הגלקסי S20 FE: המעריצים יאהבו? בדקנו

הגלקסי S20 FE, גרסת המעריצים. למעשה סמסונג אומרת - אהבתם את הגלקסי S20 שלנו? אתם בטוח תאהבו את זה. בדקנו

9:04
  /  
31.10.2020
  

מה חשבתי על הגלקסי S20 FE? צפו:

הגלקסי S20 FE הזה הוא למעשה שיפור בכמה מאפיינים מגרסת ה S20 שכבר ראינו בתחילת השנה. לכן לא נחפור כאן שוב על תכונות שכבר דיברנו עליהם אבל כן נדבר על ההבדלים והאם ההבדלים האלה מצדיקים לרכוש את ה FE ולא את ה S20 הרגיל או אפילו את ה S20 פלוס אם תרצו.

נתחיל בעיצוב ובבניה. אותו הדבר. כמעט. העיצוב זהה לחלוטין. הקווים, הפינות, הגב, המסך שמגיע כמעט לשוליים. הכל זהה. מה שכן, נקבל כאן מסך טיפה גדול יותר כשבמקום 6.2 אינטשים תקבלו כאן כבר מסך של 6.5 אינטשים שכמובן משפיעים קלות על הגודל והמשקל. לא משהו שישנה משהו.

הרזולוציה במסך קטנה יותר ממה שתקבלו ב S20 הרגיל והיא עומדת על 1080X2400 במקום 1440X3200 כשבמסך קטן יותר זה משפיע על צפיפות הפיקסלים שגם היא קטנה יותר ועומדת על 407 פיקסלים לאינץ בלבד לעומת 563 בגלקסי S20. בסופו של דבר זה אומר שהתמונה בגלקסי 20 הרגיל תהיה חדה יותר מזו שבגרסת המעריצים.

בשניהם נקבל קצב רענון מסך של 120 הרץ שזה אחלה והכל אבל לא ידידותי לזמן סוללה. כך או כך מדובר במסך שנראה טוב ועם אפשרות ה 120 הרץ והגלילה החלקה יותר ולא בטוח שממש תשימו לב להבדל.

בקטיגורית הצילום אנחנו אמנם מקבלים את אותו מספר עדשות מאחור ומלפנים אבל יש כאן מספר שינויים. במערך האחורי נקבל את אותו מספר עדשות, 3, שקיבלנו בגלקסי S20 כששתיים מהן זהות ובעלות איכות צילום של 12 מגה פיקסל כל אחת, עם צילום רחב ומפתח צמצם 1.8 לאחת ומפתח צמצם 2.2 לשנייה.

ההבדל כאן הוא בעדשת הטלפוטו שצומצמה בגרסת המעריצים לעדשת 8 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.4 לעומת עדשת טלפוטו של 64 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.0.

אבל אל דאגה. סמסונג פיצתה אותנו במגה פיקסלים בעדשת הסלפי לאחר שהבינה שמעריצי הסדרה מעדיפים דווקא עדשת סלפי גבוהה יותר ולכן בגרסת המעריצים נמצא עדשה קדמית של 32 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.2 לעומת רק 10 מגה פיקסלים בגרסה הקודמת.

השינויים בקטיגורית הצילום לא מתבטאים רק בצילומי סטילס אלא גם בוידאו. וכאן ויתרה סמסונג על צילום 8K שראינו בגלקסי S20 ומסתפקת בצילום של 4K. להגיד לכם שזה משהו שיפריע לנו? ממש לא. וגם לכם זה לא אמור להפריע כי פשוט אין בכך צורך היום וגם כי רוב הסיכוי שכרגע אין לכם בכלל מסך 8K בבית שיוכל להציג את הסרטונים האלה.

