+Synology Nas DS420 – חוות דעת לאחר חצי שנה של זוגיות

לאחר חצי שנה של שימוש אינטנסיבי יש לי הרבה מה להגיד על סדרת DS פלוס החדשה של סנולוגי ובפרט על ...

18:11
  /  
27.11.2020
  

תמיד אהבתי להיות זה שמחזיק ביד את הטכנולוגיה שרואים בשלטי חוצות, בפרסומות בטלוויזיה ובמגזינים הטכנולוגים, להיות עדכני ומעודכן, אבל להיות זה שמחזיק מכשיר טכנולוגי בין הראשונים בעולם ועוד לפני השקתו זה כיף כפליים.

והפעם זה היה שרת ה- NAS הבייתי/עסקי של SYNOLOGY , שרת שהושק לאחרונה ויצא לחנויות לקראת סוף 2020.

אפתח ואגיד שלדעתי שרת NAS בייתי נכנס לקטגוריית המותרות, במיוחד בעולם בו שירותי הענן זולים מאוד ומגיעים כחבילת בסיס כמעט עם כל תוכנה או יישום כדוגמת GMAIL או OFFICE365.

אבל, ויש כאן אבל גדול שמתחלק לשני מרכיבים, האחד הוא המרכיב העסקי, ישנם מקרים בהם חברות גדולות ואף קטנות מעדיפות לשמור את החומר שלהם באופן מקומי ומאובטח יותר, והדבר השני שאותו השכילו חברות הגיבוי וניבול DATA לעשות (ובעיקר Synology) הוא לשלב אפליקציות מובנות במערכת מה שמאפשר בלחיצת כפתור ובאופן מובנה לסחוט מה-NAS את המירב (יפורט בהמשך), זאת לצד גיבוי בייתי נוח ואינטואיטיבי, שרת מולטימדיה וגיבוי תמונות אוטומטי, כל זאת ע"י גישה של כלל צרכני הרשת בבית לנקודה מרכזית אחת.

גילוי נאות, אצלי בבית רץ שנים רבות שרת NAS שיצרתי בעצמי, כזה שמומש על רסברי פאי בכמה פקודות לינוקס עם הרדיסק חיצוני גדול. זה עבד בסדר, מהירויות נמוכות אומנם אבל עשה את העבודה, כך שלא יהיה קשה להרשים אותי בביצועים של שרת NAS מקצועי.

סדרת DSX20+ Synology Nas החדשה

הסדרה החדשה של שרתי ה- NAS Synology שהושקה השנה כוללת את החלוקה הרגילה לדגמי 2bay ו-4bay כאשר לכל אחד מהאפשרויות שני תתי דגמים, השוני העיקרי הוא במפרט הטכני אותו הם מציגים, הדגמים אשר הושקו הם : DS920 +, DS220 +, DS720+ ו- DS420 +.

כמו בשנים הקודמות ובאופן מאוד מפתיע מצליחה SYNOLOGY לשמור על סודיות בקשר למוצריה החדשים הצפויים לצאת לשוק, הפעם היא הצליחה לשמור על הפרטים ממש עד ליציאת השרתים החדשים לסוקרים ולבודקים.

הסדרה החדשה קיבלה שדרוג חומרתי משמעותי ועברה (סוף סוף יש לומר) למעבדי Intel Celeron J4025 dual-core\4-core, Dual 1GbE ports, חריצים התואמים ל- M.2 2280 NVMe SSD ועד8G זכרון RAM מסוג DDR4. כמובן לכל תת דגם מפרט מעט שונה אבל בהחלט ניתן לראות כי הסדרה כולה שודרגה משמעותית.

+Synology Nas DS420

ה- DS420+ הוא סוג של הכלאה בין מספר משפחות NAS אותן שחררה SENOLOGY לאורך השנים, מצד אחד 4 מפרצי HDD בדומה ל DS415+ , מצד שני מראה של DS418play השייך למשפחה אחרת לגמרי ולבסוף מפרט הדומה DS220, נראה שבחרו לקחת את הדברים הטובים מכל משפחה ולחבר אותם לכדי דגם אחד.

