פיזי שיזוז בהתאם לתזוזות העדשה אלא העדשה לוקחת תמונה רחבה הרבה יותר וכשתזוזו עם המכשיר, היא תגזור מתוך החלון הגדול הזה חלון קטן יותר שלא יושפע מהתזוזות של החלון הגדול. בעיקרון מדובר בייצוב שאנחנו רואים במכשירי סמארטפון רבים ועל פניו נראה שאין פה משהו חדש. ייצוב דיגיטלי הוא פחות טוב מייצוב פיזי, גם כי הוא פחות איכותי ומדוייק וגם כי הוא גוזר מתוך התמונה שלנו וכך אנחנו מקבלים וידאו ברזולוציה נמוכה יותר. במקרה שלנו במצב מיוצב, תוכלו להקליט וידאו באיכות של 1080 בלבד ולא 4K.

היישום הזה מאוד נחמד. תוכלו לשלוט על כיוון המצלמה באמצעות הגויסטיק שכאילו יזיז את המצלמה אבל למעשה הוא מזיז את הריבוע בתוך המסגרת שלנו. תוכלו לבחור בשלושה סוגי ייצובים וביחד עם העובדה שאתם מחזיקים את המכשיר כמו סטיק ביד, מה שהופך את זה נוח ויותר מיוצב גם ככה.

אחיזה טבעית

פה אני חייב לתת וידוי קטן – כשהייתי באירוע ההשקה והראו והדגישו את נושא הייצוב, גיכחתי קצת. כי אחרי הכל מדובר בייצוב דיגיטלי שלא שונה מסמארטפונים אחרים שלחלקם יש ייצוב פיזי שאמור להיות טוב יותר אפילו. למען האמת כשצילמתי את הסקירה כאן, כבר החלטתי תוך כדי הצילום שלא מדובר במשהו חדש או מעורר השתאות. אבל מה? כשהגעתי לחדר העריכה והסתכלתי על הסרטונים, ראיתי שהתוצאה היתה מרשימה למדי. יותר ממה שציפיתי. אני לא יודע אם זה בגלל אופן היישום של LG בייצוב הדיגיטלי או בגלל שאתם אוחזים מעין סטיק במצב הפרוש שנותן ייצוב של עצמו, או אולי אפילו שילוב של שניהם, אבל התוצאה מעולה. בסרטוני בדיקות שניסיתי, הלכתי בדרך לא סלולה, קופצנית, לפעמים אפילו רצתי, והתוצאה היתה טובה למדי.

תוצאה דומה קיבלתי גם במכשירים אחרים בעלי מייצבי תנועה, אבל כאן גם האחיזה בזמן הצילום היתה נוחה וטבעית יותר וגם התוצאה היתה טובה וחלקה ואחרי שצפיתי בסרטון שלי רץ עם המצלמה והצילום נשאר יציב כמעט לחלוטין, אהבתי את התצורה הזאת. (את הוידאו תוכלו לראות בסקירת הוידאו כאן למעלה)

צילום

ואם אנחנו מדברים על צילום אז נזכיר שאנחנו מקבלים 3 עדשות בצד האחורי של המכשיר באיכות של 64 מגה פיקסלים, 13 מגה ו-12 מגה ומלפנים נמצא עדשה קופצת באיכות של 32 מגה פיקסלים במפתח צמצם 1.9.

שלוש עדשות צילום מאחור
עדשת סלפי קופצת

בשורה התחתונה הצילום ב LG WING סביר ולא ממש מספק בכל הסצנות שתצלמו. בתאורה מספקת, אור שמש ויום אתם תקבלו תמונות ווידאו חדים שנראים ממש טוב. הצלחתי להוציא מה WING תוצאות מעולות באור השמש. המצב קצת שונה בתאורה מאתגרת שם המצלמות יוציאו תוצאות פחות טובות ממכשירים אחרים שבדקנו כשאובייקט הצילום לא ממש חד והצבעים בו מרוחים מידי.

תמונות באור יום:

אור יום במצב בוקה
אור יום במצב בוקה
אור יום במצב בוקה. צבעים יפים וחדות מרשימה
צילום באור יום. הצבעים חוזקו מעט לאחר צילום
צילום בתאורה בלילה. צבעים מרוחים ואובייקט לא חד
מגורען מידי

תמונות באור מאתגר:

אפשרויות הצילום במכשיר רבות ומגוונות ואפשר ליצור המון עם מצב צילום בוקה שעושה עבודה מעולה באור שמש, מצב צילום בהילוך איטי, הוספת סטיקרים, מצבי צילום ידניים ועוד הרבה.

השורה התחתונה

בשורה התחתונה אנחנו מקבלים מכשיר חדשני במחיר של 3,200 ש"ח. וכן, במחיר הזה אתם יכולים לרכוש מכשיר אחר שיתן לכם מפרט ותוצאות טובים יותר. היתרון היחיד שיש ל WING על מכשירים אחרים הוא בסיבוב המסך ובינתיים לא מצאתי הרבה בעיות שהסיבוב הזה יכול לפתור עבורי. נכון שעשיתי בסיבוב המסך שימוש רב יותר ממה שחשבתי וצפייה ביוטיוב היתה הרבה יותר נוחה מבמכשירים אחרים והצילום באמת עושה את ההבדל ביכולות הייצוב שלו וכשהחלטתם מה השימוש שלכם ופתחתם את הכנף, אז המכשיר באמת מגשים את אותה המטרה באותו הרגע אבל בזה בערך זה הסתכם.

בפועל, התקשיתי להחליט מתי לפתוח ומתי לא – לא כל האפליקציות מותאמות וצריך להגדיר אותן שיפעלו, פעולת הפתיחה קצת מסורבלת וגם האחיזה לאחר מכן וממש צריך שכל התנאים יסתדרו כדי ממש להנות ממצב הפריסה. ברגע שהתנאים מאפשרים את זה, המסך פתוח ואתם משתמשים באופציה שלה היא נועדה, הכל הרבה יותר נוח. אצלי ברוב הזמן המכשיר היה סגור, פשוט כבר השתמשתי בו במצב הזה במקום לבצע עוד פעולה שאולי היתה יכולה להיות נוחה יותר, אבל לפעולות מהירות או זמניות, הפתיחה של המסך מיותרת. כשכבר התיישבתי לצפות בסרטון או כשרציתי לצלם, התאמצתי קצת יותר וסובבתי את המסך.

הווינג כמכשיר הוא בגדול סמארטפון טוב אבל LG צריכה לעבוד קשה כדי לחנך את השוק. הוא יתאים למי שבאמת מחפש מכשיר חדשני וכבר יודע בדיוק לאילו שימושים ספציפיים המסך המסתובב יתאים לו, כי ה LG WING הוא באמת מכשיר חדשני ויסובב ראשים, תרתי משמע, של כל מי שישחק איתו. מבחינתי הדבר הכי חשוב הוא שיש עדיין חברה שכל הזמן מחדשת ולא נתפסת לדפוסים הגנריים המוכרים והמשעממים.


7:10
  /  
10.1.2021
  

1