Corning מציגה פתרון חדש לקישוריות ופריסה מהירה לרשתות 5G

הציוד החדש יסייע למפעילי רשתות טלקומוניקציה לענות על הביקוש הגובר להגדלת רוחב הפס

16:25
  /  
17.11.2020
  

CORNING – לא רק זכוכית ומוצרי בית

את חברת קורנינג (CORNING) הכרתי לראשונה בשנות ה-80 כחברה שמייצרת כלי בית כמו צלחות וסירים מחומר עמיד ביותר שכמעט לא נשבר.  ואמנם עם חזרתי לארץ בשנת 1982, הצטיידתי בניו-יורק במגוון מוצרי קורנינג שעדין נמצאים בשימוש. Fast forward לשנת 2020, ומסתבר שחברת קורנינג היא לא רק בעסקי צלחות חזקות וזכוכית מחוסמת למכשירי סלולר אלא גם שחקנית משמעותית בציוד תקשורת מודרנית וסיבים אופטיים, ומתוך וויקיפדיה אני למד שהיתה זו CORNING שפתחה וייצרה את הזכוכית למנורה החשמלית שפיתח תומאס אדיסון.

בשנה האחרונה, עם השקת דור 5 (5G) של סלולר בישראל ע"י חברות הסלולר המקומיות, החלה התעניינות מוגברת בעניין, מעבר לסיפור הקונספירטיבי של השקת התקשורת המהירה בעולם ובישראל. ואם נימנע מרעשי הרקע ש- 5G עושה, ונתמקד באספקטים הטכנולוגיים שבדבר, נראה שיש עניין מוגבר בנושא וחשיבות גדולה להבנה מה מאחורי הטכנולוגיה. במקביל להשקת הדור המהיר החדש, יש לציין גם התעניינות מוגברת בהשקות חיבורי סיבים אופטיים הביתה בסגנון FTTH (בעברית סיב אופטי עד הבית).  רוב החסמים הרגולטוריים שקשורים לזה נמצאים בימים אלו על שולחנו של שר התקשורת ויש לקוות לחדשות טובות בעניין.

במקביל, השיקה לאחרונה חברת CORNING מוצרים חדשים לתקשורת 5G מהירה מבוססת סיבים אופטיים הכוללים טרמינלים ומחברים (terminals / connectors) קטנים לפריסה מהירה של הדור החדש.  אם פעם ראינו בעלי דירות משכירים חדרים שלמים לצורך התקנת ציוד סלולר בתוך הערים (ראו תמונות למטה), הרי היום ניתן בעזרת פריסת סיב אופי אחד להגיע למקומות רבים ללא קושי עם התקנת ציוד עזר זעיר. הסדרה החדשה עם השם המורכב והארוך Corning Evolv Hardened Connectivity Solutions with Pushlok Technology כוללת מחברים קשיחים אשר יסייעו למפעילי רשתות טלקומוניקציה לענות על הביקוש הגובר להגדלת רוחב הפס, מעבר לחיבורי  5G רבים והתקנתם בארונות תקשורת הנמצאים בחללים סוגרים ופתוחים. מהנדסי החברה תכננו את ה-Evolv כדי לענות על הצרכים המשתנים של עולם הטלקומוניקציה. המוצר החדש קטן בהרבה ממוצרי התקשורת הקודמים ומאפשר חיבור יעיל, ורסטילי, חסכוני וקל להתקנה בכל ארון תקשורת.

טרמינל סיב אופטי דור 5 מתוצרת קורנינג – צילום: יח"צ קורנינג

הצורך בקישוריות מהירה לרשת האינטרנט התגבר בתקופה האחרונה עם פרוץ הקורונה והשלכותיה על חיינו. רבים מאיתנו עובדים ולומדים מהבית וחיבור של 100 מגה שברוב המקרים אינו כזה בפועל, כבר לא מספיק. התופעה של קריסות שידורי זום ודומים לה  לילדים ולהורים הפכה למכת מדינה וכולם מתלוננים. דור 5 וחיבורי סיבים אופטיים עשויים לעזור רבות בכל הקשור לחיבור שלנו עם עולם המידע המכוון. עולם הטלוויזה גם הוא עובר שינויים ואדפטציות לתקשורת מהירה, והחודש אפילו התבשרנו על שידורי ספורט ללא השהייה – דבר שהפריע לרבים שלמדו שקבוצת הכדורגל החביבה עליהם ספגה גול מצרחות השדרים והשכנים בבניין הסמוך לפני שהגול אצלם במסך, בפועל הובקע. ומכאן שהציוד החדש שחברת קורנינג מציגה עוזר לעמוד בביקוש הרב לפריסה נרחבת יותר של סיבים אופטיים ופריסה מואצת של הדור החמישי בחללים עם אילוצי מקום לפריסת ארונות תקשורת חדשים.

תקשורת מהדור הקודם – ציוד תקשורת על גגות תל-אביב – צילום: דניאל מטלון

"עם פתרונות Evolv וטכנולוגיית Pushlok, קורנינג עובדת עם לקוחותיה להפחתת החסמים בפריסת רשתות מוכנות ל- 5G (באנגלית 5G Ready) ", ציין בוב וייטמן, סגן נשיא לפיתוח שוק ב-Corning Optical Communications. "לעתים קרובות, על המתקינים לפרוס סיבים בחללים צרים שלא תוכננו במקור לצפיפות החיבורים של ימינו – כיום מפעילי הרשתות מחפשים לפרוס בצורה מהירה וחסכונית יותר. זו הסיבה שהם ימצאו את הפתרונות הממוזערים שלנו כה יקרי ערך."

https://youtu.be/jZ9nXikEZC0

ולמתעניינים בנושא, הנה לינק עם פרטים טכנייים רבים.


16:25
  /  
17.11.2020
  

1