דגם DS420+ הוא בעל 4bay (4 מפרצים ל HDD) היכול להכיל כל סוג של HDD הקיים בשוק (3.5“SATA HDD,2.5 “SATA HDD ,2.5“SATA SSD ,M.2 2280 NVMe SSD ), בנוסף וכמו שצוין השכילו ב Synology לשפר משמעותית את המפרט הטכני של ה- NAS מה שהופך אותו למכונת רשת לא קטנה.

ה DS420+ הוא שרת NAS 4K בעל יכולת גבוהה, הוא מציג פתרון אחסון המחובר לרשת לטובת שיתוף נתונים, הזרמת וידאו וריכוז כלל התמונות במקום אחד, כמו קודמיו הוא מתבסס על הממשק DSM המאוד מוצלח של החברה ומאפשר בין היתר להתקין אפליקציות רבות כגון שרת PLEX, תוכנות גיבוי אוטומטיות ועוד בלחיצת כפתור.

מפרט טכני

אז מה בקופסא: 

השרת הגיע בתוך קופסא הגדולה פי 2 מגודלו, מה שמבטיח הגנה מעולה למכשיר וכלל הרכיבים המגיעים איתו.

  • מארז השרת (ללא HDD) הכולל זכרון RAM של 2G.
  • שנאי 220V אירופאי
  • 2 כבלי רשת יצוקים
  • ברגים לחיבור HDD למגירות ה-NAS
  • מפתח פלסטיק לנעילת מגירות ה-HDD.

חיבור ראשוני, הגדרות ותחילת עבודה.

כבר משלב פתיחת הקופסא מורגש כי השקיעו מחשבה רבה ב- SYNOLOGY בעקרון הפשטות, ישנם מעט מאוד חלקים ובקושי נדרשת קריאה של חוברת ההדרכה בכדי לחברו ולשלב אותו ברשת הקיימת.

אציין כי היו בראשותי HDDים ממגוון גדלים, דגמים וחברות, והחיבור של כולם היה מאוד אינטואיטיבי ונוח, זאת בעזרת חורים מובנים במגירות ה-NAS וברגים המצורפים למארז.

החריצים ב-NAS גנריים ומתאימים לכל HDD עם חיבור SATA סטנדרתי, חריצי ה- M.2 NVMe נמצאים בתחתית ה- NAS ונגישים מעט פחות.

לאחר הכנסת ה- HDD, חיבור NAS לרשת הביתית והדלקתו ניתן להתחבר לממשק המשתמש של SYNOLOGY, ממשק ה- DSM (DiskStation Manager) המאוד אינטואיטיבי של החברה, מדובר בממשק הדומה לשולחן העבודה של ווינדוס ומאפשר התקנת אפליקציות וכניסה למסכי ההגדרות השונים.

עם החיבור הראשוני נדרש להכנסת פרטי התחברות ראשוניים והגדרות הגדרות התואמות את צרכנו.

לאחר סיום ההגדרות הראשוניות נפתחות לפני המשתמש אינספור אפשרויות ואפליקציות.

אפליקציות מובנות ב- DSM – DiskStation Manager של Synology, היתרון – הכול במקום אחד

בעבר, השימוש הבייתי שלי ב- NAS היה בעיקר לטובת הזמנת מדיה לכלל הצרכנים בבית, לאחר 45 ימי הזוגיות שלי עם ה- DS420+ והשימוש ב- DSM של SYNOLOGY אני יכול להגיד שהיתרון המשמעותי שאני מוצא בשימוש ב-NAS איכותי מסחרי הוא ה- ALL-IN-ONE.

היכולות והאפליקציות נגישות מאוד ובלחיצת כפתור וכמה הגדרות מאוד אינטואיטיביות ניתן להגדיר שלל אפשרות שליטה, גיבוי וסידור DATA.

