אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9‎

אלו מאוזניות הגיימינג הטובות בסביבה.

23:00
  /  
24.05.2021
  

הקדמה

לפני שנה הציגה חברת SteelSeries את ה- Arctis 9X, אוזניות פרימיום יעודיות ל- XBOX עם תג מחיר שעולה כמעט כמו הקונסולה עצמה. דילוג מהיר שנה קדימה והחברה משיקה את ה- Arctis 9, דגם כמעט זהה, אך בתוספת של משדר 2.4GHz שיתאים גם ל- PC. 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

מבחינת מיצוב, ה- Arctis 9 מהוות האוזניות האלחוטיות מספר 2 אחרי הדגם הבכיר ביותר, ה- Arctis Pro Wireless וחולקות הרבה מאוד מהתכונות של הדגם הבכיר. 

התקנה – יופי של גמישות

הממשק של האוזניות למחשב נעשה דרך USB, הבעיה כפי שהרבה ממכם מכירים כבר, זה שיש תמיד את התהליך המעצבן הזה של פתיחת התקני השמע ובחירת ההתקן הפעיל. SteelSeries הציגו פתרון נאה שיעשה את זה בצורה אוטומטית עבורכם, אתם לוקחים כבל 3.5mm (לא כלול עם האוזניות) ומחברים אותו בין הדונגל של האוזניות לרמקולים שלכם במידה ויש להם מחבר 3.5mm, כך ברגע שתדליקו את האוזניות (3 שניות על כפתור ההפעלה), השמע יעבור אוטומטית מהרמקולים לאוזניות. אם תכבו את האוזניות, השמע יחזור חזרה לרמקולים – והכל מבלי שנגעתם בהגדרות האודיו של מערכת ההפעלה.

את האוזניות ניתן לחבר גם בצורה אנלוגית דרך כבל 3.5mm שלא מצורף.

 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9במקום דונגל, יש כבל עם המשדר|מקלט בקצה, כך ניתן לשפר את מרחק השידור לאוזניות.

מבנה ואיכות בנייה

ל- SteelSeries יש מוניטין טוב עם איכות הבנייה של האוזניות שלהן. ה- Arctis 9 הן אוזניות Over-The-Ear גדולות יחסית עם Ear Cups שעשויים מבד נושם (החברה קוראת לו Airweave) יחד עם ספוג רך ונעים. ל- Ear Cups מבד יש את החסרון שהם צוברים ריחות עם הזמן, אבל אפשר להתגבר על זה או מכבסים אותן בצורה עדינה וגם מקבלים הרגשה של כמו חדש. ה- Airweave גם לא נוטה להידבק לעור כמו Ear Cups שעשויים מעור סינטטי וגם לא מתקלף לאחר כמה שנים (כן HyperX, אני מסתכל עליכם). הספוג ב- Ear CupZ די גמיש ורך, אז אם יש לכם משקפים, אין בעיה להרכיב אותן והאוזניות לא יפריעו.

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

 

למי שמעדיף אגב Ear Cups מעור סינטטי, אפשר להחליף אותן, SteelSeries גם מציעה כאלו למכירה. 

ה- Ear Cups מחוברים ביניהם עם מסגרת מתכתית איכותית, אך היא לא זאת שנוגעת לכם בראש, כי מתחת לקשת החברה ציידה את האוזניות ברצועת סקי גמישה שאת האורך שלה אתם מכוונים בצורה עצמאית עם Velcro שיש בצד שמאל. SteelSeries היא בין החברות הבודדות אשר משתמשות בשיטה הזאת, זה חוסך די הרבה חומרי ריפוד מהקשת ועוזר להשאיר אותה די "נקייה" מבחינת מראה. לגבי ההרגשה על הראש, אני אישית משתמש כבר שנתיים בדגם ה- Arctis Pro Wireless שנשען בדיוק על אותה שיטה. אני מוצא את שיטת רצועת הסקי האלסטית לא שונה יותר מידי לרעה או לטובה מבחינת נוחות על הראש לעומת אוזניות סטנדרטיות יותר, אבל היתרון הממשי שאני מוצא בשיטה הזאת היא העובדה שמרגע שאתם מכוונים את גודל הרצועה לראש שלכם, זה נשאר ככה בצורה קבועה עד שתחליטו לשנות את זה, זאת לעומת זאת אוזניות עם קשת רגילה בעלות שנתות שתמיד משתנות וכולנו מכירים את הטקס בו אנחנו שמים את האוזניות על הראש, מגדילים אותן ואז מקטינים עד שזה מגיע לגודל הנכון. עם ה- Arctis 9 אין את הטקס הזה והן תמיד בול על הראש – רק עבור זה שווה לשאר היצרנים להעתיק את השיטה.

   אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9שימו לב כיצד הרצועה האלסטית היא זאת שתומכת באוזניות עם הראש, זה מעניק נוחות גבוהה מבלי הצורך של כל פעם לכוון מחדש את האוזניות עם הקליפסים כפי שיש במותגים אחרים.

 

אגב, Logitech אימצה את השיטה הזאת עם דגם ה- G733, אבל בצורה הרבה יותר שלילית, עם מגרעות על הרצועה שהופכת את מלאכת ההתאמה הראשונית ליותר מידי מייגעת ופחות גמישה לעומת השיטה בה SteelSeries בחרה. 

 אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9
ה- Ear Cups מסתובבים ב- 90 מעלות, לכן תוכלו להניח את האוזניות על הצוואר בצורה נוחה. 

 

רוב הכפתורים לשליטה באוזניות נמצאים על ה- Ear Cup הימני, אם זה כפתור ההפעלה, הכפתור עבור Bluetooth, כפתור Mute וגלגלגת לשינוי עוצמת השמע.  

 אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

 

שליטה נפרדת בשמע של המשחק מול השמע באפליקציות VoIP
ה- Arctis 9 מזוהה על ידי מערכת ההפעלה כ- 2 התקנים שונים לאודיו, הראשון עבור שמע למשחק והשני שמע ל- Chat.

 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

 

ניתן לשייך את התקן השמע של המשחקים כהתקן ברירת מחדל עבור מדיה ואת התקן ה- Chat עבור Discord, Zoom, Skype או כל אפליקצית VoIP אחרת בה אתם משתמשים, כך אם אתם יכולים לאזן בצורה מהירה את השמע בין 2 סוגי הממשקים השונים מבלי לנווט לתפריט השמע של מערכת ההפעלה, זה עובד מצויין. למה זה שימושי? תחשבו שאתם באמצע משחק ויש את שיחת הזום הזאת שאתם צריכים להיות נוכחים בה. אתם יכולים לשחק וכאשר תצטרכו לדבר, תזיזו את עוצמת השמע יותר לכיוון ה- Chat ואז השמע של ה- Chat יגבר יותר ויאפשר לכם להתרכז בשיחה ולהמשיך לשחק ברקע כאשר השמע של המשחק ממשיך בעוצמה נמוכה יותר כפי שקבעתם. גאוני. חייבים לציין לטובה את SteelSeries שהבינו את הצורך הזה ומיקמו את 2 חוגות עוצמת השמע על Ear Cups שונים, יצרנים אחרים שמימשו את הפיצ'ר הזה, למשל Turtle Beach עם דגם ה- 520P, מיקמו את 2 חוגות עוצמות השמע בצורה קרובה ודי מבלבלת. 

מיקום הכפתורים די נוח ודי מהר מתרגלים למצוא כל אחד מהם, התלונה היחידה שלי נוגעת לכפתור ה- Mute, הוא כפתור שקוע מוארך וטיפה קשה ללחוץ עליו, הייתי מעדיף שהוא יהיה במקום מעט יותר גלוי וחשוף, אפילו עם זה על ידי נגיעה חיצונית על ה- Ear Cup. לרוב אנחנו צריכים להפעיל את כפתור ה- Mute בצורה זריזה, אז כל רבע שנייה של השהייה חשובה. אגב, הפעלת כפתור המיקרופון מדליקה נורית לד אדומה על מנת שתבהיר לכם כי המיקרופון דולק.

