מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

זהו אחד מהמסכים התקציבים ביותר שיש בגודל 27" עם 165Hz, אבל האם תוכלו לחיות עם הפשרות?  

8:00
  /  
26.10.2020
  
Gil

Gilהקדמה

בואו ונתייחס ישר למחיר – 2050 ש"ח עבור:

  • גודל 27"
  • רזולוציה של 2560×1440 – WQHD
  • תדר רענון של 165Hz
  • זמן תגובה של 1ms

כאשר רואים שרוב המסכים עם הנתונים האלו נמכרים במחירים של 2500 ש"ח וצפונה מכך, מבינים שיש כאן מסך תקציבי וישר עולים החששות לגבי הפשרות. שנחשוף אותן כבר עכשיו? הפאנל הוא VA, יש מעט Ghosting בסצנות בדיקה שחורות וקצת Backlight Bleed, אבל ממש אל תפסלו את המסך כבר עכשיו, כי הוא עדיין מהטובים ביותר למחירו.

 

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

אחד המסכים התקציבים הטובים בנמצא עם 165HZ | 2560×1440 | גודל 27 | 1ms MPRT

 

 

בואו ונתחיל מההתחלה.

קודם כל, יש לציין כי ה- MAG272CQR הוא למעשה דור שני, כאשר הדור הראשון הוא ה- MAG271CQR שהוצג כבר לפני שנתיים. ההבדלים העיקריים לטובת הדור השני:

  • קעירות של 1500R לעומת 1800R.
  • עומק צבע של 8bit לעומת 10bit (מתבטא ב- 8bit+FRC).
  • כיסוי sRGB של 100% לעומת 96%
  • תדר מקסימלי של 165Hz לעומת 144Hz.

על מנת להרכיב את המסך, תצטרכו לחבר אותו לרגלית המאסיבית המתכתית עם 2 ברגים מאחורה. הייתי מעדיף שהוא יהיה Toolless כמו הרבה מסכים אחרים. בצד התחתון של הרגלית קיים פתח להעברת הכבלים. ניהול כבלים? רק בדגמים יקרים יותר. לדעתי אם Xiaomi הצליחו לעשות עבודה יפה על הרגלית של דגם ה- 34" הקעור עם מכסים מגנטים להסתרת הכבלים, גם MSI יכולים לעשות את זה.

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR למה לא הוכללה תעלה להסתרת הכבלים?

 

עם המסך תקבלו כבל HDMI, כבל DP, כבל חשמל ועוד כבל USB לחיבור המסך למחשב וכך להפעיל את ה- HUB המובנה וגם לקבל שליטה על המסך. המסך תואם VESA 100 למקרה שתרצו לתלות אותו על הקיר ועבור זה אתם גם מקבלים ברגים מתאימים. טוב לראות כי המסך בעל ספק כח פנימי, דבר שתמיד משמח את כל מי שרוצה לשמור על סביבת עבודה נקייה.

הרגלית בעלת יכולת הטייה של 5- מעלות ועד 20 מעלות והזזה אנכית של המסך לאורך מסילה באורך 13cm. יכולת Pivot אין למסך וזה בסדר גמור, כי אני מתקשה להאמין שמישהו ירצה להתקין את המסך הזה בצורה אנכית.

מבחינת מחברים, למסך זוג מחברי DP מסוג 1.2a, זוג מחברי HDMI 2.0b ועוד מחבר USB C שיכול לקבל DisplayPort. יש גם יציאת אוזניות 3.5mm שאני מתקשה להאמין שאי פעם תשתמשו בה ומחבר USB 3.0 B על מנת שתוכלו להשתמש בזוג מחברי ה- USB של המסך עבור ציוד היקפי, שימושי למשל עבור דונגלים אלחוטים לאוזניות|מקלדת|עכבר או סטריפ ARGB.

 

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

 

למסך יש בצידו השמאלי מעמד לאוזניות שנשלף בלחיצה וננעל על ידי קפיץ. המעמד מרגיש די רעוע וממש מרגיש לא ראוי למסך כזה, אז אם יש לכם אוזניות גדולות כמו SteelSeries Arctis Pro Wireless או HyperX Cloud Stinger, אין סיכוי שאתם תחשבו שהמעמד הזה יתאים עבורכם.

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR
מעמד האוזניות עשוי מפלסטיק דק שלא מרגיש שישרוד לאורך זמן.

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR
שימו לב לאוזניות ה- SteelSeries Arctis Pro Wireless על מתלה האוזניות בצד שמאל.