File Sharing

ה-NAS מספק דרכים מהירות מאוד לחלוק את המידע בין צרכני הרשת. באמצעות אפליקציה בשם File Station ניתן לשתף קבצים דרך ה- Synology NAS ולהתאים אישית הרשאות גישה לטובת מיטוב אבטחה, כך ניתן לדוגמא, לאפשר גישה לקבצים מסוימים ו/או לתכנים ספציפיים לאורחים בלבד, לסנן תוכן לילדים או לשמור תוכן עסקי מאובטח ומוגן סיסמא. כמובן שהמימוש מאפשר שיתוף קבצים בפלטפורמות מרובות – בין אם מדובר במחשבי Windows, macOS, ו- Linux או התקנים ניידים.

בנוסף, יכולת שמצאתי מאוד מועילה היא היכולת לאפשר גישה מאובטחת מרחוק לתיקייה/תוכן ספציפי (הנ"ל ללא צורך בהגדרות ראוטר מיוחדות) מה שהופך את ה-NAS לשירות ענן לכל דבר. ומה עם הענן הציבורי הקיים? (Dropbox, Box, Google Drive, Microsoft OneDrive) ניתן לקשר אותם ל- File Station ו לגשת לכל הנתונים המרוחקים כאילו מאוחסנים באופן מקומי.

File syncing

קורה לי לא פעם שיש לי מספר קבצים שמורים במקומות שונים, כאשר רק אני ניגש לאותם קבצים אני עוד מסוגל לנהל את זה באופן סביר, הדברים מתחילים להסתבך כשיש מספר משתמשים בבית/בעסק שניגשים לאותם קבצים ומעוניינים לקרוא/לערוך אותם.

שני דברים שאהבתי ב File syncing – הראשון הוא היכולת להרים ענן שלך – עם בעלות של 100% על נתונים ולהגדיר אפשרויות סנכרון אוטומטיות אל מול הקבצים במחשב, אל מול מספר מחשבים ואל מול הרשאות ספציפיות, כמו כן ניתן לאחד קבצים או לשמור גיבוי של קבצים שהשתנו, הדבר השני הוא אפשרות הסנכרון גם אל מול עננים ציבוריים מסחריים ובעיקר האפשרות של גיבוי חד כיווני או דו כיווני כדי לגבות או לסנכרן בגמישות של הנתונים שלך בין ה- NAS לשירותי ענן הציבוריים

Data Backup

בתחילת דבריי ציינתי ש-Nas בייתי זה מותרות, עד שמתרגלים אליו ואז כנראה אי אפשר בלעדיו. Data backup זה אחד הדברים שפשוט מתמכרים אליהם, אם משלבים אותו עם אפשרויות סנכרון חכמות אז קיבלנו מערכת משומנת שמגבה ומסדרת כל הכלל הקבצים (כולל תמונות) שעוברים לנו ברשת הביתית.

כך לדוגמא, בכל פעם שאחד מהמכשירים הסולאריים "פוגש" את הרשת הביתית, באופן אוטומטי התמונות שצולמו מגובות לתיקייה ספציפית ב- NAS והקבצים מסודרים בתיקיות שנקבעו מראש ועל פי מיון של שנה וחודש.

דוגמא נוספת היא גיבוי תיקיות קריטיות במחשבים הניידים, ניתן להגדיר תזמוני גיבוי קבועים מראש של תיקיות/כוננים ואף לבצע IMAGE אוטומטי לכל המחשב אחת לתקופה.

אחסון מולטימדיה, תמונות ומוזיקה

synology היו בין הראשונים בשוק להבין שיש מקום ל-NAS ולאחסון גם בשימוש בייתי, לכן מצד אחד ישנם אפשרויות מורכבות הדורשות ידע טכנולוגי בכדי לממש ומצד שני אפשרויות אינטואיטיביות מאוד כגון אחסון וניהול מולטימדיה, תמונות ומוזיקה.

