MarioKart Live – מריו בתוך הסלון שלכם

המריו קארט לייב הוא משחק במציאות מורחבת שיביא את העולם של מריו אל תוך הסלון שלכם שיהפוך למסלול מירוצים. צפו ...

19:00
  /  
17.10.2020
  
מאת: אלי חבוש

תקשיבו – הדבר הזה הוא אחד המשחקים המעניינם והמיוחדים ששיחקתי בהם לאחרונה. למכונית הזאת בסדרת מריו ולואיגי יש מצלמה ותוכלו להתחרות איתה בבית שלכם ולהכניס את העולם של מריו לתוך הסלון שלהם באמצעות מה שנקרא AR – אוגמנטד ריאליטי. נינטנדו השיקה את המריו קארט לייב ממש אתמול. צפו בביקורת שלנו עליו:

לפני שנים רבות היה לי מכשיר נוקיה עם מערכת סימביאן עליו, למי שזוכר את זה בכלל ואחד המשחקים הזכורים לי הוא משחק שבו אני רואה דרך המסך את החדר האמיתי שלי מהמצלמה והמשחק הכניס יתושים בכל מקום שהייתי צריך לחבוט בהם. זה היה אחד ממשחקי המציאות המורחבת/רבודה הראשונים.

מאריו קארט לייב הוא משחק בקטיגוריה הזו של מציאות מורחבת – שילוב בין המציאות והחפצים בבית שעליהם מונחת שכבת משחק אינטראקטיבית. במאריו קארט לייב אתם תקבלו מכונית של ממש בדמות של מריו או לואיג'י שמתחברת אלחוטית אל הנינטנדו סוויץ שלכם ודרכו תוכלו לשלוט במכונית בשלט רחוק.

בראש המכונית מוצבת מצלמה שתשדר מגוף ראשון את מה שרואה המכונית באותו הרגע וככה קיבלנו מכונית על שלט שניתן לשלוט עליה מהסוויץ תוך הרגשה כאילו אני ממש שם בתוך המכונית.

מריו קארט לייב

המצלמה. לא מאוד איכותית אבל בהחלט מספקת

מריו קארט לייב

פתח טעינת המכונית מסוג USB C

אבל המריו קארט לייב הוא יותר מנסיעת כיף במכונית עם מצלמה.

בתוך הקופסא של המוצר, תמצאו את המכונית, כבל טעינה וארבעה שערים מקופלים מקרטון. אותם תוכלו לפרוס ולהציב ברחבי הבית לפי סדר המספרים שלהם כשהשער הראשון הוא תחילת המירוץ וגם סופו. באמצעות השערים תוכלו ליצור איזה מסלול מעגלי שתרצו, להציב את שני מכוויני הדרך מקרטון במקומות בהם תרצו לומר למכונית לנסוע ואפילו לקשט את המסלול שלכם בחפצים מהבית כדי לתת תחושה אימרסיבית ואוטנתית יותר.

למעשה ככל שתתערבו במסלול ותקשטו אותו יותר, ככה תהפכו אותו לאישי ומהנה יותר.

מריו קארט לייב

מריו קארט לייב

 

מריו קארט לייב

לכל שער יש מספר שהמכונית יודעת לקרוא ולהבין אם עברתם או לא

 

מריו קארט לייב

 

אפשר לסדר את המסלול באיזו צורה שתרצו

את המכונית שמים בתחילת המסלול ועכשיו מה שנשאר לעשות הוא להגדיר את המסלול עצמו על ידי נסיעה איטית של סיבוב אחד מתחילתו ועד סופו שתצבע את הדרך. אחרי שהמסלול נצבע והוגדר, אתם תראו את הדרך כשכבה על גבי מסך הסוויץ שלכם ממש על רצפת הסלון. תוכלו לנסות את המסלול הזה בצורה חופשית או להיכנס לאחת מאפשרויות התחרות שיש במשחק.

מריו קארט לייב

מריו קארט לייב

וכאן הדברים הופכים להיות אפילו יותר מלהיבים. תוכלו ממש להתחרות במסלול KART של מריו למול בוטים אחרים שתראו שנוסעים איתכם ביחד על גבי המסלול שיצרתם בתוך הבית שלכם. שכבות AR נוספות יצטרפו למסלול כמו פרסים שתאספו במהלך הדרך, מטבעות שמפוזרים על גבי המסלול שלכם ו POWER UPS שאנחנו מכירים ממסלולי הקארט של מריו כמו פצצה שתוכלו לשלוח לאויבים שלכם, לזרוק בננה לאחור כדי שהמכונית של המתחרה שלכם תחליק עליה ועוד דברים שתוכלו לאסוף במהלך הדרך.

גם המכונית שלכם תושפע מהסביבה ומהמשחק עצמו. כך שאם למשל בוט אחר יזרוק לכם בננה ותחליקו עליה, הגלגלים של המכונית הפיזית שלכם ינועו ימינה ושמאלה כאילו היא באמת החליקה ואם המתחרה שלכם יקפיא אתכם זה יגרום למכונית לעצור לרגע במסלול. כן, גם הדיונון המעצבן הזה שמסתיר לכם את הדרך נמצא שם שיצבע את המסך בסוויץ בשחור ויפריע לכם לכמה רגעים.

בהתאם למסלול ולתחרות שבחרתם, לכל שער שתעברו יכולה להיות תכונה מסויימת. יהיו שערים שיתנו לכם פרסים, יהיו שערים שיאטו אתכם ויהיו שערים שיתנו למכונית שלכם בוסט והיא תיסע לרגע מהר יותר. באמצעות המציאות המורחבת תוכלו לראות שכבות שיכסו וילבישו את הסביבה שלכם כאילו אתם בעולם של מריו, החל מצורות שונות של שערים ותאורה על מכוויני הדרך ועד לממש שינוי סביבת המסלול לסביבה שלגית או גשומה ואפילו מתחת למים שגם ישפיעו את התנועה שלכם במרחב עם המכונית.