 

המסך גם לא כולל רמקולים מובנים, אבל אני לא חושב שקיום רמקולים היווה אי פעם שיקול בבחירת מסך גיימינג.

מבחינת מראה חיצוני, נחלק את זה ל- 2:

מקדימה המסך נראה די פשוט, כולו שחור מט, הלוגו של MSI שחור והשוליים של המסך בצדדים ובקצה העליון יחסית דקים, בערך 8-9mm. בצידו הימני מאחורה נמצא פטמה נוחה לשימוש עבור ניווט בתפריטי המסך (הרחבה על המסכים בהמשך) ובצד שמאל למטה כפתור Macro שברירת המחדל שלו היא להפעיל את תוכנת ה- UI במידה והתקנתם אותה מעל המחשב. דרך התוכנה ניתן גם לשנות את הפעולה של הכפתור לאחרת כפי שתרצו.

מאחורה, המסך נראה טוב, עם גימור מוברש שמשלים את הגימור של הרגלית, תבליט של הלוגו של MSI בולט בצידו האחד ותאורת RGB יפה שממש תכאב לכם להצמיד את המסך לקיר, אבל מכיוון שהמסך קעור, ה- RGB מעט נראה מהצד, אז הוא לא הולך ממש לאיבוד.

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR


את רזולוצית ה- WQHD אפשר לקבל במלואה דרך HDMI וגם DP, אבל אם תחברו דרך HDMI, תקבלו קצב רענון מקסימלי של 144Hz, לכן רצוי שתחברו דרך DP ואז תקבלו את מלוא ה- 165Hz שהמסך יודע להעביר.

 

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

 עיקרי המפרט עימו נבחן המסך. היה צורך להתקין דרייבר מאתר MSI עבור זיהוי נכון של המסך.

 

 

הפאנל

הפאנל הינו VA עם קימור של 1500R, כלומר רדיוס של 1500 מילימטרים, זה הופך אותו לקעור מעט יותר לעומת מסכי ה- 1800R שיותר נפוצים. לדברי MSI, זה אמור להיות תואם יותר לקערוריות של העין שלנו ובכך לספק חוויה שתעזור לנו "להיכנס" יותר למשחק. אני לא יודע לומר עד כמה זה נכון, אבל גם Acer, ASUS ו- LG החלו להציג לאחרונה יותר ויותר מסכי 1500R.

 

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

המשחק DOOM Eternal מכיל הרבה סצנות כהות. הפאנל בעל 8bit+FRC, דבר שתורם לאפשרות הפקה עשירה יותר של גוונים.
לא להתלהב מתוית ה- HDR Ready של המסך, לא מצאתי את חווית ה- HDR כאן ריאליסטית.

המסך מתהדר בתוית HDR Ready, אך זהו מונח שיווקי שהוטמע על ידי MSI על מנת לציין שהמסך "מוכן עבור תכני HDR ש- Windows מזהה כתכנים כאלו". כפי שכתוב, אם תנגנו תכנים כאלו, המסך יעבור אוטומטית למצב HDR מבלי שתעבירו אותו ידנית (ואל תעשו את זה ידנית, המסך לא יציג תמונה בצורה טובה), אבל הבעיה שהבהירות של המסך איננה גבוה דיו על מנת להציג את התכנים בצורה משכנעת.

הבחירה של MSI בפאנל VA די ברורה, פאנל VA טוב יספק ערכי Contrast טובים יותר מול פאנלים של IPS או TN, אך הבעיה שהם מעט איטיים יותר בהשוואה לפאנלים של TN. למרות האמור, לפאנל יש זמן MPRT לפיקסל של 1ms. לא להתבלבל עם 1ms GtG, כאשר הראשון מציין את הזמן המינימלי לפיקסל לדלוק והשני את זמן המעבר בין 2 צבעים.

הפאנל בעל גימור מט, מגיע ברזולוצית WQHD, כלומר 2560×1440, רזולוציה נוחה למדי עבור FPS גבוה עם כרטיס מסך מתאים.

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQRהמשחק Dota 2 על 165Hz.

 

מסכי 240Hz יחסית יקרים היום ולכן פאנל עם 165Hz כמו שיש כאן, יתן יתרון קל (וגם כזה שבלתי ניתן לזיהוי) לעומת מסכי ה- 144Hz שכל כך נפוצים היום. המסך תומך AMD FreeSync 2 שיעזור להוריד Screen Tear וגם יודע לעבוד עם HDR. תוכנת ה- Radeon Adrenalin 2020 זיהתה את זה בהצלחה עבור תדר 48Hz עד 165Hz.