יש לציין שכאן נכנסות באופן משמעותי גם אפליקציות המובייל ש- Synology פתחה, עליהן נרחיב בהמשך.

מוזיקה (audio Station)

תחנת המוזיקה היא ספריה לשיתוף וניהול וסטרימינג של אוספי מוסיקה ,היא תומכת בהזרמת מוסיקה מה- Synology NAS למחשבים מקומיים, רמקולי USB, AirPlay, Chromecast Audio או התקני Bluetooth.

יתרון נחמד שיש באפליקציה הוא היכולת להוריד את השירים לזיכרון המכשיר הנייד בלחיצת כפתור, השיר ישמר על כל נתוני התיוג וישובץ באופן אוטומטי באפליקציה הסלולארית, כך יהיה ניתן לשמוע את המוזיקה גם ב- offline.

בנוסף ישנה אפשרות ולמתן פקודות קוליות וסנכרון בין תחנת המוזיקה של ה- NAS ובין Alexa (אני שואל למה רק Alexa? מה עם Google Home?). תחנת המוזיקה תומכת ב- CarPlay וב- Android Auto, ומאפשרת לנגן את השירים השמורים ב- Synology NAS בזמן הנהיגה

בטח שאלתם את עצמכם למה אני צריך את כל זה אם ב-20 ₪ לחודש אני מקבל דרך ספוטיפיי גישה לכל שיר שרק ארצה? התשובה לדעתי מורכבת, למשתמש הרגיל תחנת המוזיקה של Synology מעט מיותרת, ההתעסקות בלהוריד את כל השירים ולתייג אותם (למרות שתיוג השירים קיבל מענה די יפה במערכת ההפעלה של ה- NAS) בעולם בו הכול נגיש כל כך היא מיותרת. אבל גם במקרה הזה יש יוצאים מין הכלל, ראשית, כמו שכבר ציינתי הכול מרוכז במקום אחד, ה- Synology Nas נותן מענה כולל, גם לתמונות, גם למוזיקה גם למולטימדיה , לגיבוי ועוד ולכן יש יתרון לרכז את כל הצרכים במקום אחד במקום מספר מנויים לשירותים שונים. שנית, יש אנשים שאוהבים את המוזיקה המדויקת שלהם, מסודרת על פי רצונם וככאלה ה- Synology Nas יכול לתת להם מענה מיטבי. אישית מצאתי את הפונקציה הזו כמיותרת.

תמונות (Photo Station)

אם את תחנת המוזיקה מצאתי מיותרת אז במקרה של Photo Station הדבר הפוך. כפי שכתבתי בסעיף הגיבוי, בחרתי להכניס חוקה אשר מאפשרת גיבוי אוטומטי של תמונות מכלל המכשירים בבית, קרי, ברגע שהמכשיר הסלולארי (ולא רק) נפגש עם הרשת בייתית, התמונות מועברות לשרת ה- NAS באופן אוטומטי ומגובות שם על פי קריטריונים קבועים מראש.

באמצעות שימוש ב Photo Station התמונות מאורגנות באותו מבנה, ומוצגים אלבומים חכמים עם קריטריונים מותאמים אישית באופן אוטומטי

כמובן ש- Photo Station תומך בכל פורמט תמונות נפוץ כמו כן משלב תקני מטא Data פופולריים כגון- XMP, Exif ו- IPTC , דבר אשר מקל על הצפייה, העריכה והחיפוש בתיקיית התמונות.

לאחר שהתמונות הועברו ל-NAS ותויגו לראשונה, ניתן יהיה לצפות בהם ובאלבומים באופן נוח ואינטואיטיבי דרך ממש ה- WEB, שיתוף SMB או דרך האפליקציות למכשירים הניידים (DS Photo) באופן אינטואיטיבי, ויזואלי ונוח מאוד.

