ה – XBOX Series X כבר כאן אבל ה-KINECT כבר לא!

מיקרוסופט, בצעד מעט מאכזב לטעמי, החליטה כי קונסולת ה- Xbox Series X שלה לא תתמוך ב- Kinect

14:16
  /  
28.11.2020
  

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר לדעתי בקניית XBOX Series X החדש הוא התמיכה לאחור בכל המשחקים מהעבר, זאת לצד מנוי חודשי המאפשר להנות מכ-100 משחקים משתנים מידי חודש.

אבל הי, מה עם ה- KINECT? אותה בקר המכיל מצלמות ומאפשר זיהוי תנועות גוף ומוציא אותנו מתנוחת הבטטה על הספה. אז זהו, שעליו בחרו מיקרוסופט לוותר וחבל מאוד.

מיקרוסופט, בצעד מעט מאכזב לטעמי, החליטה כי קונסולת ה- Xbox Series X שלה לא תתמוך ב- Kinect או במשחקי Xbox ישנים שנבנו במיוחד עבור Kinect. בבלוג של מיקרוסופט נרשם לפני כמה שבועות:  "כל משחקי ה- Xbox One וה-360 שאינם מחייבים את Kinect יתמכו במלואם ב- Xbox Series X מיד עם השקת הקונסולה. בגלל העוצמה חסרת התקדים של Xbox Series X, רוב המשחקים ייטענו מהר יותר וייראו פעמים רבות טוב יותר ב- XBOX החדש."  עם זאת, בקר ה- KINECT עצמו לא ימתך יותר, דבר מאכזב בפני עצמו.

"אין דרך שקינקט יעבוד", מאשרים במיקרוסופט. החלק האחורי של ה- Xbox Series X, בדיוק כמו ה- Xbox One X, אינו כולל יציאת Kinect ייעודית, ומיקרוסופט לא תתמוך במתאם ה- USB Kinect שמכרה לטובת חיבורו ל- Xbox One.

בשנת 2017, מיקרוסופט הפסיקה את כל ייצור Kinect. האסטרטגיה שהתחילה עוד אז, היא הסיבה שבגללה ל- Xbox Series X לא יתאפשר חיבור ל- Kinect הישן ואין מתאם קינקט שמתאים לסדרה. מהלך זה הוא נוק-האוט למוצר שהיה בעבר חדשני וייחודי. יתר על כן, מיקרוסופט לא ייצרה שום משחק חדש של Kinect מאז 2016. Fru היה המשחק האחרון שהושק עם פונקציונליות Kinect, ולמרות שהוא היה די פופולארי, הוא לא יצר את הבאז שציפו לו במייקרוסופט. מאז Fru, מיקרוסופט טרם הפיקה ואף הכריזה על משחק Kinect נוסף.

אני מניח שבחירה זו נובעת מהשתלטות ה- VR על העולם אבל כולי תקווה שאולי יום אחד משהו יצליח לחבר את בקר המצלמות הזה ל- XBOX החדש כדי שנמשיך לרקוד מול הטלוויזיה ונוכל להרגיש רקדנים מקצועיים.

 

שרשור תגובות: ה – XBOX Series X כבר כאן אבל ה-KINECT כבר לא!

 


14:16
  /  
28.11.2020