רצועת כושר Amazfit Band 5 עם תמיכה מובנית ב-Alexa

רצועת הכושר הזאת תנטר את קצב הלב שלכם באימוני הספורט, תקשר אתכם ל-Amazon Alexa ומתהדרת בזמן סוללה של 15 יום. ...

20:23
  /  
13.11.2020
  
דורון נמרוד

קבוצת ח.י, יבואני Amazfit, שהוא למעשה מותג השייך לענק האלקטרוניקה הסיני Xiaomi, שלחו אלינו את ה-Amazfit Band 5, רצועת כושר קומפקטית, קלה וזולה, הכוללת בתוכה פיצ'רים רבים ומעניינים לספורטאים.

נתונים טכניים

 • מידות: 47.2×18.5×12.4 מילימטר
 • משקל: 24 גרם (12 גרם ללא הרצועה).
 • מעטפת השעון: פוליקרבונט
 • רצועת השעון: TPU ידידותי לעור
 • מידות הרצועה: אורך 162-235 מ"מ, רוחב 15.55 מ"מ
 • עמידות למים: 5ATM
 • תצוגה: AMOLED צבעוני בגודל 1.1" וברזולוציה 126×294
 • מסך מגע: זכוכית 2.5D עם ציפוי דוחה טביעות אצבעות
 • חיישנים: אופטי – BioTracker 2 PPG Bio-Tracking, גירוסקופ 3 צירים, האצה 3 צירים.
 • בלוטות: 5.0BLE (אנרגיה נמוכה)
 • סוללה: 125mAH Lihtium-ion. זמן טעינה – כשעתיים. זמן פריקה מוצהר – כ-15 יום במצב רגיל וכ-25 יום במצב חסכון באנרגיה.

פתיחת האריזה

רצועת הכושר מגיעה באריזה קטנה בגודל של סמארטפון:

בצד האריזה ניתן לראות את הפיצ'רים הבולטים של הרצועה הכוללים תמיכה ב-Amazon Alexa, עמידות במים, הבטחה לטעינת סוללה המחזיקה 15 יום, ו-"תצוגת HD צבעונית" (למרות שהיא למעשה 126×294).

את האריזה פותחים ע"י משיכה בניצרה.

ואז קריעה של רצועה לאורך האריזה.

כאשר פותחים את האריזה, מגלים חלוקה פשוטה ל-3 תאים: כבל הטעינה, רצועת הכושר עצמה ותא עבור חוברות הוראות. בנוסף, מקבלים תעודת אחריות מהיבואן בארץ.

וכך נראים הפריטים באריזה לפני הוצאתם מהעטיפות.

ה-Amazfit Band 5

רצועת הכושר Amazfit Band 5 דומה מאוד במראה שלה לרצועה של Xiaomi (שזוהי בעצם אותה חברה…), ובנוייה משעון אליפטי ברוחב זהה לרוחב הרצועה ובולט קצת החוצה.

את הרצועה מהדקים באמצעות פין בקצה שלה שננעץ בחור המתאים לגודל הזרוע שלכם.

באחורי השעון ניתן למצוא במרכז את החיישנים הנצמדים לזרוע, ובקצה השמאלי ניתן לראות את מגעי הטעינה שלו.

כאן ניתן לראות את ה-Amazfit Band 5 משמאל בהשוואה ל-Huawei Honor Band 5 מימין, רצועת כושר הנמצאת ברשותי כשנה. ניתן לראות שהשעון של Huawei טיפה דק יותר, והחזית שלו נמצאת בקו ישר עם הרצועה, לעומת הרצועה של Amazfit שהמסך שלה בולט יותר ומעוגל יותר.

וכך רצועות הכושר נראות מאחור, ה-Amazfit נמצאת בצד שמאל.

כבל הטעינה של ה-Amazfit Band 5 כולל תקע USB סטנדרטי בצד אחד (כמו בדגמים המתחרים, לא מסופק מטען באריזה) וחיבור מגנטי מהיר אל השעון בצד שני.

הכבל עצמו ארוך יחסית, כחצי מטר (בניגוד ל-Huawei, למשל, שמספקים כבל באורך 10 ס"מ בלבד), וזה בהחלט יכול להפחית במעט את הסיכוי שנאבד אותו.

