בדקנו: RealMe 7 Pro – שדרוג או אותו הדבר?

ה-7 פרו של רילמי אמור להיות שדרוג ל-6 פרו אבל הוא די דומה לו עם שדרוגים קלים. בדקנו

11:55
  /  
08.12.2020
  

ה- 7 פרו של רילמי יוצא ומגיע לישראל אחרי סדרה לא קטנה של מכשירים שיצאו מהחברה הסינית המתפתחת בקצב שמזכי מעט את מה שעשתה וואווי רק לפני כמה שנים. לא בטוח שהקצב הזה יהיה טוב לה בהמשך אבל כרגע נראה שהיא מתמקדת בהצפת השוק במכשירים מתוצרתה בכדי שהיא תהיה אחת מהאפשרויות שלכם כשתגיעו לרכוש מכשיר חדש.

מגוון המכשירים באמת מאפשר לנו בחירה מדוייקת יותר של מכשיר שמתאים לצרכינו אבל גם יוצר מעין קניבליזציה שמייתר לפעמים את המכשיר הקודם שיצא רק לפני חודשיים שלושה.

כך גם ה 7 פרו החדש של רילמי שהושק בישראל באופן רשמי השבוע וממבט ראשון לא ברור מדוע דווקא לבחור בו ולא ב 6 פרו הקודם שהוא מכשיר מעולה לכשעצמו ונותן תמורה מעולה לכסף שלכם (אתם מוזמנים לקרוא את הסקירה על ה-6 פרו כאן).

סקירת הוידאו שלנו על ה-7 פרו של רילמי:

המסך

ה RealMe 7 Pro מגיע עם מסך טוב יותר מגרסת ה 6 פרו אבל גם קטן יותר ממנו. כאן נקבל מסך SuperAMOLED בהשוואה למסך ה LCD הקודם ובגודל של 6.4 אינטשים לעומת 6.6 אינטשים. לא משהו שממש תרגישו. הרזולוציה אותה רזולוציה של 1080X2400 ועם אותו יחס מסך ויתרון קליל ביחס הפיקסלים לאינטש לטובת ה 7 פרו עם 411 פיקסלים לאינטש לעומת 399. כן, זה קורה באופן טבעי כשאתם מקטינים את המסך.

מה שכן, אם בגרסת ה 6 פרו נהננו מקצב רענון מסך של 90 הרץ, ובעוד מכשירי פרימיום מתהדרים כבר ב 120 הרץ, כאן נקבל רק 60 הרץ. ככל שהמספר הזה גבוה יותר, כך תקבלו חדות טובה יותר בגלילה ללא תופעת גוסטינג. משהו שתשימו אליו לב? לא בטוח ובשימוש היומיומי שעשיתי בו, לא הרגשתי בחוסר מיוחד שהשפיע על השימוש בו.

המסך נראה טוב, עם צבעים טובים (לא חיים מידי) והייתי שמח יותר אם היה בהיר יותר באור השמש.

אותו מעבד

בכל הקשור למה שמפעיל את כל המכונה הזו, אנחנו מקבלים כאן את אותם הנתונים בדיוק שקיבלנו עם ה RealMe 6 Pro – מעבד סנאפדרגון 720G של קואלקום בעל 8 ליבות ומעבד גראפי ADRENO 618.

מבחינת זיכרון תקבלו כאן זיכרון לא קטן של 8GB וזיכרון אחסון סביר של 128GB שתוכלו להרחיב אותו. הביצועים של ה 7 פרו היו טובים למדי ולא זיהיתי שיהוקים או בעיות בשימושים יומיומיים.

את ה 7 פרו תוכלו לפתוח ולהדליק באמצעות חיישן טביעות אצבע הממוקם מתחת למסך שעבד טוב יחסית ולא זכורה לי פעם שבו הוא לא זיהה לי את האצבע.

את כל זה תתדלק סוללה בקיבולת של 4500 מילי אמפר שכרגיל, מספיקה כמעט עד הלילה למשתמש כבד וקצת יותר מיום למשתמש רגיל. כך או כך, כנראה שתצטרכו להטעין אותו בכל לילה. ה7 פרו מגיע עם מטען גדול של 65W המסוגל להטעין את המכשיר בזמן של קצת יותר מחצי שעה לסוללה מלאה. בבדיקה שלי ראיתי שההבטחות אכן מתקיימות והמכשיר נטען מסוללה ריקה (מכשיר נכבה) לסוללה מלאה (99%. לא עלה ל-100) והכל בתוך כ-34 דקות.

המצלמה

מבחינת צילום אנחנו מקבלים בדגם הזה יכולות קצת פחות טובות מה 6 פרו. שלא תבינו לא נכון, התמונות שתוציאו מהמכשיר יהיו זהות למדי לביצועים והאיכויות שתקבלו עם ה 6 פרו. לא יותר ולא פחות. הרבה בגלל שמדובר כמעט באותו מפרט ועדשות שהתמונות שייצאו מהן יהיו באיכות טובה באור שמש, כמו כל טלפון סלולרי ופחות טובה בחושך.

העדשה הראשית נותרה באיכות של 64 מגה פיקסלים עם מפתח צמצם 1.8 ואותו הדבר בעדשה נוספת של 8 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.3 וזוית רחבה של 119 מעלות ועדשה שלישית לצילומי מאקרו באיכות 2 מגה פיקסלים.

אז איפה השינוי? ב 6 פרו קיבלנו עדשה של 12 מגה פיקסלים שכאן הפכה לעדשת עומק 2 מגה פיקסלים. שנמוך נוסף נזהה באי יכולת לבצע זום אופטי שאפשר היה לבצע באותה עדשת 12 מגה פיקסלים ב 6 פרו. אמנם היה לנו זום X2, אבל זה עדיין היה משהו.

מבחינת צילומי וידאו, גם כאן ניתן לצלם באיכות של 4K ב 30 פריימים לשניה ו-1080 ב- 30/60/120 פריימים לשניה עם ייצוב תמונה דיגיטלי בלבד.

בגזרת צילומי הסלפי ממשיכה RealMe עם אותו הקו של להוסיף משהו והחסיר דבר אחר. ב 7 פרו נקבל עדשה אחת בלבד במקו ם2 שקיבלנו ב 6 פרו אבל עם שדרוג ל 32 מגה פיקסלים

בסופו של דבר חשוב לזכור שמדובר במכשיר ביניים זול והצילומים שיוצאים ממנו אולי לא הכי טובים שתוכלו להוציא ממכשיר סלולרי אבל הם צילומים טובים יחסית.

השורה התחתונה

נתחיל במחיר – 1,300 ש"ח. חשוב לזכור את זה כי בפועל אנחנו מקבלים מכשיר טוב במחיר אפילו יותר טוב. הפשרות במצלמה ובמסך הן לא פשרות שיקלקלו לכם את השימוש במכשיר והתחושה ששילמתם מחיר נמוך עבור סמארטפון שפשוט עושה את העבודה, שווה את הכל וזה הסיפור של ה-7 פרו – מכשיר מעולה ברמת המחיר הנמוכה שלו שאפילו עובר את הציפיות ממנו. בכל הקשור לשדרוג מה-6 פרו, אתם לא חייבים אבל אם אתם מחפשים מכשיר ביניים פלוס במחיר נמוך, אתם תמצאו אותו כאן.

לשרשור תגובות למאמר


11:55
  /  
8.12.2020
  

1