ASUS מכריזה על סדרת Tinker Board 2 החדשה

ה - Tinker Board 2 הוא מחשב לוח יחיד (SBC) מבוסס ARM בטכנולוגיית big.LITTLE ב-64 ביט המספקת ביצועי מחשב משופרים ...

18:13
  /  
27.11.2020
  

מחשבי לוח יחיד תפסו פופולריות במהלך השנים האחרונות בעיקר הודות ל- Raspberry Pi. חברת ASUS מצידה הציגה מתחרה בשם Tinker Board עוד בשנת 2017, וכעת במרווח של 3 שנים מכריזה ASUS לוח דור שני .

סדרת Tinker Board 2 החדשה של מחשבי לוח יחיד (SBC) מבוססי ARM משלבים ביצועים שעל הנייר נראים כמרשימים וזאת במארז שגדול רק במעט מכרטיס אשראי – מדובר בפלטפורמה טובה ונוחה מאוד למייקרים, מקצועני IoT וחובבים כאחד שרוצים להכניס קצת חיים אל תוך הרעיונות שלהם.

ב- ASUS מכריזים בשלב זה על שני דגמים, Board 2 ו- Tinker Board 2S אשר זהים לחלוטין למעט תכונה אחת: ה- 2S כולל 16GB של אחסון eMMC וחריץ לכרטיס Micro SD, כאשר Tinker Board 2 כולל רק את חריץ לכרטיס Micro SD.

ביצועי מעבד ושבב גרפי 

הדגמים של – Tinker Board 2 מבוססים על  שבב Rockchip RK3399. על שבב (SoC) זו כוללת 6 ליבות ARM בארכיטקטורת ה-64 ביט Armv8 החדשה, כך שלוחות אלו מציעים ביצועים משופרים באופן ניכר לעומת לוחות SBC פופולריים אחרים.

סדרת Tinker Board 2 החדשה מציגה בנוסף את טכנולוגיית big.LITTLE, טכנולוגיית עיבוד הטרוגנית המשלבת שני מעבדים מאוד שונים ביחד, באותה SoC. התוכנה מאחורי טכנולוגיית ה-big.LITTLE מקצה את המטלות באופן אוטומטי כדי להבטיח שכל תהליך יבוצע בליבות העיבוד המתאימות. התוצאה היא ש- Tinker Board 2ו-Tinker Board 2S מספקים פי 1.5 ביצועים מלוחות סדרת Tinker Board הראשונה, והם אמורים על הנייר להיות מהירים באופן משמעותי מ-SBC מתחרים רבים אחרים.

כדי לספק יכולת גרפית רצינית, סדרת Tinker Board 2 כוללת את Mali-T860 – שבב גרפי מרובה ליבות שהוא הדגם המציע את הביצועים הגבוהים ביותר בארכיטקטורת Midgard של ARM. שבב זה תוכנן לשימוש בתרחישי גרפיקה מורכבים, והוא מציע תמיכה במלאה ב-OpenGL ES 3.0/3.1, OpenVG 1.1, OpenCL ושאר תבניות לשימוש ביישומי דו ותלת ממד ישנים כחדשים. בהשוואה ל-Tinker Board המקורי, שבב ה-Mali T860 ב-Tinker Board 2 מאיץ את הביצועים הגרפיים בעד 28% יותר.

קישוריות עשירה ותמיכה בתצוגה כפולה ברזולוציה של עד 4K

עם HDMI, DisplayPort באמצעות חיבור USB-C ו-DSI המשולבים בלוחות, מציעים Tinker Board 2 ו-Tinker Board 2S גמישות תצוגתית וכוללים את היכולת לתמוך בשתי תצוגות בו זמנית ברזולוציה של עד 4K בכדי לספק פלט ויזואלי דואלי.

הלוחות החדשים מצוידים היטב גם במחלקת הקישוריות. על הלוחות ניתן למצוא USB 3.2 Gen 1 Type-A וגם USB 3.2 Gen 1 Type-C, יחד עם תמיכה ב-WiFi 5 ואנטנות 2.4/5 גיגה-הרץ 2×2 בערוץ כפול כדי לספק מהירויות העברה אלחוטיות שמהירות עד פי 10 מאשר חיבורי WiFi סטנדרטיים קודמים.

Tinker Board 2 ו-Tinker Board 2S מכילים גם מטכנולוגיית Bluetooth 5.0 המעודכנת המובנה בהם ומספקת יכולת  העברת נתונים במהירות כפולה ולמרחק שגדול עד פי 4 מקודמיו. ה-Bluetooth המשולב פותח את הדלתות גם לשימוש רחב ונוח במגוון התקנים, כולל רמקולים, אוזניות וגם בקרי משחק. בנוסף מגיע Tinker Board 2S עם חריץ הרחבת זיכרון מסוג microSD הממוקם בחלק התחתון של הלוח.

כלי להתקנה ובקרת תפעול 

Tinker Board 2 ו-Tinker Board 2S כוללים כלי התקנה גמיש שעוזר לכוונן כל היבט של המערכת, ומאפשר למשתמשים להגדיר את הביצועים כך שיתאימו במדויק למטלה המתוכננת. זה כולל את היכולת לקבוע תדר מרבי ומינימלי עבור המעבד והשבב הגרפי, וכן לוח מעקב שעוזר לשמור על שני המפתחות הללו בזמן הפעולה.

תמיכה ב-Android 10

Tinker Board 2 ו-Tinker Board 2S מתכוננים להריץ את מערכת ההפעלה Android 10 כדי לפתוח את העולם הזה אל מספר רב של תכונות שאינן זמינות אצל רוב  ה-PCB המתחרים.

מפרט טכני:

 

לסיכום – נקודות מפתח:

נראה ש- ASUS ממשיכה לדהור בכיוון הנכון ומשפרת את תחום ה- SBC באופן מרשים:

ה- Tinker Board 2 הוא לוח קטן עם מפרט מרשים ובעל כמה נקודות מפתח מעניינות: 

  • ביצועי IoT יוצאים מן הכלל: שבב SoC Rockchip RK3399 בעלת 6 הליבות בארכיטקטורת ה-64 ביט Armv8 החדשה, ועם השבב הגרפי Mali-T860 בגרסת ריבוי ליבות.
  • התקנה קלה: תוכנה אינטואיטיבית לכוונון וניטור ביצועים עם תהליך הגדרה ראשוני שמורכב משלושה צעדים.
  • ניהול ברמת מקצועית: ASUS IoT Cloud Console לניהול וניתוח נתונים, וכן תמיכה בעדכון קושחה אלחוטי (OTA).
  • תמיכה ב-Android 10: ביצועי תלת ממד משופרים, תמיכה ב-Android Neural Networks והצפנת Adiantum היעילה עד פי 5.

שרשור תגובת: ASUS מכריזה על סדרת Tinker Board 2 החדשה


18:13
  /  
27.11.2020