וכך זה נראה כאשר השעון מחובר אליו. הצמדת החיבור, כאמור, הינה מגנטית, וזהו בהחלט החיבור הכי קל ונוח שנתקלתי בו עד עתה.

בהפעלה ראשונית של השעון נתבקש לבחור שפה. נכון לזמן כתיבת שורות אלה (תחילת נובמבר 2020) אין עברית כשפת ממשק בשעון עצמו.

ובחיבור למטען השעון יציג את השעה ואת מצב הטעינה.

התקנה ושימוש

לאחר שסיימנו את הטעינה הראשונית, נצטרך לצמד את השעון לסמארטפון שלנו.

ולשם כך נתקין את האפליקציה Zepp. לאחר מתן ההרשאות וצימוד השעון לאפליקציה, שבניגוד לשעון כוללת תמיכה בעברית, תתבצע בדיקה של מצב הקושחה בשעון.

עדכון הקושחה יחסית ממושך, באזור ה-5 דקות. יש להתאזר בסבלנות.

לאחר שסיימתם את העדכונים, תופיע תצוגה זו כאשר תרימו את ידכם או תגעו בכפתור המגע הקטן שבתחתית השעון, שבה מופיעים השעה והתאריך עם עוד כמה נתונים כמו מצב הסוללה, מספר הצעדים שעשיתם היום ומזג האוויר. ניתן לבחור עיצובים שונים עבור מסך זה ואף להוריד דרך האפליקציה בסמארטפון עיצובים נוספים מאוסף עשיר הנמצא ברשת.

תצוגת ה-AMOLED חזקה וברורה, אך בדומה לדגם המתחרה של Huawei, היא חלשה מדי באור יום מלא מחוץ לבית, גם כאשר נכוון את בהירות המסך למקסימום.

ניתן לבצע באפליקציה אשר בסמארטפון הגדרות רבות ושונות של השעון.

לא נראה כאן את כל התפריטים הרבים של האפליקציה, כי יש הרבה מהם, לטעמי אפילו קצת יותר מדי – אפילו Power Users יטבעו קצת בשלל ההגדרות שיש כאן, הרבה מעבר למה שנתקלתי במוצרים דומים כמו אלה של Huawei ו-Xiaomi.

כאן, למשל, ניתן להגדיר תכונות לא מעטות של ניטור הבריאות שלכם כמו דופק, איכות הנשימה שלכם בשינה וכו.

וכאן ניתן לקבוע את האפליקציות שתוכלו לראות מהן התראות ברצועת הכושר שלכם. למשל, הודעות מ-WhatsApp, טלגרם וכו. כלומר: ברגע שתקבלו הודעה בסמארטפון, הוא יאותת על כך דרך קישוריות הבלוטות' אל השעון, ואז הוא ירטוט לכם על היד וההודעה תופיע על המסך. ניתן גם לצפות בה לאחר מכן בתפריט ה-Notifications בשעון עצמו. זהו פיצ'ר בסיסי (קיים כמובן גם אצל המתחרים) אך מאוד נחמד ושימושי, המאפשר לכם לראות מה כתבו לכם גם כאשר הסמארטפון לא ממש בהישג יד (למשל, כאשר אתם מכינים אוכל והידיים שלכם לא נקיות – מבט מהיר על השעון ואתם רואים את ההודעה ששלחו לכם), וגם כדי לא לפספס הודעות או שיחות כאשר הסמארטפון רחוק מכם ולא שמתם לב שהוא מצלצל או יש הודעות.

התמיכה בעברית של ההתראות בשעון לצערי עדיין לא עובדת כמו שצריך, כפי שניתן לראות כאן בהתראה בעברית מ-WhatsApp. הפונט העברי קיים, אך מופיע בכתב ראי. גירסת הקושחה שנבדקה – 1.0.1.42, מתחילת נובמבר 2020 (היבואן בארץ העריך שבמהלך נובמבר נקבל תמיכה טובה יותר בעברית). ב-Huawei Honor Band 5, למשל, ההודעות בעברית מופיעות באופן תקין מאז שיצא לשוק.