מריו קארט לייב

יכולים לנשום מתחת למים?

מריו קארט לייב

המצלמה על גבי המכונית מזהה את הסימונים על השערים ומכוויני הדרך וכך המשחק יודע אם עברת דרך השער או לא וכיצד לשנות את תכונות השער בהתאם. אם תרצו לקסטם לעצמכם את השערים תוכלו לעשות את זה באמצעות ההגדרות במשחק.
את הקיסטומים האלה אתם צריכים להרוויח .כדי לגרום לכם לחזור למשחק פעם אחר פעם, יצרה נינטנדו מעין עקומת פרסים ושדרוגים שתקבלו ככל שתתקדמו במשחק. תעברו תחרות מסויימת? תקבלו תכונה נוספת של שער אותה תוכלו להוסיף. ניצחתם במסלול מסויים? תקבלו סקין חדש לנהג שלכם.

מריו קארט לייב

אפשר לשנות את התכונות של כל שער

מריו קארט לייב

 

מקבלים שדרוגים ועיצובים ככל שתתקדמו במשחק

המאריו קארט לייב הוא משחק שבו תוכלו לשחק לבד מול בוטים ומהסיבות המובנות אין לו מצב אונליין בכלל. הייתי מאוד שמח לראות אפשרות שבה אני משחק עם המכונית הפיזית שלי, יוצר מסלול, וחברים שלי, שאין להם את המכונית הפיזית, יכולים להיכנס כשחקנים וירטואלים ולהתחרות איתי באותו המסלול. כמובן שזה דורש קצת יותר מהמשחק בכדי לדעת בדיוק היכן נמצאת המכונית שלי ביחס למסלול כדי לשדר לאחרים שמשחקים מולי, אבל נקווה שבהמשך נינטנדו תפתור את הבעיה הזאת.

 

מריו קארט לייב

מריו קארט לייב

 

מריו קארט לייב

כן אפשר לשחק מול חבר אבל רק במידה וגם לו יש מכונית פיזית והוא מגיע אלינו הביתה כדי לשים את המכונית שלו על גבי המסלול שלי. כמובן שזה כבר הרבה יותר נחמד ממשחק וירטואלי ויכולים להיות מצבים מעניינים של התנגשות אחד בשני אבל תצטרכו למצוא חבר כזה עם מכונית כזו או פשוט לרכוש שתי מכוניות מראש.

המריו קארט לייב הוא משחק מהנה אבל יותר מהכל הוא משחק חדשני וניצול כלכך נבון של יכולות ה AR על ידי נינטנדו שעשתה את זה בצורה כלכך טובה וחכמה. המכונית הפיזית בנויה טוב, והיא לא תתהפך אלא אם תפילו אותה בכוונה והסוללה הנטענת שלה יכולה להספיק לכמה שעות קצרות של משחק. 

המצלמה אינה איכותית והצפייה בה די מגורענת אבל האיכות בהחלט מספיקה ולא ממש תשימו לב אליה בזמן משחק אינטנסיבי. יכולות המעקב של המצלמה מעולים והיא מזהה היטב את השערים גם אם תבואו לשער בזוית.

את המכונית תוכלו לנהוג בכמה מהירויות שונות כשאף אחת מהן היא לא מהירות מגוכחת שתעיף אתכם מהמסלול אבל היא כן דורשת משטח רצפה או פרקט כי היא פשוט לא חזקה מספיק כדי לנסוע על משטחים כמו שטיח.

מריו קארט לייב

לא על כל משטח

המכונית נמכרת במחיר של 450 ש"ח וכוללת גם את המשחק לסוויץ. המשחק עצמו מאוד מהנה ואפשרויות יצירת המסלול בתוך הבית שלכם עם החפצים שלכם הם כמעט בלתי מוגבלות מה שיכול להשאיר אתכם קצת יותר במשחק למרות שאתם משחקים עם עצמכם ומאלצים את שאר בני הבית פשוט לצפות בכם מהצד. מה שכן, בכל פעם תיאלצו לסדר את המסלול מחדש ולמצוא מקום אחסון של השערים, כדי להגן עליהם כי בלעדיהם יש לכם רק מכונית על שלט וכל זה בתוספת של היעדר מצב אונליין במשחק, יכולים להביא אתכם למיצוי די מהיר של המשחק, במיוחד אם אתם מעל גיל 13-14.

מריו קארט לייב

עדיין מדובר באחד המשחקים המלהיבים ששיחקתי בהם בזמן האחרון אבל רק בעיקר שאני מעריך כלכך את הטכנולוגיה והחדשנות שעומדת מאחורי המשחק הזה. בסופו של דבר אתם מקבלים משחק פשוט למדי שגם קל לנצח אותו ושלא מהווה אתגר מיוחד למי שאוהב ומשחק משחקים. המריו קארט הוא משחק ייחודי מאוד שמביא את העולם שלנו לתוך משחק מחשב ושמתאים יותר לילדים קטנים או לכאלה שהמותג נינטנדו או מריו עושים לו את זה. משחקים ב AR זה העתיד לדעתי ונינטנדו עושה את זה טוב כמו שהיא יודעת. אני יכול רק לקוות שנראה עוד משחקים שמשלבים מציאות ומשחק ביחד.

 

 

 

לדיון בנושא: MarioKart Live – מריו בתוך הסלון שלכם


19:00
  /  
17.10.2020
  
מאת: אלי חבוש

1