המיקרופון באוזניות נשלף דרך ה- Ear Cup השמאלי, זה פתרון דומה למה שקיים עם ה- SteelSeries Arctis Pro Wireless ואחרי שימוש של שנתיים באחרון, אני יכול לומר כי זה פתרון טוב שעובד יפה ומאפשר לכם להסתיר את המיקרופון בקלות אם אתם לא משתמשים בו. 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

שימו לב בתמונה כיצד המיקרופון נכנס לתוך ה- Ear Cup השמאלי.

 

מעבר לזה, עיצוב האוזניות די דומה למה שהתרגלתם אליו מ- SteelSeries, שחור מט עם הלוגו של היצרן בצד בצורה לא בולטת, מינימליזם שלא פוגע בפונקציונאליות ועדיין שומר על מראה איכותי ואלגנטי.
אין RGB לשואלים.

חיבוריות אלחוטית 2.4GHz וגם Bluetooth

האוזניות כוללות ממשק אלחוטי כפול שנועד על מנת שתוכלו למשל לענות לשיחות מהטלפון שלכם תוך כדי שאתה משחקים. 

רוב ממשקי ה- 2.4GHz נעשים על ידי דונגל USB, הבעיה שרובנו נוטים לחבר אותו מאחורי המחשב וכך הדונגל מאבד הרבה מהטווח שלו בגלל שהוא חסום על ידי המחשב עם המארז המתכתי ונמצא בסביבת די הרבה כבלי מתח. על מנת לפתור את הבעיה, SteelSeries לא בחרו הפעם בדונגל, אלא בכבל USB שבקצהו נמצאת יחידת הרדיו, הדבר מבטיח ריחוק מסביבה בעייתית וכך תוכלו למקם את היחידה במקום הרבה יותר גלוי מול האוזניות. זה גם מבטיח טווח אלחוטי יציב של עד ל- 12 מטרים. נדירים המקרים בהם תצטרכו טווח כזה גדול, אבל אם אתם משתמשים באוזניות בסלון ששם המרחק בין האוזניות למשדר רחוק יותר בצורה טבעית, אתם יכולים להיות בטוחים שהאות יהיה יציב, ללא ירידה באיכות או ניתוקים. 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

 מבחינת ממשק לטלפון, האוזניות כוללות Bluetooth בפרוטוקול 4.1 המעט מיושן. הייתי מצפה מאוזניות בתג מחיר פרימיום שכזה, שיכלול פרופיל Bluetooth 5.1 או לפחות 5.0, זה היה יכול למשל לשפר עוד יותר את זמן הסוללה. 

צימוד האוזניות לטלפון נעשה בצורה פשוטה, לחיצה רצופה על כפתור ה- Bluetooth באוזניות למשך 6 שניות תכניס אותן למצב Pairing, נורית ה- LED תהבהב בצבע כחול על מנת לאשר את זה ואז ניתן למצוא את האוזניות בתפריט ה- Bluetooth בטלפון תחת השם Arctis 9.

לאחר הצימוד, כל הניהול של השיחות נעשה על ידי כפתור ה- Bluetooth באוזניות.

 • מענה לשיחה או ניתוק שיחה – לחיצה אחת.
 • הפסקת המוזיקה ו- Resume – לחיצה אחת.
 • דילוג שיר – לחיצה כפולה.
 • חזרה על שיר – לחיצה משולשת. 

אם יש לכם קונסולת PS4 או PS5 לאלו שכבר התחדשו, אפשר להשתמש עם האוזניות גם עם הקונסולה. מתחת ליחידת הרדיו קיים מתג שהעברתו למצב PlayStation יחד עם חיבור ה- USB לקונסולה, תאפשר לכם תאימות מלאה. 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

סוללה ומחבר Micro USB מאכזב

הסוללה באוזניות תספיק לכם ל- 20 שעות של שימוש בעוצמה של 70%, זהו זמן מרשים למדי ותואם דגמים אחרים של החברה כמו ה- SteelSeries Arctis 1 Wireless. דגם ה- SteelSeries Arctis Pro Wireless מחזיק עם סוללה אחת רק 10 שעות בהשוואה (אבל הדגם כולל עוד סוללה שתמיד בהטענה). ה- Creative SXFI Theater מרשים הרבה יותר עם 30 שעות ואילו ה- JLab Audio Play Gaming Wireless Earbuds די מאכזב עם 11 שעות, אבל אלו Earbuds, אז מראש יש פחות מקום לסוללה. 