בתפריט More של השעון שחלקו מופיע כאן בתמונה, ניתן להפעיל פונקציות בסיסיות אך שימושיות למדי כמו הפעלת סטופר, טיימר, כפתור העוזר לכם למצוא את הסמארטפון שהלך לאיבוד בסביבתכם (שיוציא צפצוף חזק במיוחד), העברה למצב שקט, נא לא להפריע, הפעלת מוסיקה בסמארטפון, שליטה מרחוק על המצלמה בסמאטרפון, שעון עולמי ועוד.

דבר אחד שדי הפריע לי, שגם בעברית (ההפוכה כרגע) וגם באנגלית גודל הפונט המוצג מאוד קטן והוא ולא מודגש (Bold), וזה מקשה קצת על נוחות השימוש, במיוחד למי שצריך מדי פעם משקפי קריאה. כפי שניתן לראות ברשימה הנגללת של האופציות בתמונה שמעל פסקה זו, ישנם בין השורות שטחים ריקים במסך שלא מנוצלים עבור אותיות גדולות ועבות יותר. הכל כמובן ניתן לתיקון בעזרת תוכנה, אך ניכרת כאן ההרגשה שאין מספיק הקפדה על פרטים קטנים אך חשובים, וחבל. בשעון המתחרה של Huawei, למשל, הפונט גדול יותר ועבה יותר, וזה מאפשר נראות טובה גם למי שצריך משקפי קריאה במספרים לא גדולים.

יוצאים לרוץ!

התכונה הכי חשובה של רצועת כושר היא כמובן מדידת נתונים שונים כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית. במוצר זה ניתן לעשות מדידה של סוגי אימון רבים ומגוונים הכוללים ריצה/הליכה בחוץ או על הליכון, רכיבה על אופניים בחוץ או על אופני כושר, אימון על מכשיר חתירה או דיווש אליפטי, שחייה ואפילו דילוג על חבל ויוגה או אימון חופשי. ניתן להתאמן גם ללא סמארטפון איתכם ע"י בחירה ב-Workout בתפריט השעון.

אולם אם תבחרו לקחת אותו איתכם לריצה, הליכה או רכיבה על אופניים תקבלו גם את יכולת ה-GPS שאין ברצועה, והסמארטפון ישרטט עבורכם את המסלול בו רצתם/הלכתם/רכבתם, כאשר השעון מציג במהלך הריצה מספר נתונים כמו זמן הריצה, המרחק אותו עברתם, קצב הלב הנוכחי וכו. כל פעם שתעברו ק"מ אחד של מרחק, האפליקציה תכריז (באנגלית) בהודעה קולית ברמקול הסמארטפון על המרחק שאותו עברתם, הזמן שעבר מאז תחילת האימון, בכמה דקות עשיתם את הק"מ האחרון ומהו הדופק שלכם. מתחת למפה הנוצרת תוך כדי האימון, ניתן לראות נתונים בסיסיים על הריצה שלכם. שימו לב שהממשק העברי של האפליקציה אינו מושלם ומספרי הדקות והשניות ב"קצב ממוצע" ובעוד מדידות הכוללות גרש וגרשיים עבור דקות ושניות מופיעים הפוך.

כאן ניתן לראות את קצב הריצה שלי, שנשאר די קבוע לאורך כל האימון.

קצב הלב, לעומת זאת, הולך ועולה עם ההתקדמות באימון.

נתונים נוספים, כמו מרחק הצעד ("פסיעה") הממוצע שלכם:

ניתן כמובן לבקש ספציפית מהשעון מדידה של הדופק שלכם (קצב הלב) לא רק במהלך אימון.

ה-Amazfit Band 5, כמו המתחרה של Huawei, כולל גם מדידה של סטורציה (רווייה) של חמצן בדם, שנהייתה לאחרונה רלוונטית למדי בעקבות מגיפת הקורונה. מבצעים אותה ע"י בחירה באופציית ה-SpO2 בתפריט השעון.

לאחר הבחירה באופצייה זו, תתבקשו ע"י השעון להדק אותו אל הזרוע שלכם ולהמתין למדידה. בדומה ל-Huawei, שגם אצלם יש את התכונה הזו, המדידה כאן לא תמיד אמינה או מצליחה, אולם מדי פעם נראה שהיא עובדת ומציגה יפה את התוצאה.

