פינת הסטארט אפ הישראלי – חברת ג'אג תנסה להוציא את המשפחה מהמסך

שאלות טריוויה, אתגרי ספורט, משחקי חברה ואפילו לימוד שפות - הכל בכדור אחד וללא מסך

17:32
  /  
23.12.2020
  


פינת הסטארט-אפ הישראלי
היא טור טכנולוגי בו נסקור סטארט-אפים ישראלים בהתפתחות. בכל פעם, נבחר חברת סטארט-אפ מתחום שונה, נסקור את החברה ונביא סקירה מלאה של מוצריה.

בפינת הסטארט-אם הישראלי נסקור חברות אשר מציגות מוצר (B2C) חדשני ופורץ דרך שיש בו מרכיב טכנולוגי, זאת במגוון תחומים רחבים. הרצון הוא להגדיל את חשיפת החברה לקהל הישראלי ובמקביל להציג כאן חידושים טכנולוגים מכל עולמות התוכן. 

המטרה העיקרית היא לתמוך בקהילת הסטראט-אפים הישראלית ולכן הכתבות וביקורת המוצר שנציג בפינה אינן ממומנות והדעות שנציג יהיו דעות נקיות וממוקדות כפי שנהגנו עד היום.

 

הפעם בפינה : חברת ג'אג הישראלית

הישג ישראלי בעולמות הגיימינג: חברת הסטארט אפ הישראלית JUG TECHNOLOGIES משיקה קונסולת משחק עם חברת Yogibo האמריקאית הפועלת גם ביפן וקוריאה.

בעולם בו רוב משחקי הילדים הטכנולוגים פועלים באמצעות מסך או קונסולת משחק יש כנראה מקום גם למשחקים מסוג אחר.

JOGOBALL הוא משחק המשלב זיהוי תנועה ושמע חכם, Storyball היא קונסולת משחקי שמע המאפשרת משחק סוחף ללא צורך במסך . המשחק מאפשר שאלות טריוויה, אתגרי ספורט, משחקי חברה ואפילו לימוד שפות – והכל בכדור אחד.

חברת ג'אג צמחה והתפתחה ב MindCET, מרכז לחדשנות בטכנולוגיה וחינוך מבית מטח. בשילוב עם חברת יוגיבו (Yogibo)האמריקאית משיקות את JOGOBALL – קונסולת משחק חדשנית ללא מסכים, המבוססת על קול ותנועה
ומציעה משחקים לכל המשפחה. ג'וגובול הוא כדור עם רמקול בלוטות', המצוייד בחיישני תנועה מתקדמים אופן
המאפשר לשחקנים לזרוק, לנער, למסור ולגלגל אותו תוך כדי משחק.

השתיים משיקות את הטכנולוגיה ברחבי ארה"ב בימים אלה. YOGIBO- ידועה כמי שמחזיקה במגוון מוצרים איכותי, מוקפד וחדשני והיא בעלת למעלה מ 150 חנויות דגל ופועלת בעוד מאות חנויות אחרות בצפון אמריקה ואסיה, כך שהמגע עם צרכני המשחקים נגיש לה ביותר.

JOGOBALL משלב בין העולם הפיזי והעולם הדיגיטאלי- עם ספריית תוכן שהולכת ומתרחבת בכל יום. והכל בקונסולה אחת, בשילוב חיישני תנועה מתקדמים, ובעזרת אפליקציה נלווית – השחקנים אקטיביים במשחק, מנווטים ומתרגלים- משאלות טריוויה, אתגרי ספורט, משחקי חברה ואפילו לימוד שפות. בעתיד יוכלו גם המשתמשים להוסיף תוכן משלהם ולשמור אותו בספריה אישית.

אודות ג'אג

ג'אג הינה חברת סטאטראפ ישראלית, אשר השיקה את המוצר הראשון שלה, סטוריבול, בקמפיין מימון המונים בשנת 2019. המוצר קצר שבחים וביקורות חיוביות מהמשתמשים שזכו להתנסות בחווית משחק חדשנית ומקורית וזכה מאז במספר תחרויות בינלאומיות.