אם נסכם את נושא הצילום ובלי לחזור עליו שוב, אחרי שדיברנו עליו בביקורות הקודמות, הרי שאנחנו מקבלים כאן תמונות מעולות, חדות, חיות ומלאות צבע. אפשרות הבוקה, צילום הרקע המטושטש, נעשה בצורה טובה ויודע להפריד בין האובייקט הראשי לרקע. צילומי הלילה טובים מאוד, יחסית למצלמת סמארטפון כמובן ויספקו תמונות בהירות וחדות יחסית לקושי בתאורה.

מתחת למכסה המנוע נוכל להרגיע את רובכם ולבשר שהפעם המכשיר מגיע עם מעבד הסנאפדרגון של קואלקום בדגם 865 וזאת במקום מעבדי האוקסינוס שהגיעו עם סדרת ה S20 שרבים פחות מעדיפים. זיכרון העבודה כאן הוא 8 גיגה בייט וזיכרון האחסון עומד על 128 גיגה בייט.

תוספת חשובה שאנחנו מקבלים בגרסת ה FE הזו היא התמיכה ב 5G שלא קיימת בכלל בדגמי ה S20 שקיבלנו לארץ בתחילת השנה. מה שאומר שעם המכשיר הזה תוכלו, בתיאוריה, לגלוש במהירות גבוהה הרבה יותר. למה בתיאוריה? מכמה סיבות – האחת, היא שהפריסה בפועל של אנטנות 5G בישראל היא בואו נגיד, לא איי איי איי ומאוד דלה ככה שתתקשו למצוא באמת נקודה שבה תוכלו לגלוש במהירות הזו. הסיבה השנייה היא שגם אם כבר מצאתם נקודה כזו, דעו שהמכשיר עצמו אולי תומך ב 5G אבל סמסונג בישראל עדיין לא הפעילה לכם אותו מסיבות של "אנחנו עובדים על זה כדי לתת לכם את התמיכה הטובה ביותר שהמכשיר מסוגל לתת" שיהיה. כך או כך, המכשיר תומך, אבל לזמן הקרוב זה לא רלוונטי לכם.

את כל זה תפעיל סוללה בקיבולת של 4500 מילי אמפר בהשוואה לסוללת 4000 מילי אמפר בדגם הרגיל, מה שאומר עוד קצת זמן עבודה. שאת זה כולנו אוהבים.

אבל תכלס, מה זה גרסת המעריצים הזאת והאם עכשיו שווה לי לקנות יותר מאת הגרסה הרגילה. למעשה סמסונג לקחה את התכונות שרצינו לראות במכשיר ה S20 ולא ראינו ושילבה אותן בגרסת ה FE הזאת. מנגד, כדי לשמור על מחיר נמוך, הורידה מאפיינים אחרים שכנראה פחות חשובים ללקוחות שלה כמו רזולוציה במסך ובעדשת הצילום הראשית. מהצד השני קיבלתם כאן תמיכה ב 5G, מעבד סנאפדרגון שרציתם, מצלמת סלפי טובה יותר, מסך גדול יותר וסוללה גדולה יותר שתפעיל את הכל.

גם בהשוואה לגרסת ה S20 פלוס, אנחנו מקבלים כאן כנראה תמורה טובה יותר כשבאותו מחיר ואולי אפילו נמוך ממנו, אנחנו מקבלים מפרט כמעט זהה, מלבד העובדה שבפלוס המסך גדול יותר וברזולוציה גבוהה יותר. בכל מקרה, ה FE זה מכשיר ה 5G היחיד שסמסונג מוכרת כרגע (חוץ מהפולד כמובן). אז אם זה מה שאתם מחפשים, אין בכלל מה להתלבט.

בחיבור מתמטי, נראה שהיתרונות עולים כאן על החסרונות ולמי שלא מפריע רזולוציה במסך טיפה קטנה יותר ולא מחפש את עדשת ה 64 מגה פיקסלים או לא ממש חייב לצלם ב 8K, ימצא את גרסת ה FE מתאימה הרבה יותר ומשתלמת


9:04
  /  
31.10.2020
  

1