NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti חברת ASUS משיקה את סדרת כרטיסי המסך

חברת אסוס משיקה חמישה כרטיסי מסך חדשים מסדרת NVIDIA GeForce 3060 Ti

18:38
  /  
07.12.2020
  

השקה חמה

בהמשך להכרזה של חברת NVIDIA על סדרת כרטיסי המסך מסדרת GeForce RTX 3060 TI, הכריזה גם חברת ASUS בתאריך 1.12.2020  דרך חטיבת הגיימרים שלה Republic Of gamers, על אותה סדרה חדשה עם פירוט רב יותר של מצאי הכרטיסים החדשים – סה"כ 10 במספר ב-5 קבוצות. הסדרה החדשה שנקראת כאמור GeForce RTX 3060 Ti מבוססת על ארכיטקטורת Ampere החדשה של NVIDIA . וכדי להבין מה מסתתר מאחורי המאוורר, הנה מספר נקודות מפתח:

 • סדרת GeForce RTX 3060 Ti של ASUS מושקת עם עיצובים משופרים המשלימים את הדור השני של מעבדי התצוגה RTX     מבית NVIDIA.
 • ROG Strix GeForce RTX 3060 Ti משלבים שפע מאפיינים  עם עיצוב תרמי דינמי.
 • TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti מציגים רכיבים קשיחים וקירור חזק.
 • ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti מספקים חוויית plug & play  טהורה.
 • ASUS Dual MINI מספקים ביצועים טרמיים טובים מאוד
 • ASUS KO משלבים אסתטיקה, קירור ועמידות

ASUS GeForce RTX 3060 Ti

ASUS מכריזה בזאת על הסדרה החדשה של כרטיסי התצוגה המגיעים לשוק עם המעבד הגרפי החדש GeForce RTX 3060 Ti של NVIDIA. הסדרה כוללת חמישה כרטיסי מסך:

 1. ROG Strix
 2. TUF Gaming
 3. ASUS Dual
 4. ASUS Dual Mini
 5. ASUS KO

   כל אחד מן החמישה ימכר  בשתי מהדורות. כרטיסי תצוגה חדשים אלו מציעים מערכות קירור, מעגלים מודפסים ועיצובי כוח מלוטשים בכדי להשלים את ארכיטקטורת Ampere החדשה של NVIDIA, וכדי לספק  ביצועי משחקים באיכות גבוהה בתלת-ממד.

צילום: יח"צ אסוס

סקירה טכנית

NVIDIA מציגה בסדרה החדשה חידושים מעניינים הכלולים בארכיטקטורה החדשה מבית NVIDIA שנקראת "אמפר" – Ampere שהיא הדור החדש אחרי VOLTA ו- TURING.  עלפי NVIDIA, אמפר היא הפלטפורמה החזקה ביותר בעולם המחשוב לגיימרים בכל הקשור ל- Ray Tracing וכן לבינה מלאכותית AI. בסדרה החדשה הוטמעו שלוש טכנולוגיות מעודכנות וחדשות:

DLSS – זוהי טכנולוגייה שמשולבת כרגע ב-25 משחקים שונים ובעזרת מערכת AI משפרת את תהליך ה- rendering במשחק וכן את קצב ריענון המסך ב- frame rate.

REFLEX – משפרת את תגובתיות המשחק ע"י הורדת ה- latency.

Broadcast – שילוב חדשני של טכנולוגיה, אפליקצייה והצורך לשהות בבית, המאפשרת שיפור משמעותי בהפחתת רעשים בזמן משחק, שידורי זום או סקייפ. הנה וידאו קצר שמסביר את Broadcast:

הכרטיסים החדשים

ROG STRIX – המראה בטוחה –  ROG Strix GeForce RTX 3060 Ti מספק עיצוב תרמי חזק  עבור ארכיטקטורת Ampere הדינמית של NVIDIA. כולל שלושה מאווררים מסוג Axial-tech כשלשלושתם תפקידים משמעותיים ונפרדים במערכת. המאווררים בצדדים מסתובבים בכיוון הפוך לזה שבמרכז, וכך פיזור האוויר והקירור טובים יותר. גם לרכיבים האלקטרוניים שעל הכרטיס ניתנה תשומת לב מיוחדת בעזרת שילוב של רכיבים מסוג  Super Alloy Power II המולחמים ללוח אם הכרטיס בעזרת טכנולוגייה בשם auto extreme הייחודית לחברת ASUS.