החיווי למצב הסוללה נעשה על ידי נורית הלד:

 • 100-50% – ירוק.
 • 49-20% – צהוב.
 • 19-10% – אדום.
 • 9-1% – הבהוב אדום מהיר. 

20 שעות זה זמן גדול מספיק על מנת שהאוזניות יחזיקו לכם הרבה יותר מיום עבודה אחד ארוך מהרגיל, אבל כשתצטרכו להטעין את האוזניות, אתם תגלו כי כבל הטעינה הוא מסוג Micro USB המיושן, חיבור שלדעתי לא מקובל היום להכלילו, בטח לא במוצר פרימיום כזה. הסיבה אגב להכללת המחבר נעוצה כנראה בעובדה שהאוזניות נשענות על תבנית הייצור של ה- Arctis 9X שהוצגו לפני שנה וכוללות מחבר כזה. 

גיימינג, בשביל זה אנחנו פה

בחנתי את ה- Arctis 9 עם כל המשחקים הקבועים שלי, כמו Doom Eternal, Call of duty: Warzone ואפילו החביב האחרון עלי: Fall Guys. השמע כצפוי היה מאוד טוב ועשיר, עם באסים שמכילים הרבה רבדים של עומק וללא האפלה על תדרי המיד או ההיי. היה מרשים למדי היכולת של האוזניות להפריד בין צלילים כיוונים ויכולתי להבחין די במדויק את עדרי הזומבים שנהרו אלי ב- World War Z.  

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

 

המיקרופון באוזניות קיבל אסמכתת איכות מול Discord, זה יותר שיווקי מאשר מעשי, אבל בפרקטיקה, המיקרופון הציע איכות שמע יחסית טובה הרבה יותר ממה ששמעתי עם אוזניות אחרות. הוא לא קלט את התדרים הנמוכים של הקול (כי הן אלו שתופסים את רוב רוחב הפס לכן הגיוני לוותר עליהן) ויותר התרכז במיד. יכולות ביטול הרעשים שלו היתה מצויינת על מנת למסך את רעשי ההקלדה שלי במקלדת ה- SteelSeries Apex 5 שכוללת סוויצ'ים די רועשים (כמו כחולים, רק פרי פיתוח עצמאי של SteelSeries). החברה הכלילה כאן מיקרופון איכותי בדיוק כמו ב- 9X ואתם תהנו להשתמש בו – או יותר נכון, הצד השני יהנה שקניתם כאלו אוזניות.

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

 

חשוב לציין כי איכות האודיו הטובה של המיקרופון היא רק דרך חיבוריות ה- 2.4GHz, כי דרך Bluetooth, האיכות די נוראית בגלל רוחב הפס הקטן יותר. כבר הזכרתי כי שימוש בפרוטוקל Bluetooth 5.0 ומעלה היה כנראה משפר את זה. 

יש לי תלונה לגבי עומק הבאסים שמתקבלים מהאוזניות, הם לא היו עמוקים כפי שהם יכולים להיות, אבל זוהי לא תלונה יותר מידי נחרצת, כי אפשר לשנות את ה- EQ של האוזניות בקלות דרך תוכנת ה- Engine על מנת להתאים את פרופיל השמע כפי שאני אוהב. מעבר לזה, האוזניות בעלי פרופיל שמע די דומה לזה של ה- Arctis 7 שגם מתומחרות בפחות. הייתי מצפה מ- SteelSeries שיעשו שימוש בדרייברים אחרים שאולי יעניקו יכולת סונית גבוהה יותר ובכך יעזרו להצדיק את התוספת למחיר, אך זה לא קרה. 