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR


במצב תמונה של USER ללא שום כיול, המסך הציג ערכי Brightness של 235Nits, לא מדהים יותר מידי ובטח כזה שלא מספק עבור HDR ראוי, אבל השחור נמדד על 0.1 – זה מצויין ויתרום לתמונה עם עומק נפלא. כיסוי ה- SRGB עומד על 100% וה- DCI P3 על 90%. המסך סבל מעט מבעיות אחידות בתאורה האחורית, משהו שהרבה מסכים קמורים סובלים ממנו, אבל אפשר להתנחם בעובדה שאתם תבחינו במצב הזה בזמן אמת רק אם כל המסך שלכם יהיה שחור, מצב די נדיר בשימוש יומיומי של גיימינג או פרודוקטיביות.

הצבעוניות די נעלמת מהמסך ככל שאתם זזים הצידה מהמרכז וזה די בולט בזוית של 60 מעלות ומעלה. אני לא כל כך נוטה לייחס לזה חשיבות, כי כולנו יושבים בזוית אופטימלית מול המסך.

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR
המסך מפיק צבעים נפלאים ועשירים, במיוחד במשחק כל כך צבעוני כמו Fall Guys: Ultimate Knockout

 

מצבי ה- Overdrive לא יותר מידי שימושיים, כי הם מוסיפים Ghosting במשחקים מהירים. רוב האנשים בכלל לא ישנו את ברירת המחדל של מצב ה- Overdrive, אבל זוהי נקודה שכדאי לשים אליה לב אם אתם שחקנים תחרותיים על תקציב. אני אישית הצלחתי להבחין ב- Ghosting רק במבחן ה- UFO, במשחקים רגילים לא.

 

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

התמונה נערכה על מנת להדגיש את ה-  Backlight Bleed.

תוכנת ה- OSD

חברת MSI מאפשרת כבר זמן מה לשנות את כל מה שצריך ב- OSD של המסך ישירות מהמחשב, כל מה שצריך זה להוריד את התוכנה המתאימה וכמובן לחבר את המסך ב- USB למחשב. תוכנת ה- OSD 

נוחה לשימוש עם תצורה ברורה בקצה העליון של הרזולוציה, תדר, מצב HDR, FreeSync.

תוכלו למצוא כאן מצבים מוגדרים מראש עבור סוגי משחקים כמו מרוצים, FPS, RPG ודומים, מצבי תמונה כמו קולנוע, קריאה, יצירת תוכן, קביעה מה תעשה הפטמה כאשר תלחצו לכיוונים השונים ועוד אופציות די רגילות שהייתם מצפים למצוא.

ניתן גם לקבוע מספר צורות עבור הכוונת, סידור ה- Layout מבחינת אפליקציות על המסך (כמו ב- Microsoft PowerToys), קביעת הפונקציואליות של כפתור המקרו במסך ושליטה על ה- RGB באחורי המסך, שהיא מצידה גם נשלטת על ידי Mystic Light אם יש לכם לוח תואם של MSI, אבל שנינו יודעים שכנראה תגדירו את ה- RGB ל- Rainbow ותשכחו ממנו 🙂


מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

סיכום

ה- Optix MAG272CQR הוא מסך מרשים, אין ספק. התמונה שהוא מספק ישר מהקרטון תגרום לכם לחפש סרטוני יוטיוב על מנת שתוכלו להתפעל מהתמונה ולא תתאכזבו. העיצוב מינימליסטי ופשוט מקדימה, אבל מרגע שתניעו את המסך בכל 165Hz שהוא יודע לספק מעל הפאנל הקעור עם המשחק החביב עליכם, אתם די תיבלעו בכל התמונה המרהיבה שלו.

המסך לא מושלם, אתם תאלצו להיות קצת יותר יצירתיים מהרגיל על מנת להחביא את הכבלים, יש שפע של מצבי תמונה לא שימושיים, הפאנל לא מושלם וסובל קצת יותר מהרגיל מ- Backlight Bleed ואם אתם סופר רגישים, גם תבחינו ב- Ghosting בסצנות מהירות. מצד שני, זהו אחד המסכים התקציבים ביותר שיש עם כל סט התכונות הנהדר של 165HZ | 2560×1440 | גודל 27 | 1ms MPRT. תוסיפו לזה כמה אקסטרות כמו HUB USB וקצת RGB מאחורה לקישוט וקיבלתם את אחד ממסכי ה- All Rounder התקציבים ביותר שיש היום.

מחיר: 2050 ש"ח

לדיון בנושא: מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

 מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR

מסך גיימינג קעור MSI Optix MAG272CQR


8:00
  /  
26.10.2020
  
Gil

1