לאחרונה הוסיפו למערכת את אפשרות moments אשר תהווה את הממשק החדש של Photo Station ותכלול יכולות זיהוי פנים, תיוג על פי נושאים, למידת מכונה ועוד.

תחנת הוידאו (Video Station )

גולת הכותרת האפליקטיבית מבחינתי היא תחנת הוידאו, שנים על גבי שנים שאני מנהל את תיקיית הוידאו הבייתי שלי באמצעות תוכנת הקודי, אני מאותם אלו שהגדירו אותו לבד, ללא בילדים וללא גישה אינטרנטית לתכנים פיראטיים, הכול מקומי. היה לי נוח, התרגלתי.

מניסיון (קצר אומנם) עם תחנת הוידאו של Synology אני יכול להגיד שהחברה עשו עבודה טובה. נכון, יש תחרות צמודה עם אפליקציות צד שלישי כגון PLEX ודומיו אבל תחנת הוידאו של Synology מתברגת יפה במקומות הגבוהים.

בדיקת ביצועים מהירה ופשוטה מגלה שהשימוש בתחנת הוידאו המובנת עובדת טוב יותר עם תכני 4K כבדים בהשוואה לאפשרויות האחרות כגון PLEX, הדבר נובע ככל הנראה מהיכולת של – NAS לפענח הצפנות ולהעביר את המידע מהר יותר לצרכן.

תחנת הוידאו עוזרת לך לנהל את כל הסרטים, תכניות הטלוויזיה והסרטונים הבייתים ב- Synology NAS. הדבר הכי שמושי מבחינתי הוא היכולת להזרים סרטונים למכשירים שונים – מחשבים, סמארטפונים, נגני מדיה וטלוויזיות באופן מאורגן ומנוהל גם מחוץ לרשת הביתית. כך לדוגמא, אם אחד הילדים התחיל לראות סרט בסלון ורוצה להמשיך לראות אותו בחדר או מחוץ לבית עם חברים הוא יכול ללא שום בעיה. גם כאן יש משמעות גדולה לאפליקציה אותה פתחו בחברה (DS video).

מלבד יכולות ארגון המידע, צרפו בתחנת הוידאו יכולת לאסוף נתוני מסגרת כגון פוסטרים, תיאורי סרטים ועוד באופן קל ונגיש כולל שילוב תרגום, שליטה בהרשאות וכמובן הגנת לילדים בפני תכנים בלתי ראויים.

אפליקציות רבותי אפליקציות

למרות שאני לא נראה ככה, יש לי אופי של בטטה, בכושר, אבל בטטה, אוהב להפעיל את הכול מהספה בסלון, מהמיטה בחדר השינה או מהנדנדה בגינה. וכמה כיף שב- Synology אוהבים בטטות ופיתחו כמעט לכל ממשק אפליקציה ייעודית ואינטואיטיבית .

הרשימה כוללת את :
Ds Audio, DS Cam, DS Cloud, DS File, DS Finder, DS Get, DS Photo, DS Video, Live Cam ועוד' .

חייב לציין שלא התנסיתי בכולן אבל באלו שכן החוויה הייתה טובה מאוד, קלות החיבור, העיצוב הקליל והאינטואיטיבי קנה אותי ואף בחלק מהמקרים החוויה עלתה על השימוש בממשק ההפעלה הרגיל ה- DSM המבוסס WEB.
האפליקציות השימושיות ביותר מבחיני הן ה- DS Video, DS File, וה- DS Get, כמובן שיש עוד אפליקציות שאני מניח שהן שימושיות מאוד

DS Video
DS Video נועדה בכדי להזרים את אוספי הווידיאו מ- Synology NAS למכשירי Android ו- IOS . כל שצריך זה חיבור לאינטרנט והתקנת האפליקציה על ה- NAS, הסרטונים ממוינים בספריות שונות, ולכל סרט המידע נאסף באופן אוטומטי מה שהופך את החוויה לטובה ואינטואיטיבית.

