ברוכים הבאים לאתר החדש של HT Magazine

ברוכים הבאים לאתר המחודש של HT Magazine

12:23
  /  
01.11.2020
  

לרגל חגיגות ה-Sweet Sixteen של HT (מי היה מאמין….16 שנה!), אנחנו משיקים אתר חדש שפותח לגמרי מחדש. שום דבר לא מתבסס על התשתיות הישנות יותר, אבל כל המידע (מאמרים והשירשורים בפורומים) עברו במלואם.

קצת רקע, קיבלנו לאורך השנים האחרונות, לא מעט תלונות על כך שהאתר "מיושן" ובעיקר שהוא לא מותאם לגלישה במכשירים ניידים. כמובן, שאנחנו, כאנשים טכנולוגיים מאוד (סמנכ"ל פיתוח, סמנכ"ל מוצר, מנהל QA בחברות הייטק), היינו מודעים לזה טוב מאוד. 

הקושי הוא לא בבניית אתר תוכן ופורומים חדש, את זה אפשר להקים ביומיים,  אך המרה של 16 שנות תוכן (כ-10,000 כתבות ומיליונים רבים של שירשורים ותגובות בפורומים) וכל זאת, מבלי לאבד את התוכן שלנו או את המוניטין – זה כבר אתגר גדול.

החברה שהצליחה לעשות זאת בהצלחה היא חברת Webmind, בניצוחו של מיכאל פאסוב.

אז מה חדש?

 1. בראש ובראשונה, תאימות לגלישה ממכשירים ניידים, גם בכתבות וגם בפורומים.

  ממליץ לכם לנסות…
 2. קונסולידציה של כל האתרים השונים לאתר אחד עם נושאים. בעבר החזקנו הרבה מאוד דומיינים (HTmag.co.il, HThome.co.il, HTcafe.co.il, Hmobile.co.il, HTisrael.co.il עוד וכמובן, hometheater.co.il) ולכל אחד היה Theme אחר.
  והיום עברנו לתפריט עליון שעובר בין הנושאים השונים.
 3. תעמדו על הכותרת בתפריט העליון וייפתח תפריט מהיר למעבר לאזורים ולדברים המעניינים בכל נושא:
 4. תפריט אחד גלובלי, גם במחשב וגם בנייד
 5.  חיפוש חכם וקונטקסטואלי. אם אתם בעמוד הראשי, החיפוש יהיה במאמרים, אם אתם בפורומים, החיפוש יהיה בפוורמים
 6. אפשרות הרשמה/התחברות עם פייסבוק וגוגל, מעבר להתחברות עם אימייל וסיסמא, כמו שהיה קודם:

  אגב, אתם תמיד יכולים להיכנס לעריכת הפרופיל שלכם ובטאב האחרון לחבר את החשבונות גוגל ופייסבוק:
 7. אם כבר אנחנו בעדכון הפרופיל, תשמחו לראות פיצ'רים מתקדמים בפורומים, אותם ביקשתם בעבר כמו היכולת לייצר רשימות חברים שאיתם אתם נוהגים להתכתב בקביעות:
  כמו כן, תוכלו לסמן משתמשים כ"נודניקים" והמערכת פשוט תסתיר לכם את ההודעות של אותם משתמשים….
 8. בפלטפורמה הישנה, הוספת תמיכה בנגישות לבעלי צרכים מיוחדים, היתה משימה מורכבת מאוד. הפעם זה נלקח בחשבון מראש וישנה תמיכה בנגישות.


  עוד כמה מילים…

  יש לנו משתמשים שאיתנו מאז הקמת האתר, 16 שנה ועדיין פעילים, אז קודם כל שאפו. אנחנו מודעים לכך ששינויים זה דבר לא פשוט ובטח לאנשים שרגילים שנים לדברים מסויימים, אבל השינוי הזה היה חייב לקרות.

  המערכת הקודמת היתה בנוייה על תשתית מיושנת  בת 15 שנים שבמהלך השנים בעצם פיתחנו בה את כל הפיצ'רים המודרנים בעצמנו – עד שהגענו למצב שהיא כבר לא היה ברת תחזוקה. אחת הבעיות הכי כואבות היתה התאימות לסמארטפונים ורסיפונסיביות.

  אני רוצה להסביר את הנקודה הזו – מעבר לבעיה החמורה של חווית המשתמש, ברגע שהאתר לא מותאם למובייל, גוגל "קונס" את האתר בדירוג שלו, מה שגורם לו להופיע פחות בתוצאות החיפוש – מה שאומר שאם אתם לא מכירים את האתר, גם לא תכירו אותו. כשהרבה מאוד מהגולשים שלנו מגיעים אלינו ומגלים אותנו, דרך חיפוש בגוגל, זה נושא כואב.

  מערכת העריכה היתה מיושנת ומסורבלת, מערכת הפורומים ישבה על גירסה סופר ישנה, שעברה כל כך הרבה שינויים ושיפורים על ידנו, שכבר לא ניתן היה לשדרג אותה.

  במעבר לפלטפורמות מתקדמות ומודרניות יותר, הרווחנו דברים כמו, אבטחה טובה יותר, יכולת להתקין פלאגינים ותוספים שהם היום הסטנדרט באתרי תוכן כמו שלנו, אולם גרמו לנו לאבד (לפחות זמנית) כמה מדברים שפיתחנו בעצמנו, כמו מנגנון ה"תודה", התיוג של גולשים בפורום, סימון הפורומים שמהם תרצו לראות הודעות חדשות ועוד כמה דברים.

  אנחנו מקשיבים לבקשות שלכם ואנחנו מאוד מודעים לדברים שנאלצנו לוותר עליהם כדי לעבור לפלטפורמה שתוכל לשרת אותנו בשנים הבאות. השידרוג הזה הוא לא האחרון ומצפות עוד הפתעות גדולות בהמשך. Stay Tuned.

לדיון וברכות (גם הערות והארות) בנושא: ברוכים הבאים לאתר החדש של HT Magazine


12:23
  /  
1.11.2020
  

1