פלייסטיישן 5: פתיחת קופסא והצצה ראשונה

ה PS5 החדשה של סוני מתחילה להימכר השבוע בארץ. מה יש בה ולמה לעזאזל היא כלכך יפה? צפו

8:25
  /  
18.11.2020
  

אחרי הרבה מאוד שנים, אפילו יותר מידי יש יגידו, הוציאה סוני את קונסולת המשחקים החדשה שלה, ה – PS5, הפלייסטיישן 5 שנחתה גם אצלנו כדי שנוכל לעזור לכם בשיקול האם לקנות אותה או לא. אבל בינתיים, בואו נפתח את הקופסא:

הפלייסטיישן 5 מעוצבת כמו חללית שבאה מהעתיד. הקימורים והקיעורים שלה משווים לה מראה מיוחד מאוד, בניגוד גמור למשל לאקס בוקס שמעוצבת כקופסא בעלת קווים ישרים. העיצוב של ה PS5 נראה קצת מתאמץ אבל בקטע טוב. אהבתי את הקווים המקומרים והעובדה שהיא לא משעממת בעין. גם צבעי השחור לבן נראים פשוט טוב ויתאימו כנראה לכל רהיט שיש לכם בבית.

זאת קונסולה שבכיף הייתי שם במרכז הבית, על הכוננית, במקום שכולם יראו. ולשם בדיוק כיוונה סוני.

בתוך הקופסא, שמוחבאת בתוך עוד 2 קופסאות וההרגשה היתה כאילו לפתוח "מתנה עוברת", נמצא את כבל המתח שהוא כבל שמיניות רגיל, כבל HDMI לחיבור הקונסולה למסך וכבל USB-USB Type C שאותו יש לחבר לשלט ולקונסולה בפעם הראשונה שתפעילו את המכשיר.

בנוסף, תקבלו לוחית/רגלית שהמטרה שלה היא לאפשר לכם להניח את הקונסולה בצורה אופקית. אתם יודעים, הקווים המקומרים קצת יפריעו להנחה אופקית ולכן הרגלית הזאת תאזן את הקונסולה על גבי משטח ישר. הקונסולה נראית טוב גם בצורה המאוזנת אבל אני אהבתי יותר את המנח האנכי. כן, רק כדי שהיא תיקח יותר תשומת לב.

בצדה הקדמי תמצאו את שקע ה USB ושקע ה USB C כשבתחתית מוצבים כפתורי ה EJECT ל CD וכפתור ההפעלה והכיבוי שלה. בצד (או למטה אם תניחו אותה אופקית) יהיה פתח הכנסת ה CD. בגרסה הזו נקבל אפשרות להכנסת CD פיזי כי אתם יודעים, מקום אחסון הוא דבר חשוב ולפלייסטיישן 5 יש 825GB שייגמרו לכם כנראה מהר מאוד עם כל המשחקים המטורפים שיוצאים היום.

מאחורי הקונסולה נמצא שני שקעי USB, שקע LAN, פתח HDMI ושקע החשמל (שמיניות).

אולי גולת הכותרת של הקונסולה הזאת היא השלט. סוני השקיעה ושידרגה את השלט לא מעט ואנחנו נקדיש עבורו פרק מיוחד בהמשך. השלט מגיע כשהוא כבר טעון, יש בו שקע USB C והוא אמור לרטוט לכם ביד בצורות כלכך מיוחדות שיכניסו אתכם למשחק.

אנחנו כמובן נמשיך ונשחק בקונסולה החדשה של סוני ונספר לכם בהמשך האם היא שווה את המחיר ואת הקפיצה שביצעה סוני בין ה PS4 ל PS5. אז תעקבו אחרינו

יבואן: ישפאר
מחיר: 2,499 ש"ח לגרסת כונן ה Blu-Ray

לתגובות למאמר לחץ כאן

מפרט:

CPUx86-64-AMD Ryzen Zen 8 Cores / 16 Threads at 3.5GHz (variable frequency)
GPURay Tracing Acceleration
Up to 2.23 GHz (10.3 TFLOPS)
GPU ArchitectureAMD Radeon RDNA 2-based graphics engine
Memory/Interface16GB GDDR6/256-bit
Memory Bandwidth448GB/s
Internal StorageCustom 825GB SSD
IO Throughput5.5GB/s (Raw), Typical 8-9GB/s (Compressed)
Expandable StorageNVMe SSD Slot
External StorageUSB HDD Support
Optical Drive (optional)Ultra HD Blu-ray (66G/100G) ~10xCAV
BD-ROM (25G/50G) ~8xCAV
BD-R/RE (25G/50G) ~8x CAV
DVD ~3.2xCLV

8:25
  /  
18.11.2020
  

1