DS File
זה הוא מנהל הקבצים האפליקטיבי של ה- DSM , ה-DS file מאפשר גישה נוחה מאוד לכל הקבצים דרך הטלפון, בכדי לאפשר גישה מאובטחת לקבצים שעל ה- NAS ניתן להגדיר שזו תותר רק בזמן חיבור לאותה הרשת ו/או באמצעות טביעת אצבע (דבר אשר ניתן להגדיר בכלל האפליקציות של החברה אך רלוונטי לדעתי בעיקר בגישה אל קבצים)

מלבד האפשרות לגשת לכלל הקבצים יש ב- DS File אפשרות פרודוקטיבית מאוד בשם Photo Backup, אפשרות זו מגבה באופן אוטומטי כל תמונה אשר מצולמת בנייד, כשזה פוגש את הרשת הבייתי, זאת לתיקייה מוגדרת מראש ב- NAS, בנוסף ניתן להגדיר אם נרצה למחוק את התמונות שגובו מהנייד או להשאירן.

DS Get
זהו מנהל ההורדות של ה- NAS , ניתן באמצעותו לנהל את ההורדות שלנו ישירות מהמכשיר הנייד, להתעדכן בסטאטוס ההורדות, להגדיר תזמוני הורדות ועוד.
ניתן כמובן להגדיר את האפליקציה כדיפולטית לקצבי טורנרט, כך, ברגע שנפתח קובץ טורנט שהורד בנייד הוא יסונכרן אוטומטית עם ה- DiskStation אשר יחל בהורדה אוטמטית של הקובץ.

אפליקציות צד שלישי

לא מעט אפליקציות ותוספי צד שלישי עברו גיור ל- Synology Nas DSM, הרשימה ארוכה מאוד ומהניסיון שלי הן מאוד שימושיות ומגוונות, כך לדוגמא ניתן "להרים" שרת PLEX בשלושה צעדים מהירים, הסנכרון לתיקיית הסרטים/סדרות/מוזיקה יבוצע אוטומטית ויאפשר צפייה דרך כל קליינט התומך ב- FLEX (כולל מחוץ לרשת הביתית)
דוגמאות נוספות אשר נמצאות בחנות האפליקציות של ה – DSM הן:Google Drive, DropBox, OneDrive, Elephant Drive and other cloud migration tools , Docker for virtual application environments, WordPress Site Hosting ועוד.
בזמן הקצוב שהיה לי עד כה עם ה- DS420+ מימשתי PLEX לטובת צפייה בסרטים (ולדעתי תחנת הוידאו המובנת טובה יותר) ומימושים נוספים כגון PI-HOLE (עפ"י המדריך המעולה של זיו רוזנפלד), חיבור לענן DropBox ועוד.

גם כאן כמו במימוש אפליקציות אחרות הדבר די אינטואיטיבי ועובד חלק.

ביצועים

במחני הביצועים ה- DS420 + הצליח לעמוד בציפיות, הוא הגיע לגבולות הממשק של 1Gbe בבדיקת צרכן בודד בהפעלת וידיאו והעברת קבצים בעת השימוש ב- RAID 0. כמובן שהביצועים נפגעים מעט כאשר עוברים לשימוש ב-SHR – (Synology Hybrid RAID) tl אך עדיין מדובר בקצה העליון של הגרפים.

בבדיקה להעברת קבצים על גבי הרשת הבייתית (5G) עם RAID 0 המהירות הגיעה במקרים מסויימים גם ל- 50-60MBs (כמובן תלוי ראוטר ועומס). כאשר מממשים 2 RAID הקצב מעט יורד, כמובן ברגע שממקבלים העברות המהירות מתחלקת בין אמצעי האחסון באופן לא סמטרי.
בהעברת מידע מאמצעי אחסון פנימי לאמצעי אחסון פנימי אחר (בין אם הוא מחובר דרך USB3 או בין הוא מחובר לחריץ אחר ב-NAS כמובן שהמהירויות עולות ומגיעות גם ל 150MBs.
כאשר בשני המקרים הנ"ל המעבד עבד כ- 50% מתפוקתו והזכרון המובנה (2G) נוצל ב20%.

