Meater+ מד חום חכם לגריל ולמעשנה

עם ה Meater+ אתם תדעו בדיוק מתי הבשר שלכם מוכן. עם אפליקציה ומרחוק. לקרוא על בטן מלאה

14:41
  /  
07.11.2020
  

מה זה ה-Meater+ ואיך הוא שונה מסתם מד חום לבשר?

ה-Meater+ הוא סנסור חכם וקטן לבשר. קל לקחת אותו אתכם, גם אם אתם מכינים את הבשר בחוץ. הוא בנוי משני חלקים – הסנסור עצמו שנראה כמו מד חום רגיל (לגוף, לא לבשר) כלומר גוף מתכת מעט עבה וראש חיצוני (אשר מודד את הטמפרטורה החיצונית בתוך הגריל).

בעוד שעם מדי חום אחרים, יש בעיה של קליטה בשימוש עם מעשנה, או שיש להם חלק שנתלה מחוץ למעשנה, ה-Meater+ מתגבר על בעיות הקליטה בדרך אחרת לחלוטין. המכשיר שמטעין אותו, כמו מארז מעץ, לא רק טוען אלא משמש כתחנת ממסר שמפיצה את סינגל ה-BT (יש גם אפשרות להשתמש במכשיר חכם נוסף ואז הכל זמין דרך האינטרנט בכלל) ברחבי הבית. את אותו גוף צריך לשים בינכם לבין הסנסור, מספיק קרוב בשביל שהוא יוכל לקלוט את הסנסור ולהפיץ את הסיגנל ברחבי הבית.

בעוד שהפיתרון המקובל לרוב דורש שיצאו חוטים פיזיים מתוך הגריל, כאן לא צריך שום דבר. איך הסנסור עושה את זה? הוא מחביא את כל החלקים הרגישים לחום בתוך הקטע שנכנס לתוך הבשר. כך הבשר עצמו מגן עליו מפני החום העז שקיים בתוך הגריל או המעשנה.

החברה עצמה נותנת הרבה עצות לאיך להוציא בשר טוב, כולל שיטת "מכת החום" שבה מתחילים עם גריל חם על שני צידי הבשר ואז בישול ממושך עם טמפרטורה נמוכה יותר עד להשגת מידת העשיה המדוייקת.

עם קבלת המכשיר, צריך להוציא את כל פסי המגן בכדי לאפשר להכל להתחיל ולהתעדכן ולהטען. נדרשות 4 שעות טעינה לפני שימוש בסנסור וכמובן עדכון קושחה. תחנת הממסר קטנה במיוחד (כמו קופסאת דוקים) וכוללת בטריית AAA בודדת שמחזיקה את כל הסיפור.

הקליטה ברחבי הבית היתה מושלמת – שמתי לרוב את תחנת הממסר בצמוד למעשנה (זה מתמנגנט אליה, כמובן לאיזור לא חם). אך כאשר היו לי מעט בעיות קליטה, קיבלתי התראה על כך ובסופו של דבר הכנסתי את המטען לתוך הבית.

איך כל הסיפור פועל, תחילה בוחרים בסוג הבשר וסוג העשיה וגם בהתראות. סוג הבשר דורש לתרגם את השמות הישראלים לשמות אמריקאים (מאתגר לעיתים). לטובת "הניסוי" ניסינו שני נתחי בשר בשני אירועים שונים – שייטעל (Rump) ו-אנטריקוט (Prime rib). רמת העשייה בביתנו הוא Medium rare עם נטיה לדימום, וכמובן שכאן ממש ניתן לשלוט ברמת העשיה כמו שצריך.

כשמתחילים את התהליך כמובן מומלץ מאוד להתחיל כאשר הבשר בטמפרטורת חדר, בכדי למנוע עשיית יתר מבחוץ ודימום יתר מבפנים.

את ההתראות לרוב צריך לכוון לפי שאר התלויות. לדוגמא, אני צריך 45 דקות להתריע לפני סיום הבשר בכדי שהתוספות יהיו מוכנות. המכשיר לא רק לוקח את העשיה בחשבון, אלא גם את זמן המנוחה שחלק מהבשרים זקוקים להם (לדוגמא, השייטעל דרש כמעט רבע שעה "לנוח" בתוך כיסוי אלומיניום בכדי שיהיה מושלם). האנטריקוט, נתח שפחות משתמשים בו עם מעשנה בישראל (אוהבים אותו בגריל בישראל) לא דרש שום מנוחה, מה ששימח את יתר הקרניבורים בבית.

 

תוך כדי בישול ניתן לצפות בגרף הטמפרטורה, ולקבל חיווי אם משהו השתבש (החום נמוך מדי, גבוה מדי). הדבר דורש מעט מאוד עיסוק, מה שאומר שבמקום הדגימה האובססיבית שנדרשת, אפשר ממש להתעסק בדברים האחרים ולסמוך על המכשיר לעשות את העבודה.

החווי העיקרי של הממשק הוא – מה הטמפ' החיצונית, הפנימית ומה היעד שלנו.

כאן לדוגמא ניתן לראות שפתחתי את מכסה הגריל בכדי למרוח על הבשר שכבות של רוטב סמיך (מה שכמובן לא השפיע על הטמפ' הפנימית של הבשר).

נו, אז איך זה יצא? מושלם, כאן ניתן לראות את האנטריקוט מתפרק מהעצם עם מעט מאוד מאמץ. הבשר עדין, עסיסי ומאוד מאוד קל לאכילה (לא מסטיקי או סולייתי). אני לא מומחה גדול וזה בהחלט הישג. בשני הנתחים קיבלתי מחמאות מאוד נדירות במשפחה שהיא כאמור קרניבורית ביותר.

טוב, אז בהתחשב בכל זה, אני נותן ל-Meater+ ציון מצטיין. הייתי שמח אם מראש לא היה צריך להתעסק עם BT ושהכל היה ברשת ובכל מקום (איזה תענוג היה לעשות cold smoke למשך שעות רבות ולא להיות בכלל בבית) אבל לגריל רגיל ולעישון רגיל, זה מכשיר פשוט אידאלי. קטן, קומפקטי וסופר קל לשימוש.

המחיר? 99 דולר באמזון.


14:41
  /  
7.11.2020
  

1