קפיצת דרך של ממש: סמסונג מציעים למכירה מסך מיקרו-LED בקוריאה 110"

בשורה אמיתית לפני CES 2021 - סמסונג משיקה מסך microLED בגודל 110" ביתי

20:15
  /  
10.12.2020
  

בשורה ראשונה אמיתית מגיעה מדרום קוריאה – סמסונג מכריזה על השקת מסך microLED בגודל 110" שהוא מסך ראשון בקטגוריה זו שמיועד לשימוש ביתי. עד כה טכנולוגיה זו היתה שמורה לשימושים מסחריים, תחת מותג The WALL. ההשקה הזו מגיעה בדיוק לפני CES 2021 שלראשונה תתקיים ב-remote. טכנולוגיית MicroLED שונה בתכלית ממסכים בטכנולוגיות אחרות כגון QLED או LED, הן משתמשות ב-LED עצמו כמקור אור נקודתי, במקום כמקור אור מאחורי פאנל LCD. הדבר נותן קונטרסט אינסופי ועוצמות אור משמעותיות, וכל זה בגודל דרמטי גדול מכפי שהכרנו בעבר.

אם האתגר במסכי LED הוא להגדיל את הפאנל מבלי לאבד קונטרסט או איכות תמונה – הטכנולוגיה הזו מוגבלת דווקא בכיוון ההפוך – קשה לה להיות קטנה מדי בגלל הגודל של כל פיקסל. הרזולוציה של המסך היא 4K (לדברי החברה 8 מיליון פיקסלים).

בניגוד ל-The Wall שהיא מסך מודולרי, כאן מדובר על מסך כמו שאנחנו מכירים לבית – מסך אינטגרלי, חכם עם מערכת סאונד וכל מה שנדרש בכדי לתלות את המסך על הקיר.

האתגרים האחרים בטכנולוגיה זו היא המחיר – מדובר באתגר משמעותי בשל העלות הגבוהה של כל פיקסל. גם האחידות מאתגרת ודורשת מערכת כיול מורכבת במיוחד. לבסוף, קצב ההבהוב של הפיקסלים בעבר דרש התאמה וככל הנראה גם כאן יש בשורה. נקודה מעניינת נוספת היא מחסור כמעט מוחלט של Bezel עם מסגרת כמעט בלתי נראית ביחס לגודל המסך (יחס של 99.99% בין החלק החיצוני של המסך למסך עצמו).

עוד דבר מעניין הוא השימוש של המסך ביצירת הסאונד דרך הפאנל עצמו – יצירת סאונד של 5.1 אמיתי בשל הגודל של המסך, שכולו מבוצע דרך רעידות בפאנל הקדמי. המסך משתמש ב-object tracking בכדי לעקוב אחרי האובייקטים בסאונד דרך הרמקולים הוירטואליים (כמו Atmos).

המסך מושק כעת בדרום קוריאה במחיר שווה לכל נפש של כ-165 אלף דולר, אך יתחיל להמכר ברחבי העולם כבר ברבעון הראשון של 2021.

לשרשור התגובות


20:15
  /  
10.12.2020