אפל מציגה: מעבד M1 החדש משולב במקבוק אייר, מק מיני ומק פרו

כפי שהבטיחה, אפל משיקה את מחשבי המק החדשים שלה עם מעבד ה M1 שלה שיאפשר ביצועים טובים יותר

20:57
  /  
10.11.2020
  

במרכז הטכנולוגיה הריק של אפל, הציג הערב טים קוק את אירוע ההכרזה השלישי של החברה השנה לאחר שרק לפני כחודש הוצגה סדרת האייפונים 12 החדשים.

כפי שהוכרז לפני מספר חודשים, אפל הודיעה שהיא מתכוונת לעבור ממעבדי אינטל במחשבי המק שלה למעבדים משלה בשם אפל סיליקון והערב אפל לוקחת את זה צעד אחד קדימה ומציגה את מחשבי המק החדשים עם המעבדים החדשים שלה.

מה שיהיה במרכזו של המק הוא ה M1, שבב חדש של אפל שמשלב את התכונות והיכולות של כל השבבים בהם השתמשה אפל בעבר לתוך שבב אחד. M1 הוא מעבד 5 ננומטר עם מספר רב של 16 ביליון טרנזיסטורים.

ה M1 מגיע עם 8 ליבות עיבוד שיעשה את אותה עבודה בפחות ניצול אנרגיה כך שבמבחני ביצועים של אפל, טוענת זו שהמעבד יתן תקופה פר וואט גבוהה יותר ואף פי 3.

מעבד ה GPU ב M1 מכיל בתוכו 8 ליבות וגם הוא מפיק תפוקה גבוהה יותר, עד פי 2 ממעבדי מחשבים דומים אחרים בניצול אנרגיה נמוך יותר.

המעבד של אפל משתלב מעולה באמצעות התוכנה וכך השילוב ביניהם הוא אופטימלי. מערכת ההפעלה של אפל, Big Sur תנצל טוב יותר את כח העיבוד החדש ומהיר יותר בהפעלת אפליקציות וביצוע פעולות בתוכנה. השבב יידע לתת תעדופים לפעולות שונות בתוכנה ולאפשר יותר כח כשתשחקו במשחק גרפי או לאפשר ניצול סוללה טוב יותר בפעולות פשוטות יותר כמו כתיבת מייל למשל.

כל האפליקציות מוטבו בהתאם לשבב החדש כדי לנצל אותו טוב יותר. אפל תתמוך באפליקציות אוניברסליות עבור מעבדי אינטל ומעבד ה M1 גם יחד ואפילו להריץ אפליקציות של אייפון על גבי המק.

הראשונים שיקבלו – המחשבים הנמוכים של אפל

ה M1 אמור לדברי החברה לאפשר ביצועים גבוהים יותר במחשבים שבדרך כלל הביצועים שלהם לא גבוהים כמו מחשבים אחרים בסדרות של אפל.

המקבוק הראשון שייצא עם ה M1 הוא המקבוק אייר שיאמור לתת בוסט של ביצעוים למחשב שבדרך כלל הוא הנמוך בסדרת המקבוקים של החברה. המקבוק אייר משופר במהירות עד פי 3 מהמחשב הקודם ותוכנות כמו Final Cut Pro יעבדו עליו ללא בעיה וללא איבוד פריימים.

מבחינת סוללה, תקבלו עד 18 שעות צפייה בסרט בניצול מלא של סוללה. המקבוק אייר מגיע עם מסך רטינה בגודל 13", עם Touch ID, ללא מאוורר שיקפיד על שקט בעבודה והכל במחיר של 999 דולר.

המחשב השני שיקבל את השבב החדש הוא המק מיני שהשילוב של ה M1 יאפשר לו לעבוד במהירות של עד פי 15 מהדור הקודם. המק מיני מגיע עם HDMI 2.0, חיבור LAN ועוד.

מחיר המק מיני הוא 699 דולר שהם 100 דולר פחות מהדור הקודם שמכרה אפל.

אבל לא רק למחשבים הנמוכים שלה. אפל מציגה גם מקבוק פרו חדש שמשלב את השבב החדש של החברה. המקבוק החדש מגיע עם מסך 13" ויהיה מהיר יותר עד פי 5 בעיבוד הגרפי שלו ועד פי 3 מהיר יותר ממחשב חלונות מקביל.

גם מבחינת Machine Learning נקבל כאן מהירות של עד פי 11 ואפשרויות רינדרור וידאו מהירים יותר ללא איבוד פריימים.

מבחינת סוללה תקבלו עד 20 שעות ניגון וידאו ושיפור במיקרופון הפנימי של המחשב.

מחיר המקבוק פרו – 1,299 דולר

זמינות – ניתן לרכוש החל מהיום כשזמן הספקה החל משבוע הבא.

בשורה התחתונה אפל מבטיחה ביצועים טובים הרבה יותר מהדגמים הקודמים שלה או מדגמי חלונות מקבילים תוך שהיא עושה שימוש נבון יותר במעבד שלה בשילוב התוכנה שלה וכך בשליטה בשני העולמות במקביל, יכולה להבטיח ניצול טוב יותר של המעבד

לשרשור תגובות למאמר

 


20:57
  /  
10.11.2020
  

1