נוקיה 8.3: מכשיר ביניים נקי עם 5G

הנוקיה 8.3 הוא מכשיר ביניים מעולה שנותן תמיכה רחבה ב 5G ואפילו נראה טוב. בדקנו

11:51
  /  
30.11.2020
  

HMD ממשיכה במסע שלה עם המותג נוקיה והוציאה החודש את הנוקיה 8.3 5G שלפחות על הנייר הוא מכשיר שכדאי מאוד לשקול אותו כמכשיר העתידי שלכם. עם הנוקיה 8.3, ולמעשה כבר עם כמה מכשירים קודמים שלה, משתיקה החברה את כל הספקנים שחשבו עד עתה ש HMD מנסה לעשות פעולות החייאה למותג שפג תוקפו כבר מזמן. מסתבר שנוקיה כאן כדי להישאר. הנוקיה 8.3 הוא ההוכחה לכך.

עיצוב ובנייה

הנוקיה 8.3 לא קטן בכלל. במידות של 171.9X78.6X9 מ"מ ובמשקל של 220 גרם הוא מכשיר שאתם תרגישו ביד שלכם וכשתעברו ממכשיר אחר אל הנוקיה 8.3 תרגישו פתאום משקל גדול יותר ביד ומידה שמתאימה לאנשים עם ידיים גדולות.

כך או כך, העיצוב שלו מרשים מאוד ונראה סופר איכותי, החל מהגב הכחול שהצבע שלו משתנה עם התאורה שנופלת עליו, מערך המצלמות שנראה פשוט יפה במרכזו והמסך שמגיע כמעט עד השוליים. הוא מרגיש היטב ובנוי היטב.

כפתורי הווליום נמצאים ביחד עם כפתור ההדלקה והכיבוי מצד ימין ואת זה אני פחות אוהב. לטעמי טוב יותר לקבל מכשיר עם הפרדה של כפתור הדלקה וכיבוי בצד ימין וכפתורי ווליום מצד שמאל. גם לצורך הגנה מפעולות אקראיות בכפתורים שלא צריך לגעת בהם כרגע וגם לתפעול – למשל בצילום מסך כשצריך ללחוץ על כפתור הכיבוי וכפתור הווליום בו זמנית. פחות נוח.

אבל בסופו של דבר הבנתי את ההיגיון. כי מצד שמאל תמצאו כפתור נוסף, כפתור גוגל שלחיצה עליו תפתח את סייען הגוגל שלנו. ואיתו לא הייתם רוצים להתבלבל כי לחיצה עליו במקום על ווליום פשוט תפעיל את הסייען ותפריע במסך בו אנחנו נמצאים כרגע.

כפתור גוגל אסיסטנט משמאל
כפתור גוגל אסיסטנט משמאל

כפתור ההדלקה והכיבוי הוא כפתור שקוע, אז כאן לפחות לא תתבלבלו בקלות. הכפתור משמש גם כחיישן טביעות אצבע שעובד בצורה מעולה והדליק לי את המסך בכל פעם שנגעתי בו.

בתחתית המכשיר ישנו פתח הטעינה ושקע האוזניות ש HMD שמרו כאן. מה שלא ניתן להגיד על כמה יצרניות מובילות אחרות. ואם כבר נגענו בסאונד, אז אולי תתאכזבו לגלות שיש כאן רמקול אחד בלבד. אמנם חזק ונשמע היטב, אבל עדיין אחד.

מימין כפתורי ווליום והדלקה שהוא גם חיישן טביעות אצבע

המסך

המסך כאמור מגיע כמעט עד השוליים אבל לא נוגע בהם. מצד אחד כבר למדנו שזה פרקטי יותר ממסכים שגולשים על השולים ומהצד השני משהו בנראות של זה נראה פחות עתידני. אני מעדיף את הפרקטיקה במקרה הזה וממליץ גם לכם לאמץ את הגישה הזו.

המסך הוא מסוג IPS LCD בגודל 6.81 אינטשים (גדול. אמרנו כבר) ברזולוציה של 1080X2400 וביחס פיקסלים לאינטש של 386 פיקסלים וביחס מסך של 20:9.

מסך LCD שפשוט נראה טוב

כן. מצד אחד מדובר במסך IPS LCD וגם מבחינת רזולוציה, ויחס PPI הוא לא המסך הכי טוב שתמצאו. על הנייר. אבל ניירות לחוד ומראה עיניים לחוד. כי המסך נראה באמת טוב ובטח עבור השימושים הבסיסיים פלוס שלכם. תוכלו גם להגדיר מצב DARK שילווה אתכם במערכת ההפעלה בלבד. (כמובן שהשאר צריך להיתמך באפליקציות הקצה שתתקינו).

קצב הרענון כאן הוא 60HZ בלבד. לא ציפיתי לראות 120 כמו במכשירים אחרים ולמעשה אני מעדיף שלא כי זה בסופו של דבר מגיע על חשבון הסוללה. אבל 60 זה עדיין נמוך מידי.

מערכת ההפעלה

לרוב אנחנו שומרים את ההתייחסות למערכת ההפעלה לסוף אבל כאן חשוב להזכיר שאנחנו מקבלים את מערכת ההפעלה אנדרויד ONE בגרסה 10 שלה. מדובר במערכת הפעלה נקייה לחלוטין ללא תוספות מעיקות שהיצרניות השונות נוטות להעמיס עלינו ועל המכשיר. מצד אחד מדובר ביתרון מובן אבל לפעמים גם בחיסרון.