כמו כל המתחרים, Amazfit Band 5 מנטרת עבורכם את השינה שלכם, ומודדת פרמטרים שונים כמו מתי נרדמתם, מתי התעוררתם, ואיך הייתה איכות השינה שלכם, כמו גם מתי הייתה לכם שינה קלה ועמוקה ומתי הייתה לכם שנת REM (תזוזת עיניים מהירה – בה אנו בד"כ חולמים). בנוסף, ניתן למדוד גם את קצב הלב שלכם במהלך השינה, המופיע בגרף כקו אדום (צריך לאפשר את זה בהגדרות כי זה צורך עוד קצת כוח מהסוללה). עבור כל יממה, תקבלו גרף המתאר את השינה שלכם.

המכשיר, כאמור, תומך באופן מובנה ב-Amazon Alexa, שמלבד עזרה קולית גם מחוברת לקו מוצרי הבית החכם של Amazon. זו תכונה חזקה ביותר וייחודית בין רצועות הכושר באותה קבוצת מחיר, והיא מאפשרת לכם לתת בשקט פקודות לשעון במקום לצעוק אל יחידות ה-Alexa הנמצאות במיקומים ספציפיים בבית. פשוט נוגעים בכפתור השעון ולוחשים את הפקודות אליו, ממש כמו שראינו פעם ב-Star Trek או בסרטים של ג'יימס בונד. דוגמאות לפקודות או שאלות ל-Amazon Alexa – "הדליקי את האורות בסלון", "נגני לי מוסיקת רוק", "מה מזג האוויר היום?", ועוד ועוד. למרבה האכזבה, Amazon Alexa לא נתמכת עדיין בארץ, ולכן לא יכולתי לבדוק את זה בעצמי, אך ניתן למצוא ברשת סרטונים המדגימים את זה פועל מעבר לים.

כאמור, נתוני רצועת הכושר הרשמיים טוענים ל-15 ימים בין טעינה לטעינה של הסוללה ואפילו 25 יום במצב של חסכון באנרגיה. בפועל, לאחר הפעלה של כמה תכונות הדורשות עוד קצת הספק מהסוללה כמו מדידת קצב הלב בעת השינה וכ-3 אימונים בשבוע של כשעה, זמן הפעולה של הסוללה היה 8-10 ימים בממוצע. זה עדיין יותר מהמתחרים כמו Huawei Honor Band 5, שיש לטעון אותו בפרופיל שימוש דומה לאחר כ-6 ימים, וזה נוח שזה קצת יותר משבוע, כי אז אפשר לקבוע תזכורת ליום ושעה קבועים בהם תטעינו את הסוללה.

סיכום

מדובר ברצועת כושר בעלת רשימה עשירה למדי של פיצ'רים שחלק לא קטן מהם לא נמצא ברצועות הכושר המתחרות באותה קבוצת מחיר, ולכן זוהי הרצועה שתיתן לכם את התמורה הגבוהה ביותר עבור מעט השקלים שתשלמו עבורה, אך נראה שעבורנו הישראלים, טרם הושלמה התמיכה בעברית ושירות Amazon Alexa עדיין לא נתמך בארץ, מה שהיה הופך את המוצר הזה ללא פחות ממושלם בקבוצת המחיר הזו. אמנם ממשק בעברית המלא בשעון הוא לא כזה קריטי לרובנו, אבל הייתי שמח מאוד לראות בעדכוני הקושחה הבאים שלפחות יפתרו את בעיית העברית ההפוכה בתצוגת הודעות ויגדילו וידגישו את הפונטים הקטנים, שמאוד קשים לצפייה עבור מי שמעט מאותגר בראייה מקרוב (כמו רוב רובם של בני ה-40 פלוס).

מחיר מומלץ לצרכן: 170 ש"ח

לשרשור תגובות: רצועת כושר Amazfit Band 5 עם תמיכה מובנית ב-Alexa, לחצו כאן.

 


20:23
  /  
13.11.2020
  
דורון נמרוד

1