מנכ"ל ג'אג, חן לב – "קונסולת המשחק שלנו מאפשרת לילדים ומבוגרים כאחד שעות פעילות ארוכות מחוץ למסך, אבל בעולם הדיגיטלי שאליו הם רגילים, ומספקת פעילות בריאה, מהנה ומפתחת דמיון. זהו סוג חדש של תוכן שמשלב אודיו חכם, וניווט באמצעות תנועות, וכך, המרחב הביתי הופך למגרש משחקים בלתי מוגבל".

אודות MindCET

MindCET הוא מרכז לחדשנות בטכנולוגיה וחינוך מיסודו של מטח. מיינדסט שואף להשפיע  על עולם החינוך, ולסייע בהיווצרות של פדגוגיה חדשה שתואמת את השינויים העמוקים שהחברה שלנו עוברת בעידן התרבות הטכנולוגית. המרכז מציע תמהיל ייחודי בין יזמות, חינוך וחדשנות טכנולוגית, ופועל באופן המאפשר יצירת פתרונות פורצי דרך בתחום החינוך.

מנכ"ל מיינדסט, אבי ורשבסקי – "בצד האתגרים הרבים שמשבר הקורונה מציב לכולנו, הוא יוצר הזדמנות חסרת תקדים להתחדשות בחינוך, ולמבט רענן על המרחב בו מתרחשת למידה. ג'אג זיהתה את הצורך ופיתחה חוויה ייחודית שהופכת היום רלוונטית מתמיד".

קצת על HUGIBO

מדובר בכדור העשוי פלסטיק עם כיסוי סיליקוני הניתן להחלפה, כך שניתן להבדיל בין כדורים שונים במקרה בו יש יותר מכדור אחד בסביבה. הדבר מכניס מעט עיניין בדומה להחלפת סקינים במימד הדיגיטלי.

הכדור מכיל 6 חיישני תנועה, רמקול, מיקרופון, מנוע רטט, רכיב Bluetooth, תאורת LED , סוללה וחיבור טעינה מיקרו USB.

הכדור עצמו מרגיש עמיד, כיסוי הסיליקון יושב עליו טוב וניכר כי השקיעו בחומרים ממנו הכדור מיוצר. החיישנים הפנימיים לזיהוי תזוזה, זריקה ותפסיה מתפקדים יפה מאוד ביחס לכדור משחק ומרגיש כי התנועות ותגובת הכדור אליהם מתפקד באופן נכון ובקורלציה לנעשה פיזית.

אפליקציות – התנסות אישית 

לאחר חיבור ראשוני פשוט למידי הכולל פתיחת חשבון והכנסת קוד אקטוב המסופק בערכה ניתן להתחיל לשחק במגוון משחקים אשר כוללים פעילות אקטיבית כמו זריקת הכדור באויר, תפיסתו, מסירה בין השחקים ועוד. לכדור ניתן להתחבר באמצעות שתי אפליקציות שונות, הראשונה שפותחה בעיקר לשוק הישראלי נקראת סטוריבול ומכילה תכנים ומשחקים בעברית ובאנגלית. השנייה, בשם גוגובל פותחה יחד עם יוגיבו האמריקאית ומיועדת לשוק הבנלאומי. אציין שמצאתי את השנייה כאפליקציה שיכולה לתרום באופן ניכר ללמידה של השפה האנגלית בקרב ילדים, זאת באופן אנטרקיטיבי ודי מהנה. 

Jogoball

גוגובול היא אפליקציה המכילה מגוון רחב של פעילויות, היא מחולקת ל-4 קטגוריות – Active, Mind, Music, Social , בכל אחת מהקטגוריות ישנם מספר שונה של פעילויות כאשר עם הורדת התוכן הספציפי מהאינטרנט (ע"י לחיצה על הפעילות) הכדור יחל בהשמעת ההוראות של אותה פעילות. אציין בהזדמנות זו שהרמקול המשולב בכדור איכותי וחזק והקול המוקלט נעים וברור.

כחלק מההסבר שנשמע לפני כל פעולה יושמעו לנו גם "החוקים" והחיווי שנקבל אם נצליח או נכשל בפעולה הדרושה. אותו חיווי יכול להיות בשמע או באופן ויזואלי ע"י הצגת צבע מסויים שהכדור יציג.