ממשק ערום של גוגל

מערכת ההפעלה מבוססת כולה על אפליקציות גוגל בלבד כשאפילו לא תמצאו כאן אפליקציית גלריה אלא את אפליציית התמונות של גוגל, דבר שקצת העיק עבורי כשחיפשתי לערוך או לשלוח את התמונה שהרגע צילמתי. לא נוח בכלל. אפליקציות בסיסות אחרות גם הן חסרות כמו אפילו מחשבון שאין כאן או סייר קבצים ואת כל אלה תצטרכו להוריד מהחנות של גוגל או פשוט להסתפק במה שהיא מציע לכם.

למי שמחפש הקלטת שיחות, יגלה שאין כאן אפשרות להקלטת שיחות מובנית, למרות הצהרתה של נוקיה שתאפשר את זה (לא בישראל לפחות) וגם אפליקציות צד ג' לא עבדו לי כאן.

צילום

בגב המכשיר יש 4 עדשות צילום אבל אל תתנו למספר הזה להרשים אתכם יותר מידי. בפועל מדובר בעדשת 64 מגה פיקסלים עם מפתח צמצם 1.9, עדשה של 12 מגה פיקסלים עם מפתח צמצם של 2.2 ושתי עדשות 2 מגה פיקסלים האחת לצילומי עומק והשניה לצילומי מאקרו.

4 עדשות צילום בגב
עדשת סלפי בצד

התמונות שהוצאתי מהנוקיה 8.3 היו תמונות טובות למדי, חדות וברורות באור שמש. בצילומי לילה עם תאורה ברקע, התמונות יצאו קצת פחות טובות עם מריחה של צבעים. אבל צילומי לילה תמיד היו עקב אכילס של מצלמות הסמארטפון ובסך הכל הנוקיה 8.3 עשתה עבודה לא רעה.

תמונות טובות למדי

צילומי הבוקה (רקע מטושטש) גם כאן היו טובים יותר באור יום ופחות בלילה כשהטשטוש בין הרקע לאובייקט התפקשש לעתים. הצילום בסופו של דבר היה סביר פלוס ונתן את התוצאות שציפיתי להן כשאמנם מצד אחד לא יצאו ממני קריאות וואוו כמו במצלמות סמארטפון אחרות אך מהצד השני הן סיפקו תמונות טובות זהות או יותר לתמונות שתוציאו מכל מכשיר ביניים אחר.

דוגמאות צילום:

צילום בחוץ, בלילה, עם תאורה מלאכותית
צילום סלפי. האובייקט יוצא חד. הרקע קצת פחות

מתחת למכסה המנוע – תומך 5G

הנוקיה 8.3 תומך בכל התדרים שמאפשר ה 5G. אז נכון שאין לכם הרבה מה לעשות עם 5G היום והפרישה בישראל היא לא מהמשופרות, אבל הנוקיה 8.3, בטווח הארוך, יתברר כמכשיר שמגיע עם תמיכה רחבה ב 5G ומובטח על ידי החברה שיעבוד כמעט בכל מדינה בחו"ל. בהחלט יתרון.

בכל הקשור למה שתמצאו מתחת למעטה שלו, הרי שהנוקיה 8.3 מגיע עם מעבד 756G של קואלקום וזיכרון RAM לא נמוך של 8GB. מדובר במעבד שהוא לא המילה האחרונה בכוח העיבוד שתמצאו במכשירי פרימיום אבל הוא בדיוק מיועד לאותם מכשירי ביניים שעושים את העבודה היטב ללא שיהוקים או תקיעות וכך גם מצאתי אותו בעבודה ביומיום.

נפח זיכרון האחסון עומד כאן על 128GB שניתן גם להרחבה.

את כל זה תפעיל סוללה בקיבולת של 4500 מיליאמפר. מדובר בסוללה גדולה ומכובדת שבאמת משאירה את המכשיר פעיל לאורך זמן שיאפשרו למשתמשים כבדים להגיע איתה עד שעות הערב המאוחרות ולמשתמשים חסכנים יותר אפילו עד למחרת.

השורה התחתונה

על הנייר תחשבו אולי שתקבלו מכשיר פחות טוב ממה שאתם מחפשים, אבל בפועל, הנוקיה 8.3 עושה עבודה טובה יחסית בכל הפרמטרים שלו שלפעמים מגיע עם פשרות שלרוב יהיו זניחות עבור השימושים הרגילים שלנו כמו איכות המסך, החוסר באפליקציות (שיהווה יתרון עבור אחרים) והצילום שעושה עבודה טובה למדי בקטיגוריית הביניים שבו המכשיר נמצא. הנוקיה 8.3 הפתיע אותנו בעיקר בחווית השימוש בו שמלבד גודלו ומשקלו, שיתאימו אולי יותר לבעלי ידיים גדולות, היא היתה נעימה ומוצלחת. למי שמחפש מכשיר ביניים טוב עם מערכת הפעלה ערומה של גוגל ותמיכה רחבה ב 5G, הנוקיה 8.3 יתאים לצרכיו

מחיר: 2,300 ש"ח

לשרשור תגובות למאמר


11:51
  /  
30.11.2020
  

1