לא. השיאומי Mi 10 לא ייטען ב 120W

שיאומי מפרסמת את הסמארטפון החדש שלה עם טעינה סופר מהירה של 120W. זה לא מה שתקבלו

11:18
  /  
05.11.2020
  

המירוץ אחר סוללות גדולות יותר וטעינה מהירה יותר שלא תהפוך אותנו למשועבדים לשקע החשמל, אינו מפסיק. אנחנו רואים בתקופה האחרונה כיצד חברות שונות מעלות את ההספקים אותם המכשירים מסוגלים לקבל ובכך נטענים מהר יותר. לא בטוח שזה בריא לאורך החיים של הסוללה אבל מי לא רוצה להכניס את המכשיר לשקע החשמל בקיר ולהטעין בתוך מספר דקות?

שיאומי הציגה את ה Mi 10 שלה שעל הנייר אמור להיטען בהספק גבוה מאוד של 120W, מה שאמור, שוב על הנייר, להבטיח טעינה מהירה הרבה יותר מהמתחרות.

במאמר מעולה של AndroidAuthority, נבדק נושא הטעינה המהירה של המכשיר בצורה מדעית. בשורה התחתונה הגיעו שם למסקנה חד משמעית ש 120W אתם לא תקבלו, אפילו קצת רחוק מכך – 86.4W לפי הבדיקה עם "בזבוז" כח של 7.3% בלבד שזה דווקא נתון טוב.

אז נכון, 120W אתם כנראה לא תקבלו אבל גם 86W זה נתון מעולה שעובר את המתחרות שלו. אלא שבבדיקה התברר כי טעינה בהספק גבוה שכזה מביאה את המכשיר לטמפרטורה גבוהה של 43.8 מעלות (ותארו לעצמכם מה היתה הטמפרטורה לו באמת הייתם מקבלים 120W).

המסקנה של AndroidAuthority בשופו של דבר היתה הגיונית לנוכח התוצאות. 120W אתם לא תקבלו וזה אולי טוב לצרכי שיווק אבל לא מה שיקרה בפועל ורחוק מכך. גם טעינה של 80W, שהיא גבוהה לכל הדיעות, אינה בהכרח טובה בשל העובדה שהיא מייצרת חום גבוה מידי. בבדיקה של מטען בעל הספק נמוך יותר, הטמפרטורה היתה נמוכה משמעותית וזמן הטעינה (מלאה) לא נפגע יותר מידי. ועל כן ההמלצה היא, אם אתם באמת רוצים לטעון בהספק גבוה שכזה, לטעון כמה דקות בלבד ולא יותר מזה.

מקור ותמונה: AndroidAuthority


11:18
  /  
5.11.2020
  

1