צילום מסך אתר אסוס

TUF gaming – בנוי לקשיחות – כרטיס זה בנוי ממעטפת מתכת  ומשולבים בו שלושה מאווררים מסוג Axial-tech בעלי מייסבים כפולים, המעניקים לו עוצמה וקירור יציבים. הרכיבים האלקטרוניים שבו הם מסוג "תקן צבאי" עם טרנזיסטורים מסוג MOSFET המציבים את הכרטיס מעל המתחרים. הלחמת הרכיבים המדוייקת גם פה מבוצעת בעזרת auto extreme של אסוס. כל כרטיס כזה שיוצא לשוק עובר מסכת "ייסורים" של 144 שעות מבחן קשה ומתיש לפני קבלת חותמת אישור. בכרטיס הותקן גם כפתור BIOS כפול לצורך קבלת פרופיל ייחודי לגיימר ללא שימוש בתוכנה.

צילום: יח"צ אסוס

 שני מאווררים והנאה כפולה  : ASUS Dual  כרטיס מסך זה כולל שני מאווררים, המקנים לו יכולות קירור מתקדמות והוא מתאים לתחנות עבודה וכן לגיימרים.  המאווררים הבנויים ממייסב כפול מאפשרים לכרטיס זרימת אוויר רצופה לגוף הקירור, ואף עוצרים לחלוטין כשהטמפרטורה יורדת. כרטיס זה מיועד ליוצרי תוכן, גיימרים, וחובבי מחשוב, ותומך גם בחווית plug & play.

ASUS Dual Mini: עיצוב קומפקטי עם ביצועים טרמיים טובים – ASUS Dual GeForce RTX 3060 Ti MINI תוכנן במיוחד לשימוש במערכות במארזים קטנים, כולל NUC 9 Extreme Kit ו-NUC 9 Extreme Pro Kit של אינטל. הכרטיס Dual MINI באורך של קצת פחות מ-20 ס"מ מספק  תאימות רחבה לעיצוב קומפקטי בעוד הוא מספק ביצועיים תרמיים טובים מאוד. הוא מציג מערכת קירור כפולת תושבות מותאמת, המורכבת ממפזר חום גדול ושני מאוורריי Axial-tech המספקים לחץ סטטי גבוה כדי לשמור על טמפרטורה ברמה נמוכה. הקירור החזק זוכה לגיבוי עם טכנולוגיית Auto-Extreme האמינה כך ש-Dual MINI הוא הבחירה הטובה עבור התקנה לזמן ארוך במארז קטן.

ASUS DUAL MINI Geforce RTX 3060 Ti (צילום: יח"צ אסוס)

ASUS KO : נוקאאוט מוחלט – ASUS KO GeForce RTX 3060 Ti נבנה על היסודות שהונחו בידי ASUS Dual בהיבט של מעטה מותאם, מאוורר מרווח נושא חומר סיכה, קבלים שמחזיקים מעמד לטווח ארוך ולוח אחורי מאוורר. המעטה כולל לוחיות הגנה מוזהבות ומוכספות עם תאורת ARGB הניתנת להתאמה כדי להעניק ל- KO אסתטיקה ייחודית הניתנת להתאמה אישית באמצעות תוכנת Aura.

ASUS KO (צילום מסך אתר אסוס)

לקירור אחראי מפזר חום גדול שממלא את מרבית השטח של הכרטיס ברוחב 2.7 חריצים, יחד עם לוח אחורי מאוורר כדי למנוע הצטברות חום בכרטיס.   שני מאווררי Axial-tech מסתובבים על מיסבי שרוול השקועים בחומר סיכה המשפר עמידות וכן מספק פרופיל אקוסטי שקט יותר מאשר עיצובים בעלי מיסבים כפולים. רכיבי הכרטיס מולחמים באמצעות טכנולוגיית Auto-Extreme, כולל קבלים שמחזיקים מעמד פי 2.5 מהתקן בתעשייה. השילוב החזק של אסתטיקה, קירור ועמידות הופכים את KO GeForce RTX 3060 Ti לבחירה טובה עבור גיימרים המעדיפים להציג את מכונת המשחק שלהם על שולחן העבודה.

מפרטים טכניים

זמינות: חלק מהדגמים כבר נמכרים בישראל

:מחיר מומלץ לצרכן

ASUS TUF RTX 3060 Ti Gaming OC 8G – מחיר: 3,015 ₪.

ASUS DUAL RTX 3060 Ti OC 8GB GDDR6- מחיר: 2,815 ₪.

** הערת המערכת: שימו לב שבתוכנית ההשקה שני מודלים לכל כרטיס, כשההבדל העיקרי הוא שלכל כרטיס יש מודל חופף שמאפשר לעשות המהרה – overclocking, עם הבדלים מסויימים בין דגם לדגם חופף.

 

 


18:38
  /  
07.12.2020