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

תוכנת ה- SteelSeries Engine 3 

 • האוזניות כוללות גם יכולת של העברת השמע הסביבתי לאוזניות, כלומר הן קולטות את השמע מהסביבה דרך המיקרופון ומנגנות את השמע שנקלט דרך האוזניות, זה מאפשר לכם לא להיות יותר מידי מנותקים מהסביבה, הדבר חשוב למשל אם יש לכם ילדים קטנים בבית או שאתם לא רוצים להתנתק יותר מידי מהרעש הסביבתי במשרד. החברה קוראת לזה Mic Sidetone ונותנת לכם 4 רמות להתאמת הפיצ'ר עם אפשרות Preview בזמן אמת.
 • אם אתם לא מוצאים את ה- Bluetooth שימושי עבורכם, אתם יכולים להגדיר שהוא לא ידלק עם הדלקת האוזניות ובכך גם להוסיף זמן סוללה לאוזניות.
 • ניתן להגדיר כיבוי אוטומטי לאוזניות לאחר פרק זמן שתקבעו.
 • לאוזניות תמיכה ב- DTS Headphone:X 2.0, כלומר אתם לא תשמעו סתם סטריאו, אלא האוזניות ימירו את השמע לשמע מבוסס אובייקטים, בדומה ל- Dolby Atmos או DTS:X, הדבר מעביר חווית שמע רב ערוצית משכנעת יותר, עם רינדור באסים עשיר, העברת שמע צלול יותר מבחינת ניתוח מיקום האובייקטים ובכך לתת לכם סוג מסויים של יתרון על ידי זה שתקבלו ניתוח מדוייק יותר של הסביבה ההיקפית שלכם במשחק וכך תדעו מאיזה צד מתקדם אליכם האויב.
  אם תפעילו את ה- DTS Headphone:X באוזניות, תוכלו גם לשחק מעט עם פרופילים מוגדרים מראש ולקבל פידבק בזמן אמת על ההבדלים הסונים.
  האופציה הזאת עובדת מצויין במשחקים, אבל עבור מוזיקה לא מצאתי אותה אפקטיבית.
 • ל- EQ יש 10 תדרים אותם תוכלו לשנות לפי הטעם שלכם ואני ממליץ לכם מאוד לצאת מהשבלונה של EQ שטוח ולשנות את ה- EQ לפי הטעם האישי שלכם.
 • קיים Preview לשמע מהמיקרופון, די יעיל ועוזר לכם לקבוע את עוצמת המיקרופון וגם עוזר לכם לשמוע בעצמכם עד כמה המיקרופון טוב.
 • את כל ההגדרות למעלה ניתן לשמור בתור פרופיל, אין פה שום חדש, אבל מה שמיוחד הוא שניתן להצמיד פרופיל למשחק על מנת שיופעל אוטומטית כאשר המשחק עולה.

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

סיכום

עם תג מחיר של $200 מעבר לים, ה- Arctis 9 הן בפירוש אוזניות פרימיום. יש שפע של אוזניות גיימינג טובות בחוץ, כמו ה- HyperX Cloud MIX, HyperX Cloud Stinger, Corsair HX70, Sennheiser GSP 670 והרבה דגמים נוספים שרובם גם עולים הרבה פחות, אבל ה- Arctis 9 מביאים איתם תכונות מיוחדות שאין לאחרים, אם זה גלגלת השמע הכפולה, רצועת הראש הגאונית, המיקרופון הנגלל והממשק שכולל גם Bluetoote.

יש גם כמה חסרונות בולטים, כמו חיבוריות ה- Micro USB והעובדה שהאוזניות לא נשמעות יותר מידי שונה לטובה לעומת אוזניות זולות יותר של SteelSeries או טוב יותר מהמתחרה הבולטת בדמות Logitech G Pro X Wireless, אך בסופו של יום אלו אוזניות שמביאות פרופיל שמע מהנה עם נוחות שיכולה להמשיך איתכם לאורך ימים ארוכים מאוד וכל זאת כאשר הסוללה לא נגמרת.

אוזניות גיימינג SteelSeries Arctis 9

לשרשור תגובות לחץ כאן


23:00
  /  
24.05.2021