על הכוונת: ארה"ב מחרימה את יצרנית הרחפנים DJI

הבאה בתור - DJI נכנסת לרשימה השחורה ולא תוכל לסחור עם חברות אמריקניות. מה זה אומר לגבינו?

21:49
  /  
21.12.2020
  

בהמשך למסע החרמות שמנהל ממשל טראמפ, גם חברת הרחפנים המובילה, DJI, התווספה לרשימה הלא קצרה הזו. החברה התווספה לרשימה הלא מכובדת בטענה שהיא תורמת לרמיסת זכויות אדם בסין, בין השאר באופן של הקלטות וחדירה לפרטיות של אנשים.

(קיראו את הסקירה שערכנו למאביק 2 של DJI כאן)

כזכור, החברה המוכרת ביותר הנמצאת בראש החרמות של ממשל טראמפ היא חברת וואווי שכבר למעלה משנה אינה יכולה לסחור עם חברות אמריקאיות ולמעשה כל שירותי גוגל הוסרו ממנה בשל כך, מה שהופך אותה ללא רלוונטית כרגע עבור משתמשים מערביים.

משמעות הוספתה של DJI לרשימה השחורה, היא שחברות אמריקאיות לא יוכלו לסחור ולמכור לחברה הסינית ציוד וחלקים. כרגע לא נראה שהעובדה הזו תשפיע במיוחד על DJI וזו משדרת עסקים כרגיל כשאפילו הודיעה כבר שהיא תמשיך למכור את הרחפנים שלה בארה"ב, אבל לא ברור האם זו רק תחילתה של הדרך ושאפשרויותיה של החברה הסינית יצטמצמו בקרוב ובדיוק כמו וואווי שנראה היה בהתחלה שהחרם לא ישפיע עליה, החשש הוא שזה יקרה גם כאן.

עבורנו, בישראל, זה עדיין לא משנה דבר וכפי הנראה לא תהיה פגיעה ישירה בעסקי DJI בישראל, לפחות לא כרגע. יש לזכור ש DJI היא מהחברות המובילות (אם לא המובילה שבהן) בתחום הרחפנים ולא רק למגזר הפרטי אלא גם למגזר המסחרי ואפילו לסקטור הצבאי כשגם צה"ל משתמש ברחפנים מתוצרתה למשימותיו השונות.

ניתן רק לקוות שמי שמתכוון לרכוש רחפן של DJI, לא יגלה בעתיד שלא יוכל להשתמש בו עוד

לתגובות למאמר לחץ כאן


21:49
  /  
21.12.2020