קניתם Oculus Quest ויש לכם משקפיים? אתם חייבים את זה

איך משתמשים במשקפי מציאות מדומה עם משקפי ראייה? אלה הפתרונות עבורכם

20:14
  /  
19.11.2020
  

 

אין מה לעשות, כמרכיבי משקפיים תמיד נידונו לחיים של מורכבות וחוסר נוחות – לזכור היכן הנחנו אותם, להקפיד שיהיו נקיים, להתמודד עם קסדות אופנוע, כובעים, שריטות, להתמודד עם מים ועוד דברים נחמדים שהיינו יכולים להסתדר בלעדיהם.

לא צפיתם עדיין בסקירה המלאה שלנו על ה Oculus Quest 2? ליחצו כאן

ואם זה לא מספיק, הרי שמשקפי מציאות מדומה לא מקלים עלינו, מרכיבי המשקפיים, יותר מידי – להרכיב משקפי מציאות מדומה על משקפי ראייה זה לא דבר נוח, מפריע מאוד במסגרת, לוחץ על העיניים והאוזניים ומסכן מאוד את עדשות ה VR שלנו כשהעדשות מתחככות זו בזו ויכולות להשאיר שריטות לא נעימות. עם האוקולוס קווסט 2 זה אפילו יותר מורגש בגל העיצוב הקטן יותר שלו והמימדים שקרובים יותר למשקף הראייה שלכם, מה שלוחץ עוד יותר את המשקפיים לפרצוף, מכאיב לעתים ושורט את עדשת ה VR.

זה לא שאי אפשר להסתדר. עד עתה נהגתי להשתמש במשקפי הראייה שלי ואם אתם תופסים את המנח הנכון של המשקפיים, יש סיכוי שאפילו לא תרגישו אותם. ולגבי השריטות? עם זה אין מה לעשות וכפי הנראה אם לא תשתמשו באחד הפתרונות, העדשות שלכם יישרטו מתישהו. אולי לא תשימו לזה לב ואולי זה יהיה משהו קטן, אבל זה יקרה.

כבר יש לי שפשופים בקווסט 2 שלי

 

אז מה עושים?

נשים בצד את הפתרון המובן מאליו והפשוט ביותר – שימוש בעדשות מגע. אם יש לכם, פשוט תרכיבו אותן ופתרתם לעצמכם את הבעיה.

אם אין לכם או לא מעוניינים לעשות שימוש בעדשות מגע (או אפילו לא יכולים), אז יש לבעיה הזו כמה פתרונות צד שלישי, החל מהפתרון הזול והפשוט ביותר, עד לפתרון הטוב אבל גם היקר יותר שעליו ארחיב כאן בהמשך. הפתרונות הזולים מגנים יותר על שריטות בעדשות ולא ממש מייתרים את המשקפיים. אבל לפחות עם אלה תוכלו להשתמש במשקפיים שלכם מבלי לחשוב משריטות בעדשות. תוכלו למשל לרכוש מדבקות (מגן עדשה שקוף) אותן תדביקו על גבי העדשות. זה פתרון זהה למה שאתם מכירים מהסמארטפון שלכם ובעצם יהיה חוצץ בין עדשת הראייה לעדשת ה VR.

מדבקות מסין – לא נדבקות, לא נראות טוב. נזרקו לפח

מומלץ? לא ממש. בואו נניח לעובדה שרכשתי מדבקות כאלה (אליאקספרס) והתברר שהן כלל לא נדבקות לעדשת ה VR והעובדה שעדשת ה VR מקומרת, מאוד מפריעה להדבקה של המדבקות האלה שלא בטוח שיש סיכוי בכלל להניח אותן ללא קמטים/בועות על גבי העדשה. וגם אם תצליחו איכשהו להדביק אותן, תדעו שיש ביקורות על כך שהן מטשטשות את הראות בעדשת ה VR.