בדיקות עומסי עבודה בשימוש ב- Web Server File Server נתנו תוצאות טובות והגיעו ל 3200 IOPS ב- RAID 0 ו- 2200 IOPS ב- SHR / RAID5. (Input/output operations per second)

ממשק SMB – ככלל אגיד שהממשק זה אל מול ה- NAS עובד הייטב ובאופן אשר מאפשר עבודה חלקה, בהמקרים בהם ניסיתי להעביר כמות גדולה של קבצים יחדיו (2-3T) התהליך נתקע כמה וכמה פעמים, אציין שכאשר הדבר בוצע דרך הטלפון הנייד באמצעות אפליקציית ה- DS FILE הדבר בוצע באופן חלק ומהיר.

ממשקי USB – גם כאן העבודה הייתה חלקה וטובה, בחיבור HDD חיצוני גדול או בחיבור DOK המערכת זיהתה באופן מיידי את אמצעי האחסון אזר הופיעה ככונן נייד בממשק המשתמש ה- DSM .

לסיכום:

כמו שכתבתי בתחילת דברי, לא היה קשה להרשים אותי, עד ה- DS420+ ה-NAS הבייתי שלי היה מבוסס על רסברי פאי, כמה שורות לינוקס והרדיסק חיצוני רגיל, ללא גיבוי, ללא הצפנה, ללא משאבים מרובים.

לכן, מבחינתי ה- DS420+ וכל התוספות מסביב כגון ה- DSM והאפליקציות הוא קפיצת מדרגה משמעותית.

עבור אותם המשתמשים שמחפשים משהו קצת יותר רציני מ-NAS בסיסי, סדרת פלוס החדשה מציעה תפוקה מוגברת עם חומרה טובה יותר מהמוצרים הבסיסים האחרים , הפונקציונליות והכמות הרבה של יישומים ושירותים רק מחזקים אותו ומאפשרים שימוש מגוון גם ללא ידע טכנולוגי נרחב.

באותה נשימה אגיד שה- DS420 + לא מושלם. אישית, במחיר הזה הייתי משלב מעבד 4-core וכמובן אפשרות לתוספת זכרון של יותר מ-8G . נכון שבנקודת זמן הזו המפרט מממש את יעודו על הצד הטוב ביותר אבל NAS לא קונים כל שנה ועם קצב התקדמות הטכנולוגיה וכמות המידע שאדם בסיסי צורך אין לדעת כמה שנים המפרט הזה יחזיק.

בנוסף אני לא ממש מצליח להבין למה לא שלבו חיבור HDMI ישירות למכשיר, זה משהו שהיה הופך אותו למכונת מולטימדיה טובה יותר.

אחרי חצי שנה של שימוש אני יכול להעיד שמדובר במוצר יציב מאוד, שקט, איכותי ומהיר דיו. זה מסוג המוצרים שפשוט שוכחים מהם והם עושים את העבודה לבד, ללא התעסקות תמידית.

אז שורה תחתונה אם אתם מחפשים NAS חדש או מחפשים שדרוג לקיים אשר עיקר יעודו זה גיבוי קבצים בייתי/עיסקי בנפחים קטנים עד בינוניים, צפייה בתכני 4K סטנדרטיים, ריכוז מאובטח של מידע במקום אחד וגיבוי מעולה של כלל יחידות הקצה בבית/במשרד, אז בהחלט ניתן לומר כי DS420 + מתאים. החומרה ששולבה ב- Synology DS420 + נותנת פתרון מעולה במחיר יחסית סביר, מבחינתי זה הדגם עם העלות תועלת הגבוהה ביותר.

שרשור תגובות : +Synology Nas DS420 – חוות דעת לאחר חצי שנה של זוגיות


18:11
  /  
27.11.2020
  

1