המשחקים באפליקציה זו זמים דגש על הפעלת הגוף ושיפור הקורדינציה של הילדים. לאחר כמה דקות הבינו הילדים מה נדרש מהם לעשות ובמשך כ-45 דקות צחקו, הפעילו את הגוף, שמעו ולמדו עוד מונחים באנגלית והכי חשוב לא היו צמודים למסך.

הנה סרטון שיאפשר לכם ללמוד ולראות את כלל הפעולות והמשחקים שניתן לבצע עם הכדור :

 

Storyball

סטוריבול היא אפליקציה איתה השיקו בחברה את הכדור ב-2019 בקמפיין מימון ההמונים שפתחה החברה. מדובר באפליקציה התומכת בשפה העברית אשר המשלבת פעולות פיזיות שיש לבצע עם הכדור לצד סיפור מעשה המסופר בשלבים.

אציין כי לחלק מיילדי האפליקציה הייתה נחוצה כדי להבין (בשפה העברית) איך עובד הכדור ומה העקרונות להפעלתו, מה שאפשר להם לאחר מכן לעבור לאפליקציה Jogoball המכילה תכנים רבים יותר ולהנות מהמשחק בקלות .

לסיכום – כמה נקודות ששווה לציין 

  1. מדובר בחברה שהצליחה לפרוץ את גבולות ישראל. שוק המשחקים הפיזיים הוא שוק שקשה להתברג בו באופן רחב בעיקר כי הוא מוחזק ונשלט ע"י ענקיות משחקים. במהלך נכון לטעמי הצליחה החברה לחבור לענקית משחקים אשר תאפשר לה להמשיך ולהרתחב.
  2. אישית, אני מאוד אוהב לראות חברות שמתחילות למטה. אבדתי ממזמן את האמונה שמימון המונים היא הדרך הנכונה לפרוץ, והנה JUG  מוכיחה לי אחרת. אולי אחזור לשם יום אחד.
  3. משימוש של כמה ימים בכדור, בעיקר עם ילדיי, אני יכול לומר שמבחנתי הכדור עושה את העבודה לשמה הוא קיים. להוציא את הילדים מהמסך. נכון , זה לא ששחקנו בכדור כל היום, ואפילו לא כל יום, אבל הפעילות המשפחתית הייתה מהנה מאוד.
  4. מחיר – את דעתי לגבי מחירי מוצרים של חברות סטארט-אפ שמעתם לא פעם, לאחרונה זו הייתה דעתי לגבי חברת SONOVIA, גם כאן אני חושב שבנקודת זמן הנוכחית המחיר הוא מעט יקר למוצר אותו מקבלים. אבל… ויש פה אבל גדול. כאנחנו קונים מוצר מחברת סטארפ-אפ אנחנו משלמים לא רק על המוצר עצמו, אנחנו בעצם תומכים בחברה ובעוד סטארט-אפ ישראלי. אנחנו משלמים על הפיתוח, אנחנו משלמים על אינספור אבי-טיפוס שנדרשו בכדי להגיע למוצר (הבאמת טוב יש לומר) הנוכחי. אני בטוח שעם הזמן, התפתחות החברה והגדלת נתח השוק, גם המחירים ירדו במעט.
  5. גם לצד פיתוח האפליקציות יש לאן להשתפר, אני חושב שהעובדה שישנם שתי אפליקציות למוצר אחד היא תולדה של שלבי ההתפתחות של החברה. נכון יהיה בעתיד לאחד את האפליקציות. ועוד נקודה בהקשר האפליקציה , נכון שחברה חולמת על אמריקה וישראל היא שוק קטן, אבל לא הייתי מוותר על הוספת עוד תכנים בעברית. גאווה ישראלית צריכה להיות הדדית.

אתר גוגובל : https://jogoball.com

אתר סטוריבול: https://www.mystoryball.com

לרכישת המוצר : לינק 

שרשור תגובות : פינת הסטארט אפ הישראלי – חברת ג'אג תנסה להוציא את המשפחה מהמסך


17:32
  /  
23.12.2020