נמשיך הלאה – הפתרון הבא הוא חישוקי פלסטיק אותם מצמידים למסגרת העדשה. מדובר בחישוקים פשוטים למדי שאפשר אפילו להדפיס במדפסת 3D ביתית והמטרה שלהם היא להרחיק את המשקפיים מהעדשה כך שאלה יישענו על מסגרת החישוק ולא על עדשת ה VR. אם אתם מדפיסים בהדפסה ביתית, כדאי שהחומר יהיה חומר אלסטי ולא פלסטיק קשיח מידי. גם כדי שלא ישרוט לכם את עדשות הראייה היקרות שלכם.

אבל כאמור, הפתרונות האלה, אמנם זולים ואולי פשוטים ליישום, אבל לא פותרים את בעיית המשקפיים.

לנישה הזו נכנסות חברות אופטיקה שמייצרות עדשות ראייה על גבי חישוק פלסטיק אותו תוכלו להצמיד לעדשת ה VR. המשקפיים של פייסבוק בעלי חריצים על גבי הפלסטיק של עדשות ה VR שלהם שמאפשרים למעשה הלבשה של עדשות והצמדתן אליהם.

חברת WIDMOvr מארה"ב היא חברת אופטיקה שכזו, שמייצרת קליפסים של עדשות ראייה למשקפי VR לפי מרשם שתשלחו אליהם ולא רק לקווסט. תוכלו למצוא אצלם עדשות לאוקולוס ריפט, ל VIVE של HTC ועוד. שלחתי אליהם את מרשם המשקפיים שלי (שאני בטוח שלכל אחד מכם, מרכיבי המשקפיים, יש. ואם אין, אז כדאי שיהיה לכם) וזהו. בלי שאלות מיוחדות, בלי בדיקות ובלי שהיו צריכים למדוד אותי בעצמם. לדברי החברה לוקח מספר ימים להכין את העדשות שהגיעו אלי עד הבית (באמצעות פדקס) כחודש אחרי.

עדשת ימין ושמאל
קצת עבה אבל לא מורגש

אתם תקבלו שתי עדשות, ימין ומשאל, על פי מרשם המשקפיים שלכם, ביחד עם מכסי פלסטיק (שנראה שהדפיסו אותם בתלת מימד) שיגנו על המשקפיים ואפילו נרתיק קטן שמחולק לשני תאים לשמירה על העדשות שלכם כשהם לא בשימוש.

מקבלים שתי עדשות, מכסי פלסטיק להגנה ונרתיק
שני תאים בנרתיק

העדשות נתפסו בצורה מושלמת על התופסנים של האוקולוס קווסט 2 שלי ולא זזו משם גם כשניסיתי לנענע את ה VR. בכל הקשור לאופטיקה, אני חייב להודות ש WIDMOvr הצליחו. מיד כשהרכבתי את הקווסט על הפנים, יצאה לי קריאת וואו. העדשות פשוט מעולות וראיתי בהן טוב יותר אפילו מהמשקפיים שלי. יש לי אמנם מספר קטן אבל גם צלינדר והחברה הצליחה להתאים את המרשם שלי במדוייק לעדשות. כלכך כיף, נוח ומשחרר פתאום לשחק ללא משקפיים.

מכסי הפלסטיק. נראה שהודפסו במדפסת תלת מימד

אמנם העדשות של WIDMOvr מעבות מעט את העדשות אבל ממש לא הרגשתי את העיניים שלי נוגעות בהן גם כשהצמדתי את המשקף חזק לראש. מה שכן, חשוב למצוא את הנקודה הנכונה. אם תזיזו את המשקף בזמן המשחק, הראייה תיטשטש לכם. וזה מובן.

העדשות נתפסות טוב על גבי הקווסט 2

בשורה התחתונה, זה מוצר ממש חובה למי שיש לו משקפיים. ההלבשה של המוצר וההסרה נוחים מאוד ואין שום בעיה להחליף בין משתמשים שונים. בטח ובטח אם הקווסט משמשים אתכם בלבד ואז בכלל הכי כיף ונוח שיש לכם משקף VR במרשם המשקפיים שלכם.

המחיר: 65 דולר לזוג עדשות (לא כולל משלוח)

לתגובות למאמר לחץ כאן

 


20:14
  /  
19.11.2020
  

1