שימו RGB גם בכבלים שלכם – XPG Prime ARGB

למי שרוצה לקחת את ה- RGB שלו צעד אחד קדימה.

21:00
  /  
13.02.2021
  

הקדמה

זה לא באמת מוצרים שאתם צריכים. אתם לא תקבלו ביצועים טובים יותר, צריכת החשמל שלכם תעלה ויהיה לכם עוד מספר כבלים מתרוצצים במארז שתצטרכו לסדר היטב ולהסתיר, אז בשביל מה לטרוח? כי זה יתן לכם מראה טוב יותר, זהו.

אם זה לא מעניין אתכם, אתם יכולים לסגור עכשיו את הלשונית בדפדפן ולהמשיך הלאה. אתם יכולים גם לתת את התגובה הקבועה של "אותי מעניין רק ביצועים, RGB זה לילדים", מצד שני, מעטים האנשים שלא יסכימו ש- RGB במארז נראה פשוט טוב. אי אפשר גם לברוח מזה, היום כל רכיבי הדגל מכל היצרנים מכילים RGB.

חברת XPG רוכבת על הגל ומציעה לכם להחליף את כבלי ה- VGA המכוערים ואת כבל הלוח אם המגושם בכבלים אסתטים יותר וכאלו עם RGB שיסתנכרן לכם עם שאר ה- RGB במארז.

 

 

זוהי לרוב נקודת ההתחלה אצל כולנו. אני עוד השקעתי והתקנתי מחבר L עבור כבל לוח האם, אבל אין ספק שהבלאגן של כבלי ה- VGA חוגג.

 

מחבר L עבור כבל החשמל ללוח האם. הפתרון הקל ביותר וזול לסידור הכבל הענק

 

הכתבה הולכת להציג 2 פתרונות אסתטים, הראשון עבור כבלי ה- VGA והשני עבור כבל ה- 24 פינים המגושם של לוח האם. הפתרונות האלו לא מחליפים את הכבלים, אלא מהווים תוספות אותם מחברים לכבלים המקוריים על מנת לקבל פתרון אסתטי יותר.

 

כבל XPG Prime ARGB VGA

תקבלו דף מדבקות, דף אחריות, חוברת הוראות תמציתית וזוג כבלי 8 פינים (6+2).

 

את 2 כבלי ה- VGA אתם משרשרים אחד לשני ומחברים אותם ללוח האם עם מחבר ה- ARGB. אפשר גם לשרשר אותם לכבל ה- XPG Prime ARGB MB במידה וקניתם גם אותו.

 

 

כבל XPG Prime ARGB MB

כמו עם כבלי ה- VGA, התכולה כאן דומה, תקבלו דף מדבקות, דף אחריות, חוברת הוראות תמציתית וכבל 24 פינים עבור לוח האם. בנוסף, תקבלו גם בקר קטן לשליטה ב- ARGB.

 

כמו כל דבר עם RGB, יש כבלים שתצטרכו לסדר

 

כבל ה- ARGB אותו תחברו לבקר

 

 

הבקר מקבל את הזנת החשמל שלו ממחבר SATA וכולל 2 כפתורים, הראשון עבור מצב ה- ARGB והשני עבור מהירות. הבקר גם מגנטי עבור הצמדה שלו לפינה נסתרת במארז, זאת כמובן אם תצליחו למצוא איזה פתח על מנת להוציא את הבקר הזה מחוץ למארז.

מחבר ה- SATA עבור אספקת החשמל לתאורה והבקר הקטן

 

 

הבקר עם שליטה על מצב התאורה והמהירות

 

חשוב להבהיר כי הכבלים עצמם אינם RGB, אלו כבלי חשמל רגילים אשר מכוסים אריג לבן. מעליהם, אתם תמצאו סט של צינוריות אופטיות גמישות מפלסטיק (חברת XPG קוראת להם Fiber optical sleeve) שכוללות תאורת ARB בצד אחד שלהן. בשל כך, אם תתאמצו, אתם תוכלו לראות כי בצד אחד של הצינוריות, היכן שנוריות ה- LED נמצאות, התאורה מעט חזקה יותר לעומת הצד השני.

כבלי החשמל שמכוסים עם אריג לבן ומעליהן צינוריות הפלסטיק השקופות דרכן עובר ה- RGB

התקנה

קשה לטעות ולחבר לא נכון את הכבלים. הכבלים מרגישים מאוד יציבים. חששתי מעט מהמודולים של ה- RGB שיתנתקו מעט תוך כדי שאני מושך את הכבלים לאחורי לוח האם עבור החיבוריות, אבל שום דבר לא התנתק. המודולים של ה- RGB למעשה מחוברים עם תופסני פלסטיק קשים שתפוסים עם ברגים עבור יציבות חזקה.

חיבור כבל ה- MB לכבל החשמל של ה- MB. הכבל ארוך מספיק עבור התקנה נוחה

אני שרשרתי את כבלי שליטת ה- RGB של כבלי ה- VGA לאלו של הלוח אם, על מנת שאוכל לשלוט עם הבקר בכל התאורה בצורה אחידה. מכיוון שזהו מבנה יחסית מיוחד, יש כאן 8 מצבים שמנצלים את המבנה של הכבלים על מנת להציג אפקטים יחודים. פתרון נוסף יכול להיות לחבר את כבל ה- ARGB ללוח האם ובכך לשלוח על האפקטים דרך לוח האם שלכם, עם תאימות לכל החברות הגדולות.

התאורה חזקה מספיק על מנת להיראות גם באור יום ואם האור מספיק חזק בחדר, אפשר יהיה לראות בקלות רבה יותר כיצד הצד של ה- LED בהיר יותר מהצד השני. על מנת לכופף את הכבלים בצורה טובה, XPG יצרו את כבלי החשמל עצמם מעט קצרים יותר מצינוריות הפלסטיק השקופים, כך ניתן לכופף את הכבלים ולשמור על קימור יפה מבלי שהכבלים יתנגשו אחד בשני.

עוצמת התאורה של הכבלים עומדת על 100nits עם מרווח סטייה של 20% לערך וערך ה- CRI (אינדקס רינדור הצבע) הוא 80.

מצאתי 2 חסרונות עיקריים, אם כבלי ה- VGA היו מעט ארוכים יותר, זה היה יכול להיות הרבה יותר נוח. אני הייתי צריך ממש למתוח את הכבלים מאחורי לוח האם על מנת לחבר אותם למחברי ה- VGA המקוריים, אם לא הייתי עושה את זה, נקודות החיבור היו נראות וזה היה הורס מעט את האסתטיקה.

שימו לב כיצד כבלי ה- VGA מעט קצרים יתר על המידה. החסרון הזה מגיע לידי ביטוי רק במידה ואתם מתקינים את כבלי ה- VGA כלפי מעלה ולא למטה, זה תלוי במיקום הקליפסים של החשמל על הכרטיס הגרפי

 

 

החסרון השני והמהותי יותר נוגע לזה שלא ניתן להחליף את כיווניות המחברים בכבלי ה- VGA, זה אומר שאם הכרטיס הגרפי שלכם עם קליפסים בצד התחתון שלו, כבלי ה- ה- VGA יופנו מעל הכרטיס הגרפי ולא מתחתיו, דבר שהורס מעט את התצורה של הכבלים ושם אותם עם כיתוב ה- XPG הפוך. אפשר להפוך את זה עם הרבה DIY וכלי מתאם לשליפת כבלי Mulex, אבל זוהי פרוצדורת DIY שכנראה הרבה לא יפנו אליה.

 

כיווניות ה- XPG הפוכה. זה יכול קצת לשגע אם יש לכם OCD מסויים

בשורה התחתונה

הכבלים האלו מיועדים עבור אסתטיקה בלבד, הם עושים את זה בסטייל, עם התקנה קלה שאי אפשר לטעות בה ויופי של אפקטים. אם אתם כבר מושקעים במאווררי RGB, זה נראה כמו הצעד הטבעי הבא.

מחיר XPG Prime ARGB VGA עומד על 159 ש"ח.

מחיר XPG Prime ARGB MB עומד על 200 ש"ח.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


21:00
  /  
13.2.2021
  

1